Atslēgvārdi:

Kārtējais pierādījums, ka valdošā banda neatbalsta pretkorupcijas cīņu -- paldies, Godmani! 9

Labdien, Lasītāji!

Nu, johaidī! Tas ir vienīgais vārds, kuru varu attiecināt uz Ivara Godmaņa vadītās valdības bezgalīgo čammāšanos ap Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB). Nu ziņots, ka valsts smagi norūpētais Godmaņpapus ir nolēmis, ka kandidātu pieteikšanās KNAB direktora amatam turpināsies ... vēl divas nedēļas. Drīz atzīmēsim pusgadu, kopš valdošā (...) politizētu iemeslu dēļ atbrīvojās no iepriekšējā KNAB direktora. Visu laiku kopš tam tā ir izmisīgi pūlējusies atrast veidu, kā amatā iebīdīt sev paklausīgu marioneti, tikai tādā veidā, lai sabiedrība to nepamanītu un, Dievs pasargi, atkal neizietu ielās, lai vismaz tiem dažiem kliķes dalībniekiem, kuriem sirdsapziņa vēl nav gluži atrofējusies, neradītu kuņga sāpes. "Nu, vajag" -- tā apmēram valdības vadītājs ir "paskaidrojis," kāpēc procesā ir vajdzīgas vēl divas nedēļas.

Iesaki citiem:

Acīmredzamā problēma ir tā, ka vēl nav atradies "pareizais" cilvēks. Pieteikušās patlaban ir četras personas. Par vienu no tām es jau rakstīju -- haizivs un "pedofīlu" mednieks Ādamsons, kurš ir teicis, ka viņa piedalīšanās konkursā ir tā, lai process būtu "interesantāks." Dievs ar viņu. Pieteikušies ir arī viens Kārtības policijas un viens Drošības policijas pārstāvis. Un ir pieteikusies Juta Strīķe.

Normālā valstī viņai būtu visas izredzes konkursā uzvarēt, lai gan normālā valstī KNAB vadībā joprojām strādātu Aleksejs Loskutovs. Protams, Godmaņpapus no zila gaisa izvilka "principu," ka konkursā uz KNAB vadītāja vietu nedrīkst kandidēt tie, kuri patlaban tur strādā. To no valdošās bandas vadošā pārstāvja, protams, var saprast. Labāk noteikti būtu tur iebīdīt kādu, kuram paies pusgads vai gads kamēr iešūposies, cita starpā varbūt nepamanīs, kā valdošie izmantos savus "administratīvos resursus" gaidāmajās pašvaldību un Eiropas vēlēšanās. Taču ārpus tā, liegums KNAB darbiniekiem pakāpties līdz direktora krēslam ir labākajā gadījumā liekulīgs. Nevaru spriest par to, cik lielā mērā Jutai Strīķei un visiem pārējiem KNAB darbiniekiem būtu jājūtas vainīgiem par to, ka divi kolēģi izrādījās kretini esam. Taču, ja viņi visi ir kolektīvi atbildīgi par to, ko šie kretini izdarīja, tad piedodiet, bet arī pašam Godmanim steigšus ir jādemisionē kaut vai tāpēc, ka viņš bija ministrs Kalvīša valdībā, kura gandrīz sagrāva valsts tautsaimniecību. Arī Ministru kabinetā tādā gadījumā vajadzētu darboties tikai cilvēkiem, kuri tur iepriekš nav strādājuši. Brašie politikāņi. No Jutas viņiem ir bail. Nožēlojami.

Būsim, lūdzu, visi ļoti, ļoti moži nākamajās divās nedēļās, lai redzētu, kas ir bijis īstais iemesls, kāpēc savajadzējās vēl divas nedēļas laika. Vai "pareizais" cilvēks vēl nav atrasts? Vai varbūt "pareizais" cilvēks ir atrasts, bet vēl nav pārliecināts? Tas varētu pat būt ticami. Jebkurš cilvēks par puslīdz kārtībā esošu pašcieņu un karjeras attīstību taču nelīdīs amatā, kura absolūti pretīgi politiskais raksturs ir pierādīts jau sen. Kārtējā diena un kārtējais lēmums valdošās bandas dzīvē. Cik žēl, ka tas kārtējo reizi apliecina ne vien mums, bet visai pasaulei, ka Latvijas Republikas valdība nav ieinteresēta cīņā pret korupciju, un tas, kārtējo reizi, ir ļoti, ļoti maigi teikts.

Jauku visiem dienu. Izņemot tos, kuri sargā korumpantus un korupciju. Viņi jauku dienu nav pelnījuši.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (9) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jaunietis 22.11.2008 00:32
Godumainis pret naudu
Kurš no šiem Loskutova disciplinārpārkāpumu komisijas locekļiem ir korumpēti politizēts - Maizītis, Kažociņš vai Reiniks?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 21.11.2008 11:59
Monētai ir divas puses - averss un reverss , laikam. Un ir vēl trešā - maliņa. KNAB ar Loskutovu priekšgalā nu pārliecinoši nokrita uz opozīcijas pusi. Uz kuru pusi KNAB kritīs ar jauno priekšnieku priekšgalā tas vēl ir jautājums. Skaidrs ir tikai viens , uz maliņas monētai palikt ir grūti un ilglaicīgi varbūt pat neiespējami.
Varbūt ka vajag divus KNAB - vienu ieceļ opozīcija , otru pozīcija?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Godumainis pret naudu 21.11.2008 11:20
Manuprāt, pieteikšanās uz KNAB vadītāja vietu bija nepieciešams pagarināt, jo uz konkursu pieteicās Strīķe un korumpēto pajoliņu sarūpētais kandidāts pret viņu izskatījās kā salmiņš pret koku. Strīķei atšķirībā no Loskutova ir politiskā aizmugure, tāpēc līdzšinējie ieroči ar masveida propogandu presē nekādi nepaliktu bez atbildes. Godmanis kā jau muļķis, ja reiz kaut ko tik pašsaprotamu neizdomāja, mācās no savām kļūdām.
Divas nedēļas būs laiks, lai pierunātu kādu slīpētu „cīnītāju pret korupciju” padarīti iestādi neefektīvu, vai arī spēlēt vienos vārtos – pret konkurējošiem politiskajiem spēkiem. Godmaņlaiki atgriezušies kopā ar recedīvistu laikiem, un prasība – darba pieredze līdzīgā amatā, bet ne tieši KNABā ir super. Vienīgais, kā Godmanim žēl – ir tas, ka Vaškeviču nekādi nevar iecelt! Lai gan ticu, ka labs kandidāts tiks atrasts, līdzīgi kā atrada paklausīgu un nekam nederīgu prezidentu.
Godmanim varētu ieteikt, lai tagad taupības laikā pēc došanās mājās neizmirst izslēgt kabinetā gaismu, savādāk kāds fiktīvo darbaholismu pamanīs un palaidīs baumas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Godumainis pret naudu ---> jaunietis 21.11.2008 11:18
Tavs stulbums vai ieinteresētība (izvēlies pats) liek par sevi manīt.
Tak nav nemaz tik maz postpadomju valstu ar līdzīgiem korumpēto politiķu mēģinājumiem tikt vaļā no korupcijas apkarošanas iestāžu vadītājiem.
Šis stāsts jau izsenis ir atspoguļots latviešu eposā „Lāčplēsis”. Kalvīša(melnais bruņinieks) vadītās, ilgstoši neveiksmīgās cīņas pret korupcijas apkarotājiem ar Loskutova (Lāčplēsis) nenesa augļus, līdz neparādījās slīpēts glūņa, tautas nodevējs - TP intrigu vērpējs Bērziņš, kurš nez kā ielīda KNAB seifā un paziņoja sabiedrībai par to, ka tieši tik un tik naudas no tā ir nozagts. Beigās līdzīgi kā eposā – ar Loskutovu reizē ripoja arī Kalvīša pieblīdusī galva. Cerams, ka Loskutovs celsies augšā! (Interesanti, kas notiek ar abiem KNAB naudas izzadzējiem)
Ja Loskutova atlaišanas princips– problēmas ar korumpētiem kadriem– tiktu ievērotas arī citās iestādēs, visas valsts iestādes vienā dienā paliktu bez vadītājiem. Nav grūti saprast, kāpēc nesalīdzināmi lielākie un biežie drošības policijas un ieņēmumu dienesta lielie noziegumi paliek bez sekām. Diez kāpēc arī korupcijas lielpilsētas - Rīga, Jūrmala, Jelgava – darbojas kā līdz šim.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jaunietis 20.11.2008 21:50
"politizētu iemeslu dēļ atbrīvojās no iepriekšējā KNAB direktora"
Nav tasinība. Loskutova pārkāpumus konstatēja īpaši izveidota komisija ģenerālprokurora J.Maizīša vadībā. Komisijas sastāvā bija arī Drošības policijas priekšnieks un Satversmes aizsardzības biroja vadītājs. Komisijas lēmums bija vienbalsīgi atlaist Loskutovu no amata. Šādu lēmumprojektu valdība virzīja uz Saeimu, kas pieņēma galīgo lēmumu. Loskutova iesniegto sūdzību noraidījušas jau divas administratīvās tiesas instances. Man nav pārliecības, ka visas šeit minētās amatpersonas un iestādes būtu lēmušas politizēti. Loskutova atlaišanas politizācija ir kārtējā sorosīdu izdomāta leģenda.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Oh my God! 20.11.2008 17:41
Karli, Karli, Karli!
Tu dzivo Latvijaa 20 gadus!
Kads naivums no tavas puses, kaut gan patik ka tu lietas sauc savos vardos, istos vardos!
Kad Latvijaa bus demokratija, kad varas kreslos nesedes izbijushie kompartijas biedri, tik ilgi bus tieshi taa kaa ir !!!
Tatad apsveicam Latviju ar valdoshas bandas (100% precizs artikuls) mahinacijam visas sferaas!
Varetu jau no visa shitaa taisit humoru ja nebutu tik nozhelojami. Viena korumpeta bananu republika kuru sauc par Latviju!
Good luck Karli!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>Reinis 20.11.2008 15:51
Mani nesatrauc lai konkurs būtu godīgs. Mani satrauc lai konkurss būtu pēc iespējas godīgāks. Un cik man zināms tad valdība vismaz skaitās politiski atbildīga , bet mēdiji tak laikam neskaitās politiski atbildīgi. Es runāju par politiskās bezatbildības (un bezatbildības vispārīgi) spraugām konkursa rezultātu ietekmēšanā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Reinis > IM 20.11.2008 15:08
Ja reiz Jūs tik ļoti satrauc, lai konkurss būtu godīgs, tad tikai godīgi būtu iet soli tālāk un pateikt, kas VĒL apdraud konkursa godīgumu. Lūdzu, klājam vaļā...
Kāpēc godīgumu neapdraud valdības kontrole? Kāpēc godīgumu neapdraud Godmaņa izteikumi, ka KNAB darbinieki kandidēt nevar?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 20.11.2008 14:35
Manuprāt uz KNAB vadītāja amatu godīgs konkurss kā tāds ir pilnībā izslēgts jau ar to vien ka amats ir kļuvis stipri vien politisks. Loskutovs šo amatu tā teikt politiski ir galīgi sačakarējis. Mēdijos izvērstā diskusija par šo amatu jau vien nosaka to ka konkurss vairs nemaz nevar būt godīgs , jo mēdiji var iespaidot konkursa rezultātus. Bet amats ir svarīgs , un tāpēc manuprāt atklāts konkurs no vienas puses , bet tomēr arī valdības kontrole no otras , ir pats labākais variants situācijā.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips