Legal Protection for All the Children: Dutch-United States Comparison Of Lesbian and Gay Parent Adoptions 1

  • Autors:Nancy G. Maxwell, Astrid A.M. Mattijssen, Charlene Smith
  • Organizācija:Arizona Journal of International and Comparative Law
  • Gads:2000
  • Valoda:angļu

Aplēses liecina, ka Nīderlandē homoseksuāļu ģimenēs tiek audzināti ap 20 000 bērnu, savukārt ASV cipari svārstās no pusotra līdz pieciem miljoniem. Šo bērnu vecāki tos audzina, izglīto, pieskata un rūpējas tādā pat veidā, kā to dara heteroseksuāli vecāki. Lai gan bērni, kas aug viendzimuma pāru gādībā tiek divu mīlošu vecāku aprūpēti, nebioloģiskajiem vecākiem nav tādu pašu tiesību un atbildību attiecībā uz bērnu, ko tie audzina, kā nebioloģiskiem vecākiem heteroseksuālās attiecībās. Abās valstīs nebioloģisko vecāku statuss pamazām mainās. Gan ASV, gan Nīderlandē politikas veidotāji atzīst, ka, ja iespējams, ir labāk ja bērns aug divu vecāku mājās. Rakstā skatīti arī adopcijas jautājumi.

Iesaki citiem:

Raksta mērķis ir pārbaudīt abu valstu likumdošanā veiktās izmaiņas geju vecāku jautājumā un salīdzināt šo izmaiņu sekas. Publikācijā autors pievēršas gan pašreizējā likumu stāvokļa izpētei abās valstīs, kas ietver tiesu lēmumu analīzi un konkrētu gadījumu apskati, gan viendzimuma vecāku adopcijas iespēju vēsturiskajai attīstībai. Raksta noslēgumā autors aizstāv pozīciju, ka adoptēšanas tiesību piešķiršana viendzimuma vecākiem ir labākais veids, kā aizsargāt viendzimuma ģimenēs augošus bērnus.

(Legal Protection For All The Children: Dutch-United States Comparison Of Lesbian and Gay Parent Adoptionspdf) (149.95 KB)

Iesaki citiem:

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kristaps 24.06.2007 12:24
Rūpes par bērniem ir pašsaprotamas, tamdēļ nav ieskaitāmas par NOPELNU. Dēļ šādiem "nopelniem" nekādas papildus tiesības nav jāpiešķir. Drīzāk jāsatraucas par bārenības iemesliem, nevis jāmeklē iespējas pie homīšiem.

Citi autora darbi