Kā “Visu Latvijai!” tuvina Latviju Eiropai 52

Līdz ar šīm Saeimas vēlēšanām Latvija ir beidzot tiešām pievienojusies Eiropas valstu saimei. Vistiešākajā veidā. Līdz ar krīzi nacionālradikāļu pozīcijas Eiropā ir kļuvušas krietni stiprākas. Francija izraida romu tautības cilvēkus, Šveicē aizliedz minaretus. Itālijā Berluskoni iebraucējus bez dokumentiem sauc par “ļaunuma armiju”. Vācijā viens no Centrālās bankas vadītājiem publicē grāmatu ar aicinājumu vāciešu tautai paplašināt savu lebensraum, jo citādi musulmaņi imigranti nomākšot pamatnāciju. Vairākās Eiropas valstīs vietas parlamentos ieņēmuši labējie ekstrēmisti, svaigākais piemērs ir Zviedrija. Tagad tas noticis arī pie mums. Septiņus krēslus jaunajā Saeimā deldēs partijas “Visu Latvijai!” cilvēki.

Iesaki citiem:

Raivis Dzintars un viņa komanda vismaz līdz šim aizrautīgi godināja Kārļa Ulmaņa režīmu, un maz ticams, ka šajā ziņā kaut kas ir mainījies. 15. maijs viņu kalendārā ir svinamā diena. Tāds nu ir demokrātijas paradokss – tauta var nobalsot arī par autoritārisma atbalstītājiem. Arī par Hitleru, kā to pierāda vēsture. Vispār jau, kā klīst runas, geji šoreiz esot balsojuši par “Vienotību”. Taču tagad viņiem, iespējams, būs jāsamierinās ar to, ka ministru prezidents Valdis Dombrovskis strādās kopā ar homofobiem. “Visu Latvijai!” puiši nekad nav īpaši slēpuši savu attieksmi pret mazāk tradicionālām seksuālajām orientācijām. Protams, izņēmums ir poligāmija, jo to piekopj viens no pašu pulka. Bet, kad runa ir par seksuālajām minoritātēm, tad valodiņa pēkšņi kļūst skarba jo skarba. Viens no vislatviešu flagmaņiem Jānis Iesalnieks tikai pirms trim gadiem gejus dēvēja par deģenerātiem, bet Pride pasākumu – par „dzīvnieku (es drīzāk teiktu - lopu) pastaigu krātiņā”. Autors gan laikam vēlāk apdomājies un bloga ierakstu dzēsis, taču google cache nemelo. Kādā citā, nedzēstā ierakstā, Iesalnieks pauž prieku par Krievijas režīma vēršanos pret gejiem: „Pateicoties krievu konservatīvo spēku aktīvajai pretestībai un Maskavas milicijas stingrajai rīcībai, šodien Maskavas centrā Tveras laukumā paredzētā, bet varas iestāžu aizliegtā geju parāde ir izdzenāta.” Interesanti gan. „Visu Latvijai!” pārmet Saskaņas centram sadarbību ar Putina varas partiju. Taču paši priecājas par to, ka Krievijas varasiestādes apspiež demokrātiju. No otras puse, nav jau nekāds brīnums. Iesalnieks dažādos interneta forumos ir sen pazīstams ar savām runām par „totalitāro liberālismu, kas izliekas par demokrātiju, bet patiesībā vajā un dažādi ierobežo cilvēkus, kuri nepiekrīt valdošās elites liberāli kosmopolītiskajam kursam”.

Vai “Visu Latvijai!” var uzskatīt par rasistiem? Par to, protams, var strīdēties. Viņi paši noteikti apgalvos, ka nav. Taču Raivis Dzintars vismaz līdz šim ir pieturējies pie uzskata, ka ādas krāsa “ir viena no nacionālās identitātes iezīmēm, līdzīgi kā tradīcijas, raksturs un valoda”. Citāts ir no Raivja raksta 2004. gadā, iespējams, viņš tagad teiks, ka savas domas ir mainījis. Ja tā, tad es teikšu – lūdzu, sniedz šo atbildi ar melu detektoru. Un arī Iesalnieku lūdzu pieslēgt melu detektoram, un tad lai pastāsta, kāda ir viņa šībrīža nostāja . Man ir aizdomas, ka “Visu Latvijai!” puiši savu naidu pret cittautībniekiem, savu homofobiju, savu nepatiku pret demokrātiju nekur nav pazaudējuši. Šie uzskati dus viņu sirdīs, gaidot piemērotu brīdi, lai tos īstenotu. Vai mēs sniegsim viņiem šādu brīdi?

Tā vai citādi, vismaz nacionālradikāļu popularitātes un ietekmes ziņā mēs esam kļuvuši tuvāki Eiropai. Bravo! Šajā ziņā Eiropa, vismaz tās nacionālradikāļi, mūs sapratīs. Tikai atšķirībā no citām Eiropas valstīm pie mums nav pietiekami spēcīgu kreiso kustību, kuras nepieļauj pārāk klajas nacionālradikāļu izpausmes. Nav tādu cilvēku, kuri tad, kad būs vajadzīgs, nostāsies un pateiks – no pasaran! Diemžēl 50 gadi Padomju Savienībā ir mūs imunizējuši šajā aspektā.

Naivi būtu cerēt, ka Dombrovskis izvēlēsies neiekļaut VL-TB/LNNK koalīcijā tikai šīs „nelielās” detaļas pēc – teju visi šī grupējuma Saeimā ievēlētie deputāti ir nacionālradikālie vislatvieši. Taču premjers varētu apdomāties, pirms ielaist valdībā elementus, kuru nostāja demokrātijai svarīgos jautājumos ir visnotaļ apšaubāma. Protams, daļa vēlētāju ir atdevuši savas balsis par viņiem. Taču tas nenozīmē, ka lielākiem ievēlētajiem spēkiem jāļauj mazajai radikālajai grupiņai izmantot valdību, lai cīnītos pret pašpasludināto „totalitāro liberālismu”. Ja nu vislatviešus tiešām ir jāiekļauj valdībā, ir jānorobežojas no viņu radikālajiem uzskatiem. Nemaz nerunājot par to ieviešanu dzīvē. Ceru, ka premjers nav pilnīgi imunizējies pret demokrātiju un nepieļaus oficiālu 15. maija svinēšanu, naidīgas izpausmes pret gejiem, nepamatotu mazākumtautību tiesību ierobežošanu. Tuvosimies Eiropai, taču pa demokrātijas ceļiem!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (52) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māris Vanags 11.10.2010 22:07
Gribas pajautāt visiem. Latvijā dzīvo daudz nāciju: latviēši, krievi, baltkrievi, ukraiņi, poļi... Kāda ir Latvijā saziņas valoda starp nācijām? Man ir tāds sapnis, lai tā būtu - Latviešu valoda. Krievi sazinoties ar poļiem vai ukraiņiem un arī latviēsiem, lieto krievu valodu. Kāpēc poļiem sazinoties ar baltkrieviem Lātvijā jālieto krievu valodu, nevis latviešu? Ja jau mēs dzīvojam Latvijā, saziņas valodai jābūt - latviešu, tāpat kā Krievijā - krievu, Francijā - franču. Vai tā nav latviešu lingvistiskā diskriminācija savā valstī. Piemēram Māskavā es braucu maršruta busiņā, bet salonā nepārtraukti skan ķīniešu popmūzika vai ziņas ķīniešu valodā. Un tas ir praktiski katrā busiņā. Kāda būtu krievu reakcija?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Visu Latvijai 07.10.2010 23:38
Atvainojos vēlreiz - sodomīti rakstās ar mazo burtu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Visu Latvijai 07.10.2010 23:36
Es atvainojos par to ko rakstīju Visu Latvijai atbalstītājam. Un pilnīgi viņam piekrītu - Sodomītiem nedrīkstētu ļaut uzstāties publiskā telpā. Un jautājums par lezbietēm bija mana stulbība. Lūdzu piedodiet.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

urbis 07.10.2010 10:45
Pēc stila un satura liekas, ka mācīti cilvēki te raksta, tad kāpēc ķēzaties par autoru un nerunājat par tēmu? Daudziem te tāds tirgusbābu stiliņš. Kaut kā stipri provinciāli tas izskatās, dārgie biedri....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Visu Latvijai 07.10.2010 09:34
Nu pirmkārt interesanti, kāpēc nepiemini lesbietes? Jo patīk skatīties? Otrkārt, nez kopš kura laika kristietība ļauj būt par varenu statistiķi? Jo citi dati un ne jau tikai geju, liecina, ka visstraujāk inficēto skaits pieaug jaunu precētu heteroseksuālu sieviešu vidū- visticamāk "pareizais" vīrs vismaz reizi aizgāja nokniebties ar kādu citu un aplaida sievu. Savukārt geju vidū no jauna inficēto skaits samazinās- acīm redzot nostrādā uzstājīgā aģitācija par kondomiem, ko "pareizie" kristieši noliedz...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Visu Latvijai atbalstītājs 06.10.2010 22:42
Sodomītiem nedrīkstētu ļaut uzstāties publiskā telpā.


Latvijas Kristīgais radio/cnlnews.tv

Pētījumi ASV, kurus pasūtīja valsts iestādes, pierādīja, ka homoseksuāļi veido vairāk nekā pusi no kopējā amerikāņu skaita, kuri ir inficēti ar HIV. Bez tam tā ir vienīgā grupa, kurā inficēto skaits arvien pieaug, ziņo kristīgie portāli.

AIDS kontroles un profilakses centrs ziņo, ka homoseksuāļi katru gadu veido 53% no jauna inficētajiem ASV pilsoņiem. Pie tam geji ir tikai 4% no visiem valsts iedzīvotājiem. Ar HIV inficēto geju ASV ir 44 reizes vairāk, nekā pārējo vīriešu, atzīmē pētnieki. Tajā pašā laikā, neraugoties uz biedējošo statistiku, ASV turpinās kampaņas par sodomītu tiesību paplašināšanu, kuri spītīgi turpina cīnīties par savu „laulību” atzīšanu sabiedrībā. Virknē ASV pavalstu viņiem tas jau ir izdevies.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Kalvis 06.10.2010 13:19
Manuprāt ekonomika ir ekonomika, bet energoresursi- tā ir fizika un ķīmija...Nē, protams, ir arī universālģēniji, kas ir kompetenti jebkurā jomā...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to Kurmītis 06.10.2010 13:17
Vārds nacists ir veidots no vādiem nacionālists un sociālists. Un, tā kā ekonomisti Zīles programmu (bet VL prot tikai svešās piemiņas dienās gorīties) ir novērtējusi kā ļoti kreisu, un to, ka nacionālisti, tā apvienība nemaz nenoliedz, tātad viņi ir nacisti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Eldars 06.10.2010 01:15
Teicami, Didzi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis 05.10.2010 23:44
Raksta stils visai labi atbilst tam arogantajam sejam, kas izlikts autora personificēšanai. Pliekana, meinstrīma šļurai līdzi tekoša denunciācija. Lebensraum, Hitlers, homofobi, rasisti. Agrākos laikos no Melbikša iznāktu perfekts stukačs. Varonīgi uzracis, ko tāds Iesalnieks ierakstījis savā blogā pirms sešiem gadiem, kad bijis 20 gadus vecs zaļš gurķis, un īsta stukača viedumā vispārina ar ko nu šis Iesalnieks "dažādos interneta forumos ir sen pazīstams". Raksta stils tik ļoti atgādina padomju propagandu, ka jāsāk šaubīties, vai maz Melbiksis pats to sacerējis, vai nospiedis no kāda padomju tradīcijas pārmantojuša oķečestveņņiku "orgāna", "no pasaran!" kurā katrā vietā vis neuzsmelsi. Ko vērti ir raksta pēdējie divi teikumi! Kā no "Pravdas", tikai modernās pareizrunas žargonā. Urra, tovarišči, urra! Četras kājas labi, divas kājas slikti! Četras kājas labi, divas kājas slikti!
Varonīgs gan šis Melbiksis. Droši izsakās par tēmām, par kurām laika gars glauda galviņu, ne soli pa labi, vai pa kreisi. Un kur nu vēl pa crazy. Viss akurāt pareizas trauksmainības rāmīšos. Lai piestāv pie pričenes.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kurmītis to Ieva 05.10.2010 23:09
Tu vispār saproti vārda nacists jēgu, vai arī esi tādās pašās pozīcijās kā padomisti bija 50 gadus, kas visus latviešus par fašistiem saukāja?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

otra puse 05.10.2010 21:01
Tā iet, kad akli seko kosmopolītisma/globalizācijas zvaigznei. Runā par plurālu sabiedrību, bet paša balsī skan naids pret citādi - nacionāli - domājošajiem. Ja tev riebjas latvieši, Didzi, esi vīrietis un pasaki to atklāti.

p.s. vēlēšanās balsoju par Vienotību, nevs VL. Bet man derdzas, ka jau tā marginālo un mazskaitlīgo latviešu nacionālistu daļu aplej ar tādām klišejiskām samazgām. Domā brīvāk, Didzi!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

rinķī apkārt 05.10.2010 20:08
VL par radikāļiem latviešu "domājošā" daļa uztver tikai tādēļ, ka šīs partijas piederīgie LV tiesiski aizstāvētās vērtības, tādas kā valoda, pilsonība uc uztver burtiski, cenšas šīs vērtības lietot ikdienā, nevis uztver, kā dekorāciju.
Ja par attieksmi pret sex minoritātēm, tad neesmu dzirdējis, ka kāds no VL būtu nonācis drošības iestāžu uzmanības lokā par naida kurināšanu, tā tad pārējais viss ir tikai interpretācijas par tēmu, kura tieši man ir pilnīgi vienaldzīga.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

twitter.com/Dzherijs 05.10.2010 18:57
Bet re, ka pēc pēdējiem aprēķiniem Iesalnieks tomēr nav ticis Saeimā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Bērziņš 05.10.2010 18:44
Kādas muļķības - saukt "Visu Latvijai!" par nacionālradikāļiem. Pat, ja partijas sastāvā ir daži cilvēki ar radikāliem uzskatiem (Sils, Iesalnieks) tas nenozīmē, ka visa partija ir tāda. "VL" ir normāla, nacionāli domājoša partija, nav jābūt īpaši gudram, lai saprastu, ka Melbikša raksts balstās uz veciem aizspriedumiem, nevis šodienas reālo situāciju. Varbūt varēja vēl vecākus grēkus Dzintaram piedēvēt ? Tikšanās ar Osipovu būtu krietni labāks iegants nomelnošanai, tāpat varēja pieminēt eiroskeptiķi Jāni Silu... vāji, Melbiksi, vāji!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

sorosa šakālis 05.10.2010 17:51
Diegabiksi zinām ! :)
Melu biksis ir pseidonīms?
Kāpēc ne Melu detektors ?
Būtu vismaz moderni...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis Liepiņš 05.10.2010 17:43
Ja VL puiši mani izdupsēs, es pārstāšu šo kritizēt! Goda vārds!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

likais 05.10.2010 17:38
Ideja skaidra. VL pienesums bus skaidrs tikai pec gadiem. Katra zinja, zhetons VL par teicamo aprekinu vai vienkarsho haljavu, ka tik daudz iekljuva Saeima. Pievienojoties, piemeram, Vienotibai, ta toch nebutu!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

MARA 05.10.2010 17:22
Lembergs jau runā ar sc ---ko tas varētu nozīmēt ====pašus ļaunākos murgus===hameleoni apvienojas ar sc+ zzs+pll===kā jums tas patiktu? VIENOTĪBA NEPALIEC IEDOMĪGA ----VALSTS BEZ TEVIS BŪS PAZUDUSI ,JA TU KLAUSĪSI RADIKĀĻUS vl! Vienīgo izeju jau atradis DOMBROVSKIS ---vienoties ar sc ===citādi valsts atkal grims izmisuma bedrē ===ļaudis atjēdzieties kamēr laiks ,gaidīt vairs nevar . PLĒSOŅA SEV KĀU NOKODĪS ,BET TIKS ĀRĀ NO LAMATĀM.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aija 05.10.2010 17:10
Autoru, laikam pederasti ir izpakaļojuši kādā krievu sādžā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

. 05.10.2010 16:30
Pēc raksta sapratu tā, - vai tu esi gejs, -tevi savulaik kāds no pašreizējajiem VL biedriem skolā apcēla, -tu esi krievs ar latviskotu vārdu/uzvārdu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 05.10.2010 16:29
Paldies autoram par blogu. Atzīstos, nebiju to izlasījis pirms šodien pats savā blogā uzrakstīju, kas man par "vislatviešiem" ir sakāms. Tiem, kuri te kreņķējas par "cherry-picking" ... kurā brīdī, jūsuprāt, pazūd cilvēku teiktā vai rakstītā derīguma termiņš? Ja cilvēkam bija pretīgi uzskati pirms trīs gadiem, tad ir absolūti pareizi jautāt, vai šādi uzskati viņā ir joprojām. Jo, kā rakstu pats savā blogā, te vairs nav runa par nevalstiskas organizācijas pašpuiku klubu, nu runa ir par Saeimas deputātiem un valsts vadīšanu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mazais 05.10.2010 16:28
Kāpēc homoseksuālisti ir homofobi un neieredz cilvēkus?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ļeņingrada 05.10.2010 15:48
Izskatās, ka VL ir Melbikša "pet peeve". Šeit ir Latvija, homofobi ir atrodami visās 5% barjeru pārvarējušajās partijās. Arī Melbikša piemeklētos argumentus par VL "nepatiku pret demokrātiju" nespēju uztvert nopietni.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis -- mur 05.10.2010 15:06
par šo blogu man neviens neko nemaksā. ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis -- Kalvim 05.10.2010 15:04
ar vienkāršu apgalvojumu, ka izteikumi atlasīti tendenciozi, jūs nevienu saprātīgi domājošu indivīdu nepārliecināsiet. tā var apgalvot par, atvainojiet, dajebkuriem citātiem. rakstā ir linki uz oriģinālajiem tekstiem - un katrs var pats pārliecinātie, cik "tendenciozi" kaut ko esmu citējis.

lai notiktu cherry picking, jābūt arī ķiršiem. un VL! gadījuma mēs varam redzēt veselu ķiršu dārzu ar dažādiem apšaubāmiem apgalvojumiem un uzskatiem.

ja viņiem geju jautājums nav aktuāls, tad prominenti partijas cilvēki ar tādiem tekstiem publiskajā telpā nemētātos. tas, ka priekšēlēšanu kampaņā tas nav ticis izcelts, ir drīzāk stratēģisks gājiens. nu nav šie puiši atteikušies no saviem agrākajiem uzskatiem!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mur 05.10.2010 14:59
Liekas mierā K un E, Didzim samaksāja par krāsainu rakstu sēriju un viņš to godprātīgi izpildīja. Šoreiz viņš to izdarīja ap viena krāna homofobiju. Mēs zinām, ja cilvēks interesējas druscinj vairāk par avīžu virsrakstu un 2004 citātu (citāts principā ir izgriezums no k-kā)līmeni, viš saprot, par kādu 'nacismu' te ir runa, citādi ik katru reizi kādai lindai 'tiek atvērtas acis'. Galu galā var aiziet uz web lapu un izlasīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis -- Eduardam Ozoliņam 05.10.2010 14:54
varbūt varat minēt to jautājumu virkni, kas jums VL! pieejā nepatīk. citādi tāda tukša runāšana sanāk. tā var pateikt par jebkuru partiju, ka, ziniet, šis tas man viņos nepatīk...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis -- Eduardam Ozoliņam 05.10.2010 14:52
jūs esat atkārtoti paudis atbalstu un simpātijas VL! savā blogā un tviterī. arī komentārā šeit rakstāt: "es tieši šajos cilvēkos saredzu savu pārstāvniecību"

vai ar to nepietiek?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Eduards Ozoliņš 05.10.2010 14:06
Daļēji piekrītu Kalvim. Ir jāvērtē konkrētās prioritātes, programma un darbi, nevis jābalstās uz vienu vai otru viedokli.

Tas, ka man šobrīd simpatizē VL, nenozīmē, ka esmu tās atbalstītājs. Ir virkne jautājumu, kas man VL pieejā ne visai patīk, ja tas mainīsies, varbūt kādreiz arī būšu atbalstītājs vai pat iesaistīšos partijas darbā. Pagaidām to nevēlos.

Man, piemēram, simpatizē Dombrovskis kā premjers (salīdzinot ar visu to marsmu, kas bijuši pie varas iepriekš). Taču tas nenozīmē, ka automātiski esmu "Vienotības" atbalstītājs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 05.10.2010 13:59
Es arī esmu VL! atbalstītājs; viens no partijas vadītājiem ir Einārs Cilinskis - manuprāt ļoti kompetents cilvēks energoresursu, komunālās saimniecības un makroekonomikas jomā.

Didža Melbikša stāsts ir tipisks "cherry picking" - tendenciozi atlasīt dažus izteikumus, un tad izdarīt tālejošus secinājumus. Atšķirībā, teiksim, no Jāņa Šmita, visi tie "praida" jautājumi pēc aktualitātes VL! neierindojas ne pirmajā, ne otrajā, ne desmitajā vietā. Viņiem interesē tautas ilgtermiņa pastāvēšana, tautsaimniecības uzplaukums un latvisks dzīvesveids. Un viņi ir vienīgie konsekventie pret-imigrācijas spēki Latvijas parlamentā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Eduards Ozoliņš - Didzim 05.10.2010 13:35
"ir skaidri zināms, ka esat VL! atbalstītājs" - Lūdzu pierādīt šo apgalvojumu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Alejandro 05.10.2010 13:30
ZZS ir atsevišķi spēcīgi cilvēki (Dūklavs, Vējonis, Līdaka) un būtisks vēlētāju atbalsts. SC ir būtisks vēlētāju atbalsts. VL nav nekā. Tā ir margināļu partija, kas klaji iestājas pret demokrātiju un cilvēktiesībām un nu ar batjku naudas palīdzību ar mokām pārrāpusies pāri 5% barjerai. Pseidointelektuāļi un klauni, kam nav nedz pieredzes, nedz kompetences, lai vadītu valsti. VL ir tikpat piemēroti valdībai, kā pedofils audzinātāja darbam bērnudārzā. Nav neviena iemesla Vienotībai neveidot koalīciju tikai ar ZZS (kopā 55 balsis) vai, sliktākajā gadījumā, tikai ar SC (kopā 61 balss). VL uz mūžīgiem laikiem (vai vismaz kādiem 8 gadiem, kamēr varbūt pieņemsies prātā) jāpatriec "konstruktīvajā" opozīcijā kopā ar Šķēli un Šleseru.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

V.Dirāns 05.10.2010 13:23
melnbikšveidīgos zilbikšus gaidas vēstures mēslaine.

Liberastijas saukļi ļaudīm sāk izsaukt riebumu un nelabumu.

Tāpat kā komunisma saukļi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis --> Eduardam Ozoliņam 05.10.2010 13:19
pirms kritizēt par to, ka es neesot uzrakstījis to vai šito, iesaku iepazīties ar maniem rakstiem http://politika.lv/17523/

kā redzat, ir gan par ZZS, gan par TP, gan par SC.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis --> Pelei 05.10.2010 13:16
palūgšu konkrētāk, kur es kādu esmu nomelnojis!

un vēl konkrētāk - kādā nozīmē esmu uzpeldējis pēc vēlēšanām?

lai būtu pilnīgi skaidrs - neesmu piedalījies, nepiedalos un neplānoju piedalīties nevienas partijas kampaņā un darbā. savu algu es nopelnu godīgā darbā.

konkrēti par Vienotību - es pat vēlēšanās nebalsoju par viņiem, kāda tur kalpošana... ;)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Didzis -- Eduardam Ozoliņam 05.10.2010 13:13
1. runa ir nevis par atsevišķiem VL! biedriem, bet par cilvēkiem vadošos partijas amatos. viņu paustie uzskati vismaz man liekas šausmīgi, necilvēcīgi un antidemokrātiski. ja partijas augšas ir tādas, tad nav šaubu, kāda ir pati partija.

2. ir satraukums gan par PLL, gan par ZZS. bet šis ir raksts par vienu konkrētu jautājumu, nevis enciklopēdija. varbūt pie reizes vajadzēja iekļaut Ķīnas un Dienvidamerikas politiskās aktualitātes? nemēģiniet man pierakstīt uzskatus (ka neuztraucos par oligarhu ietekmi), kuru man nav.

3. prioritāte ir demkrātiska, godīga, cilvēktiesības cienoša valsts vara. VL! neatbilst šiem kritērijiem.

4. ir skaidri zināms, ka esat VL! atbalstītājs, to nevajadzētu noliegt. attiecīgi - pieļauju, ka jums ir grūti kritiski un objektīvi pavērtēt sev tīkamo partiju. žēl. jo intelektuāļa pazīme ir paškritika, nevis ietiepīga taisnošanās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

pele 05.10.2010 13:11
Izskatās, ka Vienotība meklē ieganstus, lai neietu kopā ar VL - šo rakstu izlasīt bija ietwītojis Loskutovs un kaut kas aiz tā visa slēpjas. Un krāsiņa te arī gaiši zaļa - nu tieši kā vajag. Nepatīk man, ka cilvēkus sāk nomelnot, pie kam tādi, kas uzpeld pēc vēlšanām kā baigie speciālisti-analītiķi. Melnbikša kungs, vai liekot roku uz sirds varat teikt - nekalpoju Vienotībai un šis nav pasūtījuma raksts?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Valdis Krastiņš 05.10.2010 13:01
Pievienojos E. Ozoliņa komentāram.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 05.10.2010 12:59
Latvijas krievi savus "ultra" iemeta mēslainē - latvieši savējos iecēla Saeimā.

Manuprāt tas ir labi, jo paildzina laiku, kad Latvija ir un paliks nomale, no kuras visi vairās - es šajā nomalē jūtos pierasti, un priecājos, ka nedraud konkurences palielināšanās

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva to urbis 05.10.2010 12:52
Manuprāt satraukties tomēr ir iemesla, jo tik daudz cilvēku balso par, labi, ir Zīles ekonomiskā programma, kas tapusi Kalvīša laikā, taču, ja neskaita to, tad pāri paliek aicinājums repatriēt visus krievus (jā, protams, tik vien mums to iespēju tērēt naudu) un grozīšanās pa priekšu svešās piemiņas dienās. Kāds latviešiem kā tautai un latviešu kultūrai no tā labums? Jā, kultūru valdība ietekmē stipri minimāli (lai gan nauda tomēr ir nauda), TAČU KĀDU KULTŪRU SPĒJ RADĪT CILVĒKS, KAS TIC, KA VAJAG TIK IZFĪRĒT NO LATVIJAS VISUS KRIEVUS UN VISS ZELS UN PLAUKS?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Linda 05.10.2010 12:52
Paldies - acis atverošs raksts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ieva 05.10.2010 12:48
Es ceru, ka vismaz tik daudz Dombrovskim prāta pietiks, lai ar nacistiem nepītos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

urbis 05.10.2010 12:22
Un tomēr- ko darīt ar tiem ~10% vēlētāju, kas nobalsoja par VL? Un 15. maijs nu nekādi nav saistāms ar rasismu vai fašismu, es tam nepiekrītu. Kad padomju laikā tika uzvilkts kāds sarkanbaltsarkanais karogs 15.maijā, tad nu gan nevienam nebija prātā ne fašisms, ne rasisms, ne homofobija, šis datums tautas apziņā pat nesaistījās ar autoritāru režīmu. ja jau satraukums ir par VL, ka šie var būt valdībā, tad nu drīzāk vajadzētu satraukties par tiem 10% vēlētāju, kaut gan skaidri daprotams, ka viņi nobalsoja neba par nacionālo radikālismu, bet par nacionālu partiju vispār, jo citas jau vispār nebija! Ir vai nu kreisas vai nosacīti centriskas, īstas labējas partijas nemaz nav, tikai tādi galerti, arī soc.dem. nav! Ko tad lai vēl latviešu nacionālis, kurš vispār īsti nezin, kas ir fašisms, homoseksuālisms, homofobija, rasisms, bet kurš vienkārši ir latvietis ar saviem Jāņiem un Tirzmalieti? Ko ta nu zinās darīt? Vajag taču iebraukt un saprast, ka ir latvietis, kurš negrib runāt ne krieviski, ne angliski, ne ķīniski.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Nords 05.10.2010 12:21
Ha, ha , ha....autoram.
Gan vēsturi jālasa vairāk, gan noskaņojums jāmeklē dziļāk. Raksts par neko, bet kādu jau uzkurinās, darbībai, pret.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

x 05.10.2010 12:14
Interesanti gan. „Visu Latvijai!” pārmet Saskaņas centram sadarbību ar Putina varas partiju. Taču paši priecājas par to, ka Krievijas varasiestādes apspiež demokrātiju.
---
autors paraada savu totaalu nekompetenci. Luzhkovs praidu neatljaava, bet vinji tik un taa pulceejaas, tachu vinjiem uzbruka ne jau nashisti, bet gan rezhiima ienaidnieki - taa saucamie "konservatiivie speeki" ir krievu nacionaalisti (peec buutiibas latvieshu nacionaalistu ideologjiskie braalji). un starp krievu ekstreemistiem ir gruuti atrast kaadu, kas shad un tad nepaslaveetu Baltijas valstis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zelma 05.10.2010 12:13
Autor, jūsu zilgano stīgu aizskāra,ja? :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

versatile 05.10.2010 11:58
Uzskatu, ka tolerance nebūt nav ne a) pietiekams kritētijs lai varētu kādu uzskatīt par inteliģentu vai kompetentu, b) nepieciešams kritērijs sabiedrības pilsonim, c) kaut kas obligāts da jeb kam.
Cilvēks pēc savas būtības ir netolerants radījums kam ir grūtības pieņemt citādāko.
Tas tā.
Taču ir fakts, ka cilvēki, kas nonākuši Saeimā, ir, pirmkārt, ar mugurkaulu, otrkārt, ar pārliecību (ne kā Buškovs, piemēram, kas n gadu laikā nomainījis n+1 partiju) un principiem. Domāju, ka deleģējot vienu ministriju minētajam spēkam, būtu reālas iespējas sagaidīt uzlabojumus attiecīgajā sektorā.
Tāpat es ceru, ka premjers nav pilnīgi imunizējies pret demokrātiju un nepieļaus oficiālu 9. maija svinēšanu, naidīgas izpausmes pret latviski runājošiem, nepamatotu prasību kaunēties par savu nacionālismu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ateists 05.10.2010 11:57
labs raksts
latviešu nacionālismam nav obligāti jābūt “visu lopiem” rasistiski diskriminējošam
paskatīsimies pagātnē – jaunlatvieši, pat jaunā strāva un pirmā latviešu politiķu paaudze – latviešu nacionālisms bija atvērts un pret citiem iejūtīgs

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Eduards Ozoliņš 05.10.2010 11:32
Labi, pieņemsim, ka atsevišķi VL biedri ir ar noslieci uz homofobiju. Pieņemsim, ka atsevišķos jautājumos nav pārāk toleranti. Taču skatoties uz Latvijas politiskās skatuves kopainu, VL cilvēkiem var pārmest vismazāk. Viņi nevienam neko nav nozaguši. Viņi nevienu nav "uzmetuši". Viņi nav bijuši atbildīgi par to, kā 20 gados vadīta mūsu valsts.

Kāpēc nav satraukums par to, ka Saeimā 8 vietas ieguvusi PLL - apvienība, kas apvieno oligarhus, "savējos" un ir tieši atbildīga par to krahu, kurā tagad esam? Labi, viņiem šīs vēlēšanas ir katastrofa. Bet arī par to būtu jāraksta.

Kāpēc nav satraukums par to, ka 19 vietas Saeimā ieguvusi ZZS - atkal jau oligarhu partija, kas tiešā veidā stāvējusi klāt daudzām afērām?

Kur tad ir prioritātes? Vai vēlamies taisnīgu valsti, vai "pabļaustīties" par dažām pērnā gada lapām (rakstiņiem, varbūt netaktiski izteiktiem viedokļiem)?

Es neesmu nekādā veidā saistīts ar VL. Taču raugoties uz 10. Saeimas sastāvu, es tieši šajos cilvēkos saredzu savu pārstāvniecību, kas nav sterila, bieži saka to, ko domā un varētu ievest zināmas pārmaiņas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Viesturs 05.10.2010 11:24
"Septiņus krēslus jaunajā Saeimā deldēs partijas “Visu Latvijai!” cilvēki." Cik mīļi un objektīvi. "Augsts" līmenis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 05.10.2010 11:11
Cien. Melbiksi - ar tik latvisku uzvārdu nu gan nevajadzētu gānīties par cilvēkiem ,kuri Jūsu un manu valodu un kultūru šajā ģeogrāfiskajā vietā liek pirmajā vietā.
Jautājums par minoritātēm nav vienīgais apstāklis, kas iezīmē demokrātiju. Bet tas ir jautājums, kas apzīmogos mūsu tautu izmiršanai, ja pret to izturēsimies atbalstoši.
Mani smīdina apvainojumi Parādniekam, kas ceļo no avota uz avotu - nekā cita ko pārmest nav?
Mēs esam pilnīgi pazaudējuši veselīgu pašcieņu un tāpēc neredzam to arī citos, bet piekarinām viņiem briesmīgas birkas, nupat te viena dāma pat līdz nacismam aizdomājās. Kopā ar pēdejo laiku uzbrukumiem VVF, saku saprast, ka kaut kur sākas jauna aģitācija pret Latvijas izdzīvošanu. Žēl, ka jauni cilvēki sarauj bikses un dodas karot paši pret savu dzimteni.

Citi autora darbi