Atslēgvārdi:

Interneta pseidodemokrātija 21

Arī pirms tam, kad cilvēki sāka plaši izmantot interneta medijus, lielākais šķērslis, kas atturēja no citu uzrunāšanas un pašorganizēšanās, bija nevis tehnisku iespēju neesamība, bet gan sakāmā trūkums.

Iesaki citiem:

Interneta ziņu portālu informācijas plūsma sadalās divās telpās — virspusē ir redakciju veidots konvencionāls žurnālistikas materiāls, bet viena klikšķa attālumā lietotāju atsauksmēs paveras alternatīvs un bieži vien radikāls skatījums. Lasītāju atsauksmes var apskatīt kā pretenzijas uz divvirzienu komunikāciju un cilvēku iesaistīšanu diskusijā, tomēr atsauksmju rakstīšanas funkcija nav publiskā viedokļa formulēšana un izteikšana. Šis formāts, kas piedāvā iespēju relatīvi brīvi paust arī radikālus uzskatus, ir pateicīgāks rakstītāju pārliecību izklāstīšanai, nevis racionālai diskusijai.Iespējas vēl nerada vēlmi iesaistīties

Uz interaktīvajiem medijiem savā laikā ir likts daudz cerību saistībā ar iespējām veicināt diskusijas un mazināt plaisu starp pilsoņiem un politiku. Pagājušā gadsimta 90. gados veidojās utopiskais redzējums, kas interneta medijos saskatīja iekļaujošās demokrātijas ideālu — informēti pilsoņi, piedaloties diskusijās, kopīgi atrod pieņemamu risinājumu. Arī mūsdienu akadēmiskajā literatūrā populāra pieeja ir interneta medijus aplūkot saistībā ar Jirgena Hābermāsa izpratni par publisko sfēru, kur atšķirībā no 17. un 18 gadsimta[1] pilsoņi par būtisko runātu un publisko viedokli formulētu nevis kafijas namos, bet gan tīmekļa vietnēs.

Interneta medijiem nenoliedzami ir potenciāls cilvēku mobilizēšanai un pilsoniskās aktivitātes veicināšanai, kas ir rezultāts indivīdu iespējām piekļūt informācijai un to izplatīt. Piemēru dažādām akcijām netrūkst — sākot ar antiglobālistu nemieriem pret Pasaules Tirdzniecības organizācijas sanāksmi Sietlā 1999. gadā[2] un turpinot ar fotogrāfu protesta akcijas pie būvlaukuma Dzirnavu ielā.[3] Tomēr, lai interneta lietojumam būtu sociāli vai politiski efekti, nepietiek ar tehnoloģiju pieejamību vien — svarīgāki ir mērķi, kam internets tiek lietots, un vajadzības, kuras lietotājs vēlas apmierināt.

Interneta pieejamība un diskusiju iespējamība nenozīmē, ka cilvēki šīs iespējas nudien izmantos, jo vēlmes un prioritātes ir dažādas. Lietotāji medijus izvēlas un izmanto atbilstoši savām prioritātēm un interesēm. Piemēram, ziņu portāli apmierina citas vajadzības nekā profesionāli forumi vai sociālo tīklu vietnes, un arī lietotāju radītais saturs šajos portālos atšķiras.

No nemoderēta un ikvienam pieejama foruma, par kādu mēdz izvērsties ziņu lasītāju komentāru sadaļas, augsta līmeņa sarunu ar paškritiku un nopietniem, apsvērtiem argumentiem nevajag gaidīt. Šo vietņu sarunās kā iesaistīšanās iemesls biežāk parādās vēlme paust savus uzskatus un uzturēt tos spēkā, nekā šos uzskatus pārbaudīt vai apšaubīt. Šādā veidā vienošanos panākt un kopēju viedokli formulēt nav iespējams.Anonimitātes divas sejas

Analizējot diskusijas internetā, jāņem vērā arī tas, ka izklaide cilvēkiem bija un būs krietni interesantāks darbošanās pamats nekā iesaistīšanās racionālās diskusijās. Arī atsauksmju rakstīšana interneta portālos lielai daļai rakstītāju ir informatīva izklaide, kuras galvenais dzinējspēks ir konflikts un vēlme pēc attieksmes izteikšanas, nevis panākt kādas izmaiņas diskusijas ceļā. Komentēšanas iespējas galvenais eksistences pamats ir nevis tas, ka šādā veidā sabiedriskajos procesos var iesaistīt lasītāju, bet gan tas, ka lasītājiem šāda funkcija gluži vienkārši patīk. Tā nodrošina to, ka lasītāji portālā uzturēsies ilgāk, iegriezīsies biežāk un varbūt uzklikšķinās uz kāda reklāmas banera.

Savukārt tas, ka viedokļu izteikšanai tiek izmantots internets, pats par sevi diskusiju kvalitāti uzlabot nevar. Ierobežojumi, kas cilvēkiem neļauj līdzvērtīgi iesaistīties dažādos sabiedriskajos procesos un panākt, ka viņu viedoklis tiek uzklausīts, no tā nepazūd. Arī, pirms cilvēki sāka plaši izmantot interneta medijus, lielākais šķērslis, kas atturēja no citu uzrunāšanas un pašorganizēšanās, bija nevis tehnisku iespēju neesamība, bet gan sakāmā trūkums. Iespējams, tas izskaidro, kāpēc Latvijā par spīti bieži vien dzirdamajai neapmierinātībai netiek rīkotas protesta akcijas.

Turklāt digitālajā vidē parādās vēl jauni šķēršļi. Interneta pseidoanonimitāte veicina uzvedības normu degradāciju, ļauj sarunās iepīt slēptas politiskas dienaskārtības, slēpt interešu konfliktu un neatbildēt par saviem vārdiem. Turklāt iespēja izteikties nereti ir krietni vilinošāka nekā iespēja klausīties. Nosacītās anonimitātes aizstāvībai par labu gan runā tas, ka šādā veidā cilvēkiem ir iespējas mazināt indivīdam uzlikto institucionālo ierobežojumu svaru un nodrošināt iespēju brīvi izteikt viedokli. Tāpēc totalitāri skan kustības Par labu Latviju padomes priekšsēdētāja Andreja Ēķa izteikumi, kuros viņš pieļauj, ka portālu redaktoriem būtu jāatbild par „tracinošiem komentāriem” vai ka „var pieņemt likumu, ar kuru aizliedz anonimitāti internetā”.[4] A. Ēķis kļūdās, sakot, ka „internetā iespējama jebkura vaļība un brīvība”. Cilvēki, kas internetā izdarījuši likumpārkāpumu, var tikt sodīti, un noziegumi internetā neatšķiras no noziegumiem reālajā dzīvē.

Atklātība diskusijai nāktu par labu, tomēr vienlaikus tā laupītu krietnu daļu no iemesliem, kuru dēļ lietotāji šajās diskusijās iesaistās. Nosacīti anonīma interneta diskusija ir hierarhiski vienlīdzīgāka un piešķir cilvēkiem brīvību, ko var izmantot atšķirīgos veidos — gan emocionāliem uzbrukumiem un lamām, gan pilsoniski atbildīgai rīcībai.Sabiedrības viedoklis?

Interneta komentētāju kaislībās mijas politika, ideoloģijas, emocijas, izrādes un provokācijas — tur ir vismaz daļa no tā, kā cilvēki par aktuālajiem jautājumiem runā reālajā dzīvē. Rakstītāji ar šādām aktivitātēm ietekmi uz norisēm iegūt nevar, politikas veidotāji šīs atsauksmes var nelasīt un neuzklausīt, bet tas jau arī nav šo tekstu uzdevums. Uzdevums ir atgādināt, ka otrpus konvencionālajam žurnālistikas saturam, kas lasāms portālos, pastāv pavisam citas normas, izpratnes, attieksmes.

Internetā publicētās atsauksmes nenoliedzami ir signāls par noteiktu cilvēku grupu uzskatiem un atbalstītajām idejām, tomēr ir problemātiski tās uzskatīt par sabiedrībā valdošo noskaņojumu ilustrāciju. Lai cik demokrātiska nebūtu iespēja katram cilvēkam publiski paust savus uzskatus, ir faktori, kas neļauj vilkt vienlīdzības zīmi starp šiem izteikumiem un publisko viedokli. Atsauksmes raksta mazākā daļa lietotāju, turklāt skaļi un radikāli izteikumi ir viena no retoriskajām stratēģijām, kas autoram nodrošina pamanāmību murdoņā, kurā var būt vēl simti citu viedokļu. Atsauksmju rakstītāji parasti ir aktīvākie lasītāji, un viņu viedokļi mēdz būt polarizētāki un radikālāki nekā vidēji auditorijai.

Ja pie raksta par čigānu diskrimināciju lasāmi apgalvojumi, ka „visi zin ka ciganiem nepatik stradat-to tik zin ka narkotikas tirgot,un ar prostitucuju nonemties” un „[c]higaanu probleemu visveiksmiigaak vareetu atrisinaat Rumbulas mezhs un tamliidziigas vietinjas”,[5] tas nenoliedzami parāda sabiedrības daļas attieksmi pret čigāniem, bet cik liela šī daļa ir un kā tā rīkojas reālajā dzīvē? Pie raksta, ka tiks renovēta Ebreju vidusskola Rīgā, ir atrodamas atsauksmes, ka „židiem nevis skolu bet krematoriju!”, un vairāki komentētāji ir nesaprašanā, kāpēc gan ebreju skolas atjaunošanai tiek piešķirta nodokļu maksātāju nauda.[6] Un tikai ziņa, ka ir attaisnots etniskā naida kurināšanā apsūdzētais Andris Jordans, kurš bija izteicies, ka „žīdi un čigāni — viņi nav cilvēki”, izraisa pretējas reakcijas, un vairāk nekā simts iesūtītajās atsauksmēs lasāms arī, ka „šito āzīti vajadzētu tā kārtīgi iekaustīt ar mietu” vai „[t]aada nu mums taa tiesa-izteiktu rasistu un cilveekniideeju attaisno”.[7] Skaidrs, ka šo pārmaiņu nenosaka tik daudz komentētāju domas par tautām, pret kurām vērsies A. Jordans, bet gan tāpēc, ka šis cilvēks atbalstījis Krievijas neonacistus.

Atsauksmēs pie rakstiem par iekšpolitiku nereti var lasīt, kā ar savstarpējiem izsaucieniem apmainās pozīciju un opozīciju atbalstošie rakstītāji, un pa vidu lasāmi izsaucieni, ka visi ir zagļi. Un ir iemesls, kāpēc Latvijas ziņu portāli pie nekrologiem neļauj pievienot atsauksmes — ne jau augstas komentēšanas kultūras dēļ šāda politika ieviesta.Vārda brīvības robežas

Var pārmest, ka esmu izraudzījies rakstus, kuru tematika daļā sabiedrības sagaidāmi izraisa vēlmi rakstīt agresīvus komentārus, lai norādītu, ka interneta portālu atsauksmēs netrūkst nekulturālu, nekorektu apgalvojumu, kas degradē šo izteiksmes formātu. Tomēr būtu arī pārsteidzīgi no tā izdarīt secinājumus, ka pati atsauksmju rakstīšanas iespēja ir aplama un nevajadzīga.

Rupjības, neiecietība un citas problemātiskas komentāru parādības pirmām kārtām parāda lielo atšķirību, kas lietotāju uztverē ir starp publisku vidi un interneta vidi. Plašās informatīvās telpas ar milzīgo un mainīgo satura daudzumu un vienu izteikumu ātrā pazušana starp nākamajiem tiešsaistes medijus nereti padara par kvaziprivātām vietām. Tajās sacītais it kā ir visiem pieejams, bet ir visai maza varbūtība, ka izteikumam tiks pievērsta liela uzmanība un tā autoram tiks prasīts pieskaņoties publiskas uzvedības normām. Interneta atsauksmju saturs lielā mērā parāda portālu lietotāju pieņemtās un uztvertās normas.

Atklāts paliek jautājums, kas ir viedokļu daudzveidība un kas — nevēlams saturs, kas portālu redakcijām būtu jāuzmana. Viens no demokrātijas pamata principiem ir izteiksmes brīvība, tomēr tā pati par sevi nav vienāda ar demokrātiju.[8] Interneta atsauksmju lasīšana atgādina, ka vārda brīvība mēdz tikt izmantota pavisam citiem mērķiem, nevis demokrātisko vienlīdzības un iekļaušanas ideālu veicināšanai, kam internets kādreiz šķita kā radīts.__________________________

[1] Habermas, J. (1992). The structural transformation of the public sphere: An inquiry into a category of bourgeois society. Cambridge: Polity.

[2] Kahn, R., Kellner, D. (2004). New media and internet activism: From the ‘Battle of Seattle’ to blogging. New Media & Society, 6(1), 87–95.

[3] Zalāne, E. (2010, 3. jūn.). Desmitiem fotogrāfu akcijā atbalsta būvobjekta apsargu padzīto amata brāli. Diena.lv. Sk.: http://www.diena.lv/lat/politics/foto/foto-desmitiem-fotoaparatu-pie-buvprojektu-kur-ieprieks-padzina-balcus

[4] Līcītis, E. (2010, 29. maijs). Ēķis ķeras pie lietas. Latvijas Avīze, 6. lpp.

[5] LETA/AFP (2010, 8. apr.). Čigāni ES joprojām tiek diskriminēti. TVNET. Sk.: http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/326176/comments

[6] Delfi. (2010, 10. maijs). Ēku Ebreju vidusskolai par 497 000 latu renovēs „SZMA Rīga”. Delfi. Sk.: http://www.delfi.lv/news/national/riga/article.php?id=31778065

[7] Delfi. (2010, 21. maijs). Attaisno etniskā naida kurināšanā apsūdzēto Jordanu. Delfi. Sk.: http://www.delfi.lv/news/national/criminal/article.php?id=32033435

[8] Papacharissi, Z. (2002). The virtual sphere: The internet as a public sphere. New Media & Society, 4(1),9–27.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (21) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Jannifer Lisa

kitchenette appliances
It is great to have the opportunity to approach a good environment article subsequent to useful information on topics that great quantity are impatient on.I concede afterward your conclusions and will eagerly look take up to your complex updates.

Tmp author
Saad Butt Saad Butt

I believe that at some point later on I may attempt to compose a book to oblige my site, however we will see.Good post with valuable tips and thoughts. yard truck

Tmp author
spotlight

hi!! Extremely intriguing examination happy that I ran over such educational post. Keep doing awesome. Happy to be a piece of your net group. visit my blog

Tmp author
spotlight

it's really nice and meanful. it's really cool blog. Linking is very useful thing.you have really helped lots of people who visit blog and provide them usefull information. visit my blog

Tmp author
spotlight

You all do an incredible blog, and have some extraordinary substance. Keep up the great work. visit my blog

Tmp author
spotlight

A source for example, a commercial bank can provide both a short term or a long term loan good needs of client. However, visit my blog

Tmp author
spotlight

Thus, do think twice, go for the job where you can learn the most, sooner or later the salary will follow mcafee coupons

Tmp author
spotlight

Thanks for sharing this quality information with us. I really enjoyed reading. Will surely going to share this URL with my friends. smoke shop wholesale

Tmp author
spotlight

It is perfect time to make some plans for the future and it is time to be happy. http://bit.do/b66RV

Tmp author
spotlight

A very awesome blog post. We are really grateful for your blog post. You will find a lot of approaches after visiting your post. kbox

Tmp author
spotlight

I'll put a connection to this website on my web journal. This posting is heavenly and what an incredible research that you have done. subway surfers

Tmp author
spotlight

whose job is supposed to be spinning any result into a story that makes the viewers care. I’ve followed the sport for over a decade, and even I was starting to wonder if I should keep caring. Seattle Web Design Company Services Designer

Tmp author
spotlight

Also operate a site and if you are ever interested in doing some visitor writing for me if possible feel free to let me know. Miami Locksmith

Tmp author
spotlight

Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! city gate 2

Tmp author
spotlight

I am really excited about the trailer which is going to get released in the coming month. Ver mas

Tmp author
spotlight

This is my first time i visit here. I found so many entertaining stuff in your blog, especially its discussion. From the tons of comments on your articles, I guess I am not the only one having all the leisure here! Keep up the good work. Miami Beach Tours

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Владимир 14.06.2010 16:02
О, ужас!
"докторант", Вы во многом неправы.
1. Уровень дискусии в Интернете определяется уровнем портала, Вы в этом совершенно правы. Он поддерживается группой "завсегдатаев", постоянных участников.
2. Типичный пример того, что есть дискуссия смотрите в исследовании http://www.dialogi.lv/article.php?&id=482&la=2
Хотя я считаю его не очень сильным, оно выглядит более профессионально, чем Ваше "наукообразие".
3. Наблюдая дискуссию в Интернете, нельзя, категорически недопустимо, ограничиваться примером одной статьи! Тогда Вы ограничиваетесь отдельными сообщениями, ну может интеракциями. Следует осознавать, что дискуссия в портале, или точнее рубрике есть коммуникационный процесс с некоторым числов постоянных участников, и некоторым числом случайных. Как следствие можно обнаружить паттерны в дискуссиях, когда смысл комментария... в его прагматической избыточности.
"Агрессивность" комментария при этом часто есть лишь необходимая форма для данного сообщения в последовательности интеракций. Или прием "драматизации", как раз с целью изменить паттерн и призвать оппонентов анализировать информацию.
Изменение контента "модератором", при этом может привести к катасторофической ситуации нарушения коммуникации, патологической коммуникации, для которой агрессивность вообще есть нормальная форма.

Как специалист, Вы можете, и обязаны отличить "защитную" агрессивность, вызываемую патологией коммуникации, от идеологической, установочной агрессии. То есть отличить "агрессию" восставших в гетто от "агрессии" зондеркоманды.

Более того, по исходному, не модерированому контенту можно измерить "градус" той и иной.
А вот модерируя контент, можно скрыть градус агрессии, а потом удивляться, почему народ бьет витрины.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m. 13.06.2010 14:25
Rakstam tikpat labi varēja likt arī virsrakstu 'Latvijas pseidodemokrātija', jo nav noslēpums, ka politiķu uzkurinātie etniskie konflikti nedod iespēju Latvijai pārņemt tās demokrātijas vērtības un politiskās kultūras vērtības, kas ir attīstījušās Rietumvalstīs. Latvijā 'žurnālisti' atbalso šo entisko tracināšanu un ļoti labi ar to izdzīvo, jo tad nav jābūt kompetentiem visos pārējos jautājumos, kas normālās valstīs sastādītu vislielāko politiskās dienaskārtības daļu.

Latvijā, piem., Vienotību visi uzskata par tik vāju spēku, ka pat savējie baidās kritizēt un partijas biedri baidās publiski diskutēt par programmu. Ārzemēs kandidātiem nominācija ir jāizcīna priekšvēlēšanās, bet Latvija - izrādās, ka pietiek atnākt Ēlertes grupai, lai visus viņas sabiedrotos bez diskusijām uzreiz nominētu par kandidātiem. Amerikā priekšvēlēšanās tiek noteikts ne tikai kandidāts, bet arī lielā mērā partijas programma un piedāvājums vēlēšanām, turpretim Latvijā, piem., Vienotības gadījumā, pat programmas izstrāde tiek atlikta uz pēcvēlēšanu laiku, jo lūk - nedrīkstot jau rādīt vēlētājiem atšķirības starp JL un SCP tautsaimniecības programmām. Rezultāts ir nožēlas vērts - vēlētājam tiek liegta diskusija un izvēles iespēja.

No minētā arī izreit komentēšanas kultūras zemais līmenis Latvijā. Amerikānim ir izvēles iespēja starp The New York Times un The Washington Post un arī daudziem citiem radikālākiem izdevumiem pa labi un pa kreisi. Latvijā šādas izvēles iespējas vienkārši nav - ir tikai dažādu nokrāsu labēja prese, kuras centrā ir entiskie jautājumi; vēl skumjāk ir tas, ka pat starp krievu valodā iznākošām avīzēm man nav izdevies atrast izdevumu, kas atbalstītu tieši SC ekonomisko programmu; atkīvi raudzītos uz notiekošo no šī skatu punkta.

Latvija itkā dzīvo paralēlās pasaulēs - no vienas puses cilvēki lasa Dienu, Ir, NRA, bet no otras puses arī atzīst - gribētos tomēr sociāldemokrātiskas reformas, par kurām šīs avīzes nelasa. Un cilvēkos rodas šī frustrācija un šaubas - ja viņi nav sekojoši līdzi ārzemju presei, tad viņiem sāk likties, ka viņu vēlme pēc sociāli taisnīgas labklājības valsts ir kaut kāda perversija, kuru žurnālisti un eksperti Latvija nosoda. Un tāpēc arī rodas komentāri, kuros ir emocijas un nevis viedoklis. Viedoklis nevar būt, jo pats preses izdevums vai ziņu portāls spēj piedāvāt tikai surogātu, kas radies no žurnālistiem nekompetences, nopirkšanas un iekšējās cenzūras (piem., darba tirgus Latvijā neparedz vietu žurnālistiem ar sociāldemokrātiskiem uzskatiem).

Pat jēdziens 'komentēšanas kultūras līmenis' liekas diezgna pretrunīgs, jo komentāru nevar salīdzināt ar darbošanos grupsadarbības vietnē, kurā varētu tikt izstrādāti politiski dokumenti un tāpēc komentārā maz kas ieguldīts darbu. Bet pieredze tomēr vesta par kaut ko citu - piem. NYT komentāri (tiesa, reti kad tie tiek atļauti pie rakstiem) ir lasīšanas vērti, tajos ir insight un tie bieži vien mēdz papildināt rakstu. Un tā nav tikai moderēšanas vaina. Ir izdevumam laikam ir samērā ideāla (no šī raksta autora viedokļa) reģistrēšanās kārtība, tomēr Ir komentārus man personīgi patīk lasīt tikai viena iemesla dēļ - tiek apliecina degradēšanos, kas neizbēgami noteik sabiedrības daļā, kas nevēlas domāt un diskutēt, bet akli paļaujas ticībai par to sfēru (politiku un ekonomiku) (un pakļaujas tāpēc, ka Latvijā nav pretējas ideoloģijas izdevums, ar kuru varētu diskutēt), kurās reliģijām nav savs vārds sakām. Ir prieks redzēt šo degradāciju, jo tā apliecina, ka es ar saviem uzskatiem esmu pareizā pusē.

Protams, izrbīnu rada tas, kāpēc pēc atlaišanām, krīzes, politiskās sistēma vāju vietu uzšķeršanas, utt. - kāpēc pēc tā visa tomēr Latvijā nav radies centriski kreiss izdevums? Liekas, ka tas ir apliecinājums tam, maigi izsakoties, cik maz Latvijas lasītājs prasa un spēj saņemt no izdevumiem. Varbūt, ka ši lasītāja degradācija ir vēl viens apliecinājums tam, ka 20 gadu valdījusī ekonomiski labējā un entiski šķelošā politika, ja tā netiek izaicināta, spēj radīt tikai postu. Cik gadus vēl Latvija to spēs izturēt?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jānis Buholcs - KasparM 09.06.2010 11:49
Raksts ir veidots, domājot par ziņu portāliem Latvijā un to komentāru nozīmi publiskajās diskusijās. Mans mērķis bija parādīt tieši to, ko Tu saki, proti, bez reģistrācijas un moderēšanas komentāru kvalitāte ir krietni zema.

Starp citu, arī britu The Independent atsauksmju kultūras uzlabošanai ir ieviesuši reģistrāciju: http://www.independent.co.uk/opinion/commentators/martin-kin...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

KasparM 09.06.2010 10:07
Nu bet tas jau tāpat ir skaidrs, ka šādās brīvu niku izvēlētas komentāru, nemoderētās diskusijās nekādi zelta gabali nemētāsies. Normālas diskusijas ir interneta forumi ar reģistrāciju, moderatoriem, biedru reputācijas līmeņiem utt. Vēl augstāka līmeņa brīvas diskusijas un sadarbības projekti kā wordreference.com, arī slashdot.org un, protams, wikipedia jau ir īsti dārgakmeņi, kurus autors ir pacenties neredzēt, jo pa mēsliem rakāties taču esot interesantāk :)

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gunta Leona 08.06.2010 21:03
Ja būtu, tad būtu. Tā nav, ir tikai tā, kā ir.

Elektronisko mediju likumprojekts. Pieņemts jau, nepieņemts vēl, nezinu. Lēmējiem par to, tā ir tikai naudas lieta, ja nav pieņemts - soda nauda pienākas ES vai kam tādam.

Elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos tiek iekļauts arī viss tas, kas notiek internetā. Radio, TV un internetam kopīgs ir tikai viens - visi tie nevar iztikt bez elektrības. Citas atšķirīgas lietas saskatāmas un sadzirdamas jebkuram, tikai tās nevienu neinteresē, lai cik gudri un skaisti runā tie, kas likumu izstrādā un pieņem. Un elektroniskajiem medijiem ir nepieciešams (pēc politiķu viedokļa) glavļits - nacionālā radio un televīzijas padome. Tai jāpakļaujas arī interneta medijiem. Par NRTVP skaitliskumu un kaut kādu kvalitāti Saeima var strīdēties līdz apnikumam, bet kas "uzrauga" drukātos medijus?

Ja es šodien joprojām strādātu kādā drukātajā medijā un joprojām būtu ŽS locekle, visiem iespējamiem un arī neiespējamiem līdzekļiem cīnītos par to, lai aizliegtu anonīmi, izmantojot kaut kādus izdomātus nikus, komentēt rakstus. Ir jau tai komentēšanai arī dažas labas īpašības - kādas grupas var pētīt sabiedrības noskaņojumu kādā jautājumā un redakcijas darbinieki ne tikai nojauš, bet arī reāli redz, ka lasītāju daļa ir prasti muļķi.Lieli muļķi, kas, izmantojot to, ka knapi iemācījušies drukāt burtus uz klaviatūras, izsaka savu viedokli dažos vārdos par jebkuru tēmu, par jebkuru rakstiņa autoru, galvenokārt tikai nogāna visu.

Nezinu kā, bet varbūt šodien ir iespējams papētīt, vai komentētāji tiešām IR sabiedrības daļa. Aiz viena nika var būt paslēpušies 10 komentētāji un dažādus nikus var izmantot 1 kometētājs. Gudri, aizņemti, zinoši kometētē kādu informāciju? Raksta autors pats ko ir komentējis?

Saistītie raksti
Kapnes 255x203(2)

Lieto un nemaksā Autors:Jānis Buholcs

Spogulis 255x203(1)

Valsts tvīto 7 Autors:Jānis Buholcs

Kapakmens 255x203

Jums mūsu pietrūks! 4 Autors:Jānis Buholcs

Galva 255x203

Brīvība ķengāties 52 Autors:Kārlis Streips

Citi autora darbi
6220425549 cc19140a63

Cīņas suņi 187 Autors:Jānis Buholcs

Tuksums 255x203

Tīklos sapinušies Autors:Jānis Buholcs