Ikšķiles vidusskolas skolēni veido idejas Eiropas enerģētikas attīstībai

No 20. līdz 24.februārim Ikšķiles vidusskolas skolēni projektā „Jaunas idejas Eiropai” piecas dienas izstrādāja risinājumus Eiropas enerģijas un klimata politikām.

Iesaki citiem:

No 20. līdz 24.februārim Ikšķiles vidusskolas skolēni projektā „Jaunas idejas Eiropai” piecas dienas izstrādāja risinājumus Eiropas enerģijas un klimata politikām.

24.februārī skolēni kopā ar projekta patronu, Saeimas deputātu Eināru Cilinski, prezentēja savas idejas par risinājumiem ilgtspējīgas Eiropas veidošanai. Einārs Cilinskis norādīja, ka daudzas no idejām jau tiek ņemtas vērā izstrādājot gan Latvijas, gan Eiropas Savienības enerģētikas politiku, taču daudzas no tām ir jaunas un inovatīvas. Viņš atzina, ka enerģētikas joma nākotnē jauniešiem piedāvās daudz karjeras iespējas.

Projekta laikā notika piecu dienu darbnīca, kurā skolēni apsprieda un izstrādāja idejas enerģētikas politikas un klimata pārmaiņu politikas attīstībai sadarbībā ar ekspertiem (Reini Āboltiņu no Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS un Claudio Rochas no SIA „Ekodoma”), kā arī projekta dalībniekiem no Itālijas. Projekta laikā skolēni arī piedalījās lomu spēlē, kurā darbojās kā politiskās partijas pārstāvji, NVO aktīvisti, žurnālisti un vēlēšanu kampaņas konsultanti. 

Jaunas idejas Eiropai ir līdz šim lielākais projekts Eiropā, kas veicina tiešu jauniešu līdzdalību Eiropas veidošanā. Projekta laikā jaunieši no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm iesaistās kopīga „Rīcības plāna: Jauna enerģija Eiropai” izstrādē. Šis plāns tiks nodots ES prezidējošai valstij – Dānijai, kā arī īpašā pasākumā jūnijā lēmumu pieņēmējiem Briselē. Šajā notikumā piedalīsies arī projekta dalībnieki no Ikšķiles vidusskolas.

Projekta mērķis ir veicināt ES dalībvalstu jauniešu tiešu dalību Eiropas veidošanā, aicinot viņus diskutēt par Eiropas politikas jautājumiem – konkrēti, enerģētikas un klimata pārmaiņu problēmām. Projekts arī veicina pilsonisko izglītību – tas skaidro jauniešiem politiskos mehānismus un to mijiedarbību, kā arī ļauj attīstīt prasmes, kas nepieciešamas Eiropas politikas veidošanai. Kopš projekta sākuma 2008.gadā tajā jau ir piedalījušies vairāk nekā 1500 skolēni no 18 ES dalībvalstīm.

Projektu Latvijā ievieš Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS.

Informācija PROVIDUS:

Linda Jākobsone, Eiropas politikas asociētā pētniece

Tālr.: 29123348

jakobsone@providus.lv

Informācija Ikšķiles vidusskolā:

Madara Doniņa, skolotāja

Tālr.: 26085460

madara.donina@iespejamamisija.lv

 Young Ideas for Europe:

Lena Kampe

Tālr.: +49 (0) 62 51/84 16-28

lena.kampe@ifok.de

Papildu informācija -  www.youngideasforeurope.eu

robert bosch stiftung_283_60.jpg  JIE.JPG

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!