Ikšķiles skolēni veido idejas ilgtspējīgai Eiropai

No 20. līdz 24.februārim Ikšķiles vidusskolas skolēni piedalīsies projektā „Jaunas idejas Eiropai”, kura laikā izstrādās inovatīvas idejas Eiropas enerģijas un klimata politikām.

Iesaki citiem:

No 20. līdz 24.februārim Ikšķiles vidusskolas skolēni piedalīsies projektā „Jaunas idejas Eiropai”, kura laikā izstrādās inovatīvas idejas Eiropas enerģijas un klimata politikām.

Jaunas idejas Eiropai ir līdz šim lielākais projekts Eiropā, kas veicina tiešu jauniešu līdzdalību Eiropas veidošanā. Projekta laikā jaunieši no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm iesaistās kopīga „Rīcības plāna: Jauna enerģija Eiropai” izstrādē. Šis plāns tiks nodots ES prezidējošām valstīm un ES lēmumu pieņēmējiem.

Projekta būtība ir 5 dienu darbnīcas, kuru laikā skolēni apspriež un izstrādā savas idejas enerģētikas politikas un klimata pārmaiņu politikas attīstībai sadarbībā ar ekspertiem, kā arī projekta dalībniekiem no citām valstīm. Kur iegūs enerģiju, kad slēgs visas atomelektrostacijas? Kādi ir labākie enerģijas avoti sabiedrībai no vides aizsardzības viedokļa? Šie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem skolēni meklēs atbildes. 22.februārī skolēniem palīdzēs arī eksperti – Reinis Āboltiņš no Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS un Claudio Rochas no SIA „Ekodoma”.

Projekta laikā skolēni piedalīsies lomu spēlē, kurā darbosies kā politisko partiju pārstāvji, NVO aktīvisti, žurnālisti un vēlēšanu kampaņas konsultanti. Skolēniem būs arī iespēja regulāri sazināties ar savu partnerskolu Itālijā, izmantojot interneta forumu un Skype.

Piektdien, 24.februārī plkst. 11.00 - 12.15 skolēni prezentēs savas idejas un diskutēs ar interesentiem – skolēniem, skolotājiem, vecākiem u.c. Prezentācijā piedalīsies arī projekta patrons –Einars Cilinskis (VL-TB/LNNK), Saeimas deputāts, kā arī Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvji.

Projektu “Jaunas idejas Eiropai” atbalsta Roberta Boša fonds.  Projekta mērķis ir veicināt ES dalībvalstu jauniešu tiešu dalību Eiropas veidošanā, aicinot viņus diskutēt par Eiropas politikas jautājumiem – konkrēti, enerģētikas un klimata pārmaiņu problēmām. Projekts arī veicina pilsonisko izglītību – tas skaidro jauniešiem politiskos mehānismus un to mijiedarbību, kā arī ļauj attīstīt prasmes, kas nepieciešamas Eiropas politikas veidošanai. Kopš projekta sākuma 2008.gadā tajā jau ir piedalījušies vairāk nekā 1500 skolēni no 18 ES dalībvalstīm.

Projektu Latvijā ievieš Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS.

Informācija PROVIDUS:

Linda Jākobsone, Eiropas politikas asociētā pētniece

Tālr.: 29123348

jakobsone@providus.lv

Informācija Ikšķiles vidusskolā:

Madara Doniņa, skolotāja

Tālr.: 26085460

madara.donina@iespejamamisija.lv

 Young Ideas for Europe:

Lena Kampe

Tālr.: +49 (0) 62 51/84 16-28

lena.kampe@ifok.de

Papildu informācija -  www.youngideasforeurope.eu

 robert bosch stiftung_283_60.jpg  JIE.JPG

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!