Atslēgvārdi:

Kultūras ministrijas jau atkal paceltais rokas vidējais pirksts 14

Labrīt, lasītāji!

Nudien reizēm liekas, ka "Tautas" partiju vajadzētu vienkārši aizliegt tāpat, kā kādreiz valsts aizliedza Kompartiju, piedevām visus partijas līderus sadzīt kaut kādā koncentrācijas nometnē mežā, lai lauž akmeņus un pārdomā grēkus. Šķēles biznesa projekts, kopš viņa paša aiziešanas no politikas, augstākā līmeņa bezkaunību, savtīgumu un, piedodiet kretīnismu, ir demonstrējis atkal un atkal un atkal un atkal, un nu tas viss ir kā uz delnas redzams iestādē, kura zināmā mērā jau sen ir bijusi šīs bezkaunības karognesēja. Runa ir par Kultūras ministriju, kurā bijusī kultūrlietu partorge Demakova aizsēdējās tik ilgi, ka bezmaz vai sevi Dieva vietā iecēla visos jautājumos, kas saistījās ar viņas dārziņu. Tā nu reiz bija sieviete, kurai, Valsts prezidenta vārdiem runājot, "sakāpa galvā." Atcerēsimies visi, ka Demakovas ministrēšanas pēdējās dienās ministrija vēl pamanījās noslēgt līgumu par koncertzāles projektēšanu (nevis celšanu) par daudziem miljoniem latu. Tas bija Demakovmadāmas paceltais rokas vidējais pirksts pret sabiedrību.

Iesaki citiem:


Nu viņas pēctecis, Ints Dālderis (no tās pašas aizliedzamās partijas) ir nācis ar mūsdienām radikāli jaunu priekšlikumu. Proti, nevis griezt, samazināt, optimizēt un taupīt ... bet ministrijas pārraudzības iestādēs algas ... PALIELINĀT! Protams, ne jau visiem. Pensijas vecuma akteri, par kuriem rakstīju pirms pāris dienām, var iet ieskrieties. Runa ir par tiem lielo kultūras iestāžu valdes locekļiem, kuri vienlaikus ir arī savu iestāžu vadītāji. Ministrija uzskata, ka taupības režīms, kura rezultātā valdes locekļiem alga samazinājās līdz "tikai" 1247 latiem mēnesī, nozīmē, ka vairs neesot iespējams strādāt. Un tāpēc ministrija piedāvā jaunus noteikumus, kuri, piemēram, Nacionālās operas direktoram algu uzreiz palielinātu par 2,5 reizēm.

Augstāku cinisma un bezkaunības pakāpi būtu pat ļoti, ļoti grūti iedomāties. Gribas pat teikt, ka būtu grūti iedomāties augstāku idiotisma pakāpi. Dālderi var saprast. Viņš ir uzradies no partijas, kuras līderi joprojām neatzīst, ka partija valstij ir nodarījusi milzīgu postu, un viņš droši vien domā, ka turpinās Kalvīša piesolītie "treknie gadi." Bet, ja viņam starp ausīm ir kaut mazlietiņ pelēkās vielas, tad viņš taču būs pamanījis, ka izdevumi valsts pārvaldē tiek griezti un griezti un griezti. Nevis palielināti par 2,5 reizēm. Piedevām vēl daudz kliedzošāks cinisms ir redzams apstāklī, ka piedāvātie grozījumi attiektos arī uz Nacionālā teātra direktoru -- to pašu, kurš pirms pāris dienām brēca par saviem aktieriem un viņu algām.

Nepārprotiet. Nacionālās operas direktors Žagars ir visaugstākās raudzes profesionālis, un godīgi sakot, es nebūtu pārsteigts, ja viņš paceltu cepuri un Latvijai pateiktu "čau," jo pieprasīts kā visaugstākās raudzes profesionālis viņš ir arī citur pasaulē. Bet, ja viņš un vēl ducis kultūriestāžu vadītāju tiks izcelti no masas un padarīti par vienlīdzīgākajiem no vienlīdzīgajiem, tad labi nebūs. Varbūt ar "Tautas" partijas aizliegšanu nepietiek. Varbūt ir laiks slēgt arī Kultūras ministriju, jo, lai arī cik tas nebūtu skumji, tā pārāk bieži ir kļuvusi par mūsu valsts politkorumpētības simbolu.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (14) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm 30.06.2009 17:11
Dienas blogu lapaa atradu Daaldera skaidrojumu situaacijai, tur vinsh raksta arii sekojosho:
"Situācijas vēsture ir vienkārša. Dažādu valdības lēmumu rezultātā Kultūras ministrijas kapitālsabiedrību valdes locekļi jeb direktori pēdējos mēnešos (kopš 1. maija) jau pirms dramatiskajiem šā gada budžeta grozījumiem ir piedzīvojuši neproporcionāli lielu – vidēji 60% – darba samaksas samazinājumu. Faktiski valsts sektorā ar retiem izņēmumiem neviens līdz šim nebija piedzīvojis šādu darba samaksas kritumu, un nav saprotams, kāpēc, teiksim, teātru direktori būtu tie, kam atalgojums jāsamazina visvairāk no visiem.(....) Visbeidzot vēlos vērsties pie žurnālistiem ar lūgumu būt atbildīgiem par informācijas, kas tiek izplatīta publiskajā telpā, patiesumu un atbilstību būtībai. Sensācijas nenāk par labu nevienam laikā, kad mums jābūt vienotiem problēmu risināšanā."

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Marija > Andrim_2 30.06.2009 17:11
"Kulturālās vides un mantojumu veidotāji nevar tikt "slaukti" un ir pilnīgi attaisnojami viņiem dot visādus izņēmumus un papildus stimulus."

Atšķirībā no daudzām citām jomām, kultūras vidi var veidot ne tikai profesionālie 'garamantu kurātori' bet arī visi radošie cilvēki, turklāt bez maksas. Liela daļa slavēno rakstnieku savā mužā par grāmatu rakstīšanu neko nesaņema, un daudzi koristi, kas piedalas Dziesmu svētkos, to dara brīvpratīgi. Opera ir izņēmums, nevis tipisks gadījums - jo opermāksla prasa augstu profesionālismu, ko nevar uzturēt bez investīcijām.

Daudz būtiskāka būtu skolotāju algu saglabašana iepriekšējā līmenī, jo skolotāju darbu neviens cits viņu vietā nepadarīs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > Diesel 30.06.2009 13:43
Man baisi lasīt Jūsu rakstīto!
Tas viss, neapšaubāmi, būtu tā, ja runa būtu par LatvEnergo, LDz... jebkuru pelnošo saimniecisko uzņemumu - bet nevis par RADOŠĀJIEM kolektīviem!!!
Ārprāts tai valstij, kura no teātra vai orķestra grib naudu "pieprasīt izmaksāt kā dividendes"!
Kulturālās vides un mantojumu veidotāji nevar tikt "slaukti" un ir pilnīgi attaisnojami viņiem dot visādus izņēmumus un papildus stimulus

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gm 30.06.2009 13:22
Par TP aizstaavi nekad neesmu bijis un par taadu kljushu tikai tad, kad Putins celjos pie Mildas kaajaam atvainosies Baltijas tautaam par opkupaaciju.
Tomeer - nedomaaju, ka TP Daalderis ir kaarteejais patalogjiskais Shkjeeles klons, kursh apmaati pilda TP krusteeva naacijas kretinizaacijas zemisko plaanu.
Domaaju, ka Daalderis apzinaajaas shiis idejas biistamaas sekas. Aciimredzot, vinja nodomam bija gana pragmatiski apsveerumi.
Zhagars gan ir shiis idejas vislielaakaa eenas puse - vinjsh ir ne tikai savas nozares profesionaalis, bet arii paziistams ar saviem gana cieshajiem korportiivajiem sakariem ar TP kaa arii labi zinaams La Dolce Vita cieniitaajs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel - Andrim 30.06.2009 13:10
Andri, Jums nav taisnība, ka ir būtiska sarpība starp algas paaugstināšanu no valsts puses vai arī no valsts sabiedrību sapelnītās naudas. Tas ir pamatojams ar to, ka teātri šo naudu pelnītu, izmantojot citastarp arī valsts aktīvus (+ māksliniecisko potenciālu, protams), kas ieguldīti to kapitālos. Un - no ieņēmumiem neizmaksāto algas daļu valsts var pieprasīt izmaksāt kā dividendes. Līdz ar to algas paaugstināšana teātru vadītājiem (valdēm) mazinātu valsts ieņēmumus.
Ievērojot minēto, reāli nav lielas starpības, vai algas tiktu paaugstinātas no valsts budžeta vai teātru ieņēmumiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 30.06.2009 12:05
Sagrozījumi, meli un histērija pavisam konkrēti ir tieši šodien vēl arī 11:30 atkārtotais "Dālderis pretēji visam pārējam MK vēlējās paaugstināt algas"
jo Dālderis vēlējās dot iespēju paaugstināt algas, ja radošie kolektīvi būs paši sapelnījuši naudu!
Man tikai atliek pabrīnīties par intelekta līmeni, ja šajos divos formulējumos nesaskata radikālas atšķirības!!!
Tas pats par brēcošu "norietais" Nacionālā teātra direktors vakar Panorāmā skaidri un gaiši stāstīja, ka viņam šāda paaugstinājuma iespēja nebūtu, pat ja teorētiski to atļautu nu jau gļēvi atsauktais rīkojuma projekts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 30.06.2009 11:55
Bet man ir jautājums Streipa kungam-kāpēc Jūs provocējat uz nepieklājibu pret sevi?Jūs to apzināti darāt?
Ne es,bet gan Jūs runājat par kolektīvo atbildību un koncentrācijas nometnēm.Kādu attieksmi Jūs sagaidāt no citiem,tikai pateicības vien?Var taču pateikt cilvēciski,es jau saprotu ,ka emocijas,bet jūs taču esat profesionālis komunikācijās?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 30.06.2009 11:30
"Grafomāniska mērgļa." Mežā pie vilkiem esat audzis, cienītais? Kur šajā blogā ir "sagrozījumi, meli, falsifikācija un histērija"? Piemērus, lūdzu. Vienmēr esmu gatavs iemācīties kaut ko jaunu. Ja par "sagrozījumiem, meliem, falsifikāciju un histēriju" Jūs uzskatāt ziņu par to, ka Dālderis pretēji visam pārējam MK vēlējās paaugstināt algas, tad par to vakar bija ziņa visos iespējamos informācijas avotos. Ja arī tos vēlaties apsūdzēt par "sagrozījumiem, meliem, falsifikāciju un histēriju," tad laipni lūdzu, uz priekšu. Bet manās acīs Jūs joprojām esat tas pats, kas vienmēr esat bijis -- gļēvs anonīmiķis, kurš prot tikai riet, bet neprot pateikt, par ko tad viņš rej. Jauku Jums dienu, Andri.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 30.06.2009 09:28
Ak šausmas, ak šausmas - šī visrafinētāko neģēļu kopš dzimšanas banda (TP) ir izperinājusi visas Latvijas tautas iznīcināšanas galveno ieroci un caur savu visasinskārāko pārstāvi, klarnetistu Dalderi, nevis izdarījusi, bet tikai piedāvājusi, ka radošo kolektīvu vadītajiem, ja kolektīvi paši veiksmīgi būs nopelnījuši finansējumu, tad pašu nopelnīto līdzekļu ietvaros varēs vadītājiem būt lielākas algas.
Nevis finansējums no valsts, bet pašu sapelnītais - nu kā tādus noziedzniekus vispār zeme tur?!!!!
Cik vajprātīga var būt viena grafomāniska mērgļa neobjektivitāte, kad "pareizās" partijas pārstāvei, piemēram, bez jelkāda pārmetuma, "nepamana" kaut vai veselas augstskolas likvidēšanu no rīta, pēc brokastīm - pat bez elementāras iepriekšējas sarunas kaut vai ar rektoru, nemaz nerunājot par publisku diskusiju, bet "nepareizā" partija tiek paranoiski norieta - un norieta caur fakta sagrozīšanu un puspatiesības izbazūnēšanu - pilnīgi skandālu izzīžot no pirksta.
Streips un sagrozījumi, meli, falsifikācija, histērija - tie ir sinonīmi!!!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 29.06.2009 19:49
Un pēc šī komenta visi blēži vienkārši baidīsies no gudriem programmētājiem. Vai kaut kur jau tas nav noticis?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris Trautam 29.06.2009 17:29
Protams, ka nepietiek! Es redzu tikai valsts amatpersonu deklarācijas (sk. http://www6.vid.gov.lv/vid_pdb/vad.asp ). Šos datus nav ērti meklēt - un tie ir veci. Turklāt, man ir jāzin, kā sauc amatpersonu, pirms kaut ko var sameklēt. Priekš pētošiem žurnālistiem varbūt ar to pietiek, bet ne jau priekš ikdienas lietotāja. Lai uzzinātu par kaut ko man interesējošā šķērsgriezumā, ir jāpieliek ievērojamas pūles. Nevar tā smuki uzrakstīt vienu SQL pieprasījumu un ieraudzīt visu, ko vajag. Esmu programmējis grāmatvedības sistēmiņas un zinu, ka nav grūti datubāzes piedāvāt skatīties normālā veidā (kaut vai nopumpēt visu datubāzi pie sevis un tad tajā meklēt).

Varbūt ir arī kaut kādi citi - aktuālie dati; ja tā, būtu interesanti uzzināt. Manuprāt, valsts sektorā strādājošo aktuālās algas (un prēmijas, piemaksas un citus visādus darba atalgojumam pieskaitāmos bonusus) publiskot nav pavisam vienkārši, bet tas ir ar zināmām pūlēm izdarāms - grāmatvedības programmu dati jāeksportē Web saprotamā veidā.

Datiem ir jākļūst tik caurspīdīgiem un tik viegli iegūstamiem, lai katrs vidusskolēns varētu savā Excel programmā uzzīmēt budžeta diagrammas dažādām Kultūras ministrijas struktūrvienībām pa mēnešiem, un salīdzināt ar valsts budžeta un Finansu ministrijas datiem, lai pārliecinātos, ka nekas nav pazudis.

Ieguvums no finansu datu caurspīdīguma - visa šī liekēžu banda vienkārši baidīsies šķiesties ar mūsu naudu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Trauts Andrim 29.06.2009 14:55
Visu valsts amatpersonu ienākumi ir pieejami VID mājaslapā tajā skaitā arī KOPĒJĀ saņemtā alga. Vai tad tev ar to nepietiek?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 29.06.2009 14:46
Nu jā - bet kādēļ vispār vajadzīga tik liela Kultūras ministrija?
Šī nu ir tā iestāde, kurai vajadzīgs t.s. "nulles budžets". T.i. vispirms kultūras jomas profesionāļi sadarbībā ar finansistiem vienojas, kāds ir absolūtais minimums ar funkcijām, kas valstij ir jānodrošina. Un pēc tam - kāds ir minimālais daudzums ierēdņu, kas to spēj nodrošināt.

Otra lieta - visu amatpersonu algām jābūt publiski redzamām, ja reiz tās maksā no budžeta. Lai nevar neko nobēdzināt - un lai ikviens var apskatīties kas un kā.

Savukārt strīdēšanās par atsevišķām amatpersonu algu pozīcijām (vai tas ir 1200 pirms nodokļiem vai kas cits) - tā ir cīņa ar sekām...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ēriks 29.06.2009 11:40
Jāpiekrīt teiktajam, turklāt ir tiešām jānošķir divas lietas - neviens neprotestē pret to, ka kultūras darbiniekiem un vadītājiem ir jāsaņem pienācīgs atalgojums, taču pašreizējos apstākļos ir jāievēro zināma solidaritāte, un esošais minēto personu atalgojums tomēr ļauj kaut kā iztikt.
Nevaru arī nepiebilst, ka, manuprāt, pašreizējie apstākļi nenozīmē to, ka visiem būtu jāmazina alga - atsevišķām amatpersonu grupām tā pat būtu jāpaaugstina, piesaistot šīm pozīcijām attiecīgus speciālistus, jo no viņu lēmumiem tomēr ir daudz kas atkarīgs, un mēs nevaram atļauties, lai šajos amatos nīkuļotu neprofesionāļi. Taču kultūra - smejies vai raudi - diemžēl ir viena no pēdējām listē. Var jau daudz runāt par kultūras nepieciešamību u.t.t., taču, ja man ir jāizvēlas starp teātra izrādes esamību un policista esamību uz ielas vai arī kompetentas un motivētas personas esamību ieņēmumu dienesta vadībā, es tomēr izvēlētos kjādu no pēdējiem.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips