Jautājums, ne atbilde. 6

Prieks atgriezties politika.lv blogotāju rindās brīdī, kad Latvijas sabiedrības ledus ir sakustējies. Bijušie ministri organizē un vada demonstrācijas!

Iesaki citiem:

Par spīti aukstumam un tumsai, ļaužu pilns Doma laukums. Neskatoties uz prasību saturisku trūkumu, visplašākais atbalsts. Opozīcija uz vienošanās ceļa. NVO solidāras. Un galu galā vardarbīgi nemieri ir indikators to (lai arī tikai grautiņus piesedzošo) prasību atbalstam plašā sabiedrībā. Pēc ledus sakustēšanās daudzējādi var notikt: ledus var sastrēgt, applūst, var arī no jauna sasalt. Bet pēdējais parasti ir tas ir visgrūtāk iedomājamais, ne velti tieši tāpēc “ledus sakustēšanās”...


Lai cik tas varētu šķist neadekvāti, bet pirmās domas man personiski šajās dienās nav pie turpmākās perspektīves analīzes, bet atmiņās laika posmā no 2004.gada ielu akcijas pret Ūdri kā ES komisāri līdz lietussargiem 2007.gadā, kurā vien četras reizes kopā ar domubiedriem diezgan vientulīgi stāvējām uz ielas ar mietiņiem rokās. Bet sākums šādai savdabīgai rutīnai bija VVF principiālie uzbrukumi par jebkādu politisku prasību "no ielas" antikonstitucionalitāti.


Acīmredzot Latvijas sabiedrība četros gados ir nogājusi pagaru ceļu. Ja runā par pilsonisko aktivitāti un līdzdalību kvantitatīvā nozīmē, tad tas izskatās esam vedis augšup. Bet iemesls tam ir bijis sabiedriski politiskās vides degradācija. Un te nu pa vidu starp šiem divu virzienu ceļiem man sanāk domu krustojums, kurā esmu iestrēdzis, jo neredzu īstu atbildi uz jautājumu, ko mēs visi un katrs atsevišķi neesam darījuši pareizi, lai šie abi ceļi vestu augšup. Kāpēc sociālpolitiskā vide konstanti degradējās, neskatoties uz līdzās eksistējošām un publiskajā telpā pārstāvētām idejām, standartiem, cilvēkiem kā alternatīvām? Kāpēc bija jānonāk strupceļā, kas iezīmējas ar tūkstošu “prieku par katru Saeimas izsisto logu”?


Tā nu sēžu Minhenē un varu tikai domāt par jautājumu bez vienas vienkāršas un izsmeļošas atbildes. Bet par to neierastā ampluā – bez institucionāla ietvara, kurā iekļauties ar savām pārdomām šajā blogā. :)

"In diesem Sinne" ceru uz radošām diskusijām! Un lai visiem tomēr veiksmīgs šis interesantais gads, kas mums visiem vēl priekšā!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

lauķim 19.01.2009 13:26

Beidz izplatīt apmelojošus apgalvojumus. Bet, ja ir pierādījumu, ka Roberts bijis negodīgs - tad liec galdā vai nes uz policiju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

lauķis pilsētniekam 18.01.2009 14:15

Pie visām tavām prāta spējām,nevaru tevi uzskatīt par demokrātu.Nezinu cik tu esi godīgs,bet Putni ,pec viņa darbošanās delnā,par tādu nevaru atzīt.Ja viens negodīgs cenšas nomainīt citu negodīgo,teātrs vien sanāk.
Bet par tautas atmošanos tev piekrītu,vēl atmodai līdz varētu nākt izglītība(zināšanas),jo šķiet,no akmens laikmeta domāšanas itkā esam izgājuši.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

drakons 17.01.2009 14:56

Ko tad Putnis vēl grib?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pilsētnieks 17.01.2009 10:36

Tik trulam cilvēkam, kā lauķis, gan nevajadzētu dot interneta pieslēgumu. Putnim ir taisnība -- sabiedrība ir pamodusies un modīsies tālāk. Vēl vairāk jācer, ka viņam ir taisnība, ka ļaudis arī Latvijā apjēgs, ka logu sišana un karošana ar mentiem nav civilizēta diskursa sastāvdaļa. Taču viņa piesauktajā pasaulē tomēr ir viens, kura Latvijā nav. Nav tur valdības, kura ir izkurtējusi līdz pēdējam, kura nevarētu būt negodīgāka un melīgāka, un galvenais, kura pati turpina veidot noteikumus par to, kā tā tiks vēlēta nākamajā reizē. Nesaku, ka vajag ņemt rokās plinti, bet raugoties uz to, kas patlaban valstī darās, no izmisuma izvairīties ir pagrūti.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs 17.01.2009 10:21

Domu krustojumi vai sastrēgumi rodas, ja īsti nesaprot uz kādiem pamatiem tiek celta ilgstoša un neviss vien īslaicīga sabiedrība. Ilgstošās sabiedrības pamatos bieži vien ir atrodams asins upuris. Tas neļauj tiem, kuri dzīvo upuru celtā valstī korumpēties, jo ir pietiekoši liels skaitlis upuru pēcnācēji, kas uzmanīs valdību. Ja nav asins upuris, tad ir jābut spējai pašupurēties, tas ir, darīt nepopulāras lietas, pa piemēram, premjēram atlaist korumpētus ministrus, pašam demonstrēt spēju atrakstīties no amata, u.t.t. Latvija grimst, jo te nav neviens, es uzsveru neviens (jā, šur tur dziļi laukos varbūt ir viens otrs izņēmums), kas spēj uzņemties pašupura lomu. Es saprotams ceru, ka nakošreiz demonstranti (īpaši jaunieši) kaut ko uzzinās par nevardarbīgām tiešām akcijām, kas plaši pielietotas citur pasaulē.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

lauķis 16.01.2009 22:24

tik negodīgam cilvēkam kā Putnis ,gan nevajadzētu iet politikā !