Atslēgvārdi:

Kārtējo reizi valdošā "elite" neko nav mācījusies -- Godmanis un KNAB 9

Labdien, lasītāji!

Nekas nav mainījies, un valdošās "elites" pārstāvji acīmredzot turpina būt gatavi ignorēt absolūti visus iebildumus pret to, kā viņi rīkojas. Valdība šodien ir apstiprinājusi tieši to Ivara Godmaņa galvā dzimušo koncepciju par KNAB direktora meklēšanu, kāda jau daudzu dienu garumā ir tikusi kritizēta ij no nevalstisko organiāciju, ij arī no dažādu institūciju un ekspertu puses. Proti, politikāņi nekādi nespēj sevi atbrīvot no pārliecības, ka tieši viņiem visā ir jāspēlē galvenā loma, un tas attieksies arī uz KNAB direktora posteņa kandidātiem.

Iesaki citiem:

Valdības kanceleja izvērtēs kandidātus, lai pārliecinātos, ka viņi apmierina pamatprasības. Tas vismaz pēc idejas ir objektīvs process. Tālāk tiks lūgts Augstākās tiesas, Ģenerālprokuratūras un Satversmes aizsardzības biroja viedoklis. Šis, iespējams, ir visidiotiskākais elements minētajās instrukcijās, gan tāpēc, ka, piemēram, SAB ar pretkorupcijas cīņu nav nekāda sakara, gan arī tāpēc, ka KNAB direktora rīcību, iespējams, kādreiz pārsūdzēs arī Augstākajā tiesā, kuras piedalīšanās kandidātu vētīšanā tāpēc var radīt šķietamu vai reālu interešu konfliktu, gan arī -- un īpaši -- tāpēc, ka instrukcijā nav pateikts, kādā veidā minētajām instancēm būtu jāsniedz savs viedoklis, un vispār nav pateikts, ka tam tā būs jādara. Tā skaitās nopietna instrukcija?!

Nākamajā vētīšanā jau ir pozitīvāks moments. Pēc tam, kad AT, Ģenerāprokuratūra un SAB būs vai nebūs snieguši viedokli, kandidātus izvērtēs Ministru kabinets, un tas notiks atklātā sēdē, kur katram kandidātam būs iespēja izklāstīt savu viedokli par to, kas KNAB būtu darāms tālāk. Atklāta sēde ir daudz labāka, nekā slēgta sēde, tur žurnālisti varēs sekot tam, vai ministri tiešām ir interesēti KNAB darbā, vai arī viņi tomēr meklē tā dēvēto pašu lielāko kretinu.

Taču tad seko nākamais idiotisms. Kandidātu pieteikumi tiks iesniegti Nacionālajā Drošības padomē. Atkal, tā nav instance, kurai ar pretkorupcijas darbu ir īpaši daudz sakaru. Otrkārt, tā ir instance, kuru veido gandrīz tikai un vienīgi politikāņi (tajā skaitā Jaundžeikars un Veldre, par kuru kompetenci vispār ir pietiekami lielas šaubas), un tas viens, kurš nav politikānis, ir SAB direktors, kuram vismaz pēc idejas valdība būs viedokli lūgusi jau iepriekš. Tā nu ļoti noteikti nav nopietna instrukcija.

Vienu vārdu sakot, politikāņi kārtējo reizi rīkojas pa savam. Neatbildēts ir arī jautājums par to, kāpēc NDP būtu jārisina jautājums par vienas valsts iestādes vadību, ja ne par citām. Nav nekādu šaubu, ka Godmanis te mēģina radīt iespaidu, ka viss process notiks ļoti nopietni un atklāti un perfekti. Tas nekas, ka NDP sēdes ir slēgtas un tajā runātais ir valsts noslēpums. Viss būs ļoti nopietni un atklāti un perfekti. Tas nekas, ka viņš jau a priori ir pateicis, ka konkursā nevarēs piedalīties pašreizējie KNAB darbinieki, tātad -- tie, kuriem valstī ir visspecifiskākās zināšanas par pretkorupcijas darbu. Viss būs ļoti nopietni un atklāti un perfekti. Tas nekas, ka Godmanis jau ir pateicis, ka viņš pats uzrunās kandidātus, kas ne vien var radīt, bet patiešām rada domas par zoodārziem un to apmeklētājiem. Viss būs ļoti nopietni un atklāti un perfekti.

Baisi tas ir tāpēc, ka šī procesa rezultātā izvirzīto kandidātu valdība nosūtīs uz Saeimu, un tur nopietnā un atklātā un perfektā balsošanas mašīna vēl diemžēl nav salūzusi. Nekompetentam kandidātam vismaz pārdesmit automātisku balsu ir garantētas, jo Saeimā ir pietiekami daudz "gudro galvu," kurām viss ir pilnīgi pie vienas pakaļas, un tad nu sekos "frakciju disciplīna." Gribas ticēt, ka Godmanis rīkojas labsirdīgi un labticīgi. Taču diemžēl to pašu nevar teikt par citiem valdošās bandas locekļiem, un pilsoniskajai sabiedrībai šis process tomēr būs jāuzmana ļoti, ļoti rūpīgi. Lielākais kretins varbūt der "Tautas" partijas tēva pasaulē. Korupcijas novēršanas un apkarošanas jomā tāda nedrīkst būt.

Jauku visiem atlikušo dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (9) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Paulis Butlers 22.10.2008 17:58
" ...daudz "gudro galvu," kurām viss ir pilnīgi pie vienas pakaļas..."

Hmmmm...

Varbūt labāk - "pie vienas vietas"?

Vai tomēr "pie pakaļas", Kārli?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Baiba - Terminatoram 22.10.2008 11:34
Ļoti labs komentārs!Bet es Isti nezinu,vai procesuāli Šajā gadījumā ir paredzēta vispār tāda iespēja - kandidātus izvirzīt sabiedrībai? Lūk Jūs arī sakāt:vairākas reizes blogos ''Dienā esmu minējis savu kandidatūru - nu un tālāk?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Terminators 22.10.2008 09:41
Diskusijas laba lieta, bet es tomēr nespēju saprast, kāpēc sabiedrība nevirza savus kandidātus? Jau vairākas reizes blogos "Dienā" esmu minējis savu kandidātu.

Manuprāt, mūsu sabiedrība nostājas pozīcijā, ka aprej notikumus, kas notikuši, nevis paši cenšas virzīt notikumus.

Nu, nosauciet kandidātus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 22.10.2008 09:12
veltiigi centies vinjus paarliecinaat. visi tachu zina, kaa atrast labaako KNAB vadiitaaju - muukusalas ielas piipeetavaa. shaadi izvirziits kandidaats guus viennoziimiigu "ekspertu" un neatkariigu "NVO" atbalstu, to slavinaas KNAB darbinieki un ieniidiis Vashkevichs :)))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jaunietis - Baibai 22.10.2008 09:07
Ēs ceru, ka Jūs pati ziniet, kurā konkrēti vietā ir tas samudžinājums, kas paredz gājienu atpakaļ. Es tādu neredzu. Dokumentu vērtēšanas posmā? Kandidātu uzstāšanās MK posmā? Kandidātu vērtēšanas NDP posmā? Kandidātu izvirzīšanas MK posmā? Kandidātu apstiprināšanas posmā? Visiem šiem posmiem klāt ir arī t.s. profesionāļi, par kuriem runā "neatkarīgās NVO". Kandidātu dokumentus vērtēs Valsts kanceleja (ierēdņi), atzinumus sniegs AT vadītājs, SAB vadītājs un ģenerālprokuros. Kandidātu uzstāšanās MK būs publiska. Kandidātu vērtēšanā NDP piedalās ģenerālprokurors, kurš paudīs savu viedokli. Visbeidzot MK apstiprinās kandidātu, kuru skatīs Saeima. Kurā brīdī tad īsti ir tas samudžinājums?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Baiba- jaunietim 22.10.2008 00:15
KNAB vadītāja apstiprinātā izvēles kārtība ir nosaucama par murgainu kaut vai tikai tādēļ,ka pat manam kaķim ir skaidrs,ka viņa ir apzināti samudžināta,ar gājieniem turp - atpakaļ(kā Kārlis to pierāda),lai sabiedrībai būtu problemātiski,apnicīgi un gandrīz neiespējami izsekot šim visam procesam.Un tad jau GUDRĀS GALVAS nobalsos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips - jaunietim 21.10.2008 20:01
Nu, ja Jūs tos nevēlaties saredzēt, tad tās laikam ir Jūsu problēmas. Neatkārtošu to, kas ir rakstīts blogā, kuru acīmredzot Jūs neesat tā kārtīgi izlasījis. Kas attiecas uz pīkstēšanu, Jūs to nerakstītu, ja būtu noskatījies kaut vai vakara ziņas jebkurā no telekanāliem. Jauku Jums vakaru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jaunietis 21.10.2008 17:41
Šodien neviens no "ekspertiem" pat neiepīkstējās, kad Godmanis prezentēja šo instrukciju. Kāpēc gan SAB nesniegt viedokli par kandidātiem? Kāpēc gan NDP neskatīt kandidātus? KNAB ir pietiekami nozīmīga iestāde, lai MK pārliecinātos, ka kandidātam nav problēmas ar likumu un ka kandidātam ir nevainojama reputācija. Tas, ka KNAB vadītāju ieceļ Saeima, nosaka likums. Tas, ka Saeimā ir deputāti, kas ir politiķi, nosaka Satversme. Tos demokrātiskās vēlēšanās ievēlē Latvijas tauta. Neredzu nevienu nopietnu argumentu, kāpēc KNAB vadītāja izvēles kārtība ir murgaina vai idiotiska.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 21.10.2008 16:26
1) labaak NDP seedee, nevis mezhmalaa pirtinjaa, kaa vienmeer.
2) tevis kritizeetaas "gudraas galvas" ieveeleeja tevis pasha pieluugto loskutovu.
3) tevis piemineetie "ij no nevalstisko organiāciju, ij arī no dažādu institūciju un ekspertu puses" ir grupinja sorosveidiigu pseidoekspertu, kas ietilpst vienaa noziedziigaa grupeejumaa ar dienu, politiku.lv un mozaiiku un kuriem vismazaak interesee Latvijas nacionaalaas intereses. shie pashi "eksperti" no "NVO", piemeeram, shogad pieraadiija, ka nav nekas iebilstams pret korupcijas riskiem, ja vien pashu kabataa birst naudinja. par to liecina neizskaneejushie protesti, kad RD spriezh par delnas piesaistiishanu pretkorupcijas aktivitaateem bez jebkaada konkursa. nu un ir veel paaris siikumi, kas apliecina sho gjeniaalo "NVO" un superiigo "ekspertu" kompetenci, piemeeram, daliiba LK privatizaacijaa.

P.S. es par striikji, ja kas. show must go on :)))

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips