Atslēgvārdi:

KNAB aizskalos devītais vilnis 7

Bija vajadzīgi divi gari gadi, lai beidzot KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis sadūšotos un sāktu pamatīgo tīrīšanu, kuras dēļ viņš, kā pārliecināmies, šajā amatā ir iecelts.

Iesaki citiem:

Tikai tagad Vilnītis ir spējis atbrīvoties vismaz no viena sava vietnieka, no Alvja Vilka. Viņš KNAB bija atbildīgs par korupcijas novēršanu — par partiju finanšu uzraudzību un kontroli. Bet vēl jau ir daudz, ko darīt. Vēl jau tikai galvu ripošanas pats sākums. Tagad loģiski būtu, ja nākamā kristu korupcijas apkarošanas atzara vadītāja Juta Strīķe. Partiju sponsori, partijām pietuvinātie korumpanti un visi pārējie, kam rociņas melnas sasmērējušās, taču gaidīt gaida, kad devītais vilnis aizskalos visu, kas traucē brīvi zagt.

Korupcijas pētnieks Valts Kalniņš nosauc vismaz trīs Saeimā esošās partiju apvienības, kam KNAB labāk patiktu bez Vilka un Strīķes. Tās ir ZZS, PLL un Saskaņas centrs. Bet Vienotība? Ko par šo visu saka pretkorupcijas karoga nesēja (plivinātāja) Vienotība? Klusē. KNAB pārraugošais premjers Dombrovskis savu vārdu teikšot tikai pirmdien, kad atgriezīšoties no Igaunijas. It kā mūsdienu pasaulē nebūtu tehnisko iespēju, kā savu viedokli darīt zināmu, arī atrodoties aiz Latvijas robežām. It kā premjera birojā nebūtu padomnieku, kuriem tā kā tomēr vajadzētu sekot līdzi notikumiem un spēt palīdzēt prombūtnē esošajam premjeram izskaidrot, kas īsti notiek. Jo notiekošais nav „tāpat vien” gadījums, kad KNAB priekšnieks nomaina, teiksim, preses sekretāru vai biroja administratoru. Te nu beidzot ir pienācis brīdis, kad KNAB iekšējais konflikts, kuru Vienotība un premjers jau vismaz gadu nebija spējuši risināt, ieņēmis ļoti konkrētu pagrieziena punktu — Vilnītis atbrīvojas no tiem, kas traucē KNAB iznīcināšanu novest līdz galam.

Un man īsti nav skaidrs, kur līdz šim ir bijuši (un tagad, tieši šodien, ir) pretkorupcijas cīnītāji, kas Vienotības rindas stiprina Saeimā. Kāpēc kādreizējā Delnas priekšniece Lolita Čigāne, kādreizējais KNAB vadītājs Aleksejs Loskutovs un politoloģe, korupcijas pētniece Rasma Kārkliņa nav spējuši pārliecināt savu partiju apvienību beidzot taču saņemties un darīt visu iespējamo (un arī neiespējamo), lai Latvijā tomēr saglabātu vienīgo iestādi, kas savaņģo korupcijas lielzivis (piemēram, Miķelsonu, Štramu, Stranci) un pieķer pie rokas negodīgas partijas (piemēram, TP un LPP).

Tā vietā Vienotības pretkorupcijas karsēji pieklājīgi klusē vai, piemēram, kā Rasma Kārkliņa pašnovērtējumā portālā GadrāsGalvas.lv sev ieliek piecnieku par KNAB stiprināšanu. Jo, redz: „Kopā ar kolēģiem mediju klātbūtnē iztaujāju KNAB pārstāvjus par veidiem, kā palīdzēt uzlabot viņu darbu ar likumu maiņām. Rosināju izbraukuma sēdes uz KNAB ar mērķi īstenot parlamentāro pārraudzību pār KNAB darbu un problēmām, kas saistītas ar iekšējiem konfliktiem.” Darbs bijis ārkārtīgi auglīgs — to mēs tagad redzam. Vēl arī, protams, var būt tāds piegājiens kā Saeimas korupcijas novēršanas komisijas vadītājam Ainaram Latkovskim, kurš tautu mierina — Vilnītis agonējot.

To, vai agonē Vilnītis, vai tomēr KNAB un līdz ar to korupcijas apkarošana Latvijā, mēs vēl redzēsim. Bet tagad varam tikai ņemt priekšzīmi no valdību vadošās Vienotības un izturēties kā parasti, toties cerēt uz to labāko.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


linda. 15.05.2011 12:25
Un kas bija super aktuālā lieta, par ko 13.maijā uzrakstīt gudrasgalvas.lv blogā Rasmai Kārkliņai? KNAB? Nē, tikšanās ar vēlētājiem. Nice.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Zinte>Xam 14.05.2011 11:34
Vai Jūs nemulsina, ja Jūsu piesauktajai "tautiskajās amatpersonas" pārvaldītajā karaļvalstī patiesībā valda ofšoru midzenis, t.i. Siltās Zemēs reģistrētas pastkastītes firmas, aiz kurām varbūt visām slēpjas Pats Soross vai vēl kas ļaunāks (ja tāds var būt)? Tie taču noteikti ir ārzemnieki... varbūt pat amerikāņi?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

degvīns 13.05.2011 20:06
Kāpc tāds brēcins? Jūs jau tikai pierādat to, ko jūsu portālam pārmet - Vilntis ir slikts, bet viņa vietnieki labi. Starp citu Jūs tikai pierādat faktu, ka emocionāls naids vai klaja melošna ir Jūsu indive.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Driz 13.05.2011 19:12
=> Xam. Ne Soross patiesība ir liels tārps, kas nomaskējies par cilvēku, un viņš inficē visus, kas pietuvojas viņam 10 metru radiusā. Un tie, kas cīnās pret Sorosu patiesībā ir lielas ķirzakas, arī nomaskējušās par cilvēkiem. Tāda ir patiesība

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Nav saprotams 13.05.2011 17:41
Nav īsti saprotams vai starp sorosiešiem kāda šķelšanās vai kā, jo Vilka vietā iecelta ilggadēja Sorosa stipendiāte Daina Kurpniece. Jeb visticamāk noteik tas par ko rakstīja pats Soross - visas viņa finansētās struktūras Austrumeiropā izvirst un tur sākas prasta plēšanās par varu un naudu. Par Sorosa naudu neko citu kā vien sīkus smerdelīšus uzaudzināt nevar.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Xam 13.05.2011 17:08
Kā zināms - Soross algo un apmāca cilvēkus, lai viņi iefiltrētos augstos amatos. Daži tiek algoti, lai izliktos par korupcijas apkarotājiem un uzurpētu šīs jomas autoritāti. Daži saņem līdzekļus, lai risinātu sociālās problēmas laukos un tādā veidā cenšās ieriebt... ieriebt.. nezinu, tas arī ir slikti katrā gadījumā.

Soross ir palīdzējis radīt negatīvu fonu tādiem vietējiem un tautiskiem uzņēmējiem un amatperosonām kā Lembergs un Ķirsons. Sorosīdi ir pārdevušies, bet par laimi Vilnītis ir ieradies, lai iznīdētu šo ārvalstu oligarha ietekmi un lai pārstāvētu vietējos politiskos spēkus un uzņēmējus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 13.05.2011 16:47
patiikami skatiities uz sorosiitu histeeriju. malacis, vilniiti, patiiri to chuusku midzeni lol

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja