“Jaunie laiki” integrācijā patiešām ir klāt! 3

Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta atbildes raksts Alekseja Dimitrova komentāram „Cilvēktiesības un integrācija: jaunie laiki, vecās problēmas” par sekretariāta darba plānu 2003.gadam un vidēja termiņa darbības prioritātēm.

Iesaki citiem:

Atbildot uz portāla „politika.lv” publicēto Alekseja Dimitrova rakstu „Cilvēktiesības un integrācija: jaunie laiki, vecās problēmas”, uzskatu par nepieciešamu komentēt kritiku, kas bija vērsta pret Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās darba plānu.

Iespējams, minēto darba plānu pirmajā mirklī var nodēvēt par “vispārīgu”, tomēr jāpaskaidro, ka konkrētajā darba plānā tika atspoguļotas tikai galvenās prioritārās darbības, kas sevī ietver vairākus apakšpunktus un detalizētāku darba plānu. Šis plāns ir tikai pirmais solis turpmākā darba strukturēšanai.

Manis vadītājā sekretariātā jau notiek intensīvs darbs pie Sabiedrības integrācijas programmas atjaunošanas un Eiropas Savienības Rasu vienlīdzības direktīvas pārņemšanas. Darbs, kas ir saistīts ar direktīvas ieviešanu notiks ne tikai likumdošanas, bet arī – kas ir ļoti svarīgi – informatīvajā un izglītojošā sfērā. Daudzi informējošie un izglītojošie pasākumi ir paredzēti dažādām mērķauditorijām Nacionālās programmas cīņai pret neiecietību izstrādāšanas ietvaros.

Jāsaka, ka plānā minētā “dialoga ar mazākumtautībām nodrošināšana” ietver sevī gan Tautību un sabiedrības integrācijas konsultatīvās padomes darba nostiprināšanu, gan darbu pie Vispārējās konvencijas par nacionālo minoritāšu aizsardzību ratifikācijas (šī jautājuma aktualizēšana notiks pēc referenduma par iestāšanos ES), gan jaunā mazākumtautību likuma izstrādāšanu, kā arī mazākumtautību kultūras biedrību finansēšanas mehānisma pārskatīšanu. Kas attiecas uz mazākumtautību NVO finansēšanu, Mazākumtautību lietu departaments, iekļaujot konsultatīvās padomes priekšlikumus, ir jau izstrādājis jaunu instrukciju, kā arī pieprasījuma un atskaites formas, kas jau tagad tiek izsūtītas visām nacionālo minoritāšu biedrībām.

Svarīgi minēt arī aktivitātes, kas nav ietvertas tieši darba plānā. Tie ir vairāki pasākumi sadarbībā ar EDSO Augstāko komisāru nacionālo minoritāšu jautājumos, kas tiek organizēti ar mērķi iesaistīt uzņēmējus integrācijas jautājumu risināšanā Latvijā. Viens no pasākumiem, kas tika veltīts etniskās daudzveidības aspektiem dažādos starptautiskajos uzņēmumos Latvijā, jau notika 9. jūlijā. Nākotnē vēl ir paredzēti divi pasākumi, viens no kuriem būs saistīts ar filantropiju un otrs ar uzņēmējiem, kas pieder pie mazākumtautībām.

Sekretariāta prioritāte ir arī darbs ar mazākumtautību jauniešiem un bērniem. Lai mazinātu lielo jauniešu un bērnu nepilsoņu skaitu, ir plānoti vairāki pasākumi. Jau tika pasūtīts pētījums par mazākumtautību jauniešiem un pilsonības jautājumiem. Bet rudenī sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un Naturalizācijas pārvaldi tiks realizēts projekts, lai veicinātu bērnu nepilsoņu, kas ir dzimuši pēc 1991. gada, reģistrāciju par Latvijas pilsoņiem.

Gribu uzsvērt, ka dotos solījumus turēšu un ar sava sekretariāta darbību vēlreiz pasvītrošu sabiedrības integrācijas patieso nozīmi – tā ir ne tikai likumi, noteikumi un direktīvas, bet arī informēšana, izglītošana un aktīva sabiedrības līdzdalība un sadarbība.


Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Staļins 01.09.2003 21:08
Dialogs-derīga lieta.ko tālāk darī't varētu? maini't leksiku.Vai tad vārds "nepilsonis"apzīmē poziti'vu veŗtību?vai virzi'bu uz to? ne taču.nost! tapatās "integrācija" vai" naturalizācija"-abi garām.jāpakonsultējas ar krievu biedriem kādus vārdus lietot.es vienu zinu-līdzpilsonis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Staļins 18.07.2003 13:51
un tomēr, biedri Muižniek ,gribētos ,lai jūsu lāpstai būtu lielāks atvēziens.Kā tad mēs to draudzīgo dialogu sasniegsim- ar semināriem un kursiem,ar bukletiem? Un ja nu tas nedod efektu? principā ,jau ir izveidojusies divkopienu valsts,pie tam -ar ļoti atšķīrgām vērtībam,uzskatiem tādos jautājumos ,kā-Latvijas attīstība,izglīti'ba.Ko raksta krievvalodīgās avīzes-arī' par sabiedrī'bas integrāciju!!!.vai nevajadzētu efektīvāku stratēģiju savu uzdevumu izpildei.?

vienmēr gatavs palī'dzēt -biedrs Staļins.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

latvis 16.07.2003 10:50
Te grūti kaut ko piebilst, tiešām varen jauks integrācijas plāns - paslaucīsim problēmu zem tepiķa, izsniegsim visiem zilās pases un mierināsim sevi ar domu, ka valoda, kuru esam spiesti lietot, tomēr ir lielā Puškina valoda! Bravo, bravissimo! Aplausi negrib rimties!

Saistītie raksti
Citi autora darbi
Article research

Eiropas Savienības dalībvalstu sabiedrības integrācijas politika un prakse Autors:Ilona Kunda, Aija Lulle, Nils Muižnieks, Sigita Zankovska-Odiņa

Article research

Manufacturing Enemy Images. Russian Media Portrayal of Latvia Autors:Nils MUižnieks, Toms Rostoks, Dmitrijs Petrenko, Kristīne Doroņenkova, Solvita Denis

Article research

Latvijas – Krievijas attiecības: vietējā un starptautiskā dimensijā 2 Autors:Nils Muižnieks, Aivars Tabuns, Brigita Zepa, Inese Šūpule, Jānis Ikstens, Aadne Aasland, Ilze Šulmane, Ivars Ījabs, Žaneta Ozoliņa, Airis Rikveilis, Vyacheslav Dombrovsky, Alfs Vanags, Andris Sprūds, Toms Rostoks, Aija Lulle, Rasma Kārkliņa, Imants Lieģis

Article research

„Latvijas – Krievijas attiecības: vietējā un starptautiskā dimensijā” („Latvian-Russian Relations: Domestic and International Dimensions”) Autors:Nils Muižnieks, Aivars Tabuns, Brigita Zepa, Inese Šūpule, Jānis Ikstens, Aadne Aasland, Ilze Šulmane, Ivars Ījabs, Žaneta Ozoliņa, Airis Rikveilis, Vyacheslav Dombrovsky, Alfs Vanags, Andris Sprūds, Toms Rostoks, Aija Lulle, Rasma Kārkliņa, Imants Lieģis