Lielā piektdiena 7

Labrīt, lasītāji!

Šodien Lielā piektdiena, diena, kad kristieši piemin Kristus nāvi. Ir konfesijas, kurās šodien ir absolūtais gavēnis. Daudzviet pasaulē dievkalpojumi sāksies pulkst. 15.00, jo kāds ir izkalkulējis, ka Bībelē minētais jēdziens, ka Kristu piesita krustā "dienas trešajā stundā" nozīmē 15.00 (cita tradīcija vēsta, ka Viņš krustā piesists deviņos no rīta un sešas stundas vēlāk -- plkst. 15.00 -- mira savu mocekļa nāvi). Protams, tad, kad Jeruzālemē ir plkst. 15.00, tad Ņujorkā ir plkst 08.00, bet Tokijā -- plkst. 23.00, bet tas jau laikam ir sīkums. Kā saka angliski runājošie -- "it's the thought that counts."

Iesaki citiem:

Kristiešiem šī diena atgādina, ka reiz bija cilvēks, kurš ir gājis bojā visas cilvēces labad, kurš savas dzīves laikā saviem cilvēkiem (un, starp citu, antisemītiem, kuru antisemītisma pamatā ir "kristietība," der atcerēties, ka Jēzus un viņa sekotāji visi bija ebreji) iemācīja vienu ļoti būtisku patiesību: Ja sabiedrībā katrs cilvēks rīkojas tikai tā, kā viņš vēlētos, lai cits rīkojas pret viņu, tad sabiedrība ir mierīga un saticīga, protams, neaizmirstot arī par to, no kurienes visa šī mīlestība nākusi. Marka evaņģēlijs, no 28. panta: "Un kāds no rakstu mācītājiem, kas bija noklausījies šai viņu sarunā, ka viņš tiem labi bija atbildējis, nāca un viņam vaicāja: 'Kurš ir augstākais bauslis par visiem?' Jēzus atbildēja: 'Tev būs to Kungu savu Dievu mīlēt no visas savas sirds un visas savas dvēseles un no visa sava prāta un no visa sava spēka. Otrs ir šis: Tev būs mīlēt savu tuvāku kā sevi pašu; cita lielāka baušļa par šiem nav.'"

Cilvēks var būt ticīgs vai neticīgs kristietības vai jebkurā citā nozīmē, bet šī ir tāda pamata patiesība. Diemžēl mūsu pasaule ir iekārtota tā, ka cilvēki ļoti bieži citiem dara to, ko viņi nebūt nevēlētos, lai kāds cits dara viņiem. Mēs katrs varam būt tik vien labticīgs, cik vēlamies, bet brīdī, kad parādās zaglis ar pistoli, diez vai viņš gribēs dzirdēt vārdus: "Klausies, nedari tā, jo esmu tavs tuvākais un tev tā nav brīv darīt, jo tā ir teikts Bībelē." Saeimas deputātus neinteresētu jēdziens "Tas nav smuki, ka tu visu laiku melo, jo tu taču negribētu, lai kāds cits dara tāpat." Bet vienalga, šajā Lielās piektdienas dienā varam bez šaubām konstatēt -- ja vien visā pasaulē ļaudis attiecībās ar citiem ievērotu tādus jēdzienus, kā laipnība, pieklājība, godīgums u.tml., tad kreņķu nudien būtu mazāk. Un tas ir sakāms ne vien tiem, kuri šodien dosies baznīcā, bet arī tiem, kuriem šodien vienkārši ir brīvdiena.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Terminators 14.04.2009 09:11
"Ja sabiedrībā katrs cilvēks rīkojas tikai tā, kā viņš vēlētos, lai cits rīkojas pret viņu, tad sabiedrība ir mierīga un saticīga..."
-----

Kaut kas Kanta kategoriskajam imperatīvam līdzīgs. Divas lietas šajā sakārā: 1) vai tas tiešām minēts arī Bībelē? 2) ne visi vienādi vēlas lai rīkojas pret viņiem - izpratne par to, kas ir labs kaut vai pret katru pašu, nav nemaz nesadrumstalota. Piemēram, viens strādā tikai pastāvot piespiedu mehānismam (naudas dēļ), cits strādā darba procesa mīlestības dēļ (protams ar bonusu, ja tā vajadzīga), cits strādā konkrētam mērķim (atkala r naudas bonusu, ja nauda vajadzīga). Nu tā kaut kās. Veiksmīgi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Guntars 11.04.2009 20:00
Agnese, tevis ieliktajā saitā ir klasisks piemērs maldu mācībai, ko cilvēki diemžēl pieņem bez pretenzijām( nevar pierādīt bet akli tic), bet Kad runa ir par Kristu, tad gatavi da jebko izdarīt, lai tikai apstrīdētu un noliegtu kā vienīgo patiesību...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Guntars 11.04.2009 00:47
Redzi grēks, jau nav tikai cilvēka sliktā rīcība, bet grēks tas ir cilvēka stāvoklis attiecībā pret Dievu. un sliktā rīcība ir grēka izpausme.Līdz ar to ir jāmaina stāvoklis, bet cilvēks to pats nevar, vajag kādu no ārpuses, kas to izmaina. Un tāpēc lai to izmainītu Dievs savā žēlastībā upurēja nevainīgu upuri, ko pats arī deva proti Kristu Jēzu, kurš saņēma sodu par grēku mūsu vietā. Jo tanī dienā, kad Ādams un ieva pārkāpa Dieva likumu Ēdenes dārzā, viņi nonāca zem Dieva nosodījuma, bet Dievs ja tā var teikt uzreiz neizpildīja sodu(iedeva nosacītu sodu, neiznīcināja t.ir mēs dzīvojam līdz šodienai žēlastības laikā, kurā Dievs mūs uzrunā katru dienu un grib mūs atgriest pie sevis, sākotnējā stāvoklī attiecībās ar sevi). Līdz ar to visi cilvēki, kas dzimuši pēc Ādama un Ievas ir Grēcinieki( grēcīgais stāvoklis, iedzimtais grēks, kura izpausmes parādās jau zīdaiņa neapzinātā vecumā t.ir instinktīvi rīkojas pēc savas dabas). Dievs ir svēts un taisnīgs un nekas nesvēts nevar pastāvēt Viņa priekšā, tāpēc ir vajadzīgs šis izpirkuma upuris, lai mēs tiktu salīdzināti ar Dievu, atjaunotas attiecības starp cilvēku un Dievu kā tas bija Ēdenes dārzā pirms grēkā krišanas( nepaklausība Dievam, Viņa autoritātes apšāubīšana un sekojošā rīcība, tas ir tas pārkāpums). Grēka hronoloģiskā virzība- vispirms autoritātes apšaubīšana( relatīvisms), tad atvērtība uz visu jauno bez kriticisma( liberālisms) apspēlēšana domās un tad sekojošā rīcība...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis -> Guntars 10.04.2009 19:27
"un nav pieļaujama tāda sacelšanās kā 13 janvāri"
-----
- drīzāk nav pieļaujams, ka tauta saceļoties apdraut cilvēkus. Bet kopumā sacelšanās bija vajadzīga, jo tādējādi cilvēki, kas sacēlās, izdarīja zināmu pakalpojumu uz priekšdienām visiem -sākot ar bāreņiem, bērniem, ģimenēm, vienkāršiem strādniekiem un policistiem un beidzot ar jebkuru citu cilvēku, kuri tā pat cieta no Kalvīša laiku un un citu tādu dīvainās, arogantās, nekompetentās valdīšanas. Nākotnē partijas tomēr mazliet ilgāk padomās, vai tomēr viņu virzītais kandidāts tiešām būs spējīgs, kompetents, pietiekami neapsmērēts, lai tiktu galā ar saviem pienākumiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Guntars 10.04.2009 18:34
Viss jau baigi labi izklausās, bet likuma (Bauslības)ievērošana neglābs no pazudināšanas nevienu,jo tikai tie, kurus Dievs ir izredzējis un dāvājis ticību, bet neviens cilvēks nezin ,kurš ir izredzēts un kurš nav, bet Bībelē ir teikts, ka būs tādi, kuri ir radīti godība un tādi, kas pazušanai. un neviens nav glābts tāpēc, ka ir "labs"( es pildu baušļus), bet tāpēc, ka Dievs ir apžēlojies un devis glābšanu žēlastībā( pretēji pelnītajam). To ir grūti saprast pestītam cilvēkam, kur nu vēl garīgi mirušam, kādi ir visi cilvēki pēc grēkā krišanas Ēdenes dārzā.Bēt tiem, kuriem Dievs savā žēlastībā dāvājis šo( no mūžīgās nāves glābjošo ticību) tie pamazām ar Sv. Gara palīdzību sāk saprast par ko tad Kristum bija jāsamaksā ar savu dzīvību krusta nāvē( kāpēc nevarēja savādāk "humānāk"), un kāpēc pēc tam Dievs Viņu Savā pārdabiskajā spēkā augšāmcēla...
Bet tanī pat laikā mēs kristieši, kuri šo žēlastību " glābjošo ticību" esam saņēmuši lūdzam pēc Dieva prāta un arī pēc pārdabiskas Dieva iejaukšanās par garīgi mirušajiem ģimenes locekļiem, darba biedriem valdību ( kas arī starp citu ir no Dieva un ar Dieva dotu autoritāti, kas mums kā Tautai ir jārespektē, un nav pieļaujama tāda sacelšanās kā 13 janvāri, un tāda ķengāšana, kā to dara sabiedrībā pazīstami un ne tik pazīstami cilvēki...), bet lai vai kā Dieva plāns Viņa paša radītajai pasaulei piepildīsies pēc Viņa paša gribas. Dievs atbild uz visām lūgšanām, bet ne vienmēr, kā mēs to sagaidam un paldies Viņam par to.
Starp citu naktī no 9 uz 10 aprīli bija lūgšanu nakts , kur dažādās Latvijas draudzēs sanāca kopā kristieši un bija nomodā visu nakti un lūdza Dievu par garīgu atmodu ģimenēs, draudzēs, sabiedrībā un valdībā ... Tākā paldies Dievam ir Dieva cilvēki, kuri ir nomodā par garīgu atmodu šaurākā un plašākā kontekstā...
Lai šo dienu piemiņas notikumi ar Dieva žēkastību izmaina katra cikvēka sirdi un neviens, kas paļaujas uz dzīvo Dievu nepaliks kaunā ļaunā dienā...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

peter 10.04.2009 15:12
a vien visā pasaulē ļaudis attiecībās ar citiem ievērotu tādus jēdzienus, kā laipnība, pieklājība, godīgums u.tml., tad kreņķu nudien būtu mazāk.
-------------------
Pareizi, pareizi!
Varbūt tieši tāpēc ir tika maz komentāru šodien?

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips