Lasi! Ticami un neticami stāsti 2

Ieteicamā lasāmviela nedēļas nogalei - daži neticami stāsti par notiesāto reintegrāciju, veiksmes interaktīvo rīku Cīrihes pašvaldībai un saktritībām mūsu dzīvē.

Iesaki citiem:

Iveta Kažoka

Labākais no manis līdz šim redzētajiem tekstiem par notikumiem Turcijā. Pēc būtības jau šis ir universāls stāsts - par harizmātisku līderi, kas kādu brīdi pārstāj klausīties laika balsī un aizvien vairāk attālinās no jaunās realitātes.

Guardian pamatīgs raksts par ASV trauksmes cēlāju Edvardu Snovdenu, kurš nesen ASV iedzīvotājiem atvēra acīs uz to, cik liela ir iespēja, ka arī viņu virtuālās dzīves "izspiego" specdienesti. Motivācija, principi, pēc kuriem viņš izvēlējas, ko publicēt un ko nē, vēlme prasīt politisko patvērumu Honkongā, riska apziņa - par to visu šajā rakstā.

Galīgi neobligāta lasāmviela - neko nevaru ar sevi darīt, sinhronicitātes kā tēma ir mans nelielais iracionālais prieciņš! :) Vārdu sakot - mazs stāstiņš par vienu sakritību, ko uzrakstījis lieliskā 3quarksdaily bloga galvenais redaktors. Jā, šādas lietas TIEŠĀM notiek. Iesaku palasīt arī komentārus.

FixMyZurich - par godu Latvijas pašvaldību vēlēšanu epopejas noslēgumam, neliels ieskats tajā, kā briti eksportēja uz Šveici kādu pilsētniekiem noderīgu interaktīvu rīku, un, cik lieliski tas iedzīvojās jaunajā vidē Cīrihe kā paraugpašvaldība, no kuras mācīties!

Kādēļ somu mazuļi guļ kartona kastēs? Jā, rakstā atrodama atbilde ARĪ uz šo jautājumu - bet lielākoties tas ir vēl viens ieskats brīnišķīgajā Somijas labklājības sistēmā un solidaritātes tradīcijās.

Kaut kur traģikomisks teksts par vienu no tik retajām Ziemeļkorejas eksportprecēm ... sociālistiskā reālisma stilā ieturētajām statujām! Jeb - kā Frankfurte pie jauna pieminekļa tika.

Svaiga, paradoksāla un, šķiet, ticama versija Zviedrijas imigrantu nemieriem. Cilvēki, kuriem ir valodas, izglītības problēmas šajā sabiedrībā vienkārši nevar atrast darbu. Zemi atalgots, iesācēju līmeņa darbs šajā sabiedrībā: tikai 2,5% no visām darbavietām (kamēr Eiropā vidēji 17%). Bet dzīvošana uz pabalstiem grauj pašvērtējumu.

Indra Mangule

Aeon magazine šonedēļ piedavā trīs labus rakstus:
1) par to, vai mātes loma mūsdienu pasaulē ir mainījusies? Ko nozīmē būt 'vairāk nekā TIKAI mātei'?

2) filozofa Deimona Janga stāsts par dabu, noķertu dārza formā, kāpēc tas cilvēkam var būt patīkams un reizēm ļoti vajadzīgs savas sakārtotības un iedvesmojošo īpašību dēļ - ir jābūt kaut kam, ko mēs liekam pretī faktam, ka "mēs esam nedaudz vājprātīgi".

3) Džeimsa Palmera stāsts par Ķīnas tradicionālo medicīnu - vai tai ir vieta mūsdienu Ķīnā?

Ilze Straustiņa

Piektdien, 14.06 Irānā gaidāmas prezidenta vēlēšanas. Lai skaidrāk - inforgrafika par un ap kandidātiem.

notiesātajiem reintegreties sabiedrībā? Piedalīties Tour de France!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Eksperts

Intersanti secinājum SEB banku grupas apskatā (2013. maijs):

Austerity measures in southern Europe have had a larger
adverse impact on the economy than indicated by
current rules of thumb. Hopes that this impact would
be softened by such counter-forces as lower lending rates
or reduced household savings, in line with the “Ricardian
equivalence” theorem, have been in vain.
...

In recent years, various decision makers have cited the
conclusions of American economists Carmen Reinhart
and Kenneth Rogoff. Their empirical study seemed
to show that 90 per cent of GDP was a clear threshold at
which high government debt began to hamper economic
growth. This research turned out to include dubious data
selection procedures and technical errors. Although there
are still many reasons to avoid soaring government debt,
the recent discreditation of this study has influenced public
discourse.

Tmp author
Eksperts

Eksperti brīdina, ka nerisinātā Eiropas ekonomiskā krīze (laissez-faire labējā ekonomiskā politika) var atkārtot vēsturi - novest pie fašisma: http://www.social-europe.eu/2013/06/one-more-reason-to-end-this-depression-now-fascism/

Citi autora darbi