Ko zina Iekšlietu ministrs 24

Latvijas jaunais-vecais Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš zinot, kas finansējis „šos pasākumus”, ar to laikam domādams Tautas sapulci pagājušā gada novembrī, kas noveda pie viņa partijas biedra Kalvīša valdības atkāpšanās. To viņš kā lielu atklājumu pasniedz šīsdienas intervijā Lemberga ruporam „Neatkarīgā Rīta Avīze”:

Iesaki citiem:

„Es nezinu, vai varu to stāstīt, bet ir papētīts, kas to finansē, no kurienes nāk nauda, kā pēc tam finanšu dokumenti tika dzēsti, lai neredzētu, kas īsti finansē. Protams, ir cilvēki, kas šos pasākumus finansē.”

Šo satraucošo informāciju tālāk pārpublicējuši interneta portāli, piemēram, virsraksts DELFI draudīgi vēsta, ka "Tiesībsargi izpētījuši 'lietussargu revolūcijas' finansētājus", V-Dienā galvenā ziņa šopēcpusdien ir "Segliņš zinot, kas finansējis pagājušā gada protesta akcijas".

Apsveicu, ministra kungs! Nezinu, vai man to vajadzētu stāstīt, bet ja godīgi – es arī zinu pasākuma finansētājus. To zina visi cilvēki, kas novembra beigās ieskatījās internetā, kur V-Dienā bija publicēts pilns ziedotāju saraksts ar ziedotajām summām. Re, kur tas ir:

http://www.vdiena.lv/upload/manual/tautas_sapulce_ziedojumi.xls

Man nav īsti skaidrs, ar kādu tieši pētniecību cienījamais ministrs ir nodarbojies šajā sakarā un kāds varētu būt tās mērķis. Vai viņš būtu tik nekompetents, ka nav pamanījis, ka Tautas sapulces finansētāju saraksts ne tikai netiek slēpts, bet ir brīvi pieejams internetā drīz pēc pasākuma norises? Varbūt viņš mēģina kādu iebiedēt? Visādus kvaukšķus, kas kādreiz atkal iedomātos pacelt balsi, lai atgādinātu, ka vara Latvijā pieder tautai? Un kam viņš šādu pētījumu varētu praktiski izmantot – varbūt sūtīt policistus uz ziedotāju dzīvesvietām pieprasīt informāciju par mājdzīvnieku veselības stāvokli, kā to nesen darīja Federālais Drošības dienests Krievijā ar mērķi politisku iemeslu dēļ paralizēt Britu Padomes biroju darbu?

PS aicinu iepazīties ar Onslova versiju par IeM veikto "pētījumu"

PPS Kārlis Streips par to pašu 23. janvārī savā blogā V-Dienā

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (24) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 23.01.2008 19:56
Nu redz, bet varbūt, ka Jūs šādu rakstu arī varētu sacerēt un publicēt šeit portālā. Tas būtu konstruktīvāk, nekā saukāt anti-mafijas grozījumus par "stukaču likumu".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! 23.01.2008 18:28
@Pēteris

Paldies. Es saprotu to imunitāti tā - kompānijām, ne indivīdiem. Tādas nav Somijā:

"Finnish law does not
recognize the institution of "crown witness", nor does the law recognize any form of plea
bargaining."

(http://www.optula.om.fi/uploads/0baxiwlo9o.pdf skat. 5 lappusi). Pēc pavecas (deviņdesmito gadu) informācijas - arī Norvēģijā un Dānijā.

> crown witness imunitāte

Jā, tādā veidā kā tā ir manā nākošajā tīkamākajā (pa)valstī :)

"The authority to grant immunity derives from the authority of a prosecutor to dismiss prosecutions. (2) The authority to dismiss a case is governed by Texas Code of Criminal Procedure article 32.02. (3) A grant of immunity from prosecution is, conceptually, a prosecutorial promise to dismiss a case. (4) Article 32.02 directs that a dismissal made by the prosecutor must be approved by the trial court. (5) Therefore, a District Attorney has no authority to grant immunity without court approval, (6) for the approval of the court is "essential" to establish immunity. (7)" http://www.cca.courts.state.tx.us/opinions/186298a.htm

Vienkārši neslikti būtu, ja tie, kas kliedz par anti-mafijas likumu bremzēšanu, pastāstītu arī to, kādas tad ir ēnas puses šiem imunitātes līgumiem; kāpēc ir valstis, kas atsakās no tādu ieviešanas. Diezin vai tie ir tikai plikos principos balstīti apsvērumi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! 23.01.2008 17:57
@Autore

Segliņš *err* piekopj politisko runu :) Pētījumus IeM (neredzēju, varbūt neuzmanīgi lasīju)?

Šeit ir cerība, ka Mareks Segliņš sapratīs, ar ko TP ir darīšana un pārliecinās citus "investēt" laiku un resursus iekš kaut kā, kas var saturīgi un pārliecinoši argumentēt par kādu mazāko lajunuma risinājumu trešo personu politisko aktivitāšu finansēšanas jautājumos. Teiksim, tā kā Īrijā ( http://www.sipo.gov.ie/en/GeneralPublications/ReviewofLegisl... ). P-P! sevišķi patīk šīs prasības:

- They are prohibited from accepting foreign donations;
- Because the definition of political purposes is so wide it may, unintentionally, cover, on an ongoing basis, any of the following: (un tālāk kā tekstā).

@Pēteris

Savukārt es pieturos pie uzskata, ka saukt par augstākā mērā koruptu un neētisku darbību kāda vēlmi pateikties savai skolotājai, ir vienkārši mēnessērdzīgi "liberāli". Es ne mirkli nesmu mudinājis kādam pateikties avanasā. Es nevēlos pateikties slimnīcai vai universitātei - jūs taču jau par to visu, visu, ieskaitot attīstību, tur esiet samaksājis nodokļos, atcerieties?! Es vēlos pateikties cilvēkam.

Vācija - man nepatīk arī Vācija. Man patīk Latvija :) Ātrs meklējums internetā atklāj, ka arī valstīs, kas man tīk daudz vairāk kā Vācija, skolotājiem mēdz pasniegt dāvanas (un arī tur, protams, atrodas "liberāļi" , kas to vēlas ja ne aizliegt, tad vismaz regulēt).
http://www.timesonline.co.uk/article/0,,2091-2252663,00.html http://www.boston.com/news/local/articles/2006/12/14/schools...

> Bet nesakiet, ka Jums ir tiesības "pateikties" finansiāli amatpersonai

"Valsts amatpersonai" - neteikšu, neesmu nekad teicis.

> vai citiem publiskā sektora darbiniekam.

Ir gan, un par to man tiek ļoti salda garša mutē. :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 23.01.2008 17:48
Es ņemu savus vārdus par krāpšanu atpakaļ, bet es neuzskatu to par pietiekošu pierādījumu, ka Zviedrijā nepastāv šāda sistēma. Vai Jums pašam nešķiet, ka Jūsu viena teikuma citāts ir visai nedrošs pierādījums Jūsu apgalvojumam? Lai arī jāatzīst, ka meklējot internetā, es neatradu nevienu īpašu rakstu par "crown witness" programmu esamību Zviedrijā, tomēr "lasot" no dažādu rakstu "drupačām" šķiet, ka Zviedrijā nepastāv "crown witness" aizsardzība krimināllikumā, tomēr, kas attiecas uz Jūsu paša citēto rakstu, tur ir minēts, ka no 2002. gada konkurences lietu izskatīšanā šādi "crown witness" aizsardzības pasākumi tiek veikti, kas palīdz atklāt karteļu vienošanās: "Sweden has had an explicit immunity/leniency programme in place since 1 August 2002 when sections 28a-28c were added to the Swedish Competition Act (konkurrenslagen (1993:20)) (the ‘Act’), (for an English version of the Act, see the SCA’s website www.kkv.se). In brief, the programme provides companies with the possibility of obtaining immunity from or a reduction in fines if they help the Swedish Competition Authority (Konkurrensverket) (the ‘SCA’) to detect and prosecute infringements."

Turpretī meklējot par "crown witness system" vispārīgi, atradu zinātnisku pētījumu par šādām un līdzīgām praksēm. Interesanti, ka šī prakse ir cēlusies Lielbritānijā, bet vēl zīmīgāks ir citāts no šī raksta: "Witness inducement agreements have been an integral part of the American criminal justice system since its inception. American jurisprudence has adopted and expanded the practice beyond its common-law ancestors, and has developed procedural safeguards to insure that criminal verdicts in trials involving witness inducement agreements are based upon reliable evidence. Witness inducement agreements will continue to be an important tool to prosecutors in the twenty-first century."

Citāts ir domāts tieši Jūsu ausīm, Pankūkas, kurai tik ļoti patīk viss, kas nācis no anglosakšu zemēm. http://www.law.stetson.edu/LAWREV/abstracts/PDF/29-1KING.pdf

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! 23.01.2008 15:37
"In addition, it should be noted that the 2006 Legislative Inquiry yet again investigated the need to criminalise cartel activities in Sweden. According to its findings there were insufficient reasons for proposing criminalisation. One stumbling block was that the Swedish legislator opposes the introduction of a crown witness system (ie a system where there is a possibility of granting criminal immunity to individuals)."

( http://www.europeanlawyer.co.uk/referencebooks_4_119.html , skat. REFORM/LATEST DEVELOPMENTS )

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Vecā Bliņa 23.01.2008 13:41
Acīmredzams, ka Pankūkas apvainodams citus negodīgumā, mēra visus pēc savas mērauklas. Ņemot vērā minēto un to, ka Pankūkas cenšas piešūt t.s. "sorosītiem" darbošanos Latvijai naidīgu ārējo spēku interesēs, jājautā, kā interesēs darbojas Pankūkas?

P.S. Pēter, varat iemest aci pankukas.blogiem.lv lai redzētu, ka šādi paņēmieni Pankūkām ir raksturīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 23.01.2008 13:34
Pankūkas, es patiešām Jums uzticējos šinī diskusijā, ka Jūs esat noskaidrojis, ka Zviedrijā nepastāv atnimafijas likumi. Pievīlos. Jūsu links ir par pilnīgi kaut ko citu. Jūsu norādītajā rakstā nav ne vārda par kriminālnoziedznieku soda samazināšanu vai antimafijas pantiem, bet gan par konkurences regulēšanu un par Zviedrijā PASTĀVOŠO sodu samazināšanas praksi firmām, kuras ir sadarbojušās karteļu un apzinātu konkurenci kropļojošu prakšu izmeklēšanā. Tam nav nekāda sakara ar korupciju, cīņu pret mafijai līdzīgām struktūrām un kriminālnoziegumiem.

Esmu tiešām bēdīgi pārsteigts, ka mans oponents diskusijā izmanto negodīgus paņēmienus, jo citādi kā krāpšanos es nevaru nosaukt šādu atsaukšanos uz linkiem, kuriem nav ne mazākā sakara ar lietas būtību, turklāt, kuri ir pilnīgā pretrunā ar mana oponenta tēzi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 23.01.2008 13:20
Pankūkas, man nav šāds "rakstiņš" jasacer, jo izskaidrojums ir pavisam vienkārši - antimafijas likumu Zviedrijā nav, jo nav arī šādu mafiju, kā Latvijā, Itālijā un citās korumpētās valstīs. Turklāt neesmu jurists, bet es ticu, ka Jūsu interese par šo jautājumu varētu būt lielisks sākums Jūsu sadarbībai ar politika.lv - esmu pārliecināts, ka labi izpētīts darbs varētu būt interesants politika.lv redakcijai.

Es pieturos pie uzskata, ka jebkurš kas saņem algu no nodokļiem (tai skaitā medmāsas, skolotāji, politiķi un ārsti) ir atbildīgi par valsts vai pašvaldības politikas ieviešanu (veselības aprūpe, izglītība, utt.). Tādēļ viņu reputācijai un darbībai ir jābūt nevainojumai. "Pateicības" skolotājiem, "pateicības" medmāsām un ārstiem, "pateicības" politiķiem - ziniet, šo sarakstu varētu turpināt, bet tas nemaina lietas būtību - tās visas ir koruptas vai augstākajā mērā neētiskas darbības, jo apdraud šo personu darbības neitralitāti. Jūsu alga ir neaizskarama, bet Jūs to nedrīkstat izmantot, lai kukuļotu, piedodiet, aizmirsos - "pateiktos", piemēram, avansā, piemēram, Jūsu universitātes profesoram, slimnīcas ārstam vai tiesnesim. Ja Jūs gribat palīdzēt noteiktai slimnīcai, lūdzu, ziedojiet viņu attīstības fondā. Gribat pateikties savai universitātei, ziedojiet jūsu universitātes attīstībai tam paredzētajā fondā. Bet nesakiet, ka Jums ir tiesības "pateikties" finansiāli amatpersonai vai citiem publiskā sektora darbiniekam.

Manuprāt Jūs esat palaidis garām diezgan svarīgu diskusiju par to, kādēļ amatpersonas definīcija Latvijā ir tik šaura. Ja Jums tik ļoti nepatīk Zviedrija - Vācijā skolotāji un profesori ir ierēdņi. Un ētiskās normas, kas attiecas uz viņu darbību ir augstas - Roberts var par to pastāstīt vairāk, jo tur pats ir ilgstoši dzīvojis.

Jūsu uzskati par liberāļiem un saviem diskusijas oponentiem un Jūsu pieļāvumi par viņu uzskatiem par tautu ir nožēlojami.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Autore> PP 23.01.2008 12:56
Tad jau sanāk, ka Segliņš vienkārši muld pa tukšo? Un pētījumus IeM neviens neveic par neko?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! 23.01.2008 11:44
No tā, kas bija jautāts-atbildēts NRA - neko :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Autore> PP 23.01.2008 11:34
Jā, tā es secinu. Interesanti, ko seciniet Jūs?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! 23.01.2008 11:21
Domāju, ka neko nejaucu, un norādīt uz acīmredzamo: arī valsts un pašvaldību nodarbinātie saņem algu, neko neskaidro. Jūsu apzinīga pienākuma pildīšana (nodokļu maksāšana), pati par sevi, cerams, neatstāj prezīzi nekādu iespaidu uz manām tiesībām rīkoties ar manu īpašumu.

Jauciet jūs, jauc Viltus Putņa kungs, jauc savos publiskajos izteikumos (domājams apzināti) politiskās runas pārvalde un tās Sabiedrisko attiecību un izglītošanas nodaļas galvenais speciālists, jauc "sabiedriskās" TV ziņu dienests. Proti, to, ko LR ir likumā definējusi kā korupciju un to, ko daļa (ieskaitot iepriekšnosauktos) vēlētos, lai definētu.

Var tikai spekulēt, kāpēc jauc - droši vien svēti tic, ka pilsoņi savā vairumā ir neaptēstu, manipulējamu "aitu bars", kam ir nepieciešama vadīšana un kontrole. No turienes arī nepatika pret citu veikto politisko runu jeb "pozitīvisma kampaņām" un vēlēšanas regulēt, cik daudz kādas politiskās runas "aitu baram" būtu jāvar saņemt. Kopā jaukšana gan izslēdz kādu liberālismu, kurš paredz ne tikai brīvu, bet arī apzinātu, iespējami pilnīgu informāciju saņemot izdarītu izvēli.

Uzrakstiet lūdzu rakstiņu par to, kāpēc "Ziemeļvalstīs" nav "stukaču likumu" un konkrēti - kāpēc Zviedrijā, ja ticēt tai fragmentārajai informācijai, ko var atrast, šai idejai pretojas arī vēl samērā nesen ( http://www.europeanlawyer.co.uk/referencebooks_4_119.html , skat. REFORM/LATEST DEVELOPMENTS )

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 22.01.2008 20:52
Pankūkas, jūs jaucat divas lietas - ārsti un skolotāji nevis vienkārši "saņem algu", bet saņem algu, kuru maksājam mēs visi - proti, no nodokļiem. Tāpēc Tava "pateikšanās" ir naivi mīļa, bet korupta. Un Jūsu sarkasms "pilsoniskās sabiedrības standartiem" ir pilnīgi nevajadzīgs, jo tādējādi Jūs ignorējat, ka līdzīga kārtība pastāv Rietumvalstīs, kurās Jūs droši vien Latviju pieskaitat. Tur šādas "pateicības" balansē ne tikai uz ētikas pelēkās robežas, bet arī uz likumības robežas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! 22.01.2008 19:39
Bet Shadow, tiesnesis IR valsts amatpersona, saskaņā ar likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" 4. panta 21) punktu :)

Kamēr ārsts, vai skolotājs, ja vien vienlaikus neieņem kādu iepriekšminētā likuma 4. pantā uzskaitīto amatu - nav.

Tas ir tik vienkārši: kukuļot valsts amatpersonas - slikti, pateikties ārstam vai skolotājam - labi! Korupcija vai tās šķietamība - slikti; smaids, pateicība un cilvēkiem labs prāts - labi! :)

P.s. "(1) Korupcija šā likuma izpratnē ir kukuļošana vai jebkura cita VALSTS AMATPERSONAS rīcība, kas vērsta uz to, lai, izmantojot dienesta stāvokli, savas pilnvaras vai pārsniedzot tās, iegūtu nepelnītu labumu sev vai citām personām."

Atvainojos, ka novirzīju no tēmas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Shadow 22.01.2008 19:14
P-P, nu bet tad jau davinam ari tiesnesiem. Un ja kadam liekas, ka pret vinu izturas nevienlidzigi, lai iet pie Jums.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! 22.01.2008 19:06
Mīļo cilvēk, vai tiešām jūs gribiet man visā nopietnībā apgalvot, ka saskaņā ar "pilsoniskās sabiedrības" standartiem un noteikumiem, kādam valsts vai pašvaldības nodarbinātajam dāvināt un pateikties drīkst tikai tad, ja viņš/ņa nesaņem algu? :)

Man nebij' jānoskaidro, vai kādam cilvēkam ir iespējas kaut ko izmantot ne tā. Es nezinu nevienu tādu fa... *fui* t.i. "liberālu" likumu, kurš man liegtu arī tagad pateikties kādai bijušajai skolotājai tāpēc, ka viņa, redz, vēl ALGU SAŅEMOT. Tie, kam šķiet, ka kāds kaut ko izmanto ne tā, izturas nevienlīdzīgi, rada priekšrocības un tamlīdzīgi - lai sūdzas Biksinieces kundzei.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Shadow 22.01.2008 18:49
P-P, kas tiesnešiem, skolotājiem un ārstiem maksā algu? Kā resursus viņi visi izmanto, lai paveiktu savu darbu??? Vai viņiem ir iespēja izmantot šos resursus, stāvokli par labu tiem, kas par iepriekšējo darbiņu pēcāk neaimirsa iemaksāt pateicību kasīte? Vai tiešām Jūs ticat tam, ko aģitējat jeb Jums vienkārši par to maksā?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! 22.01.2008 18:39
@autore
Sakiet, kā jūs LAIKAM tak seciniet, ka Segliņš, lietojot "šos pasākumus", norāda uz vienu pasākumu zem divdomīgi saprotamā nosaukuma "tautas sapulce", bet zem "nezinu, vai varu to stāstīt" saprot pasen publiskotos (ieskaitot tai pašā NRA) iepriekšminētā pasākuma finansētājus?

Par Delfi/Vdienas virsrakstiem visi apsveikumi pienākas autoriem :)

@Shadow
Tiesneši ir valsts amatpersonas; ārsti, ja vien paralēli neieņem arī kādu likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" uzskaitīto amatu - nē.

Kad P-P! gāja skolā, dāvanas un pateicības skolotāji saņēma (varbut ne naudā un varbūt mazākas kā ārsti). Izskatās, ka "korupcijas" novēršana nav iznīdējusi šo tradīciju - tā attīstās laikam līdzi un lietā iet dāvanu kartes :). http://www.tvnet.lv/women/printArticle.php?id=5039689

Cerams, ka neiznīdēs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Shadow 22.01.2008 18:01
Segliņš top arvien un arvien smiekligāks. Jaunā-vecā valdība top arvien smieklīgāka, ja vien tas viss nebūtu tik skumji.

P.S. Ne par tēmu, bet par pateicībām - pateicību sistēmu nepieciešams ieviest arī tiesās. Samaksu pēc sprieduma katrs laimīgais "pacients" varētu iemaksāt tiesu kancelejās ar norādi, kuram tiesnesītim viņš vēlas izteikt īpašo paldies!! Līdzīgu sistēmu varētu ieviest skolās, jo skolotājiem arī grūti laiki un viņi labu darbu dara. Galu galā - ar ko ārsti ir tik īpaši.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 22.01.2008 17:07
Nu ko, vismaz zinām, ka iekšlietu ministrs nodarbojas ar pētniecību, lai arī es to tā nesauktu. Manuprāt šis ir skaidrs piemērs tam, kā politiķis mēģina radīt pseido-ziņu, lai nomelnotu savus pretiniekus. Tiešām ir žēl, ka tas notiek Latvijā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

studente 22.01.2008 16:58
ja peetiijums veikts par valsts naudu, tam buutu jabut publiski pieejamam, ne taa?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ziedotāja>Krisham 22.01.2008 16:53
Par kādiem "John Doe" Tu runā, un kur viņi slēpjas???

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Krish 22.01.2008 16:51
Un kas slepjas aiz visiem tiem John Doe. Vaitad gruti LV ir kadu uzpirkt, lai vinsh noziedo! Neesat tachu hipokrati. Pashi to partijam parmetat katru gadu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

DR 22.01.2008 16:47
Vispār jau intervijā Segliņš skaidri nepasaka, ka to ir izpētījušas tiesībsargājošās iestādes ("ir pētīts"), tā ir Delfu interpretācija. Varētu tāpat papētīt, kas tad ir tie pētnieki...

Citi autora darbi
Krista 1284

Ar ko nosist politiķi 18 Autors:Krista Baumane

Krista 1284

Netīrais grāvis 9 Autors:Krista Baumane

Krista 1284

Astoņpadsmit 8 Autors:Krista Baumane