Lembergiāde 18

Labrīt lasītāji!

Visnotaļ pretīgā teātra izrāde "Lembergiāde" turpinās. Nu Puzes ķeizars ir paziņojis, ka viņa "morāli" epopeja ap Ojāru Grinbergu ir aizskārusi tik briesmīgi un ārprātīgi, ka valstij vajagot viņam maksāt kompensāciju -- veselu miljonu latu. Jautrība sit augstu vilni. Un, starp citu, varam Puzes ķeizaru apsveikt ar veselības uzlabošanos, jo nu jau kādu laiku kakla parikte, par kuru nabadziņa slimības laikā kāds pareizi atzīmēja, ka dīvaina gan tā parikte, ja ļauj brīvi kustināt i kaklu, i galvu, nav redzēta.

Iesaki citiem:

Puzes ķeizars un viņa aizstāvji Atkarīgajā Grinberga lietu ir uztvēruši kā pasaules sākumu un galu. Re, ķeizaru tiesāja, re, ķeizaru attaisnoja, līdz ar to viņš ir pats tīrākais un pūkainākais cilvēks, kāds vien var būt. Pats ķeizars ir sācis sevi aprakstīt vārdiem "nopietnos noziegumos attaisnotais." It kā strīds par patvaļu pašvaldībā un ministrijā būtu "nopietns noziegums" salīdzinājumā ar kukuļu maksāšanu un naudas atmazgāšanu, kuri ir nākamie jautājumi, kādos ķeizaram nāksies stāties tiesas priekšā.

Pareizi par šo jautājumu vakar izteicās kādreizējā (un diemžēl vairs ne pašreizējā) Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Latvijas Republikas tiesu sistēmai Puzes ķeizara lieta ir pārbaudījums, kura kontekstā var pienākt ļoti ievērojams lūzuma brīdis. Pingpongveidīgā lietas mētāšana no vienas tiesas uz nākamo ne par ko labu neliecina jau no paša sākuma, bet jautājums te ir pilnīgi skaidrs. Nav absolūti nekādu šaubu par to, ka Puzes ķeizars kā Ventspils pašvaldības vadītājs par multimiljonāru nekļuva veidā, kāds visiem ir skaidri un atklāti zināms un saprotams. Tāpat nav absolūti nekāda jautājuma par to, ka Ventspils tranzītindustrijā gadu gaitā ir notikušas Dieva zīmes, un vēl joprojām nav skaidrs, kam kas tur pieder un kas no tā visa gūst patieso labumu. Treškārt nav absolūti nekāda jautājuma par to, ka Ventspils tranzītindustrijas kontekstā Latvijas politikāņiem ir maksāti kukuļi, ja arī dažam labpatīkas tos daiļrunīgi saukt par "stipendijām." Ceturtkārt nav absolūti nekāda jautājuma par to, ka Puzes ķeizara darbi un nedarbi ir pamanīti ne vien mūsu valstī, bet arī citur, un tas nebūt nebija velti, ka viņa pārstāvji tik histēriski cīnījās pret juridiskās palīdzības sniegšanu no ārvalstīm. Puzes ķeizars un viņa rokaspuiši Atkarīgajā par Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūru var gvelzt, ko grib, bet diez vai tādu pašu attieksmi var izrādīt pret likuma aizsardzības instancēm Lihtenšteinā. Turklāt arī Latvijā prokurori dara savu darbu, vienalga, ko par to uzskata attiecīgā avīze. Lai viņiem veicas.

Taču ar visām šīm absolūti skaidri zināmām lietām, jautājums ir un paliek par to, vai Latvijas tiesu sistēma ar to visu var tikt galā. Otra lieta, kura tāpat kā histērija Lihtenšteinas gadījumā nenotiek velti, ir Puzes ķeizara kabatas partijas histēriskie centieni labot likumu, lai ar atpakaļejošu spēku mīkstinātu noteikumus par naudas atmazgāšanu. Vēl varētu nākt ar labojumiem, kuros ir pateikts, ka zem galda maksāta nauda politikāņiem ir nevis kukulis, bet "pateicība," ka septiņpadsmit ofšori ir normāla biznesa prakse u.tml. Taču te nudien ir vēsturisks pagrieziena punkts. Neapskaužu to tiesnesi, kuram šis jautājums būs jārisina, bet nāksies atbildēt uz vienu pavisam konkrētu jautājumu: Vai Latvijas Republikas politiskajā un ekonomiskajā vidē viss var turpināties tāpat, kā tas ir bijis līdz šim. Ar naudu piestūķētiem diplomātiem, ar situāciju, kurā neviens nezina, kam patiesībā pieder valsts tautsaimniecībai būtiski uzņēmumi, ar politisku vidi, kurā lēmumi tiek pieņemti oligarhu, nevis valsts interesēs, ar politekonomisku vidi, kurā ir akceptējams absolūts caurskatāmības un tiesiskuma trūkums, ar vidi, kurā politiskā "elite" nevis cīnās pret korupciju, bet cīnās pret korupcijas novēršanu. Puzes ķeizars zināmā mērā ir kļuvis par šīs pretīgās sistēmas simbolu, ne viņš vien pēdējo 15 un 20 gadu laikā ir kļuvis ļoti bagāts visnotaļ apšaubāmā veidā. Bet kaut kur ir jāsāk, un ir ļoti jācer, ka tiesu sistēma tomēr atradīs par iespējamu pateikt, ka tālāk tā vairs nevar.

Un kamēr uz minēto jautājumu nav gūta atbilde, par "morālo kaitējumu" runāt -- nu, piedodiet.

Jauku visiem dienu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (18) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 09.09.2008 15:54
kaapeec chakareeties un Lembim mashiinaa neiemest heroiinu, buldozeram bagaazhniekaa noslepkavotu ielasmeitu, bet Shkjeelem baseinaa beernu liikjiishus vareetu sabeert. meerkjis tachu attaisno liidzekljus, vai ne? :)
ja jau seko Lemberga lietai, tad tev nav nosleepums, ka taa jau pirms daudziem gadiem ir skaisti izbeigta. tagad, vajadziigaa briidii atkal izvilkta un sadaliita, lai neiestaajas noilgums. ir skaidrs, ka shai lietai ir ljoti lielas iespeejas paarveersties par lietu Gjeegjeris-2 ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mb 09.09.2008 15:45
Vispirms, abi Lembergi shobriid veel ne tuvu nav nonaakushi paarliecinosham apsuudzeeto solam. Kas nudien liek aizdomaaties par prokuratuuras darba kvalitaati shajaa un citaas lietaas.Otrkaart, liels sasniegums buus, ja vismaz kaads no oligarhiem buus spiests atbildeet par savu riiciibu. Lai vinji nedziivotu pilniigas nesodaamiibas apzinjaa. Kaa jau teicu, sabiedriibai nevar buut meerkjis atriebties Lemberagm vai kaadam citam. Meerkjis ir, lai naakotnee mazinaatos apetiite valstij pienaakoshos liidzekljus iebaazt privaatajaas offshore kabataas. Pienjemu, ka Lembergs gluzhi viens bez vainas nav un ka atbildiibu vajag prasiit arii no paareejiem. Bet sheit ir jaasaprot, ka vinjus labaak sashkjelt nevis vienot apzinjaa, ka viens var paraut paareejos un liidz ar to tiesiibsargaataaji pretii dabuus nevis pieraadiijumus, bet gan izdziivoshanas deelj balstiitu akmenscietu kluseeshanu.
Taa ir pieraadiita un efektiiva metode ar ko apkarot augstaakaa liimenja noziedziibu. Mafija ir neuzvarama tik ilgi kameer darbojas Omerta, jeb Kluseeshanas likums. Juurmalgeitas lietaa notiesaati tika tikai izpildiitaaji, nevis pasuutiitaaji, jo darbojaas Omertas likums. Vinji kluseeja, jo baidiijaas liecinaat pret augstaakajiem bosiem. Liidz ar to lielaakaas zivis izspruka un turpina darboties taadaa pashaa garaa.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Onkuliņš 09.09.2008 15:39
tieši tā ja tiesā tad tiesā visus nevis izvēlas vienu grēkāzi ar kuru tik pat netiek galā :) Un Lemberga vietā es darīti tieši to pašu - es arī pieprasītu citronu par "ņirgāšanos", un to vajadzētu paņemt no tiem kas ar tādu pompozitāti uzsāka šo procesu un nepabeidza. Par tādu tizlošanos ir jāsaņem sods, jo agrāk vai vēlāk tāda veidā nonāksim pie tā ka tad jau jebkuru nevēlamu personu varēsim vazāt pa n tiesām turēt ieslodzījumā utt un beigu beigās neko nepierādot un nenotiesājot pēc n GADIEM palaist vaļā - nu tā ir sodāma tizlošanās. Ja kāds grib celt savus politiskos reitingus tad lai domā citus veidus

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 09.09.2008 15:14
mb, IMHO, tad tev tagad buutu skalji jaakauc, kaapeec uz apsuudzeeto sola ir tikai abi lembergi un veel viens. kaapeec tur nav VISAS jautraas Ventspils kompaanijas, ieskaitot Gulbi un dazhus labus riidziniekus. zaga un sheemoja tachu vinji visi kopaa, partijas uzpirka ne jau Lembergs viens, bet kopaa ar paareejiem kaadas tur padomes daliibniekiem :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mb 09.09.2008 14:57
Klau, kuru pensionāru vai skolotāju esmu apzadzis, ko! Kurš laiž garām ziņas par korpuciju Rīgas Domē! Vai tas ir kāds attaisnojums Lembergam.
Ko tagad visiem zagļiem izdosim brīvbiļetes tāpēc, ka bez viņiem ir arī citi nenoķerti zagļi. Atvainojiet, bet uzreiz pēc pusdienām grādīgus dzērienus bez jēgas lietot nevajadzētu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ČeGevara 09.09.2008 14:37
Aleksis labi pateica manu domu. Kariņu derētu tagad visām amatpersonām - idiotiem par brīdinājumu paņemt priekšā ne pa jokam. Protams, Lembergs notēloja muļķi. Bet ja tas ministrs-amatieris savā revolucionārajā centībā nebūtu turpinājis izrādīt savu aprobežotību, līdz tiesai nekas nenonāktu.

mb joprojām laikam nav kaut kas skaidrs, kāpēc Lemberga lieta šobrīd ir pasūtījuma darbs. Tāpat kā Hodorkovsks lieta Krievijā. Un pieāuju, ka Lembbim un viņa advokātiem jau sen piedurknēs paslēpti faili, kuri tiks izvilkti brīdī, kad viņu vienu pašu mēģinās padarīt par grēkāzi. Un šajā brīdī temīdai būs jāizšķiras - sēdināt blakus viņam visus šodienas miljonārus un "veiksmīgos biznesmeņu" vai pārtraukt lietu pierādījumu trūkuma dēļ. manuprāt reālākais ir pēdējais variants.

Starp citu, vai pašiem nav interesanti pajautāt vēlreiz, kāpēc joprojām nav ieviesta sākumdeklarēšanās?

Nav sliktie sliktie zēni/meitenes un sliktie labie zēni/meitenes. Ir tikai sliktie sliktie un visi jātiesā pēc viena likuma un taisnības. Franču revolūcijas robespjeri un boļševiku čekisti jau pierādīja kur noved revolucionārā pārliecība un degsme acīs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Onkuliņš 09.09.2008 14:21
"Tai pašā laikā Lembergs bruģēja Ventspils ielas ar dārgu bruģi" (mb) - lūk :) Rīgas darboņi uzceļ pasaulē dārgāko tiltu, pasaulē dārgāko gaismas pili, praktiski visu ko ceļam ir pasaulē dārgākais - bet šos faktus visi kaut kā laiž gar ausīm - labi pasmīkņā pie sevis mazliet papukojās un viss... šie darboņi Mr. mb arī apzog pensionārus, skolotājus, bērnus uc - katru reizi pēc leilāka objekta būves Jūrmala uzaug kāda jaunā miljonāra māja - un mūsu valsts ekonomiskajā krīzes laikā jauni miljonāri rodās kā sēnes pēc lietus

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis 09.09.2008 13:25
Vai nu par cilvēku ir pierādījumi un tad ir apsūdzošs tiesas spriedums, vai nu viņš ir jālaiž vaļā. Nezinu, vai Lembergs ir par kaut ko vainīgs vai nē - bet tas, kā rīkojas Latvijas valsts iestādes, sāk jau izskatīties padumji.

Grīnbergu lieta ir eks-ministra K.Kariņa stulbuma rezultāts. Ja pirmo dokumentu Ventspils pašvaldības vadītājs atsvieda atpakaļ, tad varēja rakstīt jaunu - ar visu personas kodu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 09.09.2008 13:07
bonusaa tam visam, protams, naak prokuratuuras priekshlikumi likumdoshanaa, lai vareetu zagljus-kompanjonus atstaat briiviibaa un vareetu vinjiem VISPAAR NEKONFISCEET MANTU ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 09.09.2008 13:06
ja jau tu esi taa visu analizeejis, tad varbuut buusi pamaniijis paaris "nejaushiibu", kaados briizhos kaadas apsuudziibas vinjam prokuratuura izvirza. ir tikai nedaudz jaapiedomaa liidzi, lai saprastu, ka patiesiibaa Lembi chakaree nevis lai sodiitu par to, ko vinsh savulaik nozaga (un zaga, protams, kursh tad par to striidas), bet meegjinaatu vinjam atnjemt VN un Ventspils tranziitbiznesu. to pashu, kuram stjopa un co bija atradushi pirceejus no Krievijas, kuriem Lembis kategoriski atteicaas paardot. taas ir politekonomiski motiveetas apsuudziibas un, paldies Dievam, huutainis jau piesaistiijis zaales piipeetaajus.
vispaar diezgan smiekliigi skatiities kaa it kaa nacionaali noskanjoti cilveeki ciinaas, lai Lembergu ieliktu aiz resteem un tranziitbizness nonaaktu krievu rokaas :/

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mb 09.09.2008 12:31
Būsim pavisam vienkārši, Lemberga tiesa par Grīnberga gadījumu izgāzās tikai un vienīgi tādēļ, ka Latvijas tiesu sistēma ir ķēķis. Lembergs uzspļāva Latvijas valdības rīkojumam, notēloja apaļu idiotu un izlikās, ka nevar atšķirt vienu Grīnbergu no otra. Formāla atruna par personas kodu bija atklāta ņirgāšanās par valsti. Līdzīgā veidā tādēļ tagad par spēkā neesošiem var atzīt tūkstošiem dokumentu, jo lielākajā daļā tos neietver.
Runājot par Lemberga sākotnēja kapitāla uzkrāšanu, tad te ir skaidri jāsaprot, ka simti miljoni, kas pazuda ārzemju offshore, ir līdzekļi, kas nenonāca valsts budžetā. Līdz ar to laupīja valstij, sabiedrībai iespēju investēt izglītībā, medicīnā, drošībā. Tas nozīmē, ka tika atņemta nauda skolotājiem, skolas bērniem, pensionāriem, veselībai. Faktiski apzagta paaudze, kas varēja dot lielu ieguldījumu pašreizējai valstij. Kāds palika nepietiekoši izglītots, kāds palika lāga neizārstēts, kāds nepietiekami nosargāts. Tai pašā laikā Lembergs bruģēja Ventspils ielas ar dārgu bruģi, apguva Puzes plašumus un investēja expremjera Gaiļa ekskluzīvo nekustamo īpašumu biznesā. Ir jāsaprot, ka mēs visi esam nekaunīgi apzagti. Kā var atvērties mute viņu tagad aizstāvēt. Ne jau Berķi vai Dienu viņš apzaga. Skolotājus, pensionārus, skolniekus, policistus. Nevar būt pašmērķis iebāzt Aivaru L. aiz restēm, īstais mērķis ir pavisam cits, lai neviens nekad vairs pat neiedomātos bāzt kabatā sabiedrības naudu. NEKAD.
P.S. Es atšķirība no Streipa esmu dzimis un audzis Latvijā un neiedomājaties pārmest, ka nesaprotu kas te noteik. Un, Streips, starp citu, šeit ir pavadījis pietiekami ilgi, lai par notiekošo varētu spriest pilnīgi skaidri. Arī kā cilvēks, kurš profesionāli uzmanīgi sekojis līdzi notikumiem visus pēdējos 17it gadus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 09.09.2008 11:54
KKKaarlim tachu nav paziistams jeedziens nevainiibas prezumpcija. piedosim to amerikaanju jefinjam, kursh joprojaam maz ko saprot no notiekoshaa Latvijaa. vinsh tachu domaa, ka lembergu tiesaa taapeec, ka vinsh kaut ko kaut kad kaadam nozaga. Sveetaa Marija! cik tev gadu, KKKaarli? kaadaa mucaa tu esi audzis? cik gan naivs tu esi? kas tieshi ir mainiijies, kopsh tu labsajuutaa suuci vinchiku Maakonjos?
ja nezinaatu, kas tu esi, padomaatu, ka Berkjis un Stepanovs tev maksaa ...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ČeGevara 09.09.2008 11:44
Redz, Kārli, ar šo blogu tu sevi aprādi, ka esi tāds pats tūtiņdreijātājs kā tas ledus tirgonis, kas sevi sadomāja par dižu politiķi un ekonomistu esam - Kariņš. Ar revoluucionāru degsmi un un tikpat plānprātīgu degsmi acīs nav ko līst tiesā. Manuprāt, kā daļu savas dzīves ASV pavadījis, bloga autors izprot daudzmaz tur esošo augsto tiesu kultu un to, ka nav nozīmes tam, kāds ir cilvēks. Nozīme ir tam, ko viņš ir pastrādājis un vai apsūdzība to var pierādīt. Visā citā gadījumā cilvēks ir nevainīgs.

Šeit nu jāpiekrīt, ka nav absolūti nekādas nozīmes, kas ir/nav Lembergs. Ir nozīme tam, vai revolucionārs Kariņš un viņa sekotāji prokuratūrā paši neiebrauca auzās ar savu absurdo apsūdzību. Un šeit nudien ir jāpiekrīt lembergam, ka revolucionāri ir pelnījuši, ka viņus, piedodiet par rupjību, "izņem cauri". Citiem revolucionāriem par piemēru, pirms savu degsmi likt augstāk par likumu.

Un vēl. Pieļauju, ka Lemberga lieta izgāzīsies. Un ne tāpēc, ka viņs ir nevainīgs. Tajos pirmatnējā kapitāla uzkrāšanas gados līdz ar Lembergu un Co. darbojās arī daudzi citi vīri un sievas. Gan kopējā, gan katrs savā lauciņā. Un atdalīt to atsevišķā lietvedībā neizdosies. Tad ir jāsēdina uz apsūdzēto sola daudzi jo daudzi, vēl daudzākiem tā sirsnīgi jāpajautā un jāizmeklē, kā tikuši pie privatizācijas gardajiem kumosiem. Starp citu, arī kāda liela dienas laikraksta vietējie akcionāri. Kāda? Gan jau Kārli pats nojaut. Nē, NRA tā nav.

Līdz ar to, lai nu kā gribētos, un lai nu cik pats Lembergs un Co. ir/mav vainīgi, vienu pašu viņu neizdosies notiesāt. Pārāk jau tas mezgls ir samudžināts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jaunietis 09.09.2008 11:32
Līdzīgā veidā pie lielas bagātības nokļuva arī tādi personāži, kurus avīze neDIENA, dēvē par Ventspils opozicionāriem - jauno, gaišo spēku sponsori. Tādi paši politbiznesa seftmaņi vien ir.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 09.09.2008 11:21
Nesaku, ka Lembergs ir tīrs un nevainīgs nedz arī, ka baisais bubulis. To lai lemj tiesa.

Es domāju, ka šī Lembergiāde ir par daudz saasināta un īstā patiesība ir kautkur pa vidu. Par nožēlu tā ir saasināta tik tālu, ka pati lieta neprofesionālas un sasteigtās apsūdzības dēļ ir izgāzusies un kļuvusi par parodiju un draudu pašiem apsūdzētājiem. Man tas, liek domāt tikai par to, ka īstie apsūdzētāji ir tikpat stipri iesaistīti tajās afērās, cik Lembergs. Vienīgā atšķirība no Lemberga, ka viņi joprojām atrodās ēnā un vēl nav izvilkti saulītē.

Piemēram, viena no ieinteresētajām kompānijām, kas ietekmi ar Lembergu Ventspils tranzītbiznesā nesadalīja, ir Berķis ar partneriem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mb 09.09.2008 10:58
Kārli, lūdzu norādīt Aivara Lemberga personas kodu, citādi neviens nesapratīs par kuru personu ir runa. Ar nepacietību gaidu, kad tiks izvilkti gaismā un par nederīgiem atzīti Lembergam svarīgi dokumenti, kuros nav norādīts viņa personas kods.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

M 09.09.2008 10:58
Visiem tāpat nevarēs aizmest ar čiekuru, Onkuliņ!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Onkuliņš 09.09.2008 10:20
Streiponkulis atspēries turpina rakstīt par nenormālo noziedznieku pieverot acis uz kaudzēm citu darboņu tepat degungalā.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips