Krievija, cilvēktiesības un «cīņa pret terorismu»

"Diena", 30. 10. 2002.

Iesaki citiem:

Aizvadītās sestdienas, 26.oktobra, rīts pienāca ar svarīgām un it kā atvieglojošām ziņām — ķīlnieku krīze Maskavā izbeigta, specvienību karavīri ieņēmuši teātri, nogalinājuši teroristus un atbrīvojuši gūstekņus. Krievijas varas iestādēm bija izdevies rast izeju no strupceļa, tomēr veids, kā tas tika izdarīts, rada lielas šaubas par Krievijas Federācijas atbilstību demokrātiskas un tiesiskas valsts standartiem.

Maskavas teātra ieņemšanas operācija spilgti parādīja, ka vispāratzītas cilvēktiesību normas (nostiprinātas starptautiskos dokumentos, kurus parakstījusi arī Krievija!) un kaut vai elementāra cilvēcība Krievijas varas iestādēm neko nenozīmē.

Starp tām starptautiskajām saistībām, kuras Krievija uzskata par nesvarīgām, acīmredzot ir arī 1993.gadā pieņemtā ANO Konvencija par ķīmisko ieroču izplatīšanas, ražošanas, uzkrāšanas un izmantošanas aizliegšanu un iznīcināšanu, kas stājās spēkā 1997.gadā — tieši tad šo dokumentu ratificēja Maskava. Konvencija aizliedz ķīmisko ieroču lietošanu, ar tiem saprotot arī toksiskas vielas, kas var izraisīt nāvi, fizisku nespēju vai ilgstošu kaitējumu veselībai. Tagad, piecus gadus pēc pievienošanās konvencijai, Kremlis sankcionējis kādas mistiskas, joprojām oficiāli vārdā nenosauktas gāzes lietošanu, kuras iedarbība prasījusi vairāk nekā 100 ķīlnieku dzīvības.

Pilnu "Dienas" rakstu lasiet šeit

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Citi autora darbi
7439658394 07eb968c65

Rakstu krājums: Dzīve, attīstība, labbūtība Latvijas laukos 2 Autors:Agnese Cimdiņa, Ieva Raubiško, Aija Priedīte, Klāvs Sedlenieks, Dace Dzenovska, Aija Lulle, Aija Zobena u.c.

3253337624 0c0b8a1ca7

Pētījums: Cilvēks un darbs Latvijas laukos 3 Autors:Agnese Cimdiņa, Ieva Raubiško