Atslēgvārdi:

Kas vēl nebūs???! 11

Labdien, lasītāji!

Saeimas "gudro galvu" bezkaunībai absolūti nav ne gala, ne malas. Ziņots, ka "zaļo zemnieku" pārstāvis Jānis Klaužs ir ierosinājis domu, ka žurnālistus vajag izraidīt no Saeimas sēžu zāles, jo viņi "apgrūtinot" deputātu darbu. Konkrēti: "Viņi vienkārši ir jāmet ārā no turienes. Viņi kāpj uz galvas un pārsniedz elementāras pieklājības robežas." Un vēl: "Nekur nav tā, ka parlamentā aiz muguras stāv bars ar kamerām."

Iesaki citiem:

Muļķības. Pirmkārt, parlamenta sēdes televīzijā raida i Amerikā i Lielbritānijā, Londonā tas sākās jau pirms 20 gadiem. Tiesa, tās nav žurnālistu kameras, tā ir video sistēma, kuru ieviesis pats parlaments, bet tas lietas būtību nemaina. Piedevām, žurnālistiem abās valstīs ir visas tiesības atrasties sēžu zālē -- Amerikā tas ir balkonā, un žurnālistiem ar kongresa deputātiem un senatoriem ir jākontaktējas citur, nevis pašā zālē, bet tur viņi ir. Klaužs ir sašutis, ka kameras ir uzfilmējušas deputātu darba laikā sūtām īsziņu. Acīmredzot viņš nezina, piemēram, ka kameras Lielbritānijā reiz uztvēra bijušo premjerministru Gordonu Braunu urbinām degunu.

Ja Jānis Klaužs un viņa atbalstītāji vēlas parunāt par video kameru izslēgšanu no plenārsēžu zāles, par to var runāt, bet tikai tādā gadījumā, ja Saeima ievieš pati savu video sistēmu, no kuras televīzijas var ņemt attēlus. Deputātiem pašiem ir jārūpējas par to, ka sēdes laikā viņi neknosās, neguļ, neurbina degunu, nekasa pēcpusi, u.tml. Ja nebūs kameru, varam ticēt, ka to vienalga aprakstīs rakstošie žurnālisti. Jo viņus izslēgt no Saeimas zāles būtu absolūti kliedzošs tiesību pārkāpums, tajā skaitā preses brīvība netieši ir atrunāta Satversmes 100. un 101. pantā. Protams, deputātiem būtu daudz ērtāk, ja viņi varētu darboties pavisam slepeni, bet tas nav demokrātiskas republikas princips, un tas, ka šodien Saeimas Mandātu komisijā vairākums balsoja par to, ka žurnālisti no Saeimas zāles būtu izraidāmi, rāda cik ļoti daudz kretīnu tur darbojas. Vienkārši nožēlojami un, ja deputāti šajā jautājumā gūs virsroku, tad Satversmes tiesa var ļoti drīz gaidīt sūdzību, kuru tā pilnīgi noteikti apstiprinās. Labāk deputātiem būtu no šīs idiotiskās domas atteikties jau pašā iedīglī.

***

Un vēl. Šajās dienās Valsts prezidents Valdis Zatlers ir Vīnē, kur viņš piedalās Pasaules ekonomiskā foruma pasākumos. Cita starpā viņš citiem valsts vadītājiem ir teicis, ka Latvija rādot piemēru par to, kā cīnīties pret korupciju un oligarhu ietekmi. Jādomā, ka prezidentam padomā bija tas, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pagājušajā mēnesī veica ievērojamu kratīšanu un izmeklēšanu, bet teikt, ka Latvija šajā ziņā ir priekšzīmīga? Nu, nē. Jo tādā gadījumā valsts reitings, piemēram, starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International pētījumos būtu daudz, daudz augstāks, un kamēr Saeimā vairākums "gudro galvu" tieši turpina cīnīties pret pretkorupcijas centieniem (piemēram, stiepjot gumiju jautājumā par kriminālatbildības noteikšanu partiju un kampaņu finansēšanas pārkāpumiem, kā arī par to, ka sabiedrībai tomēr ir tiesības zināt, kas ir ofšora kompāniju patiesie labuma guvēji), runāt par to, ka šajā ziņā Latvija kaut kā rāda piemēru? Absurdi!

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (11) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Jānis Ozols 13.06.2011 01:59
Pirmkārt jau plenārsēdēs notiek balsošana un debatēšana, tāpēc par baigo darba traucēšanu nevar būt ne runa. Viss ilgais darbs jau lielāko tiesu notiek komisijās, kur žurnālisti ar kamerām sēžu zāles rinķī negāž.

Īsti nesaprotu, ko tad tie žurnālisti tik dikti traucē, jo par fona troksni parupējas paši deputāti. Un , ja reiz Tu cilvēks esi izvēlejies strādat par politiķi, tad jārēķinās, ka tas ir publisks amats ar visu no tā izrietošajām sekām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

irpis 12.06.2011 20:51
Kārttējais mēģinājums aizvērt muti ceturtai varai

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Streipa k-gam 11.06.2011 17:37
Streipa kungs, NEKUR pasaules civilizētu valstu parlamentos nestāv deputātam aiz muguras 10 cm attālumā sasvīdis, citreiz paģirains , citreiz ķiplokus saēdies operators. Nekur. Ir balkoni, ir speciālas vietas, kur noteiktā laikā žurnālisti kontaktējas ar deputātiem

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Juris 11.06.2011 15:00
Streipa kungs! Papetiet Pukisa nonemsanu, atstadinasanu, tas ir jauns siles pasakums, jo cietumiem ir tik daudz zemes - Ipasi Riga, Jekabpili. Vadosie plesas, lai to visu dabutu. Tamdel tagad izdoma visadas blenas lai vinu nonemtu! Loti labas atsauksmes un lidzjutiga par Pukiti no darbiniekiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris 09.06.2011 20:44
Stipri apšaubu, vai sanāks!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Valdis 09.06.2011 15:09
A.god. Streipa k-gs! Skaitliski nelielas nācijas (piem.latvieši) nacionālisms būtiski atšķiras no skaitliski lielas nācijas (piem.krievi) nacionālisma. Mūsdienās pirmais darbojas, lai latvieši izdzīvotu,neizzustu, otrais - lai citā valstī- Latvijā īstenotu Kremļa politiku un tad tas saucas lielkrievu šovinisms (arvien lielākas tiesības krieviem, otru valsts valodu- un tad tā kļūtu par oficiālu ES valodu, latviešu rusifikācija u.c.). Uzstājoties pret latviešu valodu un partiju Visu Latvijai arī Jūs to veicinat. Vai Jūs to gribat? Kur var par šiem u.c. jautājumiem Jums daudz vairāk pateikt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jaa 09.06.2011 15:03
Tie žurnālisti ir pretīgi ar saviem sacerētajiem balaganiem. Cik kuram galviņa darbojas,tik variantos mēs lasām. Ja vēlāk izrādās,ka uzrakstītas galīgās stulbības,par to nekas,naudiņa ķešā,kokteilītis māgā undriķē augšā tik nākošo seriālu.Vakar par to Duuli pie Dombura iespaids,ka tas pat mūžā grāmatu nav izlasījis,bet padomā,mācīs vēl Domburu un taica,ka Streips nekam neder:))))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 09.06.2011 08:09
Es no izteikumiem sapratu, ka deputātiem žurnālisti nepatīk tāpēc, ka regulāri pieķer tos, kas sēžu laikā nodarbojas ar to, par ko algu viņiem nekādi nedrīkstētu maksāt....Būtībā tas ir darba efektivitātes jautājums, jo pat, ja cilvēks, kas sēž birojā un brīvā laikā izklaidējas internetā (deputāts to nedara brīvā laikā), uzreiz rodas jautājums, vai viņu tādā gadījumā nevajadzētu sūtīt mājās. Vai, piemēram, darīt kā ar vairumu tulkotāju, kas strādā mājās un plāno savu laiku. Bet deputātiem iespējams vajadzētu maksāt par godīgi atsēdētām dienām. Jo strādāt nevienu nepiespiedīsi- to nevar pārbaudīt. Taču vismaz izklaidēties nedrīkst ļaut.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mārtiņš Štāls 09.06.2011 03:43
Arī žurnālistiem ir jāatzīst, ka bieži vien sižets tiek veidots tendenciozi un jau pirms informācijas savākšanas tā veidotāji jau ir nolēmuši, kurš būs labais un kurš sliktais šajā stāstā. Piemēram, Tautas balss, jeb kurš pirmais pasūdzās tam taisnība, vai ja ir pilsonis pret sistēmu gadījums, tad arī vainīgais vienmēr zināms.
Par prezidenta vēlēšanām TV3 ziņas un De Facto gan ļaujot mums pašiem izsecināt, gan tendenciozi pasniedzot, radīja priekšstatu, ka prezidenta vēlēšanas ir totāli nopirktas, ka tur koferiem vien tika vesti kukuļi vai, ka notika tirgošanās ar ietekmi, bet faktu jau nav daudz, ir tikai uz aizdomām balstīti sižeti.
Domāju, ka Klauža ideja par žurnālistu ierobežošanu ir aptuveni tikpat neapdomāta kā, savulaik, Belēviča ierosinājums par maksas izglītību jau pamatskolā. Šādos gadījumos jāpabrīnās kā politiķi nav spējuši iedomāties kā reaģēs sabiedrība.
Par Zatleru: droši vien mums Latvijā dzīvojošajiem, tas varētu šķist vismaz kā spēcīgs pārspīlējums, bet ja mēs skatāmies uz Igaunijas un Gruzijas PR kampaņām, tad jāsecina, ka tēla veidošana ir kaut kas ar ko jānodarbojas ar mums. Līdz šim esam tikai bēruši sev pelnus uz galvas sakot, ka esam korumpētāki par igauņiem un gruzīniem. Iespējams, ka ir pienācis laiks stāstīt investoriem, ka esam priekšzīmīgi pārvarējuši krīzi utml, jo arī šis ir veids kā panākt vēlamo par esošo. Līdzīgi, ka ja Rimšēvičs pateiktu, ka lats zaudē vērtību, tad tirgus reaģētu un tieši tas arī notiktu, bet ja tam nebūtu nekāda seguma, tad rezultāts būtu īslaicīgs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Gunta Leona 08.06.2011 19:17
Streipa k-gs, Amerikā glavļits nav bijis, bet L-jā tāds bija pirms pag. gs. 90tajiem. Glavļits tak noteica visu, kā un kas tiek drukāts un rādīts. Tā funkcijas, kas vēl atlikušas "karājoties gaisā", lēnām pārņem politikāņi ar balsošanu. Neizdevās iedīglī, gan jau nocirtīs saknes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

No Saeimas 08.06.2011 17:39
Ja Streips pēdējo gadu laikā kaut reizi būtu bijis Saeimas sēžu zālē, tad būtu spiests piekrist, ka nekur pasaulē nav tā, ka deputātam burtiski 10 cm aiz muguras darbojas neskaitāmas kameras un žurnālisti. Diez vai kāds varētu normāli strādāt, ja atrastos šādā vidē. Protams, žurnālistu darbu Saeimā nedrīkst ierobežot no vārda brīvības viedokļa, taču kameras un nemitīgi čalojošos fotogrāfus aizvākt no deputātu aizmugures ir vērā ņemams priekšlikums. No tīri tehniskā viedokļa.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips