Atslēgvārdi:

Ķēmošanās valdošās "elites" izpildījumā 9

Labrīt, lasītāji!

Acīmredzot viņu ir nolaupījuši ļaundari no aizpasaules un viņa vietā ielikuši mutantu. Citādi absolūti nevar izskaidrot Ivara Godmaņa krampjaino turēšanos pie krēsla, kurā viņam nudien nevar būt viegla dzīve. Bet laikam jau ne. Laikam jau tomēr Godmanis ir izlēmis, ka zem viņa panākumiem Latvijas valsts neatkarības atjaunošanā ir jānovelk liela, melna svītra, un tā vietā vēstures grāmatās ir jāieraksta, ka viņš ir turpinājis priekšteča "stabilitātes garanta" iesākto un darījis visu iespējamo, lai sagrautu Latvijas valsti sev un saviem sponsoriem vien zināmu mērķu dēļ.

Iesaki citiem:

Cik daudz tālāk šī ķēmošanās var turpināties? Sapulcējušies, lai runātu par kompromisu valdības reorganizēšanā, valdošās kliķes āksti nolēma, ka vispār nekāda reorganizēšana nav vajadzīga. Ruķīsim vien tālāk. Atradīsim nākamo "zaļo zemnieku," kurš var "pārraudzīt" lauksaimniecību, atradīsim nākamo "oranžo," kurš var darboties kultūras jomā ... un uz priekšu! Mēs esam paši labākie un kompetentākie! Protams, tas, ka no "reorganizācijas" nekas nesanāks, bija skaidri zināms. Raugi, šodien Latvijas Avīzē ir intervija ar "Tautas" partijas spīdekli Zalānu, kura notikusi dienu pirms lielajām "kompromisa meklēšanas" sarunām. Tajā Zalāns skaidro, ka TP negrib matemātisku "krēslu" samazināšanu, bet daudz plašāku pārkārtošanos, tajā skaitā arī ļaujot veselu strīpu jautājumu risināt nevis valdības, bet gan individuālu ministriju līmenī. Konkrēti: "Es saprotu, ka drozofila ir svarīga muša un kukainis, bet kāpēc tās sakarā jāpieņem MK noteikumi, vai nepietiek ar Zemkopības ministrijas nolēmumu? Ministriem uz valdības sēdi priekšā jāliek tikai tādas lietas, par ko vajadzīga kopīga nostāja un viedokļu saskaņošana."

Nu, re! Nu, re, nu re, nu re! Veldrem vajadzēja ļaut pašam lemt par to, vai krīzes apstākļos valsts aizsardzības sistēmai visvairāk ir vajadzīga zirgu gvarde. Demakova pati varēja lemt, ka krīzes apstākļos ir vajadzīgs daudzmiljonu līgums par koncertzāles projektēšanu. Ja kas, tad pats Zalāns varētu "savējiem" dot atļauju, kādreiz aizliegtajās teritorijās būvēt mājas, pilis, klētis un visu pārējo, kas ienāk prātā. Tas nu tagad it kā nebūtu izdevies, un labi, ka tā. Bet no tā jau situācija nemainās.

Fantastiska lieta -- Valsts prezidents pasaka, ka premjerministrs vairs nebauda viņa uzticību, bet premjerministrs parāda izstieptu rokas vidējo pirkstu. Pirmdien viņš ar prezidentu patērzēs un tad jau redzēs -- tā Godmanis. Protams, problēma šeit daļēji saistās ar uzticības līmeni, kādu bauda vai nebauda pats prezidents. Lai arī ko viņš darītu vai nedarītu, nav aizmirsts tas, kādā veidā viņš kļuva par prezidentu, un katrā gadījumā pārliecību par viņa statusu neveicina šajās dienās izskanējusī ziņa, ka Valsts prezidents personīgi nodarbojas ar ārsta sameklēšanu sasirgušajai Helēnai Demakovai. Atļaušos prognozēt, ka mums mirstīgajiem saslimšanas gadījumā nav lemts piezvanīt uz prezidenta kanceleju un bijušais slimnīcas vadītājs tūlīt metīsies apzvanīt kolēģus. "Tautas" partijas viedokli par prezidentu droši vien viskonkrētāk pauž "vecbiedrs" no laukiem ar visu vaukšķēšanu par paklājiņiem un intelekta trūkumu. Taču galu galā laikam sanāk, ka valdošā "elite" ir nolēmusi, ka prezidentu var neņemt vērā.

Ir tomēr pienācis laiks Valdim Zatleram sadūšoties vienu reizi pa visām reizēm un Saeimu patriekt ar vislielāko iespējamo mietu. No kā viņš baidās? Nedomāju, ka ir pat mazākā iespēja, pašreiz Saeimā atrast divas trešdaļas balsu, lai viņu atlaistu no amata. Protams, ja Rubika rehabilitētāji "Saskaņas centrā" neizdomā, ka arī viņiem viņš nav vajadzīgs. Savukārt referendumā par Saeimas atlaišanu nebūtu absolūti ne mazāko šaubu, ka parlaments tiktu padzīts ar pompu, mūzigu, karogiem, dziesmām un gavilēm. Valdošajai bandai zināmā mērā ir taisnība, ka ekonomiskas krīzes laikā nav labi radīt lielāku politisku nedrošību, taču patlaban vēl sliktāk ir amatā atstāt šo savtīgo "aktīvistu" baru, kurš ne vien nezina, kā izkļūt no krīzes, bet būtībā smīn par to. Diez vai kādam no "elites" patlaban nākas skaitīt katru santīmu un bažīties par to, vai spēs nomaksāt gāzes rēķinu un vēl pabarot bērnus. Vēl vairāk diez vai tā ir jādara politiskās "elites" tēviem un krusttēviem no tā dēvēto "oligarhu" vides. Krēsls svarīgāks par kompetenci, jo kompetence ir "nasing spešal." Krēsls svarīgāks par tiesiskumu, legalizēsim naudas atmazgāšanu un aizliegsim žurnālistiem par to rakstīt! Krēsls svarīgāks par godīgumu -- godīgums taču ir tik ļoti gaisīgs jēdziens. Krēsls milzīgi daudz svarīgāks par savu reputāciju. Pēc mums kaut vai plūdi. "Savējos" mēs pasargājām tik vien ilgi, cik tas bija iespējams.

Jauku visiem dienu. Sevišķi tiem, kuri šodien paredzējuši ar savu iemīļoto personu atzīmēt Valentīna dienu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (9) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš Agrai 15.02.2009 20:47
Tad Zatlera ultimāts bija koalīcijas pasūtīts?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Agra Mārtiņam 15.02.2009 15:14
Zatlers nekad neko nedarīs,kā prezidents,aiz savas gribas,jo to viņš vienkārši nespēj - nevar nest to,ko nevar celt. Ar Zatlera gribu vai negriba tam nav nekāda sakara. Darīs viņš to,ko liks viņa darba devējs - valdošā koalīcija un tās īstenie vadītāji.
Sabiedrību apmuļķot neiespējami.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš 15.02.2009 00:44
Es gan uzskatu, ka Zatlers ir ciets rieksts un ar SAVU gribu. Bet Godmanis, redzēdams, ka milzīgās ministriju pārmaiņas radīs haosu, nolēma neko nemainīt. Valdis uz to reaģēja, jo klusēt nedrīkst. Es sagaidu Zatlera pieteikumu atlaist Saeimu. Viņš un Godmanis no politiskās krīzes izies sausām kājām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

verdict 14.02.2009 21:34
V.Zatlers turpina "strādāt" roku rokā ar TP un pārējiem "magnātiem", kuri viņu šajā amatā izvirzīja, savādāk nemaz nevar būt. Tikai tagad TP ir apjukusi un īsti nezina,ko deleģēt prezidentam, kā arī nostāda viņu muļķīgā situācijā,bet tāda diemžēl ir TP taktika. Cirks turpinās. Kā tādā seriālā, tikai nezinām, cik būs sērijas. Nu ko, sekosim līdzi.
Valsts prezidents arī ir vairākkārt mainījis savu viedokli ne vien dažu dienu,bet gan dažu stundu laikā!
Saprotams ir viens - prezidentam nav SAVAS attieksmes pret notiekošo valstī. Viņa izteikumi masu medijos ir kādas personas SAGATAVOTI LASĪJUMI. To nevar nepamanīt. Uzticības krīze ir visai valsts pārvaldei un arī prezidentam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

rieva pierē 14.02.2009 19:10
Godmaņpapam pēc politiskās karjeras izbeigšanās, vajadzētu iedalīt kādu lomu teātra izrādē, nu piemēram "Skroderdienas Silmačos"....tiešām izcils aktieris.....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

viss ir ļoti prognozējams mūsu valstī 14.02.2009 18:16
Tālākā darbība - Godmanis pirmdien demisionēs,jo tas jau ir saskaņots ar prezidentu(tieši tāpat kā tika saskaņots pziņojums par neuzticību).
Tādā veidā prezidents cer atgūt sabiedrības uzticību(naivi cerēt)un Godmanis,kā politiskais "musors" beidzot var atpūsties.
Prezidents V.Zatlers nav tas cilvēks(viņam vienkārši nav tādas īpašības),kurš pats spētu izlemt uzticēties vai neuzticēties valdošajai koalīcijai un viņas vadītājam Godmanim.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pt 14.02.2009 14:28
Ko šajā situācijā dara opozīcija? Organizē ēnu valdību ar pretenzijām uz varu? tā kā nav dzirdēts. Diezin vai Repše būtu veiksmīgs risinājums. Viņš pat labajos laikos pamanījās radīt haosu. Godmanis ar draugiem ir ieņēmis visu varas telpu, tāpēc ka opozīcijas augstākais sniegums ir pasākumu ar jauku padziedāšanu organizēšana. Kur ir piedāvājumi ekonomikai? Vai tādus var dot Štokenbergs, kurš pietiekami ilgi vadīja parādi Ekonomikas ministrijā, kas sakrita ar krīzes sākuma brīdi. Kurš gan spēj ticēt, ka tagad viņam pēkšņi parādīsies spējas un griba to darīt veiksmīgi? Āboltiņa? Kalniete? Latvijai labāku un prasmīgāku pārvaldi vajag kā ēst, bet - kur tā ir?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aiga 14.02.2009 13:43
Domāju,ka lielākajai daļai sabiedrības NAV uzticības valsts prezidentam V.Zatlerim.
Manuprāt,turpmāk viss notiks pēc iepriekš izplānotas TP programmas,savstarpēji vienojoties un saskaņojot ar prezidentu.
Valdis Zatlers nerada un nekad nav radījis izlēmīga cilvēka nostāju un tieši tādēļ jau arī viņš ir izvēlēts prezidenta amatam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolītis 14.02.2009 13:32
Mieru, tikai mieru Kārli! Piekrītu Tevis teiktajam, un par šīs koalīcijas/politiķu paaudzes ABSOLŪTU NESPĒJU domāt kopskarībās, un domāt tālāk par savu nabu visiem ir tāpat skaidrs. Tagad GALEVENAIS ir pacietība, jo muļķības slavināšana NEVAR PASTĀVĒT MŪŽĪGI.


Tās Dieva dzirnas maļ lēnām un pamatīgi!

Jauku nedēļas nogali no Stambulas novēlot!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips