Latvija un brīva darbaspēka kustība: Īrijas piemērs 3

  • Autors:Stratēģiskās analīzes komisijas pētnieki Ivars Indāns, Aija Lulle, Marika Laizāne–Jurkāne un Liene Znotiņa
  • Organizācija:Stratēģiskās analīzes komisija
  • Gads:2005. gada novembris – 2006. gada janvāris
  • Valoda:latviešu

Pētījuma mērķis ir noskaidrot galvenos iemeslus, kāpēc Latvijas iedzīvotāji dodas strādāt uz Īriju un viņu motivāciju atgriezties Latvijā.

Iesaki citiem:

Pētnieki secina, ka ekonomiskie faktori ir svarīgi, tomēr nav vienīgie, kas ietekmē lēmumu aizbraukt – to nosaka faktoru kopums: zemi ienākumi, sarežģījumi personiskajā un profesionālajā dzīvē, slikti darba apstākļi, iespēju trūkums, vāji atbalsta tīkli valstiskā, vietējo pašvaldību, ģimenes un draugu līmenī, kā arī tas, ka Latvijas iedzīvotājiem netiek piedāvāta visaptveroša valsts attīstības vīzija.

Pētījuma gaitā secināts, ka no Latvijas aizbraukušie vairumā gadījumu vēlas atgriezties un strādāt reģionos, no kuriem ir nākuši.

Ziņojums sniedz rekomendācijas politikas veidotājiem, valsts un pašvaldību institūcijām, nevalstiskajam sektoram un privātajiem uzņēmējiem par iespējamajiem risinājumiem darbaspēka emigrācijas mazināšanai, nākot klajā ar priekšlikumiem valsts ekonomiskās situācijas uzlabošanai, uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides radīšanai, nodarbinātības politikas pilnveidošanai un atbalsta politikas veidošanai tautiešiem ārzemēs.

Pētījuma secinājumi balstās uz datiem, kas iegūti 30 dziļās intervijās un anketējot 93 Īrijā strādājošos Latvijas iedzīvotājus.

(Latvija un briva darbaspeka kustiba Irijas piemerspdf)

Iesaki citiem:

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nataly 18.03.2010 12:45
Šo materiālu nevar nosaukt par nopietnu pētījumu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš 11.04.2006 22:34
Trīs mēnešus pieci cilvēki intervēja 30!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cilvēkus un anketēja 96!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Tas skaitās pētījums.Par tik smieklīgiem pētījumiem nav vērts pat rakstīt kādus komentārus!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

AlbertsK 24.02.2006 17:08
Man šķiet, ka galvenais iemesls pelnīt ārzemēs- ir zems atalgojums! Cik tautiešu devušies prom no Latgales, bezcerīgi meklējot darbu uz vietas. Tie mēģina iekārtoties Rīgā, bet tos vietējie uzņēmēji uztver, kā lētu darbaspēku, maksājot algu konvertā, bez darba līguma un samērā zemāku algu, nekā rīdzeniekiem. Tie viennozīmīgi nolemj braukt - tur vismaz viņus uztvers, kā vienas valsts pilsoņus. Proti alga ir daudzkārt lielāka par tiem grašiem, ko piedāvā Latvijā. Mani paziņas devušies pelnīt Skotijā, tagad būvē 2-st. māju. Rīgā par tādu,samērā īsu laika periodu, nav iespējams nopelnīt tādu naudu!

P.S.

Paziņām ir vidējā izglītība, strādāja Skotijā 1,2 gadu. Valodu iemācījās uz vietas. Strādāja par namdari.

Saistītie raksti

Fwd: Eiropa politika.lv

Citi autora darbi