Jaunākā PROVIDUS publikācija - par korupcijas riskiem būvniecībā un teritorijas plānošanā

Izdevuma Korupcijas °C. Pārskats par korupciju un pretkorupcijas politiku Latvijā piektā izlaiduma uzmanības centrā ir korupcijas riski būvniecībā un teritorijas plānošanā. Izdevuma līdzautori: Valts Kalniņš, Agnese Lešinska un Aiga Grišāne.

Iesaki citiem:

 

Izdevuma Korupcijas °C. Pārskats par korupciju un pretkorupcijas politiku Latvijā piektā izlaiduma uzmanības centrā ir korupcijas riski būvniecībā un teritorijas plānošanā.

PROVIDUS ārštata pētniece Agnese Lešinska, balstoties uz ilgstošiem pētījumiem, analizē būvniecības tiesiskā regulējuma un uzraudzības nepilnības, kā arī tiesu praksi ar būvniecību saistītos strīdos. A.Lešinska izdara secinājumu, ka šī „joma, kurā ir neadekvāts normatīvais ietvars, neefektīva uzraudzības sistēma, liela amatpersonu rīcības brīvība un milzīgs apgrozījums, pakļauta lielam korupcijas riskam.” Savukārt Sabiedrības par atklātību Delna teritorijas plānošanas un būvniecības projekta vadītāja Aiga Grišāne izvērtē riskus, kas ir īpaši nozīmīgi Baltijas jūras piekrastes apbūves kontekstā.

Šajā Korupcijas °C ir publicēts arī Valta Kalniņa raksts par politisko atbildību, tās dažādām izpausmēm un piemērošanu konkrētās situācijās. Politiskā atbildības vērtēta saistībā ar politiķu klātbūtni „Jūrmalgeitas” skandālā, tautas nobalsošanu par grozījumiem drošības likumos un citām Latvijas politiskās dzīves nesenajām aktualitātēm.

Pilns jaunākā pārskata teksts:  Publikacijas/Korupcijas_parskats_07.pdf (211.53 KB)

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!