Atslēgvārdi:

Kas pēdējais nāk, tas pirmais brauc. 6

Vēl kā premjera amata kandidāts Ivars Godmanis vienā kompānijā pērn tikās ar ģenerālprokuroru, AT un Satversmes tiesas priekšsēdētāju, KNAB priekšnieku, Tiesnešu biedrību, Providus un Delnu.

Iesaki citiem:

Gan pats žests, vēlme runāt, gan kompānija (NVO+tiesībsargi), gan sarunas tonis, Godmaņa atvērtība, pat atbalsts un cieņa pret partneriem deva cerību par politiķa labo gribu un savu iespēju apzināšanos.

Runājām par tiesībaizsardzības sfēru, primāri, protams, par antimafijas likumu (noziedznieku aizstāvji to sauc par "stučīšanas" likumu). Tiesībsargi visi kā viens teica, ka to vajag, tiesu pārstāvji visi korī skandēja, ka tiesām atbrīvošanu no soda primāri nevajadzētu uzticēt. Argumenti bija dzelžaini: tiesas nevar vērtēt lietas apstākļus un, piemēram, personas vainu pirms apsūdzības celšanas un lietas tiesāšanas pēc būtības.

Loģiski. Godmanim arī tā likās. Vismaz klātesošajiem likās, ka viņam liekas. Vispār lielu atbalstu solīja.

Bet tad pie Segliņa jau jaunajos amotos, laikam, saprata, ka krusttēvam tas nav pa prātam, un valsts politiku atpakaļ sagrieza. Tagad valdības vadītājs, kas nāciju glābt nācis, pirmo glābšanas riņķi Lembim un Šķēlem izmetis.

Tā jau runāja, ka premjers mums saka to, ko viņa pēdējā tikšanās reizē pēdējais partneris viņam sarunājis. Cilvēks tāds esot. Bet runā viņš mūsu visu vārdā. Un mēs noskatāmies. Labrīt, valsts!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zinātājs 14.01.2008 15:54

Andri, vaina būs vai nebūs atkarībā no pārkāptajām materiālajām normām.

Ikvienam taču ir skaidrs, ka, lai noķertu "lielās zivis", mazās jālaiž vaļā. Ar āķi lūpā, protams. Dzelžaina loģika.

Pp - vienkārši patīk vienmēr būt opozīcijā. Tāda tieksme kaut kāda. Nedaudz pat slimīga.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Franciskus 11.01.2008 13:00

Pankūkas kārtējo reizi visai pareizi aizrāda uz cilvēku universālu vājību - radīt un turēties pie dogmām jeb kā viņš izsakas "elkdieviem". Tas ir bīstami, ja realitātes uztveri "sabojā" jau iepriekš izdarīti pieņēmumi un secinājumi par kādu parādību.

Tādēļ es aicinu īpaši Pankūkas atturēties no liberāļu dēmonizēšanas, jo - kas zin? - tiem "sasodītajiem" liberāļiem vienreiz (divreiz, trīsreiz, bieži...) var gadīties taisnība. Un tad Pankūkas vienkārši to nespēs piefiksēt, jo viņa prāts būs aizmiglojies ar naidu pret "liberāļiem".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! 11.01.2008 12:34

"Noziedznieku aizstāvji" -- savā vairumā mēnessērdzīgi "liberāļi" -- laiku pa laikam mēģina kompensēt savu bezdievību ar pielūgsmes objektu du jour jeb elkdieviņu radīšanu. :)

Konkrētajā gadījumā elkdieviņš ir prokurors, kurš -- tā nu ir sagadījies -- laikam atbalsta kādas "liberāļu" kaprīzes vai "ticības" dogmas, un tāpēc ir uzskatāms par nemaldīgu (par tiesiskuma, patiesības un citu labu lietu vienīgo un pēdējo instanci). Bet visas valstis un terotorijas, kur lēmumam necelt apsūdzību ir nepieciešama tiesas piekrišana (un tiesas, protams, vērte nevis vainu, bet lēmumu necelt apsūdzību), ir mafiozas korupcijas un krusttēvu apsēstas vietas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Franciskus 11.01.2008 11:20

"Noziedznieku aizstāvji"

Oooo :)

Nē, ne jau varas koncentrācija satrauc Pankūkas, Lembergus, Atkarīgās rīta avīzes skribentus un šķēles... Drīzāk jau pretēji - ka maizesdevēju un oligarhu vara tagad ir apdraudēta, jo var atrasties kāds, kurš būs motivēts liecināt pret viņu neģēlībām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pankūkas - Pētersonei! 11.01.2008 11:10

> noziedznieku aizstāvji to sauc par "stučīšanas" likumu

Ooooo :)

Nē, "noziedznieku aizstavji" ir tie, kuri cenšas panākt, lai noteiktām apsūdzēto kategorijām izdotos ne tikai izvairīties no pelnīta cietumsoda, bet arī saglabāt pretlikumīgi iegūto īpašumu un tā augļus - saglabāt "dzīves kvalitāti". Šiem "noziedznieku aizstāvjiem" būtiski ir koncentrēt vēl vairāk varas un izšķiršanās spējas viena lēmēja rokās - t.i. izslēgt jebkādu kontroli un atsvarus šai procesā.

Var tikai spekulēt, kas motivē šos "noziedznieku aizstāvjus", bet, domājams, ka pasūtījums "nodrošināt 100% iespēju izvairīties no soda", spēlē galveno lomu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 11.01.2008 10:14

>>> Tagad valdības vadītājs, kas nāciju glābt nācis, pirmo glābšanas riņķi Lembim un Šķēlem izmetis.
=====
Par piedāvātajiem grozījumiem nejūtos kompetents izteikties, bet Lembergs te pieminēts gluži nevietā. Ar atpakaļejošu datumu un vienam cilvēkam likumus (t.sk. procesuālos likumus) rakstīt ir nejēdzīgi. Ja prokuratūra ir izvirzījusi apsūdzību un piemērojusi drošības līdzekli konkrētam cilvēkam, tad viņš jāvar notiesāt balstoties uz tiem likumiem, kuri ir spēkā pašlaik. Nevis prokuroram jāprasa viena cilvēka notiesāšanai augstāko valsts varas institūciju politisks atbalsts. Vai R.Putnim patiktu sēdēt mājas arestā un gaidīt, kad Saeimai labpatiks apstiprināt vai neapstiprināt kaut kādu likumu?

Tā ir elementāra loģika: Konkrētā cilvēka vaina par konkrēto apsūdzību vai nu ir vai nu nav - šo vainu nevar padarīt atkarīgu no politisku manipulāciju iznākuma kaut kad nākotnē.