Atslēgvārdi:

Ko darīt, kad nav ko darīt? 7

Lai arī aiz loga valda teju vasara, domas nemaz neraisās vasarīgas. Man šobrīd viena no lielākajām problēmām, kas seko aiz fakta, ka jāatrod darbs, ir – ko darīt? Darba meklēšanai dienā var veltīt divas, dažreiz trīs stundas. Bet, ko darīt pārējās nedaudz vairāk kā divdesmit stundas?

Iesaki citiem:

Taisnības labad jāsaka, ka pēdējās dienas, es agrāk par vienpadsmitiem no rīta nemostos. Pieceļos vēl vēlāk. Organismu pārņem absolūta nevēlēšanās celties, jo tev nekas nav jādara, tev nekur nav jāiet, attiecīgi tu neko nevari nokavēt. Un tā tu guli kā tāds bezdarbnieks un neko negribi. Ir ļoti grūti sevi motivēt kaut kādām kustībām, jo šķietami dzīvei pietrūkst aktuālā mērķa.

Tomēr, ja reiz ir tikts pāri sagurumam un esi sevi piespiedis piecelties, vēl ir jāatrod, ko darīt tālāk. Var iziet pagalmā un uzsist klaču ar kaimiņieni. Viņa stāsta, ka dzīvoklī atvērusi visus logus, lai caurvējš izvēdinot un sapūšot siltumu, bet pašai jāmūk ārā, lai nesavelk.

Pastaigāties pa pilsētas centrālajām ielām negribas. Tas rada psiholoģisku sajūtu, ka tev nav naudas, neviens nezin, kad būs, cik būs un vai vispār būs. Krustojumos gan krīzi nemana, smalkas automašīnas ar lieliem dzinējiem vienā laidā. Ģelovie ļuģi. Savukārt pa nomali staigājot, var iegrābties vēl lielākā depresijā. Tur dzīvi nodzērušas sejas, kuru skatienos redzams jautājums – kur vēl kaut ko varētu nozagt – rada sajūtu, ka pastaigājies pa cietuma pagalmu.

Vispār ir tāda nomākta sajūta, jo nav īsti skaidrs kā dzīvot. Neko negribas darīt. Lai arī ir apziņa, ka vajag darīt jebko, lai organisms nesāk nīkuļot. Esmu ievērojis, ja dienā izdodas atrast vismaz vienu sludinājumu, kuram aizsūtīt pieteikumu, tas rada zināmu cerības sajūtu, ka tomēr viss nokārtosies un būs labi.

Rīt atkal lielā, svarīgā diena. Satikšanās ar bēdu brāļiem un māsām aģentūras informācijas dienā

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kristīne 05.05.2009 17:16
Lielākoties jau daudz manu ideju teicis "es arī tur biju"
Darbs pie lauku radiem, draugiem, kad darbi kūsāt kūsā.. un varbūt rudenī un vasarā būs paša audzēts kartupeļu maiss, kāposti, burkāni, sīpoli un zāļu tējas, kas veikalos un aptiekās nesaprātīgi augstā cenā pieejamas.
Pie tam ar daudzām lietām un guvumiem var padalīties ar bēdubrāļiem un māsām un kādu, kam vēl sliktāks šis stāvoklis.
Iespējams-paralēli vari apgūt kādu amatu, prasmi, kas tikai pozitīvi!:-)
Atklāj savus talantus!
Var pieteikties uz dažādiem brīvprātīgo vai daļēji apmaksāto darbu-pienākumu veikšanu gan Latvijā, gan ārpus tās un gūt jaunas iemaņas, pieredzi un pozitīvas atsauksmes, kontaktus līdztekus!
Valodu apguve līdztekus iepriekš minētajam!
Piedāvā savas prasmes ar privātsludinājumu starpniecību: ja esi labs matemātiķis, valodas prasmes, esi labi trenēts-fiziskas izturības darbi dārzos, slimnieku kopšana, u.c., u.t.t.
Ir daudzas sabiedriskās organizācijas kurp var vērsties....
vari iegrimt grāmatās..!!!!!!!!
Atgādini par sevi caur tādiem portāliem kā draugiem.lv , izmanto google un eiropas resursus, aizstaigā līdz visiem birojiem, iestādēm - klātienē plašāks rezējums par situāciju un vairāk var uzzināt.
Pats būtiskākais - kāds ir Tavs aicinājums, sapņi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

es arī tur biju 28.04.2009 22:25
Daži ieteikumi:
(a) ņem velosipēdu (ja nav aizņemies, samaini pret kaut ko caur sludinājumiem)un brauc pa Pārdaugavu, pāri tiltiem, gar Daugavu, uz Mežaparku vai lielajirm kapiem - galvā radīsies absolūti ģeniālas domas par iespējām mainīt dzīvi:
(b) skrien (jogging) vislabāk rītā agri, kad vēl nav mašīnu vai arī (cik ekskluzīvi!) pa dienas vidu (jau augšminētājās vietās) - efekts tāds pats:
(c) piesakies par brīvprātīgo palīgu, turklāt vari strādāt bez naudas gan fizisku, gan ļoti kvalificētu, pat VIP darbu - tici man - kvalificēti cilvēki vajadzīgi arī šobrīd; varbūt vari vienoties par mēnešbiļetes pirkšanu; vai citu izdevumu atmaksu; šis starp citu man pēdējais veids kā dabūt labu darbu vēlāk;
(d) palīdzi citiem, kas meklē darbu (jāāāāāā!) ļoti efektīvs līdzeklis: jā Tavā info laukā kāds meklē speciālistu, kas nevari būt Tu, sūti šo informāciju citiem;
(e) atceries darba tirgus nav tikai Latvija; es nedomāju, ka Tev vajadzētu kļūt par ekonimisko bēgli, bet kāpēc gan neaizbraukt uz laiku projām?
(f) mācies, mācies un vēlreiz mācies - to teica viens onkolis, kam nāčas nokļūt gan Sibīrijā, gan emigrācijā, gan cietumā - Uļjanovs - Ļeņins -
vispirms valodas, tad visu pārējo iespējamo;
(g) veido un paplašini savu tīklu - bēdu brāļi un māsas ir laba vide, kurā veidot savu nākotnes profesionālo atbalsta grupu;
(e) pastrādā kaut ko fiziski (piem. par vēdera tiesu un labu ekoloģisko produktu kravu) pie laiksaimniekiem - uzlabo savu pie kompjūtera nošļukušo stāju un pazudušos krūšu bicepsus;

Uh... ,man vēl tik daudz ko teikt...
Un apsveicu - TEV BEIDZOT IR LAIKS DOMĀT!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

cba 28.04.2009 11:34
Kaut kas ir noteikti jādara - neko nedarot, cilvēks apmēram gada laikā degradējas un pēc tam nav gatavs atkal atsākt strādāt. Gatis jau aprakstījis, ko varētu darīt. Es gribētu izcelt sportu (vasara un brīvs laiks ir piemēroti, iegūtu ideālu augumu bez liekiem izdevumiem), būšanu cilvēkos (var rasties ļoti labi kontakti un idejas) un arī izglītojošas literatūras lasīšanu (kaut vai bibliotēkās).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Reinis 28.04.2009 11:18
Šī iemesla dēļ ir dzirdēts, ka bezdarbnieki pasaulē mēdz strādāt tāpat bez maksas. Iesaku šādu domu apsvērt - gan jau kaut kur apkārtē noderētu kāda satīrīšana, kāda bedru aizbēršana u.tml. Gan jau pēc tam nāks arī gandarījums un pārliecība par sevi, kas vēlāk noderēs, runājot ar potenciālajiem darba devējiem. Vai varbūt iešausies prātā kāda biznesa ideja.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 27.04.2009 21:34
Sajūtas pazīstamas. Neko nedarīt ir sliktākais, ko var darīt. Te ir dažas lietas, ko var darīt, kad nav ko darīt:
- atrast savu hobiju, pieķerties pie tā un pamēģināt to pārvērst par iztikas avotu
- nodarboties ar sportu
- pamēģināt izdomāt un uzstādīt kādu Ginesa rekordu
- palīdzēt zemniekiem saorganizēties un tirgot viņu produkciju, meklēt pircējus, kas gatavi ieprikt vairumā (zemniekiem pašiem bieži nav laika tam)
- apmeklēt bezdarbnieku pārkvalificēšanās kursus
- savākt ap sevi vēl daudzus citus bezdarbniekus/domubiedrus savāc no katra pa dažiem latiem un kopā nodibiniet SIA/partiju/NVO. Iegūsi lielisku pieredzi, kļūsi pazīstamāks un ietekmīgāks kā rezultātā darbs pats Jūs atradīs. Var būt, ka nebūs ne nauda, ne atpazīstamība, bet tikai pieredze.
- var nodarboties ar mākslu un (pat būdams iesācējs) piedalīties katrā izstādē, kur iespējas atļauj.
- var trennēt oratora iemaņas. Varbūt ar laiku izdosies uzrunāt lielas tautu masas, tādējādi iegūstot zināmu ietekmi. Var arī darīt kā Zanders - aktīvi iesaistoties procesos.
- atrodi pāris palīgus un uzņem dokumentālo filmu par korupciju vai citām Latvijas problēmām. Kļūsti par ekspertu/guru/oraklu kādā no šīm problēmām. Nopublicē youtube un kļūsi cildināts un pelts. Arī slikta slava ir slava. Jebkuru slavu var pārvērst naudā.
- aktīvi iesaistīties sabiedriskos darbos/organizācijās. Tādējādi labi pavadīsi laiku, pietuvināsi sevi dažādām iespējām atrast jaunus kontaktus un rezultātā arī darbu.

Trūkums ir tāds, ka nekas no tā nedos ātrus ienākumus. To visu var darīt tikai tad, kad ir kautkādi iekrājumi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sestdienis 27.04.2009 17:15
Ko darīt? Nu, protams, pēc iespējas ātrāk jāatrod darbs. Tad vēl ir labi, ja neesi viens - ar ģimeni reti ir garlaicīgi, zinu no savas pieredzes. Var mācīties valodu vai ko citu. Visbeidzot, ja ir tik silts, jābrauc uz jūrmalu sauļoties :)
Ak jā, vēl jānobalso par Šleseru - viņš sola darbu, ģimenes vērtības un infrastruktūru, ar ko aizbraukt uz Jūrmalu :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 27.04.2009 17:01
izklausaas peec pavasara depresijas, bet vispaar shis laiks buutu jaavelta maaciibaam - varbuut ir kaadi NVA organizeeti taalaakizgliitiibas kursi, varbuut kaadu valodu var pamaaciities.

Citi autora darbi
P 61309

Kā Jums griezt? 10 Autors:Bezdarbnieka blogs

P 61309

Ķeksītis 10 Autors:Bezdarbnieka blogs