"Krīze ir avīzēs" 70

Īrijas latvieti nevar ielikt rāmī — katra dzīvesstāsts arī krīzes apstākļos ir unikāls. Joprojām mazākumā ir tie, kas sevi redz atgriežamies dzimtenē.

Iesaki citiem:

Samazināti bērnu pabalsti, augstākas cenas degvielai, dārgāka maksa par studijām — šādu skumīgu dāvanu īsi pirms Ziemassvētkiem no valdības saņēma īri. Decembra sākumā Īrijas parlaments nobalsoja par nākamā gada budžetu, kurā paredzēts ietaupīt pirmos sešus miljardus eiro. Tā ir daļa no valsts lielā četru gadu taupības plāna, kura laikā Īrija cer ne tikai samazināt budžeta deficītu, bet arī sagatavoties atdot no starptautiskajiem aizdevējiem — Eiropas Savienības (ES), Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un atsevišķām ES dalībvalstīm — iegūtos 85 miljardus eiro jeb 59,7 miljardus latu.

Īri tuvākajā laikā prognozē bezdarbu, ekonomikas dīkstāvi un masveida emigrāciju.

Pēc oficiāliem datiem, Īrijā joprojām dzīvo ap 30 000 latviešu, pēc neoficiālām ziņām, iespējams, vairāk. Latvijā secina, ka tautieši būs spiesti atgriezties mājās un ka līdzīgs liktenis piemeklēs arī poļus un lietuviešus. Taču pašā Dublinā izskatās citādāk. Kāds varbūt arī aizbrauks, bet tie, kuri iesakņojušies, domā citādāk. Iespējams, daudzu ceļš Latvijas virziena vietā vedīs pāri okeānam.Starp divām pasaulēm

„Šo māju ir iesaukuši par „Podu māju”, jo šis ir vienīgais nams Dublinā, kur pie durvīm ir milzīgi puķu podi, smejas Ilze Ķeizare, ieliedama šķīvī lielu kausu karstas baraviku zupas. Ir seši vakarā. Ilzes gaišos toņos ieturētais dzīvoklis „Podu mājā” ir silts un mājīgs, izdekorēts ar Ziemassvētku rotājumiem, iedegtas aromātiskās svecītes. „Maizīte no lietuviešu, krējums no poļu veikala,” Ilze ceļ galdā cienastu.

Pie Ilzes, slidinoties pa Dublinas ledainajām ietvēm, esmu nonākusi kopā ar viņas dēlu Ansi, kurš kopš augusta no Latvijas pārcēlies uz Dublinu. Ansis dzīvo citā pilsētas pusē, bet atnācis apraudzīt mammu pirms nakts maiņas darba ātrās ēdināšanas uzņēmumā.

Ansim ir astoņpadsmit gadu, un blakus ļoti jaunajai mammai viņš izskatās drīzāk kā brālis. Ilze uz Dublinu pārcēlās pirms pieciem gadiem no Kuldīgas, kur strādāja veikalā. „Tā ir drausmīga sajūta, kad tu sagaidi mēneša beigas un saproti, ka neko, itin neko nevari atļauties,” Ilze skumīgi saka, īsu mirkli ļaujot ielūkoties pagātnē.

Dublinā Ilze strādā koledžā, kur tīra telpas, bet brīvajos brīžos pasniedz klavieru privātstundas bērniem, jo viņai ir mūziķes izglītība. Abi ar Ansi viņi ir pieredzējuši to, kā ir, kad krīze izšķir vistuvākos cilvēkus. Kad Ilze aizbrauca uz Īriju, Ansis palika Latvijā kopā ar vecmāmiņu, kas rūpējās, kā vien varēja. Tas bija smags laiks visiem. „Tagad Ansis jau ir pilngadīgs, un smagākais ir pārvarēts,” Ilze saka.

Pēc skolas pabeigšanas augustā Ansis riskēja un atbrauca uz Dublinu par spīti tam, ka jau tobrīd avīžu slejās Īrija vīdēja kā valsts, uz kuru viesstrādniekiem durvis būs ciet. „Atbraucu augustā un visu septembri izmisīgi meklēju darbu. Staigāju pa iestādēm. Meklēju internetā, sūtīju CV uz visādām firmām. Nevienam mani nevajadzēja. Septembra pēdējā dienā biju tuvu izmisumam, biju tāds, kāds nekad nebiju bijis. Un tad piezvanīja cilvēks, pie kura jau biju bijis uz pārrunām. Aizgāju, un mani vienkārši pieņēma darbā,” Ansis atceras sākumu.

Viņš klusībā nosaka, ka nelepojas ar darbu, ko dara, bet ļoti skaidri zina, ka Dublina ir viņa tramplīns un te viņš nebūs mūžīgi. Ansim interesē kino lietas, un viņš mērķtiecīgi domā par studijām. Tāpat kā mamma, viņš ir muzikāli apdāvināts, un abi savu talantu izpauž, ar prieku dziedot Īrijas latviešu korī eLVe.

Gan Ilze, gan Ansis ir dzirdējuši par Īrijas krīzi. Par to plaši rakstījis arī portāls Baltic-Ireland. Pirms dažām dienām Īrijas valdība ir nobalsojusi par vēsturē nebijuši lielu taupības budžetu nākamajam gadam. Turpmākajos četros gados Īrija savus izdevumus mazinās par kopumā 15 miljardiem eiro (10,5 miljardi latu), bet jau nākamgad būs pirmais cēliens, kad taupīs pirmos sešus miljardus eiro (4,2 miljardus latu). Par 5% mazāk naudas nākamgad būs valsts sociālajā budžetā. Tas nozīmē, ka par desmit eiro jeb septiņiem latiem saruks, piemēram, bērnu pabalsti, tiks palielināts ienākumu nodoklis, par pieciem procentiem samazinātas valsts sektorā strādājošo algas, par dažiem centiem celtas degvielas cenas, pieaugs maksa par studijām un tamlīdzīgi.

Ilze un Ansis atzīst, ka krīze nešaubīgi ietekmēs visus. Kaut vai ceļoties dzīves dārdzībai. Ansis jūt, ka viņa restorānā sarucis apmeklētāju skaits. „Varbūt ziema, laika apstākļi?” puisis spriež. Par atlaišanu neviens nerunā, taču pie dažādiem pārbaudījumiem pieradušie Ķeizari uz visu raugās mierīgi un racionāli. Krīzes dēļ viņi plinti mest krūmos negrasās.

„Ar prātu esmu šeit, bet ar sirdi Latvijā. Mēs dzīvojam starp divām valstīm, un ir ārkārtīgi grūti. Tu būtībā nekur neesi mājās. Man ir viena dzimtene, bet mājas sajūta ir dalīta uz pusēm,” saka Ilze, kura, visticamāk, Latvijā tā arī neatgriezīsies, jo viņas dzīves draugs ir no Polijas, un drīzumā Ilzei būs vēl trešās mājas.Strādājām un strādājām tālāk

Modris Lielais un Jānis Dundurs ir vieni no senākajiem jauno laiku Īrijas iemītniekiem un Dublinā dzīvo jau gandrīz desmit gadu. Viņi ir amatnieki, celtnieki, un, kā paši smejas, vieglāk ir pateikt, ko viņi nedara. Pirms diviem gadiem, kad Īrijas valdība paziņoja par krīzes sākumu, tieši viņu joma — celtniecības sektors — bija tas, kurš cieta visvairāk. Pārsprāgstot kredītu un īpašumu tirgus burbulim, apstājās arī jaunu mitekļu celtniecības apgriezieni. Taču, kā saka Jānis, tieši tobrīd, kad lielā skaitā celtniecības nozarē strādājošie īri devās prom no valsts, viņiem sākās teju vai pļaujas laiks. „Pēc pulksten pieciem mums instrumenti neizkrita no rokām. Mēs strādājām un strādājām tālāk. Veiksme? Šaubos! Mēs gluži vienkārši sevi pierādījām. Ir jāstrādā un viss!” tā Jānis. Daudzi no 2008. gada krīzes klientiem joprojām ir viņējie. Zvana un sauc uz lielākiem vai mazākiem darbiem. Kādam tek izlietnē krāns, vannas istabā nokritusi flīze, jānosiltina grīda, ģimenes strīdā izbirdināts logs. Tas, kā puiši stāsta par savu darbu un ikdienu, atgādina piedzīvojumu filmu. Ir ģimenes, kur sieva sauc palīgā ieskrūvēt spuldzi, kamēr visnotaļ jaukais un laipnais dzīvesbiedrs ar alus kausu rokā zviln dīvānā un skatās televizoru.

„Ja kas mainās, tad mainās banku sektorā,” par šā brīža krīzi saka Modris Lielais. „Ja noņem 10 eiro no pabalsta….es nezinu, to nevar spēcīgi just.” Modrim pašam ir divi dēli — Kristaps (5) un Markuss (2). Bērni iet skolā, un viņa ģimene saņem tos pašus 140 eiro mēnesī, ko pārējie šejienieši. „Īri paši saka, ka drīz vajadzēs bēgt prom. Taču neviens vēl nav aizbēdzis. Pārsvarā tā runā jaunie, kas grib doties uz Austrāliju un Jaunzēlandi,” saka Modris. „Lai jau bēg, paliks mums vairāk darba,” nosmejas Jānis.

Galu galā viņi nāk pie secinājuma, ka lielākā krīze ir avīzēs, bet „dzīvajā viss notiek”.

Interesanti, ka līdz ar ziņām par taupību lielāku klientu pieplūdumu piedzīvo viesstrādnieku veikali. „Ja agrāk īri rauca degunus par „f….ing Russian food”[ 1 ], tad tagad cilā lētās doktordesas krievu bodītē un atzinīgi groza galvu „Very good!”[ 2 ], smejas Modris.

Modris sapņo par pirtiņu vectēvā mājās Cēsīs. Uz turieni desmit gadu garumā arī sūtīti galdniecības instrumenti, kurus pirms diviem mēnešiem nopostījis ugunsgrēks. Saņēmies Modris ir gatavs sākt visu no jauna. Krīze nebūs mūžīga ne paša dzīvē, ne ekonomikā, ne Īrijā, ne Latvijā. Kaut kad būs vērts atgriezties.Īsziņas naktī

Pacietīgi savu ceļu Īrijā bruģē 33 gadus vecais Oskars Svilāns. Viņš uz Dublinu atbrauca pirms trim gadiem, kā pats saka — piedzīvojumus meklēt un iemācīties valodu. Pirmo darbu atradis Celtniecības laboratorijā, kur lietū vai saulē vajadzējis doties uz ceļu jaunbūvēm, ņemt paraugus un mērīt pamatu kvalitāti. Tur, kā Oskars smejas, angļu valodas vietā augām dienām runājis krieviski ar saviem lietuviešu kolēģiem.

Viņa mērķis Īrijā ir ne tikai dzīvot labi pašam. „Ar Latvijā nopelnītu algu es nebūtu varējis palīdzēt savam tētim ārstēties slimnīcā un iziet rehabilitācijas kursu. Viņam vajadzēja 200–300 eiro mēnesī,” Oskars domīgi nosaka.

Tagad jau vairāk nekā gadu puisis ir bez darba. Projekts beidzies un strādnieki atlaisti. Šis nav viegls laiks Īrijā. Viņa pagaidu darbs ir aģentūra, kas aicina cilvēkus uz vienkāršiem darbiem. Atsūta īsziņu nakts laikā, ka tikos un tikos, tur un tur ir jābūt noliktavā izkraut preci. Reizēm īsziņa pienāk vienos naktī, ka darbā jābūt sešos no rīta. Tomēr par spīti grūtībām Oskars nedomā mest plinti krūmos. Viņš saņem darba meklētāju pabalstu. Ir aktīvs draudzē un latviešu sabiedriskajā dzīvē. Pagaidām Latvijā atgriezties nedomā pat par spīti krīzes biedam.Pāri okeānam

„Tā nav taisnība, ka latvieši masveidā kārtotu čemodānus un dotos no Īrijas prom”, dzirdu sakām no daudziem Dublinā sastaptajiem tautiešiem. „Pirmais Īrijas krīzes vilnis 2008. gadā ir bijis vēl pat smagāks. Tie, kuri Īrijā dzīvo vairāk nekā divus gadus un paguvuši iekārtoties, nostabilizēties, pārdzīvos arī šos laikus,” secina Liāna Goldštrema un Daina Pūliņa, kuras Īrijā dzīvo un strādā jau vairākus gadus.

Taču, ja latvieši izbrauks, tad ne jau atpakaļ uz Latviju. Arī Daina zina cilvēku, kurš kārto pasi aizbraukšanai uz Kanādu.

Arī Latvijas vēstniecībā Dublinā stāsta, ka patlaban Īrijas krīzes dēļ masveidīgu latviešu aizbraukšanu atpakaļ uz dzimteni nenovēro, tomēr aizvien biežāk tautieši kārto pases, lai varētu doties uz daudz tālākām vietām. „Tā nav visaptveroša tendence, taču sabiedrība ir tik dažāda, ka būs aizbraukšanas gadījumi gan uz Kanādu, gan uz Austrāliju, gan Jaunzēlandi un Vāciju, kur tūlīt atvērsies darba tirgus, un daudzos gadījumos tā jau ir Lielbritānija,” stāsta Latvijas vēstniecības Īrijā padomniece Vija Buša. „Latvietim, kurš meklē darbu, vieglāk to ir atrast Eiropas Savienībā. Taču īri pārsvarā dodas uz Kanādu, ASV un Austrāliju, jo tās ir angļu valodā runājošo zemes un daudz īru jau ir priekšā. Mēs esam ievērojuši, ka latvieši, kuri te dzīvo ilgāku laiku, sāk domāt līdzīgi kā īri,” piebilst Latvijas vēstnieks Īrijā Pēteris Elferts.

Celtniecībā visticamāk dīkstāve vēl turpināsies, bet jauns darba vietu kritums varētu būt arī medicīnā, kur Īrijas valdība paredzējusi samazināt ap 2000 darba vietu un kur strādā arī latvieši.Laimes meklētājiem durvis ciet

Vēstniecībā atzīst, ka šis ir slikts laiks jebkuriem darba meklējumiem Īrijā un cerībām, ka durvis vērsies tikpat viegli kā pirms dažiem gadiem. „Gandrīz katru nedēļu kāds vēršas pēc palīdzības vēstniecībā, jo ir nokļuvis bezizejas situācijā,” saka Vija Buša. Visskumjāk ir redzēt ģimenes ar maziem bērniem, kuras atsaukušās uz apšaubāmiem sludinājumiem un atbraukušas cerībā atrast darbu. „Arī vakar bija tāds gadījums. Jauns pāris — meitene un puisis — atbraukuši un kopš septembra izmisīgi meklē darbu. Tagad visi līdzekļi ir iztērēti, un viņi lūdz palīdzību, lai varētu atgriezties Latvijā.”

Vēstniecībā arī ievērojuši, ka grūtībā nonākušie latvieši cenšas slēpt savas problēmas no mājiniekiem, lai lieki viņus nesatrauktu. Paliek ilgāk, iedzīvojas parādos un galu galā nokļūst vēl lielākās problēmās.

Līdz ar krīzi mainījies arī vietējais klimats, un citkārt ļoti viesmīlīgajos īros pieaug neiecietība pret iebraucējiem. ”Mēs diemžēl esam sastapušies ar diskriminācijas gadījumiem. Īri kā tauta allaž ir bijuši ļoti iecietīgi un ar izpratni izturējušies pret cilvēkiem, kas ir atbraukuši, jo vēsturiski paši īri vienmēr ir devušies strādāt uz citām zemēm. Taču tagad, kad ir kārtējie grūtie apstākļi, dzimst domas par to, kādēļ man nav darba, bet tam, kurš tik tikko atbraucis, ir?” saka Pēteris Elferts.

Pēc vairāku dienu sarunām ar mūsu cilvēkiem Īrijā secinu, ka Īrijas latvieti nevar ielikt rāmī — katra dzīvesstāsts arī krīzes apstākļos te ir unikāls. Vismaz šobrīd latvieši Īrijā spītīgi turas pretī mītam, ka krīze kopienu šķeļ un sekos strauja došanās prom. Joprojām mazākumā ir tie, kas sevi redz atgriežamies dzimtenē. Cilvēki teic — krīze ir visur, bet Īrijā to vēl ir cerības pārziemot.

Latvieši ironizē, ka īstu krīzi paši īri vēl nav redzējuši, jo nezina, ko nozīmē iztikt mēnesī ar 300 eiro, kad uz kakla ir kredīts, ikdienišķie maksājumi un pie viena vēl jāvelk dzīvība.

Dažādus viedokļus dzirdu arī par to, kādēļ apsīkst Īrijas latviešu sūtītā naudas plūsma uz Latviju, kas, kā atzinuši arī politiķi, palīdz pašmāju ekonomikai. Vieni saka, ka sarūk Īrijas latviešu ienākumi, citi — ka nav jau vairs īsti, kam naudu sūtīt, jo visa ģimene pārcēlusies uz Īriju.Ar Eiropas Savienības programmas „Eiropa pilsoņiem” atbalstu.Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (70) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Sana Haroon

just visit for more articles related to the Dubai companians
https://dubaikk.com/

Tmp author
jr reviews

Nice to be visiting your blog again. it has been months for me. Well this article that i’ve been waited for so long. I need this article to complete my assignment in the college. and it has same topic with your article. Thanks. great share. The Millionaire Brain Academy PDF Free
I wanted to thank you for this excellent read!! I definitely loved every little bit of it. I have you bookmarked your site to check out the new stuff you post. The Millionaire Brain Academy PDF Download

Tmp author
jr reviews

This article gives the light in which we can observe the reality. This is very nice one and gives indepth information. Thanks for this nice article. The Millionaire Brain Academy PDF

Tmp author
jr reviews

I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don't know what to say except that I have enjoyed reading. Nice blog. I will keep visiting this blog very often. The Millionaire Brain Academy Download PDF

Tmp author
johnz308 johnz308


This type of message always inspiring and I prefer to read quality content, so happy to find good place to many here in the post, the writing is just great, thanks for the post.
Door Hardware

Tmp author
johnz308 johnz308

Just admiring your work and wondering how you managed this blog so well. It’s so remarkable that I can't afford to not go through this valuable information whenever I surf the internet!
this website article

Tmp author
johnz308 johnz308

Your work is very good and I appreciate you and hopping for some more informative posts. Thank you for sharing great information to us.

Unlock Her Legs

Tmp author
johnz308 johnz308

I just couldn't leave your website before telling you that I truly enjoyed the top quality info you present to your visitors? Will be back again frequently to check up on new posts.
The Venus Factor Review

Tmp author
johnz308 johnz308

Great post I would like to thank you for the efforts you have made in writing this interesting and knowledgeable article.
Make Him Desire You Review

Tmp author
johnz308 johnz308

Im no expert, but I believe you just made an excellent point. You certainly fully understand what youre speaking about, and I can truly get behind that.
The Psystrology Method Review

Tmp author
johnz308 johnz308


It was a very good post indeed. I thoroughly enjoyed reading it in my lunch time. Will surely come and visit this blog more often. Thanks for sharing.

The Penguin method

Tmp author
johnz308 johnz308

Superbly written article, if only all bloggers offered the same content as you, the internet would be a far better place..
The Bonding Code Review

Tmp author
johnz308 johnz308


I admire this article for the well-researched content and excellent wording. I got so involved in this material that I couldn’t stop reading. I am impressed with your work and skill. Thank you so much.
Obsession Phrases Review

Tmp author
johnz308 johnz308

I am typically to blogging and i actually recognize your content. The article has actually peaks my interest. I am going to bookmark your web site and maintain checking for brand new information.
Text The Romance Back Review

Tmp author
johnz308 johnz308

I have been reading out many of your articles and i can claim pretty nice stuff. I will make sure to bookmark your blog.

Words To Make Him Fall in Love

Tmp author
johnz308 johnz308

That is the excellent mindset, nonetheless is just not help to make every sence whatsoever preaching about that mather. Virtually any method many thanks in addition to i had endeavor to promote your own article in to delicius nevertheless it is apparently a dilemma using your information sites can you please recheck the idea. thanks once more.
Numerologist.com Review

Tmp author
johnz308 johnz308

Great article with excellent idea!Thank you for such a valuable article. I really appreciate for this great information..
<a href='http://www.languageofdesires.com/mike-madigans-numerologist-com-review/'>Numerologist</a>

Tmp author
johnz308 johnz308

it was a wonderful chance to visit this kind of site and I am happy to know. thank you so much for giving us a chance to have this opportunity..
Language of Lust

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I haven’t any word to appreciate this post.....Really i am impressed from this post....the person who create this post it was a great human..thanks for shared this with us.
work for yourself

Tmp author
sandyjay308 sandyjay308

Thanks for sharing the post.. parents are worlds best person in each lives of individual..they need or must succeed to sustain needs of the family.
Lovetraction Lines Review

Tmp author
johnz308 johnz308

I wanted to thank you for this excellent read!! I definitely loved every little bit of it. I have you bookmarked your site to check out the new stuff you post.

Emotional Hook Formula

Tmp author
johnz308 johnz308

Thanks for sharing the post.. parents are worlds best person in each lives of individual..they need or must succeed to sustain needs of the family.

Language of Desire

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

An interesting dialogue is price comment. I feel that it is best to write more on this matter. it may not be a taboo topic however usually individuals are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers.
Millionaire Brain Academy Review

Tmp author
johnz308 johnz308


I really enjoyed reading this post, big fan. Keep up the good work andplease tell me when can you publish more articles or where can I read more on the subject?
he is not that complicated

Tmp author
johnz308 johnz308


Well written articles like yours renews my faith in today’s writers. You’ve written information I can finally agree on and use. Thank you for sharing.
Red Smoothie Detox Factor

Tmp author
johnz308 johnz308

Thanks for the nice blog. It was very useful for me. I'm happy I found this blog. Thank you for sharing with us,I too always learn something new from your post.
post

Tmp author
johnz308 johnz308


I really thank you for the valuable info on this great subject and look forward to more great posts. Thanks a lot for enjoying this beauty article with me. I am appreciating it very much! Looking forward to another great article. Good luck to the author! All the best!

Graphic Design

Tmp author
johnz308 johnz308

This is a smart blog. I mean it. You have so much knowledge about this issue, and so much passion. You also know how to make people rally behind it, obviously from the responses.
the language of desire

Tmp author
johnz308 johnz308

I admit, I have not been on this web page in a long time... however it was another joy to see It is such an important topic and ignored by so many, even professionals. professionals. I thank you to help making people more aware of possible issues.
the woman men adore

Tmp author
johnz308 johnz308

I haven’t any word to appreciate this post.....Really i am impressed from this post....the person who create this post it was a great human..thanks for shared this with us.
Soul Mate Switch

Tmp author
johnz308 johnz308


Superbly written article, if only all bloggers offered the same content as you, the internet would be a far better place..

he's not that complicated review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I have recently started a blog. the info you provide on this site has helped me greatly. Thanks for all of your time & work.
Red Smoothie Detox Factor Review 200 links

Tmp author
johnz308 johnz308

I really loved reading your blog. It was very well authored and easy to undertand. Unlike additional blogs I have read which are really not tht good. I also found your posts very interesting. In fact after reading, I had to go show it to my friend and he ejoyed it as well!
Language of Lust

Tmp author
johnz308 johnz308

The information you have posted is very useful. The sites you have referred was good. Thanks for sharing...
Capture His Heart Review

Tmp author
johnz308 johnz308

You completed a few fine points there. I did a search on the subject and found nearly all persons will go along with with your blog.
E-factor Diet Review

Tmp author
johnz308 johnz308


Thank you so much for the post you do. I like your post and all you share with us is up to date and quite informative, i would like to bookmark the page so i can come here again to read you, as you have done a wonderful job.
<a href='http://www.languageofdesires.com/e-factor-diet-by-john-rowley-tips-and-review/'>E-factor Diet Review</a>

Tmp author
johnz308 johnz308


Wonderful illustrated information. I thank you about that. No doubt it will be very useful for my future projects. Would like to see some other posts on the same subject!
Make Women Want You

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Thanks for taking the time to discuss that. I feel strongly about this and so really like getting to know more on this kind of field. Do you mind updating your blog post with additional insight? It should be really useful for all of us.
Superior Singing Method Review

Tmp author
johnz308 johnz308


i read a lot of stuff and i found that the way of writing to clearifing that exactly want to say was very good so i am impressed and ilike to come again in future..
The Ex Factor Guide Brad Browning

Tmp author
johnz308 johnz308


What a fantabulous post this has been. Never seen this kind of useful post. I am grateful to you and expect more number of posts like these. Thank you very much.
Unlock His Heart

Tmp author
zsfa asdfaf

Its a great pleasure reading your post.Its full of information I am looking for and I love to post a comment that "The content of your post is awesome" Great work.

Children Learning Reading Review

Tmp author
zsfa asdfaf

Thanks for sharing the post.. parents are worlds best person in each lives of individual..they need or must succeed to sustain needs of the family.
Children Learning Reading

Tmp author
johnz308 johnz308

What a fantabulous post this has been. Never seen this kind of useful post. I am grateful to you and expect more number of posts like these. Thank you very much.
Wrap Him Around Your Finger 8 Steps

Tmp author
johnz308 johnz308

Hey what a brilliant post I have come across and believe me I have been searching out for this similar kind of post for past a week and hardly came across this. Thank you very much and will look for more postings from you.
http://www.languageofdesires.com

Tmp author
johnz308 johnz308

What a fantabulous post this has been. Never seen this kind of useful post. I am grateful to you and expect more number of posts like these. Thank you very much.
<a href='http://www.languageofdesires.com'>http://www.languageofdesires.com</a>

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Thanks for the nice blog. It was very useful for me. I'm happy I found this blog. Thank you for sharing with us.I too always learn something new from your post.
The Bonding Code Review

Tmp author
johnz308 johnz308

Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your blog and take the feeds also…I’m happy to find so many useful info here in the post, we need work out more techniques in this regard, thanks for sharing.
The Bonding Code Review

Tmp author
johnz308 johnz308

You know your projects stand out of the herd. There is something special about them. It seems to me all of them are really brilliant!
Guilt Free Desserts

Tmp author
johnz308 johnz308


Very useful post. This is my first time i visit here. I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. Really its great article. Keep it up.
Capture His Heart Review

Tmp author
johnz308 johnz308

I really appreciate this post. I¡¦ve been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You've made my day! Thanks again.
Magnetic Messaging

Tmp author
johnz308 johnz308

I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or two pictures. Maybe you could space it out better?
How To Make Him Desire You

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I have recently started a blog. the info you provide on this site has helped me greatly. Thanks for all of your time & work.
Diabetes Destroyer

Tmp author
johnz308 johnz308


I can set up my new idea from this post. It gives in depth information. Thanks for this valuable information for all,..
Obsession Phrases Review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

You know your projects stand out of the herd. There is something special about them. It seems to me all of them are really brilliant!
What Men Want

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Thanks for a wonderful share. Your article has proved your hard work and experience you have got in this field. Brilliant .i love it reading.
Cosmic Ordering Secrets

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

This is really a nice and informative. containing all information and also has a great impact on the new technology. Thanks for sharing it.
Manifestation Miracle

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Great post I would like to thank you for the efforts you have made in writing this interesting and knowledgeable article.
diabetes protocol program

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. I am hoping the same best work from you in the future as well. Thanks...
Création website Macon

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I’ll be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info. Thanks for the post. I’ll definitely return.
Signs He's Serious About You

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I have read your blog it is very helpful for me. I want to say thanks to you. I have bookmark your site for future updates.
The Bonding Code Review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I can see that you are an expert at your field! I am launching a website soon. and your information will be very useful for me.. Thanks for all your help and wishing you all the success in your business.
Text the Romance Back Review

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

This is just the information I am finding everywhere. Thanks for your blog. I just subscribe your blog. This is a nice blog..
Text The Romance Back

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Please let me know if you’re looking for a article writer for your site. You have some really great posts and I feel I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off. I’d absolutely love to write some material for your blog in exchange for a link back to mine. Please send me an email if interested. Thank you!
מצבות מחיר

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

Admiring the time and effort you put into your blog and detailed information you offer!..
אול און פור

Tmp author
yxasarhx yxasarhx@6paq.com

I think this is one of the most significant information for me. And i’m glad reading your article. But should remark on some general things. The web site style is perfect. the articles is really great : D. Good job. cheers
Language of desire

Tmp author
james

Godātais kungs / kundze,

Vai esat biznesa cilvēks vai sieviete? Vai jums nekādu finansiālu stresu vai darīt
Jums nepieciešams līdzekļus, lai uzsāktu savu biznesu? Vai jums ir zems kredīta
score un jums ir atrast ir grūti saņemt kredītu no vietējām bankām
un citu finanšu institūti?

) Personal Loan, uzņēmējdarbības paplašināšanai.

b) jaunu uzņēmumu dibināšanu un izglītība.

c) Parāda konsolidāciju.

d) Hard Money Kredīti.

Mūsu metode piedāvā iespēju norādīt uz kredīta summu, kas nepieciešama
un arī ilgumu jūs varat atļauties, lai pabeigtu kredīta atmaksu
ar procentu likmi 3%. Tas dod jums reālu iespēju iegūt
fondi, jums ir nepieciešams. Ieinteresētajām Pretendentiem jāaizpilda zemāk
informācija: -

Pilns nosaukums:

Summas, kas nepieciešamas:

Aizdevuma ilgums:

Nodarbošanās:

Mēneša ienākumi:

Vecums:

Adrese / Valsts:

Tālrunis Kontaktpersona:

Gaidot Jūsu atbildi pa e-pastu jameskrotovloanfirm@gmail.com

sveicieni,

Džeimss krotov

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kili 17.12.2010 13:47
par imigrantiem Latvijaa paaragri uztraukties.... haha

Saistītie raksti

Baltic-Ireland baltic-ireland.ie

Ireland Crisis BBC bbc.co.uk

Citi autora darbi
Lv intereses

Latvijas intereses Eiropas Savienībā 2013/3 2 Autors:Redaktori: Žaneta Ozoliņa, Artjoms Konohovs, Daunis Auers, Andris Gobiņš, Māris Graudiņš, Guna Japiņa, Mindaugs Jurkins, Anna Marija Legloaneka, Imants Lieģis, Fabricio Tasinari, Bens Tonra

Radio azadi 255x203

Īsziņa no Taleban 1 Autors:Ina Strazdiņa

Skabarga aci

Skabarga Rietumu acī 3 Autors:Ina Strazdiņa

Lido 255x203

Latvju godi Eiropā 3 Autors:Ina Strazdiņa