JL: naivums ar samuraja zobenu rokās 33

Kad valsts bankas vadītājs Einars Repše pērnajā Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienā apstiprināja baumas par jaunas partijas veidošanu, vienā sabiedrības daļā atplaiksnīja cerības uz pozitīvām pārmaiņām sociāli politiskajā telpā. Uz jauniem laikiem, kā to apņēmīgi definēja Repšes domubiedri. Apņēmīgi un romantiski.

Iesaki citiem:

Lai gan apņēmība ne mirkli neizzuda no E.Repšes publiskajiem paziņojumiem, to romantisms arvien pieņēmās spēkā, pārejot neārstējamā naivumā. To košās krāsās turpina apliecināt kaut vai apgalvojumi par to, ka Jaunais laiks (JL) iegūs absolūto vairākumu 8.Saeimā. Tomēr daudz bīstamāks ir naivums, kas iebūvēts šīs partijas piedāvātajā, ne gluži oriģinālajā valsts nākotnes redzējumā, kurš atklājas gan JL solījumiem bagātīgi piebārstītajā 4000 zīmju priekšvēlēšanu programmā, gan arī partijas programmā.

Ņemsim kaut vai sākotnēji nejēdzīgo un tāpēc vairākkārt pārrakstīto JL piedāvājumu izglītības jomā. JL sola atrisināt skolu neapmeklējošo bērnu problēmu, paredzot sankcijas pret vecākiem un pašvaldību amatpersonām, kuru (bez)darbības dēļ daļa bērnu neiet skolā. Būtu interesanti vērot, cik spēcīga būtu šāda motivācija tiem bezskolas bērnu vecākiem, kurus pieņemts uzskatīt par sociālās degradācijas procesā esošiem. Un vēl interesantāk būtu redzēt, piemēram, skolu valžu priekšsēdētāju reakciju uz iespēju tikt sodītiem par to, ka viņi katru dienu klaiņojošus delverus aiz rokas neved uz skolu.

Protams, JL asinskārā ievirze (skat., piemēram, E.Repšes izteikumus par premjera tiesībām atlaist ierēdņus) vietumis atkāpjas pozitīvo stimulu priekšā. Bezskolas bērnu jautājumā par tādu varētu uzskatīt solījumu, ka “darbu sāks jauni un profesionāli skolotāji, kuru atalgojums atbildīs kvalifikācijai”. Turklāt no JL pilnās programmas zināms, ka skolotāja mēnešalga par vienu slodzi būs 300 latu.

Ja skatām šos solījumus 4 gadu perspektīvā, tad tā ir lēta demagoģija. Nav saprotams, kur radīsies līdzekļi, lai tik īsā laikā faktiski dubultotu skolotāju algu fondu. Pat ja šis brīnums notiks, tad daudz smagāk ies ar skolotāju sagatavošanu, jo tam, zināms, ir nepieciešami vismaz četri gadi ar nosacījumu, ka jau šī gada 1.septembrī vajadzēja uzsākt revolucionāras pārmaiņas Latvijas augstskolu pedagoģiskajās programmās. Bet veci ļaudis (augstskolu pasniedzēju vidējais vecums tuvojas 60 gadu atzīmei) revolūcijās parasti tikai nolūkojas.

Līdz ar to mēs nonākam pie augstskolu akadēmiskā personāla atjaunošanas problēmas, kas nesaraujami saistīta ar zinātnes attīstību. Ir patīkami apzināties, ka jaunajiem zinātņu doktoriem tiks dzēsti visi studiju kredīti, ja disertācija aizstāvēta “noteiktā laika posmā”. Lai nu viņiem pietiktu spēka strādāt par simts latiem mēnesī un vēl izplēst no vecākajiem kolēģiem finansējumu saviem pētījumiem – zinātnei paredzētie valsts līdzekļi tikšot pastiprināti novirzīti universitātēm (sveiciens pārējām augstskolām!), bet Latvijas Zinātnes padomes dramatismu neviens netaisās mainīt.

Lasot arī citas JL priekšvēlēšanu programmas sadaļas (kur pavīd arī viegla biedēšana – “Tev vairs nebūs jābaidās iziet no savas mājas”, “Tev vairs netiks atteikta sociālā palīdzība”), prātā nāk marksisma sniegtā mācība pasaulei – ideālistisku programmu var īstenot tikai ideālistiski cilvēki. “Valsts pārvaldē tiks izskausta korupcija un nodrošināta pilnīga atklātība”, “tiesās strādās tikai godīgi tiesneši”, “valsts naudas izsaimniekošana tiks izbeigta” – šīs un daudzas citas frāzes labāk derētu partijas pirmsdibināšanas manifestam, ne rīcības programmai tuvākajiem četriem gadiem. Īpaši jau tāpēc, ka neviens tā īsti neapšauba, teiksim, korupcijas apkarošanas vai saimnieciskās aktivitātes vairošanas nepieciešamību. Vien netop skaidrs, kā tas tiks darīts un sasniegts savtīgu interešu vadītu indivīdu apdzīvotā pasaulē. Bet par ideālisma vietu šai pasaulē vislabāk zina vēstīt tie, kuri prasa apaļas summiņas, lai kļūtu par ideālistiem.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (33) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

breksene 28.08.2003 12:09
Nebija laiks izlasīt par ko es diskutēju!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sandra 26.09.2002 19:56
Nu redz, tur jau taa lieta, ka Latvijas sabiedriibas labklaajiiba pamataa balstaas uz vinjas pashas speekiem, izturiibu un siikstumu. Valsts jeb preciizaak - paarvaldes aparaats darbojas diezgan haotiski. Mums veel aizvien nav stingra plaana, kaa valstij vajadzeetu attiistiities un kaadaa veidaa panaakt galveno meeerkji - visas sabiedriibas labklaajiibu. Mees kaa aklie taustaamies, kaut ko mekleejam, eksperimenteejam, bet tam visam biezhi vien ir gruuti saredzeet kaadu peecteciibu vai pozitiivas sekas.

Sabiedriba ir persimistiska attieciibaa uz valsts paarvaldes aparaata speejaam kaut ko uzlabot muusu katra dziivee. Tachu mees esam optimistiski (un buutiibaa - sheit nav izveeles) par savaam individuaalajaam speejaam izdziivot, sasniegt to, ko veelamies, un, par spiiti visam, baudiit cilveeka cieniigu dziivi.

Nu jaa, bet tie, kas neredz ceriibu pashi sevii...., tas ir skumjsh staasts...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ernests 25.09.2002 08:55
Es vismaz neesmu pesimists :-)

Kaapeec tiek teikts, ka shii valdiiba nav neko izdariijusi?? Taapeec, ka paskaties kaada narkotiku seerga mums valda apkaart. Paskaties uz veseliibas apruupes probleemaam. Man jau ta ne kas, a ko tiem cilveekiem dariitu, kuru ienaakumi ir zem iztikas minimuma??

Vispaar jau shii valdiiba nemaz nevar lieliities ar kaut kaadiem ekonomiskajiemm labumiem, ko taa sasniegusi, jo ne jau taa saeima vai valdiiba to ir sasniegusi. To ir sasniegusi pati tauta ar saviem speekiem. Tikai pateicoties mums taa ekonomika iet uz priekshu :-)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

valters 24.09.2002 21:56
Nu gan pesimisti savākušies. Vai tad nevienam neliekas, ka teiksim pēdējos četros gados Latvijā ir noticies arī kaut kas labs? Un kam tad būtu bijis jānotiek teiksim šajos četros gados, lai jūs teiktu, ka šī lūk valdība ir strādājusi tautas interesēs ( visas tautas! Vai tas maz ir iespējams?)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ernests 24.09.2002 16:52
Bet tad vinjiem nav tiesiibu vaideet. Jo saeimu mees ieveelam tachu pashi. Bet, ja mees neejam veeleet, tad tas noziimee, ka mums nav tiesiibu vaideet, ka luuk ir slikti. Pashi tachu delegjeejam balsot citus, jo balsis tiek skaitiitas no tiem, kas veelee. Un ja latvieshi vispaar neiet uz veeleeshanaam, bet slaavu tauta ieveel PVCTL, tad pashi vien buusim vainiigi. Mees tam buusim piekritushi. Taa luuk :-|

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bekere 24.09.2002 14:58
Ernestam

nu bet ja cilvēki tā jūtas un TĀ domā, ko tad viņiem iet pašiem pret sevi un tomēr piedalīties

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ernests 24.09.2002 14:51
Sandrai.

Tas ir mulkjiigi nepiedaliities veeleeshanaas.

Pastaastiishu vienu piemeeru. Piemeeram istabaa dziivo 5 cilveeki. Viens domaa ierosinaat, ka vajag toleti iekaartot istabas stuurii. Tagad izdomaa par to nobalsot. 1 saka ka nevajag. 2 saka ka vajag, bet 2 saka ka par taadaam mulkjiibaam nebalsos. Kas rezultaataa sanaak?? Vairaakums ir nobalsojis, ka tolete buus stuurii. Viss ir likumigi. Un shie divi kas nav balsojushi nemaz buutiibaa vispaar nevar chiiksteet, ka luuk tas nav godiigi. Pashi tad shaadu leemumu pienjeema, tas nekas ka vinji atteicaas balsot.

Taa pat ir ar veeleeshanaam. Taadeelj obligaati ir jaabalso, jo mums vienreiz 4-os gados ir dota taada iespeeja - kaut necik ietekmeet valstii notiekosho.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bekere 24.09.2002 12:47
Cik maz komentējas gan šeit, gan visur citur, tiešām tāda sajūtu, ka politiķi droši var darīt ko grib... visiem viss ir vienalga, kaut nonest šo valsti...

Latvijas sabiedrība tieši tāda inerta arī ir : liela masa bomžatņicas un pārējais.. šaura grupa cilvēku, kas sagrābuši visus labumus savās rokās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bekere 24.09.2002 10:06
Sandra, skumji, ka pat mēs, jauni, izglītoti, spējīgi, nepiedalīsimies vēlēšanās, tad uz ko lai šī valsts liek cerības? Bet par to neviens nedomā..

Valstij laikam ir izdevīgi, ka tā ir sapuvusi... un vēl ilgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sandra 24.09.2002 01:06
Man gan shkjiet, ka noteicoshais sheit nav mazais partiju skaits kaa kriteerijs kaut cik konstruktiivai politiskajai sisteemai valstii. Daudz buutiskaaks, manupraat, ir ideologjiskais pamats, kaapeec viena vai otra partija ir izveidota. Shodien taa lielaa saape un smeldze par to, kaapeec tik ljoti neuzticamies nevienam un nespeejam vinjos (partijas, politikji, varas kaarotaaji) saskatiit valsts sakaartotaajus jebshu vienkaarshi - muusu (sabiedriibas, pilsonju, tautas) intereshu aizstaavjus, baazeejas uz sho politisko organizaaciju idejisko, intelektuaalaa potenciaala vaajumu.

Domaaju, ja vareetu rast atbildes uz jautaajumiem - no kurienes naak ideja par partijas veidoshanu, kaapeec tieshi Peeteris un nevis Mikjelis iet par lokomatiivi, kas vinjus kaa cilveekbuutnes motivee iesaistiities valsts politiskajaa paarvaldee un kaadas ir vinjus veerttiibu sisteemas (un kaados apstaakljos taas transformeejas), vai gatavojoties priekshveeleeshanu kampanjai, blakus formai (sava aareejaa teela spodrinaashanai un cildinaashanai) tiek domaats arii par saturu (idejas, ideaali, principi, politikas prioritaates u.t.t.) - , tad noteikti taptu skaidrs, ka veeleeshanas NAV ideologjiska ciinja starp partijaam.

Man veeleeshanas driizaak asocieejas ar loteriju, kuraa dazhaadas ljauzhu grupinjas ar dazhaadaam likmeem un panjeemieniem censhas ieguut galveno priizi - vairaakumu parlamentaa, lai pavadot tur apaljus 4 gadinjus, vareetu atpelniit ieguldiito un nopelniit vel.

Skumji, un taapeec shiis buus kaarteejaas veeleeshanas, kuraas es nepiedaliishos.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bekere 23.09.2002 20:21
vispār kūtrums.. tik maz ļaužu šo raksteli komentē

dažreiz man liekas, ka šajā valstī dzīvas vēl tikai ir pāris dvēseles un.. nekāda puteņa :))))

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bekere 23.09.2002 19:50
un tas būtu ļoti labi :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ernests 23.09.2002 16:44
Taa jau ir, uzreiz viss tik aatri nenotiek. Pamazaam gan veeleetaaji, gan politikji no savaam kljuudaam es ceru ka maacaas. Taadeelj domaaju, ka pamazaam to partiju skaits, kas pretendee uz saeimu samazinaasies. Un peec kaadiem veel 10 gadiem paliks tikai kaadas 4 partijas :-)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bekere 23.09.2002 14:56
Es atvainojos, ka es te plivinos ar savu uzvārdu..

Bet vēl ilgi domāju valdīs situācija, kad izvēlēties būsim spiesti mazāko ļaunumu, nu pārmaiņas prasa daudz laika. Cik ilgāk laikā var uzcelt valsti no jauna pēc kara? Redziet, tas pats par sevi ir maldīgi, domāt, ka ceļam kaut ko no jauna, ja nemaz neceļam, vai, ka ceļam pēc kara, ja neceļam pēc kara, jo patiesi vienkārši pārkonstruējam/-ies.

Ir haosa situācija, un cik zināms no fizikas haoss var valdīt ilgi. Un tas var transformēties uz kārtību vienīgi, ja pieņemam kādu kritēriju, izmēram un tātad uzzinam/izzinam lielumu savstarpējo izvietojumu.

Bet-

kritērija mums nav, jo nespējam vienoties par tādu, jo esam haosā (jo arī tas kādam ir izdevīgi).

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hilarija 23.09.2002 12:25
Skumji, ka vairāk kā desmit gadus pēc neatkarības atgūšanas jābalso, izvēloties nevis kādu, ko atbalstīt balstoties uz principiem un konkrētiem solījumiem, bet atkal izvēloties "mazāko ļaunumu".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ernests 23.09.2002 11:13
Maaciitaaju partija var nesavaakt 5% barjeru, taad Tava balss var arii aiziet veejaa :-(

Me jau ir nosveeries par JL. Sliktaak jau taa pat nebuus. Vismaz priecee tas, ka vinji kaut ko tomeer censhas dariit. :-) Varbuut viji ir paaraak lieli ideaalisti, bet tas jau darbam netraucee. Aplauziis jau aplauziis savus spaarnijus, bet jaacer ka plinti kruumos nemetiis. Vismaz jau tas neizskatiitos peec Repshes. Nu kas tur 4 gadinji, tad jau redzees peec tam, ko tad shie buus sastraadaajushi :-)

Gandriiz pashvaldiibas veeleeshanaas jau nobalsoju par LSDSP, bet tagad tochna zinu, ka nebalsoshu pa vinjiem. Vinji sevi ir paraadiijushi un ne no taas labaakaas. Manupraat liideru top 3 buus JL, TP un PVCTL.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hilarija 23.09.2002 10:57
Ernest -- jūtu no sirc Tev līdzi izvēles mokās, kam lai atdod savu balsi. Jo pati neesmu izlēmusi. Līdz šim balsoju par Ceļu, bet šajās vēlēšanās roka vairs neceļās. Nu necienu es šos brekšus Kehra-Indriksona-Lemberga pavadā, kuri ir bezprincipiāli un neizlēmīgi, kad runa iet par kādām substanciālām vērtībām, kas akurāt nav pie naudasmaisa piesietas.

Labprāt būtu balsojusi par Zaļajiem, bet ne kopš šie ar Zemniekiem sasējās -- visi tie stulbie saukļi par pieminekli Kārlim Ulmanim (who cares?!), Ūdrenes izgājieni ar ārvalstu PR firmām un muļķīgā pozīcija attieksmē pret ES, Krištopāna odiozās domeles kontekstā ar viņa sievas pārmetumiem, ka fabrika nav nozagta ...

Vienīgā palieka ir tie mācītāji, bet man jāatzīst, ka neko pozitīvu jau viņi nepasaka izņemot to, ka viss ir slikti. Nu tagad Šleseru famīlija, Šleserienei atvēzējoties ar Diora somiņu no sieviešu žurnāla lapām, metīsies glābt pa otram lāgam, jo pirmajā piegājienā nesanāca. Kastēnu par ārlietu ministru? Ha ha ha.

TP, Tēvzemiešus un bites es vispār neapsveru.

Nu tā, sausais atlikums ir visai bēdīgs. Ko lai dara?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ernests 23.09.2002 10:25


Es jau nemaz nesaku, ka naudas vaakshana atklaati liecina, ka vinjsh nezags, bet vismaz tas ir atklaati pateikts, ka vinjsh vaac ziedojumus. Tie kas negrib, tie arii neziedo. Gribeeju ar to pateikt, ka iisteniibaa citas alternatiivas, kaa vareetu ieguut naudu partijas atbalstam buutu daudz nepienjemamaakas :-|

Nesaku jau arii, ka vinjsh buus tas kas 100% iecels sauliitee. Bet vienkaarshi jau nav par ko citu balsot :-| Par ko balsot?? Par TP?? Kur ir vinu soliijumi izpildiiti?? Par LC?? Ko tad vinji shos 10 gadus dariijushi?? Kaapeec tad lai shijaa saeimaa vinji kaut ko vairaak izdariitu?? Par SDSP?? Nu neeesmu es par progresiivo nodokli. Arii vinju iekshpusee ir nesaskanjas. Par PVCTL ?? Nu par tiem kaa patriots vispaar nebalsoshu, jo tur ir Rubiks. Ko tad man par cietumniekiem balsot?? Par Zemniekiem?? Varbuut. Bet arii neliekas kaut kaa paarliecinoshi, ka vinji kaut ko izdariis. Krishtopaans par saviem celjiem tik runaa. Tagad to pashu runaa ko pirms ieprieksheejaam veeleeshanaam, ka jaasakaarto celji :-| Varbuut par maaciitaaju partiju?? Taa arii nekko nepanaaks. Labi ja paarvarees barjeru. Paareejaas partijas arii taadi niikulji vien ir. Vieniigi - saskatu reaalo speeku JL. Nesaku, ka vinji visu izpildiis. Kaa saka: "naaks laiks, naaks Alfreeds" :-) Laiks raadiis, vai vinji spees pildiit savus soliijumus vai nee. Bet citu partiju vienkaarshi nav par ko balsot. Jaabalso par labaako no iespeejamaam. Varbuut es kljuusos?? Tad pasakiet, par kuru partiju tad labaak balsot, un kaapeec?? Labpraat par sho teemu padiskuteetu un varbuut kopiigi nonaaktu pie kaada tieshaam labaaka varianta?? Man vismaz patiik, ka JL kaut ko censhas dariit :-)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Māra Grīnberga 23.09.2002 09:54
Ernestam

Nu ja, es arii gribu dibinaat partiju. Ko tad dariit? Varbuut arii izsludinaat ziedojumu vaakssanu? Galu galaa katram gribas naudinju vai ne ko? Re, kaads mums Repsse ir liels malacis, ka paprasiija naudinju. tad jau katrs to vareetu dariit, piesoliit stingro rocinju, kaa Skjeles laikaa, ieviest kaartiibu, bet ja nu kaads tomeer nebuus labs puika vai meiteniite, uzssaut ar zjagarinju. Saki ko gribi, Repsse iisteniibaa ir tikpat autoritaars, kaa Skjele. Tikai taa atsskiriiba, ka neliek tiiriit zobus un maaciities anglju valodu. Katraa zinjaa Repses partijas rassanaas scenaarijs nu stipri jau atgaadina TP dibinaassanas gaitu. kas zina, varbuut JL nemaz nebuutu vajadziiga un repsse vareetu iet zem TP karoga, ja andriitis savulaik nebuutu aovainojies, ka vinjam neljauj vienam speeleeties smilsju kastiitee. Ja atklaati pieprasa ziedojumus, tas nenoziimee, ka nezags. Vismaz man taada paarlieciiba nerodas. Ir veel viena tendence - censjanaas speeleet uz ticiigo juutaam, piemeeram, Jeekabpilii uzstaajoties ar politisko agjitaaciju bazniicaa altaara priekssaa. Saki nu veel, ka bazniica staav taalu no politikas. Nu un dibinaassanas sanaaksmes, no kuraam izdzen laukaa tos, kam nav pietiekami smuks un "biezs" deguns? Es to nerakstu taapeec, ka briesmiigi ilgojos nokljuut repses kompaanijaa. Tas gluzji vienkaarsji ir fakts. Un veel - repses veeleessanu kampanja stipri atgaadina joahima zigiissa kampanju, tiesa, repse caurejas liidzekljus un banaanus nedala, bet soliijumu buutiiba un ilgas peec diktatuuras ir tikpat milziigas. jau kopss ieprieksseejaam veeleessanaam radies termins: dusmiigais,stingrais tautas teevs. Kjeediite diezgan gara - joahims - skjele - repse. Ja kaads vinjus atbalsta, tad passi vainiigi, ka joprojaam tic pasacinjaam. JL nenaaks, ja ljaudis to nevediis. Kaadu JL var gaidiit, ja ne autoritaaru rezjiimu? Man tie tautas teetinji ir apnikusji. Labaak nebuutu tik daudz muldeejusji. Programma ir, nu i straadaa. Bet vienmeer jau naivie atrodas, kas ir gatavi ticeet pat gluzji nereaalaam idejaam. Piedossjaunu, tas jau nebija domaats kaa uzbreeciens Ernestam, bet taa, vispaar.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hilarija 23.09.2002 09:44
Ernestam -- ir liela starpība, vai nauda tiek prasīta partijas vēlēšanu kampaņai vai personiskajam avansam. JL mājaslapā atrodamā info vēsta, ka gan partijas vadoņa gan partijas kontos ir pa ceturtdaļmiljonam latu. Es vēlreiz uzsveru, ka manuprāt "apaļas summas" vākšana avansā personiskajām vajadzībām ir neētiska padarīšana, es to neatbalstu un tāpēc par JL nebalsošu. Jo šāda rīcība tikai apstiprina tēzi, ka Latvijā politikā lien personiskā labuma meklējumos un tas, ka to deklarē atklāti, ir neizmērojams cinisms. Faktā, ka partija vāc naudu savai kampaņai un citiem ar partijas darbu saistītiem izdevumiem, neko sliktu neredzu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ernests 23.09.2002 09:20
Hilarijai

Ko tad Tu gribeeji?? Paskaties www.jl.lv cik tad vinjiem ir nauda. :-|

Ja vinjsh nebuutu prasiijis ziedojumus partijai, kaa tad vinjsh vispaar vareetu nodibinaat partiju un par to informeet sabiedriibu?? Nu pastaasti, pastaasti kaa peec tavaam domaam tad vinjam vajadzeeja riikoties, lai iesaistiitos politikaa?? Varbuut vinjam vispaar tur nevajadzeeja liist?? Varbuut vinjam vajadzeeja liist zem citas partijas karoga?? Vai varbuut bankaa sazagties un tad veidot partiju?? Pastaasti, pastaasti kaa var izveidot partiju bez naudas?? Es ar labpraat gribeetu to uzzinaat. Varbuut vajadzeeja pa kluso panjemt avansaa no Lemberga un Shkjeeles, un peec tam kaut kaa tos ljimonus nofiireet no nodoklju naudinjas??

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hilarija 20.09.2002 18:43
dk -- nepiekrītu Tavai argumentācijai, ka prasība par ļimonu ir nebūtiska. Pēc Tevis teiktā sanāk, ka Repše dara to pašu, ko Šķēle un Co, tikai atklāti, tāpēc viņš ir varonis. Es tam nepiekrītu, jo uzskatu, ka slepeni vai atklāti prasīt/vākt naudu personiskajām vajadzībām no politiķu puses ir slikta un neētiska rīcība. Nemaz nerunājot, Repšes gadījumā, par šausmīgu cinismu. Tik lielu, ka tam pat vairs (manurprāt nepelnīti) nepievērš uzmanību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

dk 20.09.2002 14:44
Hilarijai:

Labi, ir tas rakstiņš tīri brangi ironisks, bet tomēr tam nepiemīt netālu tā asuma, ko izstaro šeit diskutētais raksts par JL.

Manuprāt, nevajag Repšem pārmest honorara lūgumu - griez to kā gribi, bet tas bija viņa piedāvājums tautai, ko neviens nebija (un nav) spiests pieņemt; var to arī nosaukt par avansu - kas negrib, var teikt nē, nedošu tev avansu. Bet viss šis gājiens, ja arī taktiski ne sevišķi gudrā veidā prezentēts, vismaz demonstrē Repšes pārstāvēto atklātību, jo mēs visi zinām, ka citi politiķi zog un laupa slepeni (jeb atklāti, bet nesodīti), un tas ir daudzreiz sliktāk, resp. patiesi ļauni.

Ja Tu Repšem pārmet šo samērā nebūtisko gājienu un tāpēc atsakies balsot par JL - ko tad teiksi par tiem milzīgajiem, reālajiem noziegumiem pret Latvijas tautu, par kuriem ir kolektīvi atbildīgi TP, LC un TB/LNNK, kuri sver 1000 reiz smagāk - varbūt balsosi par tiem???

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hilarija 20.09.2002 13:08
Klau, dk -- Ikstens ja kas ir sacerējis komentārus par visām lielajām partijām, kas publicēti strīpā. Šeit par piemēru ir viņa (diezgan rēcīgs) koments par Tautas partiju, par tēmu valsts izmīlēšanas turpinājums vai tamlīdzīgi. Lai nu kamī, bet kādas partijas favorītismā JI apvainot manuprāt nevar. Tāpēc jau viņu sauc rakstīt.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

dk 20.09.2002 12:09
Interesanti, ka Ikstena kungam tik ļoti patīk ķidāt JL un Repši, bet par TP un Šķēles “komandas” tukšajiem saukļiem mēs reti no viņa ko dzirdam... Tāds ļoti vienpusīgs “politologs” Jūs esat, Ikstena kungs... pārāk vienpusīgs, lai būtu vērts Jūsu viedokļiem pievērst nopietnu uzmanību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

JX 19.09.2002 15:22
Ar šo gribu pavēstīt, ka esmu kļuvis stāvusbagāts no pārdošanās visām partijām pēc kārtas. Tieši tas apmierina MANI mūsu politiskajā sistēmā. Es nezinu, kas apmierina Sandru, feedoo, Hilariju un pārējos, kurus Sandra biedriski iekļauj jēdzienā "mēs". Bet varbūt nepietika drosmes anonīmi nosaukt vārdā tieši mani?

Tiem, kuri nav Sandra, varu vien atgādināt, ka politika.lv šoreiz vēlējās dzirdēt manus iespaidus par katras konkrētās partijas piedāvāto vīzīju, tās realizēšanas iespējām utml. jautājumiem. Vispārējus pārspriedumus par sistēmas kvalitātēm atļaujos aiztaupīt, īpaši tādēļ, ka man ir bijušas iespējas sporādiski izpausties par tām. Ja portāla veidotājiem būs attiecīga interese, esmu gatavs runāt par šo tematu arī portālā.

Jānis Ikstens.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

feedoo 19.09.2002 13:07
Man sākumā arī šķita savādi tas, ka tika prasīta konkrēta summa no Repšes puses. Taču nedaudz padomājot sapratu - tas ir viens no pirmajiem gadījumiem, kad politiķis atklāti prasa godīgu samaksu par veicamo darbu avansā. Viņš tak neprasa valsts budžeta līdzekļus, bet gan brīvprātigus ziedojumus. Man šķiet, ka tāds elles darbs maksā vismaz 3 reizes vairāk nekā tika prasīts...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Sandra 19.09.2002 07:23
Shii, manupraat, ir tipiska politologa tipiska komentaaru seerija par politiskajiem aktieriem valstii. Kritika kritikas galaa. Viss ir slikti un nepareizi. Un faktiski, rodas iespaids, ka patiesiibaa nav svariigi, vai tas ir Repshe, Skjeele, Mikjeliitis vai Anninja. Galvenais - atrast, kur piesieties.

Manupraat, daudz buutiskaak buutu analizeet pashu partiju mashineeriju kaa taadu, mekleejot tos truukumus, kas faktiski liedz rasties kaadam sabiedriibas atbalstu guustosham, straadaat varosham un gudram politiskam speekam. Jeb, ja varbuut ir viedoklis, ka shaada speeka esamiiba ir utopiska, tad tas izklausaas peec sabiedriibas mazohisma dziivot sisteemaa, kas pashus neapmierina.

Pirmkaart, mees kritizeejam cilveekus, personaalijas partiju rindaas. Gan vecos zaldaatus, gan jaunos. Gan salmu kuuleejus, gan profesionaaljus. Gan sievietes, gan viirieshus. Visus.

Otrkaart, mees kritizeejam gan labeejos, gan kreisos politikas scenaarijus. Gan liberaaljus, gan konservatiivos. Nereti arii bezideologjiskos veidojumus.

Treshkaart, mees kjidaajam partiju darbiibas principus (lai ieguutu politisko varu, jaaguust sabiedriibas atbalsts; lai guutu sabiedriibas atbalstu, ir jaapiedalaas veeleeshanaas; lai piedaliitos veeleeshanaas, jaaorganizee kampanja; lai organizeetu kampanju, nepiecieshama nauda; lai buutu nauda, jaapiesaista sponsori, lai piesaistiitu sponsorus, ir jaasola dividendes; lai pildiitu soliito, ir jaadarbojas peec sponsoru praata; lai darbotos sponsoru interesees, aizmirstas meerkjis, kaapeec izveidojaas partija, kas gribeeja ieguut politisko varu), bet -

Vai ir kaut viena lieta, kas visa shajaa politiskjaa sisteemaa muus apmierina?

Ja jaa, veeleetos dzirdeet versijas.

Ja nee, nav jeegas gadu no gada atkaartot vienus un to pashus kritiskos veerteejumus, veikt dazhnedazhaadus peetiijumus, nespeejot sniegt konstruktiivus probleemu risinaajumus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bekere 18.09.2002 17:05
Neviens neatmineja, un konfekti es jau apedu pati, faktiski.. :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Bekere 18.09.2002 13:22
Kursh uzminees, kas ir fantomass latvju politikaa, dabuus kompeti ?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hilarija 18.09.2002 13:04
feedo -- abet kā lai nesaslimst ar nihilismu, ja jauno cerību partijas vadonis ciniski pieprasa avansā apaļu summiņu?! par ko? par ko lai es viņam maksāju?!

man par piemēru šis gājiens bija pilnīgs turn-offs, lai es par viņiem nebalsotu. vairums vēlētāju Repšem par prieku gan šo faktu ir pilnīgi aizmirsuši, varbūt tāpēc ka viņiem, līdzīgi kā Krištopana sievai, visa nauda, kas > 200 Ls ir neaptverama vienība.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

feedoo 18.09.2002 12:09
Man šķiet, pirms tiek izteiktas domas par vienu vai otru partijas programmu, raksta autoram vajadzētu izlasīt detalizēti un neskaidros jautājumus parrunāt ar attiecīgās partijas programmas veidotājiem. Domāju - Ikstena kungs ir tiesīgs paust savu viedokli, taču man šķiet, ka vairākas reizes ir pāršāvis pār strīpu. Vispār politologi tā pat kā vairums žurnālisti slimo ar profesionālo nihilismu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Zanda 18.09.2002 10:53
Tik tiešām - gribas pilnībā piekrist Ikstena kungam par tā saucamajiem marksistiskajiem saukļiem. Nu pilnīgs "deja vu" sindroms. Tas jūtams arī "Milžu cīņās" gan Rīgā Latvijas TV ringā, gan arī lauku rajonos. Ja jautājums ir tāds vispārīgs, tad "Jaunā Laika" deputāta kandidāts veiksmīgi atskaita droši vien partijas sapulcē iemācītu dzejolīti, bet pārbīlis nabaga cilvēka acīs saglabājas - " Kaut tikai nepajautātu ko tādu, par ko nav saņemta attiecīgā instrukcija". Vēlētājs nav muļķis, viņš arī jautā. Jāteic atbildes dažbrīd ir nu tik stulbas. Tā kā god. un cien. Repšes kungam man vairs ir tikai viens jautājums - Kur tad ir tā Jūsu izdaudzinātā profesionāļu komanda, kas nāks valstī kārtību ieviest, rādīs kā jastrādā un vispār visu apgriezīs ar kājām gaisā? Es pagaidām redzu no pionieru istabas izlaistus, nobijušos klases aktīvistus, kuri trīcošās rokās tur vadītāja instrukciju, toties bez aizķeršanās prot noskaitīt svinīgo zvērestu vadonim.

Citi autora darbi
Article research

Pārskats par tautas attīstību 2008/2009 Autors:Juris Rozenvalds, Ivars Ījabs, Tālis Tīsenkopfs, Jānis Ikstens, Iveta Reinholde, Andrejs Jakobsons u.c.

Article research

„Latvijas – Krievijas attiecības: vietējā un starptautiskā dimensijā” („Latvian-Russian Relations: Domestic and International Dimensions”) Autors:Nils Muižnieks, Aivars Tabuns, Brigita Zepa, Inese Šūpule, Jānis Ikstens, Aadne Aasland, Ilze Šulmane, Ivars Ījabs, Žaneta Ozoliņa, Airis Rikveilis, Vyacheslav Dombrovsky, Alfs Vanags, Andris Sprūds, Toms Rostoks, Aija Lulle, Rasma Kārkliņa, Imants Lieģis

Article research

Latvijas – Krievijas attiecības: vietējā un starptautiskā dimensijā 2 Autors:Nils Muižnieks, Aivars Tabuns, Brigita Zepa, Inese Šūpule, Jānis Ikstens, Aadne Aasland, Ilze Šulmane, Ivars Ījabs, Žaneta Ozoliņa, Airis Rikveilis, Vyacheslav Dombrovsky, Alfs Vanags, Andris Sprūds, Toms Rostoks, Aija Lulle, Rasma Kārkliņa, Imants Lieģis