Atslēgvārdi:

Kurš gan cits? 19

Labdien, lasītāji!

Nu, ļoti skaļš kārtējo reizi bijis mūsu valsts galvenais buldozers. Savas partijas saietā viņdien viņš pasludināja, ka alianse, kādu viņa biznesa projekts veidos kopā ar Šķēles biznesa projektu un pāris sīkpartijām noteikti 2. oktobrī uzvarēs Saeimas vēlēšanās, pie tam iegūstot 37 vietas tā, lai pārspētu Latvijas ceļa 1993. gadā uzstādīto rekordu. Kurš gan cits?

Iesaki citiem:

Jāsmejas. Kad tad šis dabas bērns kādreiz ir solījis vai pareģojis kaut ko, kas tiešām pēc tam ir izrādījies patiess esam? Latvijas pasts kļūs par modernu, konkurētspējīgu u.tml. uzņēmumu. Cilvēks radīs 50 tūkstošus jaunu darba vietu Rīgā. Utt. Vien viņa lielmanība par Rīgas lidostu ir izrādījusies pamatota, bet tikai pārkāpjot Eiropas noteikumus un visos amatos saliekot "savējos." Un turklāt daudzajos Satiksmes ministrijā pavadītajos gados uz "seksīgās" avioindustrijas altāra noupurējot daudz proletāriskāko transportu vilcienos, autobusos un pa Latvijas ceļiem.

Un tā, lūk, ir galvenā problēma ar šo jauncepto politveidojumu, kuram 37 vietas spīd tikpat ļoti kā iespēja ieraudzīt savas ausis, bet kurš droši vien (diemžēl) ar aģitācijas likuma gara apiešanu un reklāmista Stendzenieka palīdzību pāri pieciem procentiem pārvilksies. Par politisko ētiku šiem censoņiem nav ne mazākās sajēgas. Labs piemērs -- pagājušās nedēļas "politiski neitrālais" pasākums LNT, kurā piedalījās ļoti "politiski neitrālie" Stendzenieks un Ēķis, kur tribīnes bija pilnas ar "Tautas" partijas aktīvistiem u.tml. Nemaz nerunājot par pasākuma skatuves dizainu. Tajā pašā attieksmē ir ierindojama arī Šlesera biznesa projekta un zaļo zemnieku paustā doma, ka cilvēkiem, kuri kandidē Saeimas vēlēšanās, bet jau tagad ieņem vēlētu amatu, būtu jāļauj septiņu dienu laikā pēc ievēlēšanas nolemt, vai palikt esošajā darbā vai kļūt par Saeimas deputātu. Citiem vārdiem sakot, lokomotīvju principa atjaunošana pa sētas pusi -- ievilks Saeimā dažādas viduvējības un pēc tam pats paliks tur, kur sile ir vistreknākā. Diez vai tas būs pēdējais brīnums, ko nākamajos mēnešos redzēsim no tām partijām, kurām ir vislabākais iemesls justies bažīgām par tuvāko nākotni. Tieši tāpēc jau "Tautas" partijas organizācija par mani tik ļoti bombardē Latvijas televīziju -- uzmanība sev taču kaut kā ir jāpiesaista.

Vēl brīvdienās Latvijas politiskās vēstures mēslainē ieslaucītā Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija paziņoja, ka tā centīsies reanimēt sevi, veidojot vēlēšanu aliansi ar vairākām sīkām un sīkākām partijām un partijiņām. Nošpikoja Vienotības logotipu, un tas droši vien būs partijas lielākais "sasniegums" nākamajos trīsarpus mēnešos. Tad pienāks 2. oktobris, un tie labākajā gadījumā pāris tūkstoši, kas par šo veidojumu būs atdevuši savas balsis, proporcionāli tās būs atdevuši Vienotībai un Saskaņai. Tīri jābrīnās, cik ļoti personiskās ambīcijas tomēr liek cilvēkiem rīkoties pagalam neracionāli. Kārtējo reizi, kur divi latvieši, tur trīs latviešu politiskās partijas. Latvijai par nelaimi.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (19) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Astrīda 09.06.2010 10:28
Vai kāds no šiem komentāru rakstītājiem man varētu paskaidrot tikai vienu lietu, ko katrs no AŠ kvadrātā labu ir devis Latvijai? Es mēģinu, tiešām mēģinu iedomāties, bet man neizdodas. Ja runājam par vēlēšanām, tad kārtīgam latvietim ir jāizlemj, ka jāvēl par mazāko ļaunumu Latvijai. AŠ kvadrātā ir jau pierādījis, ka līdz šim ir bijis vislielākais ļaunums Latvijai

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


liberāls 08.06.2010 13:34
Salīdzināt Latviju ar Poliju un Čehiju patiešam ir vērts. Diemžēl salīdzinājums ir "vienos vārtos" - nu nevaru es pie mums atrast ne Kučinska, ne Klausa ļīmeņa politiķus. Par Havelu pat nerunāsim. Bet tur, Polijā un Čehijā, nevaru atrast kaut ko līdzīgu Lembergam, Šķēlem un Šleseram. Kačinskis un Klaus, būdami konservatīvie politiķi, vienlaikus ir (vai bija) godīgie cilvēki, privatizācijā nepiedalījās, bagātāko Polijas un Čehijas uzņēmēju vidū nekad nav minēti. Latvijas problēma ir nevis politiķu mugurkaula vai patriotisma trūkums, bet ar korupciju sakropļota vide, kur godīga konkurence dažreiz nav iespējama, kur daži ekonomiskie grupējumi, izmantojot savu ietekmi parlamentā un valdībā radīja atbilstošu "politisku-ieredniecisku klientellu", kas līdz šai dienai dod viņiem iespēju pelnīt uz valsts rēķina, vai nu ierobežojot konkurenci saviem uzņēmumiem, vai tīši izmantojot budžeta līdzekļus.
Digitalizācijas lieta un "ventspils ofšori" ir spilgtie piemēri, tos var pasniegt politologijas un ekonomikas studentiem kad ir runa par to, ko nozīmē jēdziens "nozagta valsts".
Par "sorosiešiem" gan ir smieklīgi - populārs vārds, bet nu jēgu neviens lietotājs paskaidrot nevar.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 08.06.2010 11:50
nepagaaja ne 5 gadi, kaa arii beidzot kkkaarlim pieleca lidostas veiksmes staasts :)

un par agjitaacijas likuma gara apieshanu - uzbrukumi lembergam (pirms pagaajushaas Saeimas veeleeshanaam masiiva kampanja) un repshem, V kabatas "nevalstiskaas" organizaacijas un mediji - delna, politika, diena, NP. tie jau, protams, var dariit visu, ko veelas. un tur nekas nav jaaskaita V klaat.
klasiska dubultmoraale.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


eriks 08.06.2010 10:42
1. ? jusu kolegei
2 ? . lnt
3. nemot vera ka sociologi saka ka aptuveni 30% balstiesigo nezina par ko velet un saka ka var veletaji ietekmet ar savu viedokli , sanemsimies beidzot un katrs savu pzinu pierunasim nobalsot par vinotibu jo par parejam smurgulu partijam neredzu jegu balsot

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

observer 08.06.2010 10:22
Man jau patīk Streipa kunga kārtējā dubultmorāle, pārmest Stendziniekam un Ēķim politisko atkarību, ja pats Streipa kungs vienā no iepriekšējiem blogiem - melns uz balta atzina, ka nav politiski neitrāls. Man rodas jautājums, kādā sakarā var runāt par privātu kanālu LNT, ja pats Streipa kungs visu laiku proponē Vienotību sabiedriskajos medijos un noliek citas partijas, vai tad tā nav?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ekonomists - anglosaxis 08.06.2010 08:32
Vai tiešām tu skaties Skatu no malas? Spriežot pēc tavām inteliģentajām replikām nebiju domājis, ka vari skatītes šāda līmeņa raidījumus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis => M. 07.06.2010 22:37
>>> Zinātnei naudu atvēlēja tikai TP valdība sākot ar 2006. gadu. Pirms vēlēšanām man bija grūti izšķirties - TP vai JL. Tomēr balsi atdevu par TP, jo nespēju aptvert, kā viena itkā mūsdienīgi un eiropeiski noskaņota partija spēj ignorēt R&D. Kā redzams, tas turpinās arī tagad un domāju, ka mēs visi vārēsim vainot šo Vienotības valdību, ja izrādīsies, ka krīzes laikā Latvija nav pietiekoši investējusi (vai radījusi apstākļus, lai to darītu ārzemnieki) mūsdienīgās nozarēs un ja izrādīsies, ka atkal vienīgā iespēju, kur Latvijā var ieguldīt naudu, ir NĪ un lauku tūrisms.
======
Nu atliek vienīgi gaidīt, lai slavenais bioķīmiķis Elmārs Grēns atkal piedalās TP pozitīvisma kampaņā. Ja kāds ierauga 2010.g. kampaņas klipu ar Grēnu, labprāt apskatīšos, un varbūt izdomāšu arī es reiz nobalsot par viņiem :))

Esmu pazīstams ar skolēnu gatavošanu dažādu līmeņu matemātikas olimpiādēm (visu to, ko dara Agnis Andžāns un viņa Neklātienes Matemātikas Skola (NMS)). Ilgu laiku viņus finansēja valsts. JL valdība 2002.g. tik tiešām ieviesa NMSā taupības režīmu. Protams, olimpiādes turpināja notikt, piesaistīja privātu sponsoru naudu. "Treknajos gados" valsts finansējums atkal parādījās. Bet 2009.g. to vēlreiz un daudz pamatīgāk nogrieza ... I.Godmaņa valdība un finansu ministrs A.Slakteris. Tā ka finansējuma nogriešanas spēja piemīt visiem - neatkarīgi no partijas piederības. Protams, matemātiskā izglītība nav nekāda augstā zinātne, bet tomēr... (sk. http://nms.lu.lv/plaksne/berni95_96.html - arī slavenais Neo - Ilmārs Poikāns ir gājis cauri Andžāna olimpiāžu sietam).

Jāapzinās vienkārša lieta - katras partijas (vienalga JL, TP, LPP/LC) deputātiem pirmajā vietā būs viņu pašu nevis kaut kādas abstraktas zinātnieku un tautas izglītības intereses. Ja zinātnieki, izglītotāji u.c. vēlas, lai deputāti nodarbojas nevis tikai ar savām lietām, bet investē kaut kādos valstiski svarīgos mērķos, tad ir pie tā jāpiestrādā, jānodarbojas ar lobismu, jāreklamē sevi. Pat Dieva izredzētajai tautai Debesu manna nekrita no debesīm kad pagadās. Tā bija jāizpelnās. Dīvaini, ja zinātniekiem ir šinī ziņā kādas ilūzijas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis Ekonomistam 07.06.2010 22:07
Ja nu Jums ir šaubas par to, ka "taukmūļi" ir pavisam konkrēts jēdziens kurš daudz skaidrāk novērojams mūsu realitātē nekā "sorosīti", tad varu ieteikt žurnālista un B&B redaktora Jurija Aleksejeva rakstu "Нет науки экономика, есть наука арифметика" (sk. pārpublicējumu http://www.kapitalist.lv/2008-08-01/833.html ).

Lūk arī mans tulkojums latviski - ar oriģināla ilustrācijām kādas tās parādījās B&B portālā: http://www.zemessargs.lv/forums/viewtopic.php?f=91&t=931&p=2... .

Nu un otrkārt, ja esat tik jūtīgs pret apsaukāšanos un valodas štampiem, tad kā izskaidrot šādas Jūsu frāzes - "Vai nu esi vienkārši tukšmuldējs - propagandists vai vienkārši naivs apjucis cilvēciņš", "Vai nu turpinām pakaļā līsānas variantu vai arī ejam tur, kur paši uzskatām par labāku."

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m. 07.06.2010 21:58
Tos, kas nemitīgi piemin Kalvīša valdības neizdarību, aicinu atcerēties, ka iepriekš bija arī Jaunā Laika valdība. No pieredzes varu teikt, ka vismaz zinātnē tas bija visdrūmākais laiks - mazas algas, absolūti nekāda budžeta tehnoloģijām (izņemot datoriem) un gandrīz nulles pieeja ārzemju izdevumiem. Ja Jaunais Laiks tajā laikā iestātos par zinātni un būtu atbalstījis tehnoloģiju ieviešanu šajā valstī, tad Kalvīša gadi izvērstos daudz savādāki - cilvēki varētu strādāt un ieguldīt naudu inovatīvās nozarēs un nevis būtu bijuši spiesti ieguldīt to NĪ. JL bieži mēdza atrunāties, ka naudas neesot, bet izrādās, ka ap to laiku sākās NĪ bums un ja būtu bijis nodoklis darījumiem ar NĪ, tad būtu gan nedaudz pieplacināts burbulis, gan arī palikusi nauda R&D. Varbūt ir vērts atzīt, ka Kalvīša valdība bija spiesta darboties JL valdības atstātā smagā mantojuma ietvaros?

Zinātnei naudu atvēlēja tikai TP valdība sākot ar 2006. gadu. Pirms vēlēšanām man bija grūti izšķirties - TP vai JL. Tomēr balsi atdevu par TP, jo nespēju aptvert, kā viena itkā mūsdienīgi un eiropeiski noskaņota partija spēj ignorēt R&D. Kā redzams, tas turpinās arī tagad un domāju, ka mēs visi vārēsim vainot šo Vienotības valdību, ja izrādīsies, ka krīzes laikā Latvija nav pietiekoši investējusi (vai radījusi apstākļus, lai to darītu ārzemnieki) mūsdienīgās nozarēs un ja izrādīsies, ka atkal vienīgā iespēju, kur Latvijā var ieguldīt naudu, ir NĪ un lauku tūrisms.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 07.06.2010 21:58
Es pat nešaubos- bet gribētu, lai man kāds paskaidro- kāpēc man jābalso par "Vienotību"? Es neredzu neviena iemesla, pat ne visniecīgākā, jo man tā kompānija nav parādījusi nevienu ceļu, pa kuru mana zemīte var izrāpties uz ceļa. Un Kalvim ir taisnība- Kačinskis tagad ir tur, kur viņš ir, tāpēc, ka par Poliju stāvēja un krita. Un tas vēl par spīti 38 miljoniem. Viens vīriņš pareizi teica - lielajiem vaļiem visizdevīgāk būtu, ja Latvijas vietā plestos neapdzīvots līdzenums. Tur varētu izvietot visa veida raķetes turp un atpakaļ. Bet mēs, piķis ar ārā, neizmirstam un neizbraucam tik strauji, kā vajag!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 07.06.2010 21:52
anglosaxis 07.06.2010 21:25 ...Pateicoties Jums domājoši cilvēki sāks šaubīties, vai balsot par Vienotību...
-------------------
Khi! Pateicoties tieši viņam pat nenāk prātā šaubīties, ka nekādā "zostē" nebalsot par "vienotību". Vēl vairāk - vienmēr un visiem iesaku iepazīties un sekot šī brīnuma daiļradei un metodēm.
Izcila un ātrdarbīga vakcīna!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


anglosaxis 07.06.2010 21:25
Ir jābūt šausmīgam, šausmīgam šausmīgam ciniķim, lai šovakara LTV (valsts televīzija) raidījumā "Skats no malas" pārmestu LNT (privāta televīzija) to, ko šī bloga autors nemitīgi, nemitīgi, nemitīgi dara pats. Viņu pat Gebelss varētu apskaust. Pateicoties Jums domājoši cilvēki sāks šaubīties, vai balsot par Vienotību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ekonomists - Kalvis 07.06.2010 21:01
Tas, ka esi sorosietis tas ir diezgan acīmredzams. Nezinu, ko tev mācīja ASV, bet Godmanis savu ekonomisko politiku burts burtā nošpikoja no Polijas tā dēvētās Balceroviča ekonomiskās programmas, ko citādi vēl sauca par šoka terapiju.
Sorosieši ir tādas totalitārās sektas piekritēji, kas atzīst tikai vienu patiesību un citu viedokļu paudējus dažnedažādi apsaukā. Piemēram, par taukmūļiem, bandām, oligrhiem utt. Viņu intelekta līmenis visbiežāk ir stipri viduvējs, tāpēc paldies par sarunu. Visu to jaukāko.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis Ekonomistam 07.06.2010 20:27
Es nesaprotu jēdzienu "sorosieši". Mēģini izskaidrot to ar kaut kādiem vispārpazīstamiem jēdzieniem un abstrakcijām. Man pašam 90-to gadu sākumā Dž.Sorosa fonds samaksāja par TOEFL/GRE eksāmenu kārtošanu, lai varētu mācīties ASV. Nekāds vēlāks sakars man ar viņiem gan nav bijis. Tad nu nezinu - varbūt es arī esmu "sorosietis"?

>>> un otrs nevis tev tik tīkamais Krievijas (tīkams, jo viegli atmetams kā nevēlams),
========
Neapgalvoju, ka tas allaž atmetams vai nevēlams - ir taču vesela "Tautas kustība par labu Latviju". Tā pati, kur Ēķis, Ķirsons, Plaude, Munkevics un daudzi citi pazīstami politiķi un uzņēmēji darbojas. Neizslēdzu, ka viņi no visas sirds atbalsta (AŠ)2 utml.

Kas attiecas uz Polijas vai Čehijas modeļiem - nedomāju, ka tos mums kāds vispār var piedāvāt. Un mēs arī neesam tam gatavi. Pirmkārt neesam tanī svaru kategorijā, kur ir relatīvi blīvi apdzīvotā Polija, kurai "treknajos gados" bija uzkrāts zināms budžeta pārpalikums, atšķirībā no mūsu taukumūļu valdības radītā deficīta. Latvijas pilsoņu ir 1,85 miljoni, Polijas pilsoņu - 38 miljoni, kas nozīmē pavisam citu ietekmes līmeni Eiropā. Nerunāsim par vēl senāku pagātni - Polijā nebija daudz krievvalodīgu kolonistu; viņiem 90-to gadu sākumā Godmanis nepalīdzēja likvidēt rūpniecību. Zemnieku saimniecības (nevis kolhozi) viņiem bija pat sociālisma gados.

Tikpat labi var uzreiz solīt Skandināvijas līmeni :)) Tas ir labs teorētisks modelis, bet praksē tuvākā laikā nav ieviešams, jo mums ir pavisam citi sākumnosacījumi. Nu bet solīt un uzmest jau drīkst. Latvijā vēlētāju ir 1,4 miljoni. Kamēr visi uzkāpj uz visiem iespējamiem grābekļiem (Polijas un Čehijas modelis, Skandināvijas modelis, profesionāļu komanda, u.c.), paiet zināms laiks...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ekonomists - Kalvis 07.06.2010 19:56
Tev tāds ārkārtīgi primitīvs sadalījums. Vai nu esi vienkārši tukšmuldējs - propagandists vai vienkārši naivs apjucis cilvēciņš. Modeļi patiesi ir divi. Viens tavs piesauktais Igaunijas modelis, kuram es vēl pieskaitītu Slovākijas un Lietuvas (un arī Latvijas) modeli un otrs nevis tev tik tīkamais Krievijas (tīkams, jo viegli atmetams kā nevēlams), bet gan Polijas un Čehijas modelis. Proti, neatkarīgs un uz savām interesēm vērsts. Polija, kuru visa Eiropa zākāja par atapakļrāpulību un neeiroeiskumu ir vienīgā ES valsts, kura faktiski izvairījās no krīzes. Bet kā nelaiķi Kačinski zākāja Polijas sorosieši. No Rietumiem uz bērēm pat neviens neieradās. Nevajag Eiropai neatkarīgus valstu vadītājus, kas par savu valsti rūpējas nevis par globālo finanšu oligarhiju. Tā kā nevajag te demagoģiju dzīt - Igaunijas vai Krievijas variants. Vai nu turpinām pakaļā līsānas variantu vai arī ejam tur, kur paši uzskatām par labāku. Bet otrais variants izskatās nav reāls. Pārāk dziļi latviešos padevības un paklausības sindroms.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kalvis Andrim_2 07.06.2010 19:26
Ir divi iespējamie iznākumi: vai nu Vienotībai+VL/TB/LNNK būs vairāk balsu, vai arī Saskaņai+PCTVL+TP/LPP/LC būs vairāk balsu. ZZS droši vien piesliesies lielākajai no šīm nometnēm un veidos valdību.

Cik konkrēti saņems "Vienotība", manuprāt, nav tik ļoti būtiski. Arī 25-30 vietas būtu ļoti solīds rezultāts, ja ir atbilstoši sabiedrotie. Būtiskāk ir tas, vai Latvija turpinās attīstīties līdzīgi kā viena normāla Eiropas valsts (A.Ansipa valdība Igaunijā ir labēja un visai līdzīga mūsu PiSa/JL/TB/LNNK), vai nu arī nonāksim pieaugošā Krievijas ietekmē. Vai nu sūri grūti mācīsimies konkurēt pēc rietumu spēles noteikumiem, vai arī uzsvars būs uz valsts resursa izmantošanu privātās bagātības vairošanai - vēl pārpalikušo valsts uzņēmumu privatizācija, insaideru darījumi ar NĪ, pastāvīgās uzturēšanās atļaujas "investoriem" no Krievijas, utml.

Abi modeļi ir dzīvotspējīgi - vēlētājam jāizvēlas, kurš viņam tuvāks un izdevīgāks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 07.06.2010 17:56
Diesel - Andris_2 07.06.2010 17:44 ...mēs katrs domājam atšķirīgus politiskos spēkus...
--------------------
Pat negrasos sapulēties minēt Jūsu domas, bet par savām pavisam vienkārši varu tās atklāt.
Kad jau ilgu laiku atpakaļ izdzirdēju "vienotības" 40+ sapņus, tad domās saberzēju rokas un sapratu, ka esmu ja ieguvis "savu vēlēšanu" vēlamo rezultātu - Borata biksīšu ķekšpartija savu sapni nedabūs, bet es vēlēšanu dienā nobalsošu par jebkuru, kurš garantēti saņems virs 5% un nav "vienotība".
"vienotības" sasapņošanās līmenis garantē, ka es nevaru zaudēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel - Andris_2 07.06.2010 17:44
Pilnīgi piekrītu. Taču domāju, ka mēs katrs domājam atšķirīgus politiskos spēkus:)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 07.06.2010 17:22
...Jāsmejas....
----------------------
Ar prieku novēlu to darīt! ...un bez kavēšanās un ar steigu.
Aumaļām nāk virsū tas brīdis, kad jau iepriekš izšķīlušie "40 vietu" solītāji līdz ar citiem ieraudzīs savu darbu augļus, un tad būs jāveltī visi spēki ilgām gaudām.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips