Atslēgvārdi:

Lasi! No kļūdām mācās 5

Seksuālās orģijas kā politiskā protesta forma un, kāpēc vairs nevajadzētu veidot korupcijas uztveres indeksu. Nedēļas lasāmvielas izlasi piedāvā Iveta Kažoka.

Iesaki citiem:

Iveta Kažoka

Vai jau tuvākajā laikā matemātiku skolēniem/studentiem mācīs programmas, kas spēs saprast, ko tieši students dara nepareizi, kā radusies kļūda un kā vislabāk palīdzēt? Pirmie salīdzinoši veiksmīgie izmēģinājumi Arizonā.

New Yorker atrodams nedaudz par traku izstiepts, bet ļoti realistisks raksts par to, ko nozīmē ikdienā valkāt Google brilles (autors - viens no to testētājiem): kādas iespējas tās sniedz, kādi negaidīti blakus efekti?

Cietuma kamerā sēž tikai viens cilvēks - kādēļ tas ir bīstami gan viņa garīgajai veselībai, gan arī, vēlāk, sabiedriskajai drošībai? Scientific American par jaunākajiem pētījumiem šajā jomā.

Nu ļooooti provokatīvs, bet labi uzrakstīts teksts par seksuālām orģijām kā politiskā protesta formu!

Foreign Policy autors uzskata, ka korupcijas uztveres indeksi ir tik maldinoši, ka Transparency International būtu jāatsakās no to veidošanas. Ja godīgi, - piekrītu.

Slavojs Žižeks turpina savu polemiku ar Noamu Čomski - kurš no viņiem ir/nav muldoņa. Līdz šim vērtīgākais teksts sērijā - piekrītu, ka viņu strīda ābols: sensenais konflikts par filozofijas metodēm starp anglosakšu empīrisko tradīciju un kontinentālo filozofiju.

Vai kokaīns kavē embrija vēlāku intelektuālo attīstību? Varētu šķist, ka atbilde ir "protams".Tomēr šis raksts parāda, ka pārāk vienkāršotu atbilžu meklējumi un neprasmīga rīcība ar statistiku var aizmiglot problēmas patiesos cēloņus (proti, šādu vecāku bērni intelektuāli atpaliek no vienaudžiem nabadzības, nevis kokaīna ietekmes dēļ).

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Anonīms

Daudzi var atsaukties uz faktu, ka Vienotība stingri cīnoties par neapliekamām minimumam (NM) samazināšanu mazajām algām un ka tā esot skandināviski sociāli taisnīga politika. Bet ieliekot Vienotības politiku kontekstā, ir jāsecina pilnīgi pretējais - NM samazināšana šoreiz ir kārtējā Vienotības kā labējas partijas izpausme, jo

1) skaidrs, ka LV būs spiediens palielināt mazās algas. NM samazināšana šo spiedienu uz laiku noņems, rezultāts būs - peļņas palielināšanās primitīvo biznesu īpašniekiem, kuri iegūs lētu darbaspēku;

2) NM samazināšana tiek veikt bez atbilstoša ieņēmumu palielinājumu, piem., nav augstāks NĪ nodoklis dārgajiem īpašumiem, augstāks ienākumu nodoklis no kapitāla ienākumiem, utt. Tātad - kur labējā valdība griezīs nost, lai kompensētu NM samazinājumu? Vai kāds tic, ka valdība griezīs nost ministru algas, valsts amatpersonu limuzīnu un reprezentācijas izdevumus, armijas izdevumus, valsts uzņēmumu vadības algas, utt. Protams, ka labejā valdība to nedarīs. Tā vietā labējā valdība pie pirmās izdevības brēks par naudas trūkumu, ja naudu prasības izglītības sistēma vai veselības aprūpe un uz šo nozaru rēķina tad arī notiks NM samazināšana. Ja vēl veselības aprūpi sasaistīs ar nomaksāto nodokļu apjomu, tad tas nozīmēs, ka NM dēļ tiks griezta ne tikai veselības aprūpes sistēma, bet tieši tā sistēmas daļa, kas apkalpo valsts visnabadzīgākos strādājošos. Pat Tečerei tik velnīšķīgi gājieni nebūtu rādījušies sapņos;

3) runā, ka NM samazinājums būšot ar papildus VID birokrātiju - to saņemšot tikai tie, kas iesniegšot deklarācijas. Šeit der atgādināt, ka reģistrēšanās VID sistēmā (kaut vai transporta izdevumi līdz tuvākai filiālei, vai e-paraksta iegāde un izlietošana) vien izmaksās vismaz 1% no NM ieguvuma. Un šādi VID varēs arī uzraidīt vismuļķīgāko ēnu ekonomikas daļu - proti - sēņu un ogu lasītāju ienākumus. Ja tagad sēņu un ogu lasītāju var ienākumus vienkārši noslēpt, tad iesniedzot VID deklarāciju viņiem varēs "piešūt" papildus lietu var nepatiesu ziņu sniegšanu. Kam vajadzīga visa šī māžošanās ar VID birokrātiju, ja valdība ir atstājusi atvērtu zaķa nodokļu optimizācijas caurumu (bagātnieki var pirkt limuzīnus ar 0% PVN), bet par ES gūtiem kapitāla ienākumiem bieži vien LV nesaņem ne santīma.

4) visbeidzot - NM samazināšana ir labēja politika tāpēc, ka īsteno sociāldemokrātiska un kreisa politika būtu nevis ar valsts līdzekļiem regulēt mazās algas, bet ar valsts intervenci veicināt labāku darba vietu rašanos, labākas kvalifikācijas celšanas un pārkvalificēšanās iespējas, labāku izglītības sistēmu, utt., utt. Un kreisa valsts politika arī nīdētu ārā primitīvos biznesus, jo tie ir lieki attīstītā sabiedrībā.

Tātad, jāsecina - Vienotības politika ir labēja un visi, kas to uzteic, ir labējās ekonomiskas politikas piekritēji.

Tmp author
Anonīms

Domāta, protams, neapliekamā minimuma celšana mazajām algām, kas nozīmē mazākus iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumus; nodokļu samazināšana NM dēļ.

Tmp author
Anonīms

Nedēļas nagla, protams, ir http://www.diena.lv/dienas-zurnali/sestdiena/kazoka-gribu-mainit-pasauli-uz-labu-14018866

Komentāri šoreiz ir kodolīgi, nepārspējami un ļoti homogēni. Bet photošops jau ir ne tikai bildēs, bet arī pašā tekstā.

Piem., kāpēc I. K tiek saukta par politoloģi, ja pēdējos gados viņa ir rakstījusi nevis par politiku (kā politisko lēmumu pieņemšanu), bet gan par administratīviem jautājumiem (kā politiskie lēmumu tiek realizēti, neapspriežot pašu lēmumu kvalitāti vai noderīgumu valstij). Un pēdējā pusgada laikā I. K. vispār ir sākusi aiziet prom pat no šīm tēmām un ir sākusi kļūst par trafika ģenerētāju (piem., sieviešu portāliem). Arī doktora grādu viņa pa visiem šiem gadiem nav dabūjusi un tas arī par kaut ko liecina.

Un raksta vis-fotošipiskākā vieta, protams, ir I. K. atzīšanās, ka viņas uzskati ekonomikā esot visai kreisi... Par ekonomiku I. K. tieši rakstījusi laikam nav nemaz, bet dažādu tēmu izvēle, draudzīgie V. D. šaržiņi, nekritiska attieksme pret valdošās koalīcijas ekonomisko politiku - tas viss liecina, ka I. K. ekonomikā ir stipri labēja.

Dienas raksta autors un citētais Ījabs ir kārtējie nezinīši Latvijas politiskajā vidē, kas nav spējuši iepazīties ar http://en.wikipedia.org/wiki/Nolan_Chart I. K. un citi sorosīti (vismaz Latvijā) ir vistipiskākiem libertārieši.

Providus sbr small 7 01
Iveta Kažoka

Es neapgrūtinu sevi ar komentāru lasīšanu (man pietiek ar neanonīmajiem, bet ļoti daudzajiem un daudzveidīgajiem viedokļiem tviterī) - vienīgais izņēmums dažkārt ir šis portāls.

Vienmēr priecājos redzēt Jūsu komentārus - atzīšos, ka izlasu labi ja katru piekto, bet jūtu, ka politika.lv piedāvātās komentēšanas iespējas un apsēstība ar manu personu palīdz novirzīt Jūsu uzmanību no destruktīvām izpausmēm reālā dzīvē. Galu galā man no šīm virtuālajām izpausmēm nav ne silts ne auksts, bet varbūt kāds garamgājējs pasargāts no elkoņa sānos vai kāds bērns - no uzbrēciena.

Tmp author
zaarcis

Visa kontinentālā filosofija ir muldoņa. Un Žižeks, Lakans un Derrida - viennozīmīgi.

Tas ir konflikts starp "Jānīša apziņas plūsma rullē" un "hei, varbūt papētam realitāti vai matemātiku?".

Citi autora darbi