Atslēgvārdi:

Lēdija Lilita 31

Vissliktāk viņa izskatās svinīgos vakaros, kad Zatleres vakartērpi vairāk nosedz miesu, nekā atklāj augumu, kas ir zem tā.

Iesaki citiem:
Shoe 255x203
Foto:Jenny

Kad šogad martā "ar pompu" bija jāsākas visjaunākajam no galvaspilsētas smailpapēžu salidojumiem — Riga Fashion Mood, jaudīgu prožektoru un iekarsušu modes entuziastu piesildītā lielveikala gaitenī tika pacietīgi gaidīts "īpašais vakara viesis". Nepagāja ne trīs ceturkšņi no noliktās stundas, līdz viņš ieradās. Un izrādījās neviens cits kā Valsts prezidents Valdis Zatlers ar pavadošo svītu.

Ātrā solī, veiklā gaitā labajā sānu rindā tika ieņemtas centrālās sēdvietas un pēc trīs Rīgas perkusionistu izrībinātās gaisotnes, bet bez iepriekš izlielītā pompa, īpašie vakara viesi jau vēroja kā pa melno mēli defilē kāda modes dizainera apģērbu retrospekcija.

Tovakar Valda Zatlera skatiens pārsvarā koncentrējās vienā virzienā — uz mēles sākumu. Tikai ar diezgan slinkiem galvas griezieniem viņš pavadīja defilējošos modeļus. Vai tas bija veids, kā viņa ekselence mēģināja vienuviet fiksēt kustīgo modes sensāciju, kas slīdēja gar acīm, vai prātoja „ko, pie velna, es šeit daru?!” Lai nu kā, bet prezidenta kundzei Lilitai tajā vakarā redzētās spozmes nebija gana. Un ar ko pirmā modes nedēļa sākās, ar to pēc divām nedēļām otrā — Riga Fashion Week — beidzās — ar Lilitu Zatleri pirmajā rindā.


Ak, nebēdnīgā cielava!

2009.gada sākumā Lilita Zatlere jau bija paspējusi nokaitināt žurnāla Cosmopolitan galveno redaktori Elīnu Stengrevicu. Pat tik tālu, ka viņa 10. janvārī kādai no savām pikseļpasaules slejām deva nepārprotamu virsrakstu Lilita Zatlere, palieciet mājās!. Stengrevica šajā rakstā minēja Valsts pirmo lēdiju kā vienu no diviem iemesliem (otra bija kādreizējā kultūras ministre Helēna Demakova), kuru dēļ ir vērts 13. janvārī iet un stāvēt Doma laukumā.

Redaktori uztrauca Zatleres uzvedība un „inteliģences trūkums” jeb precīzāk — „kā viņa tērē nodokļu maksātāju naudu”, jo „viņa nedrīkstēja pieļaut, ka viņas meita [no pirmās laulības] bez konkursa organizēšanas tiek pie prezidenta rezidences atjaunošanas un uzlabošanas darbiem.” Tas, ka Zatlere to pieļāvusi, liecinot, ka viņai ir ļoti vāja izpratne par morāli un ētiku, rakstīja Cosmo redaktore.

Morāle un ētika? Vai tas satrauc un interesē vietējos modes kūrētājus un visglancētāko lapu sargsuņus? Vai arī tomēr acis tiek cieši pievērtas, lai to vietā uzzinātu pusmūža skaistuma noslēpumus? Lai nu kā, bet pagājušā gada izskaņā Valsts pirmā lēdija L’Officiel lasītājus iepazīstināja ar sava „skaistuma trikiem”. „No skaistumkopšanas procedūrām man patīk sejas un ķermeņa masāža, taču pārāk bieži sevi ar tām nelutinu,” ļoti ekskluzīvajā intervijā klāstīja Zatlere. Un ieteica lasītājiem: „Nepārspīlēt. Ne ar apģērbu, ne rotām, ne kosmētiku, ne smaržām. […] Bet galvenais — novēlu būt laimīgām, būt harmonijā ar sevi un dzīvi!”

Ak, saldā harmonija! Tu, kā nebēdnīga cielava labi izturētā lauku senioru korī, ko velti šeit brēc!


Stagnējošie kostīmi

Vīra prezidentūras četros gados Lilitas Zatleres izskats nav daudz vizuāli variējis. Tas šajā laikā nekad nav bijis slikts vai nekārtīgs, gluži pretēji — pārāk labi uzmanīts. Un tur, kur ir pārāk liela kontrole pār vizuālo tēlu, gandrīz vienmēr rodas apnicīga garlaicība. Lilita nav izņēmums.

Vai mums ir prātā palicis kāds Valsts pirmās lēdijas radīts vizuāli neaizmirstams tēls, ko būtu atmiņā interesanti atkal cilāt un meklēt tajā semiotiku? Vai viņas publiskais tēls ir kaut ko vairāk pateicis par sievieti Latvijā 21.gadsimtā, nekā to līdz šim ar savu izskatu spējušas, piemēram, Aina Ulmane un Vaira Vīķe-Freiberga? Vai Lilita Zatlere, izmantojot sava statusa priekšrocības, ar savu izskatu ir inspirējusi vietējo modes nozari? Vai ir bijusi tās „neaizmirstulīte” vai tomēr kļuvusi par tās „greizu atspulgu”?

Šie ir jautājumi, kas nāk prātā, skatoties ziņu lentes un bilžu hronikas, kurās mēs redzam pirmo lēdiju diezgan stagnējošos, ikdienas gaitām domātos, lietišķajos kostīmos, kuru vienīgā intriga slēpjas to aizdarēs un atlokos. Bet ne pārsteidzoši interesantā, modernā un inovatīvā dizainā. Kāpēc tā?

„Apģērba izvēlē uzticos profesionālu stilistu padomiem, taču, koptēlu saskaņojot, paļaujos uz savu izjūtu. Pašreizējais statuss nedaudz ir iespaidojis manu ģērbšanās stilu. Samērā lielu daļu manā garderobē ieņēmis formāls, atturīgs apģērbs. Man tāpat ir jāņem vērā, ka tērps, kas lieliski izskatās dabā, var pārvērsties līdz nepazīšanai fotoattēlā,” tajā pašā L’Officiel numurā par savu tēlu stāsta Zatlere.

Caur preses un fotoobjektīvu iemūžināto realitāti sabiedrība iepazīst savus līderus. Un izdara secinājums. „Preses dienests rūpīgi seko līdzi, kādas bildes parādās prezidenta mājaslapā un vai kundze tajās izskatās pietiekami labi,” — tā 2009. gada 28. februāra SestDienā raksta Gunta Sloga. Un turpina: „Profesionālajās studijās tapušie attēli tiek uzlaboti ar fotošopu,” un pat „reiz tika palūgts nogriezt apakšu bildēm, kurās pirmais pāris bija redzams ar kādu pils viesu grupu, [jo] dažiem kājās bijuši ne īpaši glīti zābaki.”


Nāk prātā Mortīcija

Vislabāk Zatlere izskatās izbraukumos laukos. (Toties pats Zatlers tad izskatās vissliktāk, jo košu vai gaišu krāsu džemperi tik labi nespēj noslēpt prāvo punci, kā Rīgas pilī to spēj viņa augumam šūdinātās žaketes.)

Šajās lauku vizītēs Valsts pirmajai lēdijai nereti kājās ir manāmas vienkārši taisnas vai cieši pieguļošas melnas bikses, kas autas stingros ādas zābakos un balstās uz pamatīga papēža. Bet vissliktāk viņa izskatās svinīgos vakaros, kad Zatleres vakartērpi vairāk nosedz miesu, nekā atklāj augumu, kas ir zem tā. Daudz garlaicīgāk nekā dažbrīd uzstāj protokols. Viņas pirmā 18. novembra vakarkleita 2007. gadā atsauc prātā Mortīciju no sešdesmito gadu kulta melnbaltā seriāla Adamsu ģimene.... Vienīgi kleitas karaliski zilā krāsa un neapskrandusī apakšmala paglāba šo vakara tēlu no tālākas asociācijas ar pieminēto seriāla varoni. Zatlere tajā izskatījās veca.

Viena no interesantākajām reizēm, kad Lilita Zatlere ar savu izskatu radīja stipru tēlu, bija pērngada 12. aprīlī, kad viņa kopā ar vīru devās uz Polijas vēstniecību, lai parakstītos līdzjūtības grāmatā. Todien virsapģērbā pie melna pieguļoša ziemas mēteļa, kas beidzās ļoti labā vietā zem ceļa un veidoja suģestējošu siluetu, pateicoties viegli apjomīgām piedurknes galviņām, kājās tika auti gari melni glancēti zābaki. Un to jau var saukt par modes momentu.

Pēdējā laikā Valsts pirmā lēdija ir uzsākusi flirtu ar modi. Vēl pavisam nesen Zatlere pēc kādas Riga Fashion Week modes skates sniedza interviju Stila akadēmijas vadītājai Maijai Silovai. Uz jautājumu, vai viņa atbalsta Latvijas modes kultūru, pirmā lēdija atbildēja: „Jā, bez šaubām,” un, īsti nepaskaidrojot, kā tad atbalsta, turpināja: „Es domāju, ka jebkura sieviete, ja viņai ir mazliet vairāk uzņēmības, izbrīvēs laiku, lai atnāktu un apskatītos to, ko mūsu mākslinieki ir darījuši.” Protams. Sevišķi uz pasākumu, uz kuru aicina tikai viesus ar ielūgumiem un uz kuru akreditācijas rīkotāji izsniedz tikai sev vien zināmā selekcijā atlasītai presei!

Un tomēr… Viņas izskats stagnē, neradot ietekmi un paliekošu rezonansi par spīti tam, ka Zatlere pēdējos mēnešos regulāri ir manāma modes interesēm atdresētajos izdevumos un raidījumos. Pārfrāzējot kādas „vietējās modes ikonas” taujājumus pēc paslēptajām „odziņām”, tā vien gribas jautāt — kur ir Zatleres „rozīnīte”?


Vārdi un darbi

Pirmo lēdiju klubiņš ir raibs. Tajā var rast gan tādas lēdijas, kurām vēl pirms „dzelzs priekškara” krišanas bija jau sirmums matos, gan arī manīt jau politiķu otrās, trešās un n-tās sievas, kurām vēl nesenā pagātnē ir bijušas veiksmīgas modeļu karjeras. Tik veiksmīgas, ka agrāk vai vēlāk viņu kailfoto nonāk Christie’s izsoļu namā zem āmura. Lilita Zatlere šajā klubiņā ir kaut kur pa vidu. Viņai nepiemīt lietu un detaļu fetišs, kas viņu ļoti pamanāmi atšķirtu no bara un padarītu par tik īpašu vai ekstravagantu, lai viņa varētu kļūt imūna pret modes tendenču diktātu un varētu par to vairs nelikties ne zinis. Bet — nē. Viņa šajā klubiņā pazūd.

Lilitas Zatleres tērpiem nepiemīt līdzvērtīgs pārsteigums, kāds mūs sagaidīja vienu dienu, kad Vaira Vīķe-Freiberga jau bija nodevusi Rīgas pils atslēgas tās jaunajam saimniekam un viņas pūra lādes saturs bija atradis vietu Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā. Tur mūs priecēja un mulsināja eksprezidentes publiskie tērpi tik koncentrētā esencē, ka kādam neviļus raisīja domas — vai maz Vīķei-Freibergai ir kas no apģērbiem skapī palicis pāri, lai izstādes laikā viņa varētu iziet sabiedrībā daudzmaz estētiskā paskatā?

Ar apģērbu var arī slēpt sevi un savu izskatu. Bet diez vai tas ir valsts pirmās lēdijas uzdevums un pienākums. Var jau Lilita publiski apgalvot, ka atbalsta Latvijas modes kultūru, bet bildēs, ekrānos un vizītēs uzkrītoši parādīties ārzemju zīmolu drēbēs. Kādam tas var šķist liekulīgi.

Nesmukums jau neslēpjas klasiskajās Burberry rūtiņās, bet gan apstāklī, ka velkot pasaulē pazīstamu brendu izstrādājumus, publikai nerodas sajūta par izprotošu atbalstu vietējiem modes dizaineriem.

Neviens jau neprasa, lai uz franču pirmās lēdijas Karlas Bruni-Sarkozī (Carla Bruni-Sarkozy) dāvāto Chanel No.5, pašmāju prezidenta kundze uz karstām pēdām atbildētu ar Dzintara Kristīni, taču fanot par Chanel kosmētiku ļoti ekskluzīvā intervijā vietējā modes žurnālā, bet ne ar pušplēstu vārdu tur nepieminēt nevienu latviešu dizaineru vai zīmolu ir… iespējams, ka līdz kaulam patiesi. Taču, monētai ir arī otra puse, un diez vai vienā līnijā uz sarkanā paklāja pie Rīgas pils mēs vēlētos redzēt ūber stilīgu Lilitu Zatleri, stāvot un svinīgi sagaidot viesus, teiksim, QooQoo getrās, kurām uz ceļiem ir uzdrukāti lācīši. Varbūt izņemot gadījumu, ja šie viesi ir ieradušies no Somijas.

(2008. gada vasarā Valsts pirmajam pārim apciemojot Somiju, Lilita Zatlere esot publiski apsaukusi savu vīru: „Ko tu velcies kā tāds lācis!” Šo notikumu klātesošie ir vēlāk atstāstījuši Guntai Slogai un tas nonāca SestDienas rakstā Zatlera aizmugure.


Viņa gaume nav modes vērta

Toties mēs varam lepoties ar savas valsts prezidenta Zatlera izskatu, jo tas, paldies Dievam, ir patīkami garlaicīgs. Diez vai tiktu savākts tāds aklu simpātiju daudzums presē un parlamentā kā tagad, ja Zatlera kāja tiktu spundēta „augstpapēžu kurpē” tāpat kā, teiksim, tas tiek darīts izsmalcinātajā Francijā ar ne pārāk milzīgo Nikolā Sarkozī (Nicolas Sarkozy) augumu. Lielumiem vienmēr ir nozīme. Un mūsu sabalsotajai Saeimai to noteikti vajadzēja ņemt vērā.

Nav pat daudz anekdošu, kas palikušas prātā par Valda Zatlera neveiksmēm ar izskatu vai koķetēšanu ar modi. Vēl pirmajos mēnešos jaunajā amatā Valsts prezidentam izaicinājums bija līdz darba dienas beigām uzturēt tīras savas krekla mandžetes un neveidot sastrēgumus uz Baznīcas ielas, lai salonā pie sev lojāliem meistariem sadakterētu pēkšņi radušās problēmas ar apģērbu. (Tā Rīgas pils saimniekam gadījās kādā darbadienas rītā).

Ne Zatlers pa šiem četriem gadiem mums parādīja atkailinātu potīti pie šmaugām uzvalka biksēm, ne arī trendīgā neona krāsu mudžeklī ir centies mūs apžilbināt. Uzvalki bija un ir vienkārši. Kaklasaites vienmēr izvēlētas visgarlaicīgākās no prātam visnemulsinošākajām. To krāsas – tieši tāpat. Krekli – ļoti konservatīvi. Kurpes – nekādi neliecina par ekstraordināras izvēles klātesamību. Zatlers izskatījās un izskatās labi un viņa gaume nebija un nav modes vērta.

Vienīgi ilgāku laiku prasīja tas, lai mēs piemirstu apspriest prezidenta matus. Tie bija kā peramajam zēnam un viņa tēlu neglābjami kariķēja. Tā bija vizuāli visvājākā vieta, ko varēja izmantot domu un uzskatu oponenti, un tā arī tika izmantota, lai padarītu viņu sabiedrības acīs nenopietnāku. Un, lai par ko sabiedrībai bija da-jeb-kāds viedoklis, par Zatlera matiem tai bija stiprs viedoklis. Ar tiem viņš bija gan Simpsons, gan puika – sabiedrības fantāziju tēls. Kas tiem bija par vainu? Īsā atbilde: šī frizūra Valdim Zatleram bija pārāk ekstravaganta.

Viņa tumši pelēkie matu gali sasniedza acis, kuru priekšā parasti dusēja bezrāmīgas brilles. Bet, ja tām būtu biezs un avangardisks rāmējums, tad tas, iespējams, padarītu prezidenta izskatu līdzīgu tiem ļaudīm, kas pelna savu iztiku ar dizaina vai arhitektūras lietām. Taču tā nebija. Un tāpēc viņa galva izspēlēja sliktas proporcijas ar izskatu. Raigoties uz viņu, tā vien likās, ka kaut kas ir ļoti nepareizi. Mājdzīvnieks trusis izskatam arī daudz nepalīdzēja.


Lielā dāvana

„Jūsu atnākšana bija liels pārsteigums un arī liela dāvana mūsu skatītājiem un auditorijai, kas apmeklē Rīgas modes nedēļu,” glaimoja viena no trim pašmāju modes ikonām, pirms Lilitai Zatlerei tika uzdots nākamais jautājums: „Kādēļ jūs tieši izvēlējāties Aleksandra Pavlova skati?”

„Pirmkārt, viņš man atsūtīja ļoti mīļu ielūgumu, tik ļoti džentlmenisku ielūgumu, ka nu vienkārši nevarēju atteikties nākt,” atbildēja Zatlere.

Šis nu lai kalpo par vienkārši tādu nobeigumu šai modes skatei. Fešonvīīīk!

Tāds punktiņš uz i.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (31) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
crew zer

mxf converter free download to convert HD camcorder files. avchd converter convert avchd video files to avi, mp4, wmv, mov mts to avi mp4 mov mkv iMovie, FCP/FCE with mts converter, so to convert mts files for your PC and mobiles. mod converter zxzx

Tmp author
Faheem Jabbar

You may need a brand developed for you from beginning to end, or you may simply need a few tweaks to let your brand truly shine. Our branding Jacksonville services will take your brand to the next level, guaranteed.The Penguin method

Tmp author
Faheem Jabbar

I just read through the entire article of yours and it was quite good. Health Care is very necessary for the everyone whether they are common person or the employee in the organization.that not how men work

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

biete 07.06.2011 11:09
Esmu šokā par tik lētu samazgu tekstu šajā portālā. Lasīju un brīnījos, vai tā šķiet tikai man - bet, nē, paldies Dievam, arī citi šo prasto valodu ir pamanījuši.
Var saprast profesionāļu viedokli par šo amatpersonu nepietiekami eleganto izskatu, taču to var pateikt daudz solīdāk un inteliģentāk, nevis caur subjektīvu naidu - tāda sajūta paliek.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 06.06.2011 13:45
Man gan liekas piemēroti portālam. Lielākā daļa tomēr esat šo izlasījuši. Ok, kādam tas ir nelietderīgāk pavadītais laiks ever, bet raksts parāda, ka uz katru lietu var paraudzīties no cita skatpunkta. Es varbūt nekad neizlasītu to sieviešu žurnālu redaktoru slejas un par jautājumu domātu/runātu tikai "politika.lv cienīgi". Ļoti labs veids, kā tradicionālā domāšanā ienest kaut ko netradicionālu, caur to tikai un vienīgi bagātinoties. Ir miljons dažādas dombiedru grupas, kuriem valstiskā domāšana ir ļoti līdzīga, bet dēļ saviem aizspriedumiem, ka mēs, pseidointelektuāļi, nevaram lasīt modes žurnālus...valsts (mēs) jau paši no tā tikai zaudējam. Tā tās pārmaiņas nepanāksim, ja nemeklēsim domubiedrus un nevienosimies kopīgiem darbiem. Kāda jēga tikties starp tiltiem un kaut ko dedzināt, ja attieksme aptuveni tāda: jūs, modernie, nenākat, jo jūs uz lietām skataties kaut kā ne tā! Sekli un muļķīgi

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aiki 06.06.2011 13:30
Un es šo lasu iekš politika.lv??? Kas notiek?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Paula 06.06.2011 08:14
2008. gada Dziesmu svētki. Cik viņi abi izskatījās nelaimīgi, cik ļoti nejutās "savā ādā" tautastērpos. Atšķirībā no tiem tūkstošiem, kas gājienā slīdēja garām. Valdis vēl centās pacelt roku sveicienam un pamāt, Lilita - pat to nē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ola 05.06.2011 17:48
????Lasu un nevaru saprast kā tas būtu jāuztver. Tā kā domāts nopietni? Tādu savārstījumu sen nebija nācies lasīt. Vēl līdz pēdējam cerēju - kaut 1 teikums būtu iztērēto 5 min.laika vērts. Šīs bija vienas no bezjēdzīgāk iztērētajām 5 minūtēm manā mūžā. Joprojām nesaprotu šī savārstījuma jēgu. Jēgu šeit.Vienīgais attaisnojums - kāds ir "nospēris"admina paroli un brīvdienās "uzdzīvo" Jācer, ka jau pirmdien politika.lv redaktori šo kļūdu pamanīs un šis vājprāts vairs nebūs publiski pieejams. Šādi murgojumi politika.lv godu nedara!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Brīnos 05.06.2011 11:39
Nevar saprast- vai tāds neveikls reklāmraksts vai ironizēšana pašiem par sevi

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Prieks par portālu 04.06.2011 18:15
Priecājos par iteliģenti eleganto rakstu! Precīzi punkti uz i.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

kupčšs 02.06.2011 12:18
Ai, es pat nelasīšu šīs muļķības. Kāda starpība, kas cilvēkam mugurā? Nē, nopietni, vienalga, vai par to razējas NYT vai arī The Guardian, tam nav tik liela nozīme, kā cilvēki iedomājas. Vienkārši riebj.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

:) 02.06.2011 08:55
Mētelis kā mētelis. Drīzāk piedomāju pie tā, vai asfalts prezidenta pils priekšā ir pietiekami gluds un bez bedrītēm, ieliekumiem, jo - kā gan citādi lai novērtē Lilitas Zatleres "ļoti uzmanīgo, sakumpušo gaitu" augstpapēdenēs uz sarkanā paklāja (kas pārklāts pāri - kādam? - asfaltam) aiz abām augstajām personām :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Elina Stengrevica - autoram 02.06.2011 08:54
Jūsu rūpēm par to, ka prezidenta kundze būtu varējusi darīt vairāk - vienalga, modes, labdarības vai jebkurā citā jomā, piekrītu. Domāju, ka tā ir Lilitas Zatleres neizmantotā iespēja. Jo viena lieta ir sēdēt pirmajā rindā pasākumā, ko organizē citi, bet pavisam cita lieta - uzņemties iniciatīvu un atbildību un pateikt, lūk, es patiešām gribētu veltīt savu spēku, dzīvē sniegto vienreizējo iespēju un mana vīra četrus prezidentūras gadus, lai tautas labā, no kuras es nāku, paveiktu to un to. Bet labi. Mums katram ir tiesības izvēlēties, ko un kā darīt, kur likt savas dzīves akcentus.
Tāpat varu saprast Zatleres vēlmi dot priekšroku medijiem, kuri, kā Jūs sakāt, "nekož". Ir daudz vieglāk pastāstīt skaistumkopšanas noslēpumus un izskatīties kādā žurnālā skaisti, nekā atbildēt uz žurnālistu āķīgiem jautājumiem, piemēram, par vērtībām. Es gan personīgi no jebkura cilvēka augstā amatā/ ar lielām iespējām sagaidītu tieši pēdējo.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aigars Bumburs - Elina Stengrevica 02.06.2011 01:53
Jā! Jūsu sleja, kas ir tapusi 2009.gadā, ir par L.Zatleres rīcību. Esmu pārliecināts, ka savā tekstā, esmu adekvāti norādījis, par ko prezidenta kundze tika Jūsu darbā kritizēta. Un tā nav mode vai izskats. (Un, lai slavēts internets!, ir arī links uz Jūsu slejas oriģinālo mājvietu.) Drusku izvērstāki: Raksturojot Valsts pirmo lēdiju, uzskatu, ka bija svarīgi tekstā ieskicēt arī ārpus modes nozares notikumus. (Ar ko viņa medijos ir izpelnījusies plašu uzmanību). Un šajā sakarā, manuprāt, Valda Zatlera prezidentūras sākums bija nozīmīgs posms. (2009.gads kā "Lūzuma punkts"?) Jo 2010.gada beigās ir jau atrodamas tādas intervijas/raksti, kurās Jūsu slejā piesauktā "morāle" un "ētika" nav vairs aktuāls temats, ko medijiem cilāt. Kas ir interesanti. Tiek runāts par "tēlu" un "harmoniju" (otrs minētais piemērs tajā pašā raksta daļā Proti, preses attieksme un noskaņojums ap Valsts pirmo lēdiju, liekas, ļoti mainījās; vai arī ekskluzīva priekšroka tika dota tādai nozares periodikai, kura (vismaz tradicionāli) "nekož", bet grib zināt visu par "skaistuma noslēpumiem"; vai arī kāds/kāda bija jau sabiedrības/redaktoru acīs atguvis/usi Jūsu minēto "zudušo uzticību"; vai citas problēmas/notikumi valstī likās medijiem svarīgāki/as, ko tajā brīdī atspoguļot; vai velns vien zin' kas… Rakstā šī ir neliela, tomēr, izdalīta daļa, kura, varētu būt daudz plašāka, kontrastaināka, bagātāka, pat kāda atsevišķa raksta vērta. Piemēram, Valsts pirmā lēdija mediju atspoguļojumā iekš visa V.Zatlera prezidentūras laika. Raksta apjoma apcirpšanas rezultātā (to dara arī www pasaulē) nevis "pa ceļam pieķerot", Jūs viedoklis palika manā darbā vienīgais -- Zatleres rīcības kritizējošais. Par to es varu Jums atvainoties, jo pieļauju, ka tas var nostādīt Jūs nepatīkamā vai izmeklētā stāvoklī. Tas nav un nebija darīts apzināti. ;) Sirsnīgi! A''
P.S. Visiem dārgajiem komentētājiem: Jums ir visas tiesības kritizēt rakstu un apšaubīt manu viedokli. Es to patiesi novērtēju. Publiskas personas, kuras bauda ne tikai slavu, bet arī varu, pasaulē tiek un tiks kritizētas. Sevišķi, ja šie cilvēki ieņem reprezentatīvus amatus. Vēl vairāk -- domāju, ka Lilitai Zatlerei (pat ārpus sava pašreizējā statusa) ir vēl visas iespējas pielikt savu artavu un pūles, lai padarītu šo nabaga vietējo modes nozari kaut maķenīt sakārtotāku un augstvērtīgāku, ja vien prezidenta kundzei ir patiesas intereses vai rūpes par Latvijas modi. (Bet tas ir jādara gudri.) P.P.S. Uh. Nu gan. Tagad ir, laikam, īstais brīdis pievērsties tam PELĒKAJAM MĒTELIM. Ko Jūs sakāt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

MuMu - Kinza 02.06.2011 01:52
Nomierinieties! Politika.lv sen vairs nav Jusu klepjsuns. Palieciet sava vieta, un politika.lv paliks saveja.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Meitene - Karlsons 01.06.2011 23:45
Tas pelēkais mētelis tik tiešām ir interesants

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Elina Stengrevica - autoram 01.06.2011 21:19
Redzot, ka Jūs atsaucaties uz kādu manu 2009.gada sleju, es gribētu atzīmēt, ka tajā komentēju un kritizēju tikai Lilitas Zatleres rīcību. Nekādā gadījumā ne izskatu un modi, kas ir Jūsu raksta galvenais fokuss. Tās tomēr ir divas dažādas lietas. Citādi man radās iespaids, ka šeit ir mēģinājums komentēt Lilitas Zatleres modes izvēles, "pa ceļam pieķerot" vēl kaut ko kritisku, bet kas galīgi nav kontekstā ar Jūsu rakstu.
Peace. :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Karlsons - Daiga Holma 01.06.2011 21:16
Ņemot vērā to, kur jūs šobrīd strādājat, tiešām būtu brīnums, ja jūs nebūtu sašutusi!!!!! Jel apskatieties, kā mediji (un arī kvalitatīvi, ietekmīgi) analizē, kritizē amatpersonu ģērbšanos. NYT vien rūpīgi pētīja Mišelas Obamas garderobi. Tur gan arī bija par ko sajūsmināties, jo Obamas kundzei tiešām piemīt smalka gaume. Atšķirībā no Zatlera kundzes. btw, kas tas par pelēku mēteli viņai šodien bija mugurā tiekoties ar Monako firstu?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

biedrs dievs 01.06.2011 21:07
Man patika, tiešām ironisks raksts, patiesībā ironijas devu varēja krietni palielināt. Izskats- apģērbs un sevis pasniegšanas stils vienmēr ir svarīgs. Pat ļoti. It īpaši tādā "demokrātijas citadelē" kā mūsu mīļā, mazā valstiņa. Un cik no mūsu viszinošā, godīgā un krietnā elektorāta pirms balsošanas izlasa partiju programmas, nu kaut vai īsās ? Toties vairums ir redzējuši politika tēlu TV
Un pasakiet, nelasot programmu, procentuāli - kādu lomu spēlē vizuālais tēls ?

( un jā, vairums no programmām lasās tikai tad, ja zini, ka ir piektdienas vakars un vari piedzerties, jo paliek gaužām skumji par nekonkrētību, frāžainību, bet taisnības labad jāsaka, ka pat Rainim rakstot LSDSP programmu un uzsaukumus negāja spoži- palasiet)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Dana - Zaagjis 01.06.2011 19:55
...nu nav UK (lasi: lielo aarzemju valstu) meediji nekaadi dievi, kas visu dara pareizi un, uz ko kaa ideaalu mums vajadzeetu tiekties. LV sabiedriibai (un vispaar visai sociaalpolitiskajai domai kopumaa) vajadzeetu beidzot speet tachu paarkaapt tam sevis nieciibas kompleksam un tieksmei akli sekot pavadaa. Nozheelojami shaadus komentaarus ir lasiit.

Arii raksts, protams, shis ir ljoti nekvalitatiivs, taadeelj sho portaalu apkaunojoshs. Nav argumentu, tikai apvainojumi, pie tam - ljoti necilaa formaa izteikti. Nu nevar shaadi iemantot lasiitaaju cienju. Zatlera kundzes modes izpratne, varbuut nevienmeer, bet lielaakoties ir uzskataama par ljoti normaalu un nekaadaa zinjaa ne izlecosha starptautiskajaa politiskajaa areenaa.

Kopumaa noskanjojums beediigs - jau vairaakas reizes peedeejo nedeelju laikaa apmekleeju politika.lv mekleejot latvieshu meedijos kaadu kvalitatiivu analiitisku domu, bet meedijs mani nepatiikami..ljoti nepatiikami paarsteidz, par ko, protams, ir zheel.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Daiga Holma 01.06.2011 18:09
Lasu un neticu savām acīm, ka šis raksts publicēts portālā poltika.lv, kuru vienmēr esmu lasījusi ar lielu interesi un cienījusi par principialitāti. Taču šis nu reiz ir tas gadījums, kad jums pašiem būs grūti prasīt no citiem to, ko jūs paši nepildiet. Un tam nav nekāda sakara ar to, kur es pašlaik strādāju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

grāls 01.06.2011 17:35
Nav pirma reize, kad apsnjurcis skribents megjina sev pieverst uzmanibu apkjezot citus.
Atceros, bija kads vizdegunigs raksts par to, ka akademikjim Stradinjam aovai nesot atbilstoshi kautkadam stivajam pasakumam, kur vinjam sakskanja ar protkolu bija japiedalas. Un tad gribejas vienkarshi pateikt, ka tajos akademikja apavos ir vairak smadzenju neka skribenta galva.
Sheit ir tads pats gadijums.
Piezime par Sorosa naudas tereshanu... hmm ari interesanta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

degvīns 01.06.2011 16:26
Kur tad palika Lato Lapsas iespraudumi par Lilitiņu. kad nekādas Saeimas gāšanas vēl pat murgos nerādījās. Arī faktoru, ka kundzei vajag būt nevis vienkārši kundzei, bet rezidenta (pārrakstījos - prezidenta, bet vienalga labi skan) kundzei ir sava nozīme. Aste luncina suni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

? 01.06.2011 14:58
Atklāti sakot - tāds dzeltenās preses nejēdzīgs raksts. Prezidentu ar viņa kundzi uztveru kā vienu no mums, nevis kaut kādas atkailinātas lelles a la barrozu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zāģis - Kinza un Andris_2 01.06.2011 14:43
Tas, ka medijos līdz šim nekas tāds nav darīts, nenozīmē, ka tas būtu uzskatāms par ķēzījumu. Politiķu apģērbs ir arī pavisam nopietnu mediju uzmanības lokā. Tā The Guardian šodien nolamāja premjeru par to, ka viņa bŗivdienu apģērba gaume ir pilnīgi nevietā. http://www.guardian.co.uk/lifeandstyle/2011/may/31/david-cam...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 01.06.2011 13:33
Šķita, ka pats šķebenākais politika.lv ietvarā ir īstā un falšā Streipu ķēzījumi.
Kļūdījos!
Mēdz būt vēl pretīgāk.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Wazsabi 01.06.2011 13:12
Man patīk. LV līdz šim nebija asmēļa šajā lauciņā. Protams, ka apģērbam ir nozīme! Protams, ka tas ir publiskā tēla sastāvdaļa! Un, jā - mode ir nopietna lieta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kinza 01.06.2011 12:41
Grūti noticēt, ka politika.lv publicē šāda satura un kvalitātes rakstus... un Soross par to vēl maksā?! Jums gan laikam naudas kā jūra...

Saistītie raksti
Skumjs2 255x203

Nolauz kurpi! 2 Autors:Aigars Bumburs

Aigara Bumbura blogs politika.lv

Ko var sieviete politika.lv

Citi autora darbi
11

Ak, Ati! 14 Autors:Aigars Bumburs

11.mcqueenaw2002 03oysterdress.el

Mežonīgs skaistums 57 Autors:Aigars Bumburs

Dddovima2

The Devil & Grace 3 Autors:Aigars Bumburs