Jaunas idejas Eiropai ENGLISH

Projekta norises laiks: 2009.gada augusts – 2010.gada jūnijs
Projekta izmaksas: 6 500 EUR
Finansētājs:  Robert Bosch Stiftung
Kontaktpersona: Dace Akule

Iesaki citiem:

JdE_Lettland.jpg

Projekta norises laiks: 2009.gada augusts – 2010.gada jūnijs

Projekta izmaksas: 6 500 EUR

Finansētājs:  Robert Bosch Stiftung

Kontaktpersona: Dace Akule

Jaunas idejas Eiropai ir līdz šim lielākais projekts Eiropā, kas veicina tiešu jauniešu līdzdalību Eiropas veidošanā. Projekta laikā vairāk nekā 1000 jaunieši no visas Eiropas iesaistījās kopīga „Rīcības plāna: Jauna enerģija Eiropai” izstrādē. Šis plāns tika nodots ES prezidējošām valstīm.

Projekta būtība bija 4 dienu darbnīcas, kuru laikā skolēni apsprieda un izstrādāja savas idejas enerģētikas politikas un klimata pārmaiņu politikas attīstībai sadarbībā ar ekspertiem, kā arī projekta dalībniekiem no citām valstīm.

Projekta mērķi:

  • veicināt 19 ES dalībvalstu jauniešu tiešu dalību Eiropas veidošanā,
  • veicināt jauniešu domāšanu par konkrētiem Eiropas politikas jautājumiem – konkrēti enerģetikas un klimata pārmaiņu problēmu,
  • veicināt pilsonisko izglītību – projekts skaidro jauniešiem politiskos mehānismus un to savstarpējo saistību un ļauj attīstīt prasmes, kas nepieciešamas Eiropas politikas veidošanai,
  • izmantojot projekta mājas lapu, jauniešiem ir iespēja apkopot labākās individuālo projektu idejas kopīgā dokumentā „Rīcības plāns: Jauna enerģija Eiropai”,
  • studenti un jaunieši, kas nav iesaistīti projektā arī var izteikt savas domas mājas lapā par piedāvātajām idejām,
  • projekta dalībnieki kļūst par Eiropas partneru tīkla sastāvdaļu, kurā ietilpst NVO, augsta līmeņa politiķi un fondi.

Latvijā projekta nedēļa notika 2010.gada 16.-19.martā Gulbenes novada valsts ģimnāzijā, piedaloties 19 skolēniem. Darbnīcu rezultāti pieejami aktivitāšu  dokumentācijā (533.34 KB) (angļu valodā)

Papildu informācija par projektu pieejama http://www.youngideasforeurope.eu/

Projekta partneri ir Robert Bosch Stiftung, IFOK, PROVIDUS (pilns partneru saraksts pieejams projekta centrālajā mājas lapā).

 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!