Atslēgvārdi:

Kāda sabiedrība, tāda ... 60

Labrīt, lasītāji!

Kā jau tas bija paredzams, Saeimas "gudrās galvas" viņdien kārtējo reizi nolēma atteikties no atklātības un no jauna apstiprināt domu, ka politikāņiem labāk ir darboties aizkulisēs tā, lai neviens izņemot zoodārza iemītniekus viņus neredz. Runa, protams, ir par Vienotības priekšlikumu, ka veselu sēriju valsts amatpersonu, piemēram, Saeimas sekretāres biedru, varētu vēlēt atklāti, nevis slepus. Bet, nē. Un, protams, jāatzīst, ka ne jau par Dzintaru Rasnaču (Saeimas sekretāra biedrs) deputāti bija "uztraukušies." Nē, vislabāk tomēr ir slepenībā domāt par tādiem kadriem, kā ... hmm .. par kuru varētu būt bijusi runa?.... Nu, varbūt par ģenerālprokuroru? Varbūt par viņu?

Iesaki citiem:

Jā, tieši par viņu, un to "gudro galvu," kuras kārtējo reizi balsoja pret atklātību un par slepenību, domāšanu perfekti ilustrēja censonis no "zaļajiem zemniekiem" Staņislavs Šķesteris: "Piemēram, ja deputāts atklāti nobalso pret ievēlamo amatpersonu, piemēram, ģenerālprokuroru, pastāv iespēja, ka ievēlētā amatpersona deputātam atriebjas."

Un te, lūk, mēs nonākam pie lielākās problēmas, kāda pastāv mūsu republikas likumdevējā, proti -- it kā labi un apzinīgi cilvēki, bet, kolīdz ieiet pa Jēkaba ielas durtiņām, tā kļūst par nūģiem, kuri vien pazīst smilšu kastes bērnu "ētiku": "Tu man spainīti atņēmi? Nu, tad tici, ka līdz mūža galam es tev būšu ienaidnieks un tev centīšos pāri nodarīt." Šķestera teiktais apliecina, ka viņš ir cilvēks, kurš nevar iedomāties, ka kandidāts atklāti vēlēta ģenerālprokurora amatam varētu būt tāds, kuram pirmā vietā ir nevis personīgo lietu kārtošana, bet, teiksim, profesionāls darbs. Cita starpā, tas ir visai liels aizvainojums Latvijas prokuroriem -- Saeimā, lūk, ir deputāts (un, protams, ne jau viņš ir viens), kurš uzskata, ka jūs visi esat sazvērnieki, kuri to vien grib, kā Staņislavam Šķesterim pāri nodarīt, ja kundziņš izrunāsies ne tā. Protams, republikā, kurā Saeimas deputātu izdošana administratīvai tiesāšanai ir tikai un vienīgi atkarīga no tā, cik lielā mērā attiecīgais deputāts ir "savējais," Šķestera pārdomas nebūt nav ārpus kārtas, bet tas tomēr neatņem apstākli, ka Saeima nav bērnudārzs vai cietums, kurā lietas tiek "kārtotas" atbilstoši "savējo" un "ienaidnieku" principam. Šķesteram, starp citu, ir pieblējis arī deputāts no Šlesera un Šķēles biznesa projekta, kurš ir apgalvojis, ka slēgtos balsojumus deputāti balso "godīgāk." Bet, ārpus jautājuma par to, kāpēc šim censonim liekas, ka godīgums ir iespējams tikai tad, kad neviens neskatās, viņu varam mazāk ņemt vērā, jo viņš pārstāv pagalam nenozīmīgu opozīcijas partiju.

Toties Šķesters it kā pārstāv valdošo koalīciju, un balsojums par atklātību bija kārtējā reize, kurā "zaļie zemnieki" vispirms nolēma darīt tieši pretējo no tā, ko paģērēja koalīcijas "partneris," tad bloķējās ar Maskavas interešu pārstāvjiem no "Saskaņas" centra, un pēc tam nevainīgiem ģīmīšiem skaidroja, ka tā vajadzēja, tā vajadzēja. Aptuveni tas pats patlaban risinās ar tiesībsarga "meklēšanu," arī tur būs vajadzīgs slepens balsojums, un šoreiz ļaudis ir pat sacerējušies, ka šī slepenība ļaus pa sētas pusi tiesībsarga birojā iešmaukt nevis opozicionāru no SC un kvaziopozicionāru no ZZS atrasto nevienam īpaši nezināmajam likvidatoram, bet gan Vienotības piemeklētajai Administratīvās tiesas tiesnesei, jo šajā gadījumā, tā mums šodien ir pastāstīts laikraksta Diena redakcijas replikā, "tā kā balsojums būs aizklāts, varbūt kādam deputātam ierunājas Latvijas politikā ātri pazaudējamā lieta -- sirdsapziņa." Citiem vārdiem sakot, arī "sirdsapziņa," tāpat, kā "godīgums," mūsu republikas likumdevējā lielākoties ir iespējama tikai balsojot aizklāti.

Cita vārda, kā "bardaks" šīs situācijas aprakstīšanai ir grūti aprakstīt. Vienīgais, kas šajos apstākļos pietrūkst Vienotībai, ir pašai savs meža rūķis, kurš pēc tam, kad viņa partija ir izdarījusi to, ko ir izdarījusi, izlien no sava Puzes sila, sarīko preses konferenci un sabiedrību aplaimo ar skaidrojumu, ko tad tas viss tā pa īstam nozīmē. (Nudien nevaru iedomāties nevienu citu pilsētas mēru mūsu republikā, kurš tik naski rīko preses konferences, lai pats par sevi patīksminātos -- pat Ušakovs tā nedara.) Bet patlaban jau Vienotībai nav laika meklēt savu meža rūķi. Vispirms jāizdomā, ko darīt ar Mūrnieci, par kuru premjerministrs jau ir paguvis pateikt, ka pag, pag, vispirms kādu brītiņu pagaidīsim, un tad lemsim, vai pieņemt viņas demisiju. Spītīga atteikšanās atzīt, ka valsts automašīnas nav lietojamas privātām vajadzībām -- tas lielākoties bija iemesls, kāpēc pagājušā gada oktobrī Linda Mūrniece gandrīz palika aiz svītras. Protams, nesaku, ka tieši tāpēc Dombrovskim vajadzēja viņas demisiju pieņemt tūlīt pat un uz vietas, taču arī tas ir rādītājs, tāpat, kā rādītājs ir Silva Bendrāte un viņas "slepenais" līgums ar Puzes meža rūķi, rādītājs ir Vienotības redzamas sejas Solvitas Āboltiņas gluži vaļsirdīgi atzītais, ka Dombrovska valdība ir gatava tirgoties ar amatiem un amatos bīdīt vairāk vai mazāk kliedzoši nepiemērotus cilvēkus tāpēc, ka tāda esot stabilitātes "cena." U.tml.

Runāsim atklāti. Latvijas politiskā "elite" negrib spēcīgu likuma aizsardzības sistēmu. Tāpēc jau tik ļoti, ļoti, ļoti, ļoti, ļoti ilgi notiek čammāšanās ar KNAB direktoru, kura gadījumā, cik var spriest, Dombrovskis katru vakaru pirms gulētiešanas uzvelk pidžamu un tad nometas ceļos pie gultiņas un no visas sirds lūdz dieviņu uztaisīt tā, lai Vilnītis nogrēkojas kaut kā pavisam redzami un visiem, visiem saprotami, jo tad gan būs iespējams no viņa tikt vaļā, citādi laikam nevar. Tāpēc jau Dombrovskis un Āboltiņa ir tik gatavi galveno balsi visā šajā jezgā dot krimināli apsūdzētajam meža rūķim no Puzes -- lai tik runā, pašiem nav jādomā. Tāpēc jau visos Saeimas kaktos patlaban tiek organizētas komisijas, lai spriestu par nākamo Valsts prezidentu -- varbūt tomēr otrā piegājienā izdosies atrast to marioneti, kuru neizdevās atrast zoodārzā? Arī šeit "zaļajiem zemniekiem" ir visas iespējas vienoties ar opozīciju un nemaz nedomāt par to, ka viņi tomēr ir koalīcijas partneri.

Un tas viss nozīmē, ka milzīgi svarīgs datums mūsu republikas politiskajā kalendārā šogad būs 2. oktobris (šogad tā būs svētdiena). Jo tad būs pagājis tieši gads, kopš šī "gudro galvu" komplekta ievēlēšanas, un tad, atbilstoši Satversmei, varēs sākt vākt parakstus par to, lai viņus visus padzītu ar mietu. Vien laikam žēl, ka tādā gadījumā droši vien kārtējo reizi Saeimā tiktu ievēlēti tie paši vecie vēži, vien drusciņ citādā kombinācijā. Ne priekš mums Ungārijas variants, kur "elite" tautai apriebās tik ļoti, ka tika aizmēzta pavisam. Tiesa, tās vietā nāca jauna "elite," kuras pirmie darbiņi arī bija atklātības novēršanā un "savējo" būšanas nodrošināšanā ar pavisam pilnu klapi. Arī tas nebija labākais variants. Un tā nu laikam tomēr ir jānonāk pie senās un klasiskās atziņas par sabiedrību un pārvaldes iekārtu, kādu tā ir pelnījusi. Jo mūsējā, reiz, ir sabiedrība, kurā policijas pārstāvji nodarbojas ar spēļu zāļu un automobiļu aplaupīšanu. Tā ir sabiedrība, kurā Mis un Misters Latvijas glābējs konkursā joprojām katru reizi skatītāji vislielākajā skaitā nobalso par minēto meža rūķi no Puzes, un tas nekas, ka viņam inkriminēts viens likuma pārkāpšanas grēks pēc otra. Atkārtoju -- kāda sabiedrība, tāda ...

Bet cik ilgi?

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (60) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Valdis > Kārlim Streipam 22.02.2011 12:56
Labdien! Nezinu vai vēl varu ieaistīties un uzzināt Jūsu viedokli (ja jau konstatējāt kapēc diennakts bilnce ir "nekāda"). Sāp, ka vien no pēdējām blāvajām cerībām "Vienotība" ir piespiesta pie sienas. Bet vai racionāli skatoties pašlaik ir izeja. Ja godīgi aizstāvēt principus, ZZS būtu jaizvirza stingri nosacījumi (ultimāts?). Tātad jābūt gataviem pateikt, ka tā tālāk strādāt nevarēsim. Vai tad ir reāli izveidot valdību ar Saskaņas centru?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mareks 21.02.2011 12:26
Aizklata balsosana ir visdrosakais veids, ka noskaidrot, ko deputati patiesiba doma. Tas ir ari zinams drosibas mehanisms, lai atseviskos gadijumos nepielautu populistu ievelesanu. Saprotu, ka ZZS to var izmantot ari, lai iesedinatu "savejos", lai liekulotu, lai manitos, lai izvairitos no tiesas atbildes. Demokratija nav perfekta, tomer pats aizklatas balsosanas princips ir svarigs un nepieciesams.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 20.02.2011 16:44
nepatīkami pārsteigts 20.02.2011 13:58 ...Andris_2, neesi piemirsis, ka ZZS pie ...
----------------
Es nevar atcerēties, kur es kaut ko būtu teicis par ZZS.
Kad būsi atelsies no pārsteiguma, kas tevi nomoka un acīmredzami apgrūtina - lūdzu atgādini, no kurienes to "izrāvi"!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 20.02.2011 15:36
Vel viens širmīšu virinātājs pamodies.Visvairāk Lat.ekonomiku sačakarēja "stratēģisko partneru"bankas ar naudu ko paši nebija nopelnījuši un pēc tam pieģāzdami pilnus veikalus ar saviem sūdiem.Tāpēc jau ari Lukašenko nav labs ka mācēja neiznīcināt savu valsti,savu neatkarību un varat griest zobus un gānīties cik gribat.
Jenotība nav visa sistēma un sapuvusi(jenotība) ir jau no pirmās dienas kad Repše māžojās Doma baznīcā ar valsts karogu rokā "gaišo spēku"ielenkumā.
Paldies Dievam ka jenoti arvien biežāk paliek savos murgos mazākumā.Ļaudis kļūst redzīgāki.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nepatīkami pārsteigts 20.02.2011 13:58
Lasot komentārus, pārņēma viegls šoks, jo tādu idiotisma līmeni šajā portālā nudien nebiju gaidījis.

Andris_2, neesi piemirsis, ka ZZS pie varas ir bijuši daudzus jo daudzus gadus? Gan pieņemot starptautisko aizdevumu, gan, atvainojiet, uz pilnu klapi čakarējot Latvijas ekonomiku. Un vai tikai Puzes punduris nebija tas, kurš Kalvītim pie labās rokas Koalīcijas padomes sanāksmēs sēdēja, kad runa bija par absurdo trekno gadu budžetu?

Savukārt loģika par to, ka atklātie balsojumi nav vēlami, jo tie liegs iespēju kādam deputātam nobalsot pret "saimnieka" vēlmēm, ir vispār unikāla savā būtībā. Sāksim jau ar to, ka deputātam nebūtu jāklausa nekādi punduri, bārdaiņi vai atslēdznieki, bet jādomā pašam. Ja tas netiek ievērots, tad automātiski tiek izdarīts pieņēmums, ka sistēma ir sapuvusi. Savukārt atklātības priekšlikuma būtība ir neļaut sistēmai sapūt. Tā arī ir galvenā pretruna.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Kārlis Streips < degvīnam 20.02.2011 12:48
Ne īsti saprotu, par kādām "klajām rupjībām" Jūs man pārmetat, jo (un laikam Jūs pats to esat sapratis), mēs te esam divi cilvēki, kuri lieto vārdu un uzvārdu Kārlis Streips. Viens esmu es. Otrs ir garīgi acīmredzot ļoti, ļoti slims cilvēks, kuram, kā jau rakstīju, vienīgais prieks dzīvē ir lietot cita cilvēka identitāti, lai prezentētu pašam savas rupjās seksuālās vēlmes. Tā jau tas mēdz būt ar šāda veida aizspriedumainiem tipiem - viņi par to, ko gultā dara divi vīrieši, domā daudz, daudz, daudz vairāk un ar ļoti daudz lielāku detalizētības pakāpi nekā paši geji to dara. Tas vistiešākā veidā attiecas uz cilvēkbērnu, kurš zem mana vārda un uzvārda raksta rupjības. Skumji par cilvēku, kurš tik ļoti ienīst pats savu seksualitāti. Vai ne, AG? Atzīstieties, ka esat gejs. Būs vieglāk. Bet attiecībā uz sākotnējo tēmu, degvīn, paskatieties gan tajos arhīvos, jo nudien man vienmēr ir interesanti iemācīties kaut ko jaunu, un, ja Jums ir pierādījumi par to, ka Transparency International kontrolē ASV Centrālās izlūkošanas dienests, tad uz priekšu un paskatīsimies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Ieva 20.02.2011 12:08
Prokurors atriebties, protams, var tikai tam, kas ir devis iemeslu, savukārt iemeslu izgudrot var dārgi maksāt, jo jāuzpērk pilnīgi visi iesaistītiee, ieskaitot žurnālistus, kas varētu vēlēties to atspoguļot (cik nu viņi to vispār spēj)....Bet par to Saeimas projām dzīšanu manuprāt tas ir lieks laika un naudas tēriņš, jo kamēr tauta nesapratīs, ka ne jau plika ideoloģija lietas bīda, tad Jēkaba ielā un Brīvības ielā mainīsies tikai uzvārdi, nevis darba stils. Tipisks piemērs ir daudz aprunātais latviešu valodas apdraudējums- lielāki un mazāki nacionālisti aizvilkdamies runā, kā piespiest visus vaņkas runāt latviski (īsti cittautiesī latviešu valodu jau sen prot), tikmēr, piemēram, izrādās, ka no latviešu valodas nezinātāja Saeimā pat gribēdams nevari tikt vaļā, jo nacionālistiem "aizmirsies" izstrādāt procedūru. Pat tad, kad visaugstāko instanču sprieduma dēļ to nācās izstrādāt pašvaldības deputātiem....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

degvīins 20.02.2011 12:07
Vienalga, kurš to raksta, bet vairs nav asprātīgi. Tas vairāk iederas Delfos vai Apollo, kur 80% komentāru sastāv no "nošaut", "iesēdināt", "tas riebīgais..." u.t.t. "Politikā", pagaidām, tas nav iegājies un labi, jo citādi nav vērts diskutēt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


aka saka 20.02.2011 10:15
Viens te izteicās, ka varam pagaidīt 7 gadus, kamēr iztiesās Lembergu.Pasakiet izsalkušajam ,lai pagaida, paēdīs pēc 7 gadiem.Latvijas tautai gan vajag, lai Lemberga prāva beigtos rīt uz brokastlaiku, vienalga, attaisnots jeb notiesāts, jo pašlaik no redzamajiem politiķiem,tikai Lembergs ir vērā ņemams, vai tas patīk vai ne.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

degvīins 20.02.2011 10:11
Izrādās, ka Jums uzradies "dublieris", kas raksta dumības, Bet tieši viņš vislabāk pierāda to, ka "dabas bērns no Latgales" savas īstās domas atļaujas tikai anonīmi. Tāpat ir ar deputātiem, jo retajam ir tik bieza āda, lai "nepareiza" balsojuma rezultātā viņa vārdu nekaunīgi un dažreiz pat nelietīgi sāktu vazāt apmēram 2/3 Latvijas mediju. Jūs pats nenocietāties un uzbraucāt Staņislavam Šķesterim par viņa viedokli. Vai tikai tāpēc, ka viņš pārstāv Jūsu nemīlēto ZZS (tātad nosacīti arī Lembergu)? Vai tāpēc, ka viedoklis nav "pareizs"?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

degvīins 20.02.2011 09:50
Nevajag uzreiz pāriet uz klajām rupjībām, Streipa kungs, es arī pakaļu pieminēju tikai tāpēc, ka Jūs pirmais ieteicāt pie tās ķerties. Attiecībā uz Jūsu "konkrēti, ļoti konkrēti" apsolu, ka mazliet parakņāšos savā arhīvā un dažus faktiņus atgādināšu. Starp citu, Jūs mani varbūt uzskatat par Maskavas līdzskrējējēju piekritēju. Ziniet, kad Krievijas cars Aleksandrs I bija tuvu nāvei uz troni varēja pretendēt ne tikai vēlākais cars Nikolajs I, bet arī trešais brālis - Konstantīns. Vieņam paspruka (vēsturisks fakts): "Es neieredzu Aleksandru, bet es nemīlu Nikolaju." Tāda arī mana attieksme pret Austrumiem un Rietumiem. Vai Jūs lietojat alkoholu? Pēdējais teksts no Jums vedina domāt, ka dažkārt pārāk lielās devās. Nekas, man arī gadās. ).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 20.02.2011 09:20
Nu, re. 24 stundu bilance izstrādāta. Par tēmu: komentāri minimāli. (Atgādināšu: tēma šajā blogā bija par atklātību Saeimas balsojumos.) Toties inteliģences pārstāvji, kuri te anonīmi darbojas, aizbrauca pa labi un pa kreisi visādos citādos tematos. Piemēram, kāds gribēja apgalvot, ka Delnas mātes organizāciju kontrolē Amerikas Savienoto Valstu Centrālais izlūkošanas dienests. Pajautāju, vai var norādīt uz kādiem pierādījumiem par to, ka tas tā varētu būt. Turpinu gaidīt. Kamēr gaidīju, pa starpu uzradās Andris_2, kuram ir ļoti liels copy-paste talants un absolūti nebeidzama vēlme vērtēt nevis to, ko esmu rakstījis, bet gan to, kā es to esmu rakstījis. Nu, ko -- cilvēkam nodarbe, lai tā būtu. Tad vēl uzradās kārtējais slikti audzinātais eksemplārs Juris ar garu ekskursiju Amerikas bruņoto spēku vēsturē, kam ar tēmu "atklātība Saeimas balsojumos" pat pie labākās gribēšanas nav nekāda sakara, piedevām ar savu aizmāršību par "gubernatores" uzvārdu Juris ir demonstrējis aizmāršību vēl plašāku, jo patiesībā tā bija Kongresa deputāte un, ja Jurim tas tiešām interesē, lai arī tam nav pilnīgi nekāda sakara ar atklātību Saeimas balsojumos, viņas vārds ir Gabriela Gifordsa. Viņa palēnam atkopjas no ievainojumiem. Un viņai nudien nav nekāda sakara ar atklātību Saeimas balsojumos. Un tad, lai prieks būtu pilnīgs, vispirms atkal uzpeldējis ir gara bērns ar anonīmu niku drakons, par kuru es nudien biju domājis, ka reiz viņam attiecīgā politiskā partija vairs nemaksāja par ķengāšanos internetā, viņš no attiecīgās vides pazuda. Varbūt šis ir cits drakons, bet tikpat bļaustonīgs, kā pirmais, ar tikpat lielu "intelekta" devu -- lūk, Streips idiots un viss. Paldies par to pašu, cilvēciņ, paldies. Un par dabas bērnu no Latgales, kuram dzīvē cita prieka nav, kā vienreiz dienā iesērfot Politikā.lv, lodziņā ierakstīt "Kārlis Streips", un tad aprakstīt pašam savas fantāzijas par to, ko viņš vēlētos gultā darīt ar otru vīrieti (ja vien nebūtu tā problēma, ka tādu radījumu neviens saprātīgs vīrietis sev tuvu nelaidīs, tāpēc jau cilvēkam savas seksuālās fantāzijas ir jāizpilda, internetā izliekoties ar kādu citu) -- nu, arī viņam paldies, vismaz par konsekvenci savā marasmā, ja ne par ko citu. Tiem dažiem Politika.lv lasītājiem, kuri bloga sakarā domāja par tēmu atklātība Saeimas balsojumos, un nevis par CIP, karu Irākā, Gabrielu Gifordsu, degvīna varžacīm, zombijiem un savām gejseksa vēlmēm -- paldies par sarunu. Palieku pie pārliecības, ka gabals nevienam nenokritīs, ja Saeima par amatpersonām balsos atklāti. Jauku visiem dienu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


drakons 19.02.2011 21:20
Izlasīju degvīna saraksti ar KS. KS taču ir pilnīgi nozombēts, un vai nu ļoti labi izliekas vai arī ir pilnīgs idiots. Laikam otrā versija.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Andris_2 19.02.2011 21:01
fzss 19.02.2011 20:17 ...un vēl dažs,ir tik unikāls, tad kāpēc joprojām dzīvojam uz lamāto aizdevēju rēķina...
-----
Nu tieši tāpēc, ka vada mūs pelēki jenoti ar tikai vienu ugunīgu jenoteni

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


fzss 19.02.2011 20:17
gribētu komentētājiem jautāt: ja jau mūsu vadonis lembergs( kurš visur gudrs un komentē),un vēl dažs,ir tik unikāls, tad kāpēc joprojām dzīvojam uz lamāto aizdevēju rēķina- paši nekādi nevaram savilkt galus kopā ???

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Māris 19.02.2011 20:13
Jāņem piemērs no Ēģiptes! Ātrāk nekas nesāks kustēties!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > degvīnam 19.02.2011 19:54
ļoti konkrētus pierādījumus ...pavisam konkrēti, ... Pavisam konkrēti ...Tātad, vēlreiz -- ļoti konkrēti. ...arī -- ļoti konkrēti... Konkrēti, konkrēti, konkrēti...
-----------------
Nu gan Jūs mūsu spīdeklim esat iemanījies uzkāpt uz kādas riktīgas varžacs vai iebadīt ar asu špiļku tieši suņanaglā!
Šitādu izlēkšanu no biksēm es neatceros pat tradicionālajos kašķos par "netradicionālo" tēmām. Būsiet aizvainojis viņa pūzni ar ciltsmāti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 19.02.2011 16:34
Kārlīt!Kāds tad patiesībā bija iemesls Irākas karam (pamazām jau nāk gaismā)un vai tā nebija Tava dzimtene kas bombardēja Irākas pilsētas un ar teflona šāviņiem šāva pa irākiešu tankiem kuri centās aizstāvēt savu dzimteni pret iebrucējiem unvai tie nebija Tavas dzimtenes bumbvedēji kas bombardēja Eiropas pilsētu Belgradu un vai tie nebija "varoņi"kuri svilināja vjetkongus un vai tad tie arī nebija Tavi tautieši kas šāva uz Kenediju,Kingu un pavisam nesen uz gubernātori (aizmirsu kā sauc) un vai tie nebija Kārlīt Tavi pērkamie spalvas brāļi no "Al Džaziras" kas izpūta pa visu pasauli baltus melus par Latvijas valsts mežiem.
Tad par tādu demokrātiju Latvijā cīnās visi šie lieģi,kārkliņas,vairiņas,kažociņi un tur nu ir noteikti vajadzīgs atklātais balsojums lai varētu čakarēt tos kas "pareizi"nedomā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > degvīnam 19.02.2011 16:12
OK, cienītais. Bet tad, lūdzu, ļoti konkrētus pierādījumus par to, kā Transparency International bīda Jūsu pieminētais CIP. Bet pavisam konkrēti, lūdzu, ne tikai apgalvojumu formā. Pavisam konkrēti -- kādā veidā CIP kontrolē TI? Organizācija vispār ir dibināta un atrodas Vācijā. Tātad, vēlreiz -- ļoti konkrēti. Otrkārt, ja esat atradis par vajadzīgu citēt "skandāliņus," kas ir izskanējuši Čikāgā, tad arī -- ļoti konkrēti. Kas tie par skandāliņiem? Kad tie notikuši? Konkrēti, konkrēti, konkrēti. Pateicos jau iepriekš.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

degvīins 19.02.2011 14:54
Streipa kungs, nevajag demagoģiju. Pirmkārt, es nenoliedzu, ka TI ir starptautiski pazīstama (Jūs sakat atzīta, kas lietas būtību nemaina). Otrkārt, es nanoliedzu, ka Latvijā pastāv korupcija. Es tikai apgalvoju, ka TI darbojas ar eža cimdiem, ievērojot savu partneru ASV valdības un CIP intereses. Ja jūs apgalvosiet, ka "tur nu nekādas saiknes nav", tad melosiet, jo par to liecina ne viens vien skandāliņš, kas izskanējis no Čikāgas līdz Tokijai vai Maskavai. Tieši tāpēc smīdina apgalvojumi, ka Latvija ir gandrīz vai korumpētākā valsts pasaulē. Ziniet, ja piem Latvijas min Ēģipti un tepar ES dalībvalsti Rumāniju, tad man Jūsu cienītās TI reitingi ir lai noslaucītu pakaļu, jo nevar būt realitāte tas, kas nav realitāte. Abas minētās valstis pazīstu mazliet tuvāk, tāpēc nav nekādas garantijas, ja citur ir vēl sliktāk. TI vērtējumi ir izlasīti un saskaņoti, lai noliktu kādu savā vietā vai arī tos rada tādi it kā Latvijai "labvēlīgi" pilsoņi kā Jūs un tie "miermīlīgie" kosmopolīti no Meirovica biedrības un bābas (atvainojos) no Delnas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


marinēts mārrutks>Streipam 19.02.2011 14:32
Vakar 100.panta preses klubā Lembis ārkārtīgi nopūlējās,lai nosistu uz leju ZZS reitingu.Blakus sēdēja U.Sesks.Žurnālistiem daudz nevajadzēja nopūlēties,lai uzdotu uzvedinošus jautājumus.Lembis visu raidījumu viens pats mācīja,kā dzīvot tiem nabadziņiem,kuri neprot nozagt miljardu un nemaz nemanīja,kā reitinga zvani iet mīnusos.Dievs nav mazais bērns!Viņš neļauj kokiem ieaugt debesīs!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


kobbri 19.02.2011 14:07
Skaisti,ja ,tā sauktie ,,trimdas latvieši,, mūsu apziņā paliktu kā netasnīgi Dzimteni zaudējuši u.tm.līdzīgi,bet šobrīd jāatzīstas,ka nav nējēdzīgāku subjektu par šiem ,kuri ļļōoti grib saukties-latvieši,viņi manā apziņā ir izmuļķoti un izvaroti kosmopolīti,bet nekādi latvieši.Šeit nav viņu mājas...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 19.02.2011 12:59
Par "gaišo spēku'(un arī ārzonas latviešu)nedarbiem varētu daudz runāt bet izbrīnu rada tas-cik reižu mūsu pašu cilvēki var paklupt vienā un tai pašā bedrē!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Latvietis - anglosaxis 19.02.2011 07:50
Ilgāku laiku vērojot tādus tipāžus kā Jūsu pieminētais Boldrix, agri vai vēlu izlien viņu smerdeļa daba. Un atklājās, ka visa nepatika pret tā dēvētajiem oligarhiem patiesībā balstās uz seklām zemiskām cilvēciskām vājībām. Visbiežāk skaudību un kaut kādiem mazvērtības kompleksiem. Vēl piecus gadus atpakaļ man ne prātā nenāca, ka internetā aizstāvēšu tā sauktos oligarhus. Īpaši jau Šķēli, bet redzot kādas metodes izmanto tie, kas sevi devē par "gaišajiem" spēkiem, gribot negribot jānostājas godaprāta pusē, jo visu šo bolriksu, streipu, kažoku metodes ir vienkārši derdzīgas, bet loģika pilnīgi ar kājām gaisā. Nu kā var atklātu balsojumu pasludināt par demokrātiskāku kā aizklātu? To pat Padomju propagandisti nespēja, bet Streips spēj gan. Un ne jau tāpēc, ka viņam kāds par to maksātu. Viņš to no tiesas tā domā. Kā var ar šādiem cilvēkiem vispār diskutēt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis - Boldrix 18.02.2011 22:07
Jūsu rakstītajam var piekrist, var nepiekrist. Tomēr pēdējais teikums (par Vaškeviča kājām) atklāj Jusu patieso smerdeļa dabu. Tikai īpaši zemiski ļautiņi var ņirgāties par cilvēla fizisko izskatu. Turpmāk zināšu, ka Jūsu komentārus nav jālasa, tiem vieta kaķim zem astes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Boldrix 18.02.2011 21:22
Cik es saprotu, komentāros dominē anti-ārzemju-labāk-jau-savējie-oligarhi-kam-klanīties publika. Domāju, ka ja cilvēks visu dara pēc labākās sirdsapziņas, tad viņam nekas nedeg un nav nekur jāsteidzas un var arī pagaidīt kaut vai 7 gadus, kamēr kāds no Puzes klana tiks arī oficiāli atzīts par vainīgu kādā noziegumā (protams, visās tiesu instancēs, savādāk jau tas neskaitās), bet līdz tam droši varat palikt pie sava viedokļa, ka tā ir ārvalstu oligarhu, viņu vietējo pakalpiņu un iztapīgo žurnālistu cītīgi būvētā konspirācija. Kā arī mēs pārējie paliksim pie sava viedokļa, ka Saeimā ir jābūt deputātiem, kur katram ir savi principi un galva uz pleciem un ka ne visi ir balti un pūkaini, bet drīzāk varas sagrābšanas rezultātā ir panākuši to, lai neeksistētu šis visās instancēs atzītais noziegumu apstiprinošais spriedums (Varbūt arī Vaškeviču ievēlēt par tiesībsargu? Viņš taču nav notiesāts. Jo galu galā tā ir provokācija pret viņu un ir pārkāptas viņa tiesības, līdz ar to viņš ir tāds kā cilvēktiesību aktīvists. Viņš ir arī riktīgs vecis - žurnālistei var uzšaut ar durvīm vēsā mierā. Turklāt viņa kājas liecina par to ka tikko 200 jūdzes ar zirgu ir nojātas).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 18.02.2011 19:43
Degvīn, laikam vecuma trīce piemetusies. Žēl, ka tā. Un TI tomēr ir starptautiski atzīta organizācija. Latvija tomēr ir korumpēta valsts. Kas no tā visa Jums ir tik ļoti nesaprotams?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

degvīins 18.02.2011 18:44
Atvainojiet, nejaušs dublis. Gribējās konkrētāk, bet ne pieklājīgāk. Streips pret citādi domājošajiem jau arī nevaldās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


degvīns 18.02.2011 18:41
Atvainojiet, Streipa kungs, bet Jūs līkuļojat. Pirmkārt, Jūsu piesauktā TI "pasaules vadošā" korupcijas apkarotāja visbiežāk darbojas tikai vienas valsts interesēs, jo tai ir savs skelets skapī - saistība ar šīs valsts valdību un izlūkdienestiem. Otrkārt, tieši tāpēc tā saucamā korupcijas apkarošana notiek ļoti izvēlīgi, jo ir korumpētas valstis par kuru izcelšanu skan: kuš. Piemēram, nekad neticēšu, ka Latvija, lūk, ir korumpētāka par trīsdesmit Āfrikas un Āzijas valstīm (un pat ne Eiropas). Tāpēc kasiet savu daudz cietušo un novecot sākušo pēcpusi pats.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


degvīins 18.02.2011 18:32
Redziet, Streipa kungs, Jūsu piesauktā TI tikai daļēji uzskatāma par patiesi korupciju apkarojošu, turklāt šai "pasaulē vadošajai" ir savs skelets skapī. Pirmkārt, tā ir ļoti izvēlīga pret dažu valstu korumpantiem, bet barga pret citiem. Nav jau brīnums, jo organizācijai, kas ir saistīta ar zināmas valsts valdību un izlūkdienestiem vajag pievaldīt muti vienā gadījumā, bet skaļi jābrēc citā. Otrkārt, nekd neticēšu, ka Latvija, lūk, ir korumpētāka par daudzām Āfrikas un Āzijas valstīm. Kam šis pseidoziņas ir nepieciešamas? Varētu teikt, ka Maskavai, bet tās izplatās ne jau Kremļa puses. Kasiet vien savu daudzkārt lietoto un pakāpēniski novecojošo pēcpusi pats.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 18.02.2011 18:26
Tu jau nu Kārlīt šeit esi vienīgais kas bļaustās un saukājās! Vai tā mamma Tevi mācīja!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ha 18.02.2011 18:06
Vēlēšanām jābūt aizklātām. Tepat jau rakstā piemērs- deputāts Šķesteris pateica kaut ko ne tā kā vienam žurnālistam-bļaurim gribējās- un tiek apriets no visām malām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bet 18.02.2011 18:03
vadošā pretkorupcijas organizācija saucas TRANSPARENCY International
---

Tad jau arī tualetes vajag taisīt ar caurspīdīgām sienām, kāpēc deputātiem jāslēpjas. Un iespējams, ka jūrmalgeita ar tad nebūtu notikusi :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 18.02.2011 17:57
Kārlis Streips > lasītājiem 18.02.2011 17:26 ...Kāpēc ievēlētam tautas pārstāvim no tautas ir jāslēpj savs lēmums par jebkuru lietu, tajā skaitā arī par...
----------------------------
Tāpēc, ka Latvijā - atšķirība no jebkuras man zinamas valsts - ir kviecoša, histēriska žurnaļugainība, kas ir uzurpējusi pilnu pārvaldību pār sabiedrību.
Latvijā nav 3 Valsts varu un 4. vara - neatkarīgi mediji.
Latvijā ir kviecoša bezatbildība, kurā ikviens, kurš nosauc sevi par žurnālistu, bradā pa sili un tur pat ķēzās bez jebkādas aiztures. Nekādu pierādījumu, nekādas atbildības par izkviekto! Un tad ir kaut kādu likumdevēja, izpildu un tiesu varu vanckariņi, kuriem labākajā gadījumā varētu piešķirt 12., 13., un 14. numuru, bet nekādā gadījumā ne vairāk par 6.-tajiem.

Un, lūk, no tā ir jāslēpjas ikvienam, kas nav ar mieru peldēt šajā vircā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis 18.02.2011 17:57
Atvainojos, "Saeimas", drukas kļūda.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

anglosaxis - Karlis Streips 18.02.2011 17:56
Lai atklātība būtu pilnīga, varbūt arī saeimas un pašvaldību vēlēšanās mūsu, visu Latvijas pilsoņu balsojumam vajadzētu būt atklātam? Prom visas kabīnes, katrs grāmatā oficiāli ieraksta, par ko balso, un beigās visi saraksti tiek publicēti. Nav jāslēpj no tautas, par ko nobalsojis Streips, par ko anglosaxis...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


r. 18.02.2011 17:39
Kad Latvijā partiju deputātu kandidāti un deputāti būs neatkarīgi no partijas vadības, tad varēs arī rīkot atklātas vēlēšanas. Prieks, ka Parlaments (un caur to arī Latvijas tauta) vakar kārtējo reizi ierādīja sorosīdiem viņiem pienākošos vietu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips > lasītājiem 18.02.2011 17:26
Jā, lasītājiem, tajā skaitā tiem, kuri ir nobļāvušies par to, kāds ir Streips un ar to apmierinājuši vajadzību kārtējo reizi pakasīt savu pēcpusi. Galvenais jautājumā par šiem balojumiem ir ļoti vienkāršs: Kāpēc ievēlētam tautas pārstāvim no tautas ir jāslēpj savs lēmums par jebkuru lietu, tajā skaitā arī par Valsts prezidenta ievēlēšanu? Tam nav nekāda sakara nedz ar naudu, nedz ar demokrātiju. Tas ir vienkārši jautājums par to, vai politika notiek atklāti, vai politika notiek zoodārzā. Un tam, savukārt, nav nekāda sakara ar Sorosu vai Sorosa trūkumu. Nav nejaušība, ka pasaules vadošā pretkorupcijas organizācija saucas TRANSPARENCY International. Jo slēpjoties aiz apgalvojuma, ka "demokrātiju" veicina slepenība un nekā nesastāstīšana, politikāņi darbojas vidē, kurā korupcija var plaukt un zelt. Un, jā, tajā skaitā arī domājot par to, kā mūsu "gudrās galvas" nonāk pie tā vai cita kandidāta tādam vai citam amatam.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Latvietis 18.02.2011 17:17
Kad atbrauks kāds pasaulē atzīts cilvēktiesību ekperts, demokrāts, tad viņam var pajautāt - kāds balsojums ir demokrātiskās un no naudas mazāk atkarīgs - atklāts vai aizklāts? Gribētu redzēt to demokrātu, kas atbildētu, ka atklāts balsojums ir demokrātiskās, jo atklāti balsojot var vieglāk pretoties naudas un partijas vadoņu gribai. Kaut kāds absurds, bet daži te vēlas melnu pataisīt par baltu un otrādi. Ja šitādi mums tie demokrāti, tad lai lasās atpakaļ uz savu USA, kur gan tādiem "demokrātiem" uzreiz parādītu īsto vietu pie maoistiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Latvietis 18.02.2011 17:09
Palasot ko rakta tādi cietpauri kā Boldrix pārņem patiess prieks, ka tādu Latvijā ir tik maz un vismaz pagaidām viņi ir mazākumā. Iedomājoties, ka būtu jādzīvo tādā tāda sasmakušā telpā, kādā vēlas dzīvot boldrixam līdzīgie pārņem šausmas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 18.02.2011 16:45
Paldies Kārlim par šīs tēmas atvēršanu .Nudien neuzzinātu ka ir tik daudz līdzīgi domājošu cilvēku Latvijā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pāvels 18.02.2011 16:12
Nav jau brīnums, kāpēc sorosītiem un viņu atbalstitajam politiskajam spēkam ir vajadzīgi atklātie balsojumi, problēma ir, ka nav 51 balss, tad, lai savējie tiktu augstos amatos vajag atklāto balsojumu, jo, zinot to, ka sorosīti parasti ir visskaļākie bļāvēji, viņi smuki varētu iekliegt savējos amatos, jo tas, par ko šeit nerunā K.Streips, ir publiska ķengāšanās par tiem deputātiem, kuri nez kāpēc uzdrošināsies peldēt pret sorosītu main stream un nobalsot par nepareizo kandidātu. Jāsaprot, ka demokrātija paredz viedokļu dažādību, taču sorosītiem demokrātija nozīmē, ka viņu viedoklim ir jābūt tam īstajam. Un labi vien ir, ka ir A.L., kas nekautrējas paust savu viedokli, cilvēkiem ir iespējas izvērtēt gan sorosītu, gan citu viedokli un izvēlēties, kam viņi vairāk piesliecas. Tas, ka šī bloga autors vaino sabiedrību, ka tā ir vainīga, jo redz atbalsta citus politiķus, ne tos, ko K.Streips, dod vielu pārdomām, ka runām par demokrātiju ir tukša skaņa. Pieņemsim, ka šis sorosītu priekšlikums būtu izgājis cauri, labi, kas talāk, nākamajās vēlēšanās atkal sorosīti negūst vairākumu, prasām atklātu balsošanu Saeimas vēlēšanās, kur problēma, mēs taču esam vienīgā valsts pasaulē, kur vēlētāji var atlaist parlamentu. Tikai vai sorosīti neapzinās to, ka paies laiks un viņi vairs nenoteiks main stream un tas, ko tagad paši ir panākuši vai vēlas panākt nāks kā bumerangs atpakaļ. Šis parlaments, kurā sorosītiem ir vislielākā frakcija var būt tieši tas, ko arī atlaidīs, turklāt tik daudz krēslu viņi vairs nekad nedabūs, redzēsim milzu cirku, kāpēc nevajag atlaist. Liekulība un paštaisnums ir sorosītu neārstējama problēma, kas arī kļus par viņu lielāko klupšanas akmeni agri vai vēlu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


marinēts mārrutks 18.02.2011 16:09
Latviešiem patīk klanīties naudai un naudas maisiem,laikam tāpēc,ka pēdējos divsimt gadus dzīvojuši relatīvā trūkumā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


juris1 18.02.2011 16:03
Streips gan savu izvēli vēlēšanās neatklāj ka vai par stenderi... laikam takš kaunās par to ko ir darījis.
...un vispār -ko tas cilvēks te mocās ar " šādiem un tādiem" -vai tad labāk nebija Čikāgā rakstīt rakstiņus varavīksnes apmirdzētajā avīzītē savu domu biedru lokā? Gan jau mēs tie mežoņi kautkā iztiksim.
Par Mūrnieci-pirmā bezdelīga ...(ko nevar celt,to nevar nest ...par to cieņa -žēl ka saprašana nāk tik vēlu)vēl jau gājputnu bars ilgojas pēc ārlietām ,ekonomiku,azsardzības min.,kultūru ...un pašu četraci.Sarežģītāk ir ar pārējo jenotu baru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Bet>Boldrix 18.02.2011 15:41
Par to kaunu, lai deputāts pats pasaka, bet drīzāk jau daudzi vēlas izbēgt no žurnālistu noķengāšanas par nepareizo viedokli.
Bija jābūt gana drosmīgam, lai publiksi pateiktu, ka neatbalsta sv. Maizīti, bet skatoties ar šodienas aci, var teikt ka tiem kas viņu neatbalstīja nevis ir jākaunās, bet jābūt lepniem par šādu lēmumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Boldrix-Bet[am] 18.02.2011 15:22
Labi kāda starpība no kā slēpies no vēlētājiem vai no frakcijas vadītājiem. Svarīgi ir tas, ka tev ir kauns par to ko tu dari, ja reiz nevari publiski to atzīt. Ja deputāts nevar argumentēt savu rīcību, tad ko mums kā vēlētājiem un arī frakcijas vadītājam būtu jādomā par šādu cilvēku?
Un es atvainojos kādā sakarā, lai prokurors sāktu vajāt kādu nevainīgu cilvēku? Tas pat priekš Latvijas būtu izbrīnas vērts notikums. Tā kā šis arguments ir netikai baltiem diegiem šūts, bet norāda uz to, ka šādus argumentus var iztiekt tikai cilvēks, kurš plāno darīt kaut ko tādu ko vēlāk var nākties vērtēt prokuroram.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


degvīns 18.02.2011 14:52
Jums gan ir plaša informācija vai bagāta fantāzija, Streipa kungs. Līdz šim no Jums biju dzirdējis tikai par kaut kādu mistisku Puzes ķeizaru, bet tagad uzzināju, ka Puzē ir tikpat mistisks meža rūķis. Ir gan tajā Kurzemes pusē visādi savairojušies. Starp citu, es savukārt esmu dzirdējis par kādu iznireli no Čikāgas, kurš sevi iedomājoties par žurnālistikas korifeju. Kas tikai negadās šajā pasaulē!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Bet>Boldrix 18.02.2011 14:35
"..katrs partijas vadītājs var pārliecināties, ka tieši tik viņu pakalpiņi būs nobalsojuši tā kā vajag"

Bet ja kāds nav nobalsojos, tad ko? Kolektīvo sodu visiem? Taču atklātajā balsojumā uzreiz redzams, kurš ir tas izlecējs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Boldrix-latvietim 18.02.2011 14:07
Vai tas ir tik nesaprotami avi tu izliecies. Nopirktajām(partijas vadības pateiktajām) balsīm ir kontrolsumma. Publiski to sauc par brīvo balsojum, bet pēc tam katrs partijas vadītājs var pārliecināties, ka tieši tik viņu pakalpiņi būs nobalsojuši tā kā vajag, ja kaut viens būs domājis ar galvu tas nāks klajā. Savukārt sabiedrība it kā neko nenojaušs, jo pieļauj teorētisku iespēju, ka tiešām katrs balso pēc sirdsapziņas. Līdz ar to sabiedrības nevar precīzi izskaitļot, kas un kā, lai arī bieži vien tendences tā pat ir redzamas.
Kāpēc es gribu atklāto balsojumu? Lai nāk zzs izcilie deputāti un nevis kamerā melo sabiedrība, ka balsoja par, bet beigās summa nesakrīt, bet lai paskaidro kādēļ balsoja pret. Piemēram: es jau neesmu nekāds politiķis, mani Aivars vai Atis vai kurš tur uzrunāja teica, ka esot vajadzīgs Saeimā, tā nu es te sēžu un daru visu ko valde man liek, vai arī es jau nemaz neesmu speciālists par šādiem jautājumiem un tādēļ palūdzu frakcijas viedokli. Pēc šī man skaidrs, ka šie cilvēki Saimā nepārstāv mani bet Brigmaņa noformulēto viedokli, kas manā skatījumā nu nēkādā veidā neatgādina demokrātiju. Ja nu vienīgi par demokrātiju neuzskata, ka sabiedrības daļa, kas ir iebiedēta sorosiem un gejiem, vai kas ir nopirkta par krāšņiem reklāmu pasākumiem balso par stingro dūri - mazāko ļaunumu savā izpratnē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Boldrix 18.02.2011 13:59
Latvietei. Cik saprotu tā ir ironija tavā balsī(tekstā). Jā lembergi un šķēles nodara lielu ļaunumi, tieši viņi ir tie, kas ir samaitājuši politiku, padarījuši to par tirgus placi, kurā pietuvinātie uzņēmēji cīnās kurš izcels visvairāk valsts naudu. Deputāti ir ekonomisku grupējumu pakalpiņi un viena deputāta viedoklim nav nekādas vērtības - Saeimā nesēž personības vismaz tās nekad nav bijušas vairākumā. Tieši šī neuzticība varai arī ir pamatā visām citām ēnu ekonomikas izpausmēm, ko sabiedrība ļoti labi ir piepratusi, bet nav spējusi uzticēties pašu vēlētam parlamentam jau nedēļu pēc vēlēšanām.

SCP arī ir kreisie - lūdzu varēji balsot par viņiem, taču tev vajadzēja zzs jo vārds liberāls ne ekonomikā, bet cilvēktiesības ir tas, kas tevi patiešām baida. Šlesers, Lembergs un Šķēle nekad nepieļaus, lai kaut kādi mākslinieki, geji vai citi, kuriem arī ir cilvēktiesības, varētu būt līdzvērtīgi ekonomisko liberāļu uzvarētajā cīņā pret mazāk rausīgiem elementiem. Tā vietā viņi lamās Sorosu, kurš dotē tādas darbības, kuras, līdzšinējo politiķu darbības rezultātā, valsts nepietiekami atbalsta, piemēram, korupcijas pētniecība, atbalsts reģioniem (jā ir vēl arī citas atbalsta formas bez oranžiem mersedesiem). Bet kā mēs saprotam šī ir ideoloģiska diskusija, jo vārdos visi saprot, ka zagt ir slikti, ka izšķērdēt ir slikti un ka būt par Sāru Peilenu ir slikti - tikai mēs nezinām, kurš ir vislielākā Sāra Peilena Latvijā, jo redzam visu caur savu ideoloģisko prizmu. CIETI!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Latvietis - Boldrix 18.02.2011 13:54
Izlikšos nemanām Jūsu neslēptos apvainojumus. Bet paskaidrojiet lūdzu, kādā veidā atklātais balsojums ir demokrātiskāks par aizklāto?
Precizēšu jautājumu. Kā mēs visi zinām (to es saku ar ironiju) ZZS ir Lemberga pakalpiņu partija. Ja ir atklātais balsojums, tad deputātiem nav nekādas izvēles - kā Lembergs saka tā jābalso un nekur tu nevari likties - balsojuma rezultāts kā uz delnas. Bet, ja balsojums ir aizklāts, tad katrs pakalpiņš var Lembergam teikt, ka es jau balsoju kā jūs cienītkungs likāt, bet aiziet un balsošanas kabīnē nobnalsot kā pašam sirdapziņa liek. Un lai Lemebergs un visi pārējie naudas maisi iet ieskrieties.
Tas taču ir tik loģiski kā 2 reiz 2. Problēma ir tā, ka ne jau pēc demokrātijas jūs alkstat, bet tieši otrādi - pēc totalitārisma, kur katru varētu ar masīvu spiedienu ietekmēt. Es kā tolerants un demokrātiski noskaņots cilvēks esmu pilnīgi pret šādu totalitārismu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


r. 18.02.2011 12:44
K.S. jautāja "cik ilgi"? Atbilde ir vienkārši - kamēr tauta kļūs gudrāka vai t.s. "eksperti" un "žurnālisti" kļūs mazāk pārdevušies labējām partijām.

Aitklāts balsojums Latvijā nav iespējams, jo tad pilnā mērā sāktu darboties partiju vadības diktatūra pāŗ deputātiem. Citās valstīs (piem., ASV) ir iespējami atklāti balsojumi, jo tur deputāti nav atkarīgi no partiju vadības - tur deputātu kandidāti visu - sākot ar naudu savai un partijas kampaņai un beidzot ar vietu kandidātu sarakstā izcīna godīgās primaries. Latvijā notiek pilnīgi pretējais - to apliecina kvotu noteikšana Vienotības sarakstā un tas, kā sarakstā tika iekļauta Ēlertes lietussargu grupa. Grūti iedomāties, kādam jābūt cilvēkam, lai šos Vienotības gājienus nosautku par demokrātiju, tas ir aziātisms šī vārda sliktākajā nozīmē. Un tas attiecas arī uz Mūrnieces lietu.

Un attiecībā par Vienotības (vai tās labējā spārna - JL un PS) rūķiem - skaidrs, ka kaut kādā nozīmē šādi rūķi ir - tie ir visi bagātie Latvijas bāleliņi, kuru intereses Vienotība aizstāv kā labēja savienība. Tiešī šo bagāto rūķu - bāleliņu dēļ mums ir gan antisociāls būdžets, gan nav īpašnu nodokļu luksus pirkumiem un kolekciju priekšmetiem, šo bagāo rūķu - bāleliņu dēļ notiek arī iekšējās devalvācijas politika, kas šiem rūķiem - bāleliņiem atļauj saglabat viņu primitīvos - automazgātavu-koneveijeru-pērkuunpārdod biznesus, utt. Nedomāju, ka šī labējās Vienotības strādāšana ir mazāk pretīga par citu K.S. kritizēto partiju darbiem. Cik tad Latvijas t.s. oligarhi būtu varējuši pa šiem 20 gadiem sazagt? Labi ja vienu vai divus miljardus kopā. Bet cik pa šiem 20 gadiem labējas valdības ir netaisnīgi, antisociāli pārdalījušas budžeta naudu? Tā ir daudzkārt lielāka summa. Tātad - arī itkā legāli strādājošie var nodarīt tautai daudz lielāku netaisnību nekā korumpētiem.

Un te nu rodas jautājums - kāpēc tad tauta joprojām vēlēšanas pēc vēlēšanām ievēl tieši labējās partijas, kas to visu dara? Atbilde laikam nav tālu jāmeklē - tāpēc, ka "eksperti" un "žurnālisti" nespēj vai negrib ierdaudzīt to, ka Latvijas politikā lietas nenotiek kā Rietumos - šei ir stingra partiju vadība un vēlētāju ļoti vienkārši var apmuļķot ar saukļiem par nacionālismu un Krieviju. Tiesa gan - arī žurnālistiem un ekspertiem tā ir vieglāk pelnīt savu naudu, jo ir taču jāzina tik maz lai nkliegots 'krievi nāk' vai 'kalvītis bija slikts' vai '... ir korumpēti'. Kad vēlētājs, žurnālisti un eksperti kļūs gudrāki (un pēdējās divas šķias - arī godīgākas), tad būs pārmaiņas uz labo pusi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Gunta Leona 18.02.2011 11:56
Kāda tauta, tāda valdība

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

atviete 18.02.2011 11:49
Jā, Lembergs baigo postu dara Latvijai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Boldrix 18.02.2011 11:43
Tā sauktais 'Latvietis' jau arī nodemonstrē mūsu sabiedrības tolerances līmeni. Šis ir jautājums par prioritātēm. Atceros pētījumu:
Kādas ir būtiskas politiķa īpašības:
Godīgums, profesionalitāte utml
Kurš būtu piemērotākais premjerministrs:
Puzes rūķis.

Respektīvi daļai sabiedrības kaitina tādi diplomātiski, spriedelējoši profesionāļi - viņiem vajag konservatīvus valdonīgus tipiņus un tā labā viņi ar mieru upurēt atklātību un godīgumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Mg 18.02.2011 11:23
Nu tad vēlreiz par aizklātajiem balsojumiem. Manuprāt to jēga ir tā, ka tad ievēlētā amatpersona ir ieguvusi tieši Saeimas, nevis koalīcijas vai opozīcijas vai kādu konkrētu partiju atbalstu. Ideālais variants ievēlēšanai būtu tāds kā ierakstīts likumā – vismaz piecu deputātu grupas izvirza kandidātus, tad notiek to apspriešana un pēc tam deputāti aizklāti izvēlas labāko. Un nekādu runu par to vai tas ir koalīcijas vai opozīcijas virzīts kandidāts, nekādas slepenas novērošanas, nekādas partiju disciplīnas un nekādas žurnālistikas izmeklēšanas kas par ko ir nobalsojis.
Kāpēc tad mēs vēlam šos 100 deputātus, liekam plusiņus, svītrojam, ja pēc tam mēs neuzticamies viņu godaprātam?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


x 18.02.2011 11:11
kkkaarli, kkkaarli. ir tachu tik daudz lielisku vietu pasaulee, kur it kaa valda likuma speekes un uz kuraam tu vareetu aizvaakties uz neatgrieshanos. kaut vai uz savu ASV, to pashu, kas iebrauka neatkariigaa valstii un bez likuma un tiesas pakaara vieteejo dikatatoru, bet kaa ieganstu izmantoja safabriceetas zinjas par kaut kaadiem mistiskiem kjiimiskiem ierochiem. nu jaa, tagad tajaa valstii ir taads haoss, ka prieks skatiities.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Madris 18.02.2011 10:48
Kā var būt tik pataloģisks naids pret Lembergu, prāvai pret viņu jau apritējuši divi gadi, bet gals pat nav ne tuvu pie horizonta.Tā kā viņš ir attaisnots stulbi safabricētā grinberga lietā, tad, kur ir garantija, ka šī lieta nav safabricēta.Nebūtu viņš savulaik atteicis Ventspils ostu amerikāņiem, laikam ,nebūtu arī nekāda smagos noziegumos apsūdzētā.Šo rakstu tikai tāpēc,kamēr nebūs pierādīts, ka pret politiķi nevar tik vienkārši fabricēt apsūdzības, tikmēr aizklātais balsojums ir nepieciešams.Kariņš pat nav nožēlojis savu rīcību, par kādu atklātību te Latvijā pat ir vērts runāt.Tagad izskatās, ka Miķelsons arī kādam ļoti traucējis.Vispār jau mazliet labāk lietas iet, jo agrāk neērtās personas mira no bišu kodumiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

nata 18.02.2011 10:45
lieta tāda, ka nonākot zem kāda egregora , cilvēks paliek līdzīgs savējiem. Baidos , ka arī R.Dzintara puiši nepaliek par vienādajiem politikāņiem.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Latvietis 18.02.2011 10:30
Paldies Dievam, latviešu sabiedrībā tomēr nav vairākums tādu totalitāristu kā šī artiķeļa autors. Uz ko viņš aicina uz linča tiesu. Un, ja tāda totalitāra sistēma nodibinātos, tad pirmais kā netradicionāli orientētais tiktu piekauts. Un savas prettiesiskās vēlmes vēl nekaunās piesegt ar runām par likuma aizsardzības sistēmu. Vienkārši pretīgs mēglis ir šis tips. Ja būtu tradicionāli orientēts, tad noteiktu būtu kopā ar Sāras Peilinas tējas dzērājiem. Tikai tagad ir pretējā totalitārisma nometnē.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips