Atslēgvārdi:

Korāns ir musulmaņu Jēzus 1

Diena, 04. 10. 2001.

Iesaki citiem:
Diena lv logotips s

Musulmaņu svētā grāmata Korāns latviski vēl nav pārtulkota. Pašlaik šo darbu ar Kultūrkapitāla atbastu veic atdzejotājs Uldis Bērziņš. «Tulkoju turku, persiešu un citu islāma civilizācijai piederīgu tautu dzeju. Tajās literatūrās ir kopējs sižetu loks un metaforas, kas nāk pa daļai no Korāna, tāpat kā kristīgās Eiropas literatūrā simtiem tēlu, sižetu un teicienu, kaut vai tas pats «acs pret aci, zobs pret zobu», nāk no Bībeles. Kā nekārtīgs cilvēks vienmēr esmu lolojis tieksmi pēc kārtības un sistematizēšanas, tāpēc man ir bijusi pārliecība, ka, lai tulkotu islāma zemju literatūru un folkloru, vispirms ir jābūt Korāna tulkojumam, tas ir kā pamatkods. Korāns ir nepieciešams, lai varētu iepazīt to kultūras loku, kurā tas ir pamatteksts.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (1) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sanda - zandakk@inbox.lv 28.08.2007 16:33
Es uzskatu, ka Kristiešu un Musulmaņu reliģijas ir vienādas, un tur nav nekādu īpašu atšķirību, varbūt vienīgi Korānā ir tiešāk izteikta doma.