IESPĒJA: Sākas diskusija 'Cieni citus kā sevi!' 2

Kā veiksmīgāk veicināt savstarpējo sadarbību un cieņu? Kādas izmaiņas nepieciešamas izglītībā, likumdošanā, preču un pakalpojumu sfērā, lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas dažādām sabiedrības grupām?

Iesaki citiem:
Equal
Foto:Bagriton

Aizvien vairāk pētījumu parāda, ka Latvijā valda neiecietība un nesaticība. 2012. gadā Eirobarometra aptauja parādīja, ka pašu Latvijas iedzīvotāju vērtējumā visizplatītākā ir diskriminācija uz etniskās izcesmes (56%), invaliditātes un seksuālās orientācijas (46%) pamata. Ievērojams iedzīvotāju skaits uzskata, ka tāpat Latvijā pastāv diskriminācija uz dzimuma identitātes pamata (45%), vecuma virs 55 (45%) un dzimuma (31%) pamata. SKDS aptaujas liecina, 70,8% neatbalstītu viesstrādnieku/iebraucēju integrēšanu Latvijas sabiedrībā.

Tādēļ Musuvalsts.lv sākusies jauna diskusija 'Cieni citus kā sevi!', kurā iespējams balsot, komentēt piedāvātos un ierosināt jaunus priekšlikumus par iecietīgāku sabiedrību. Eiropas Padomes LGBT projektā ir izveidota Nacionālā konsultatīvā padome, kas gatavo priekšlikumus Iecietības un cieņpilnas sabiedrības veicināšanas rīcības plānam 2015 - 2017. Diskusijā izteiktās idejas kalpos kā nozīmīgs avots priekšlikumu izstrādē. Diskusija atvērta līdz 18.oktobrim.

Diskusijas mērķis ir saprast, kā uzlabot sadarbību starp iedzīvotājiem, nevalstiskajām organizācijām, plašsaziņas līdzekļiem un valsts un pašvaldības institūcijām. Kā vairot Latvijas cilvēku un grupu savstarpēju uzticēšanos, iecietību un cieņu, veicināt pilsoniskās aktivitātes, pilnveidot tiesisko vidi un iestāties par pakalpojumu pieejamību visām sabiedrības grupām.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Pats

Vai mēs mākam cienīt paši sevi? Kā šī pašcieņa pie mums izpaužas? Kā lai ciena citus, ja mēs vēl paši sevi neesam iemācījušies cienīt...

Tmp author
Spīdola

piedodiet, kurš pamatskolas skolnieks ir rakstījis šo bērnu sacerējumu.
Par kādu cieņu var būt runa par politiķiem , par valsts ierēdniecību , kura jebkuru likumu pakārto savas zagšanas, nolaidības, nezidarības utt. attaisnošanai? Kā no manis var prasīt elementāru cieņu pret konkrētiem dzīviem cilvēkiem, kuri apzog mani, manas vienīgās dzīves iespējas?!
Sakārtojiet likumdošanu tā,lai tā darbojās. Lai tiesneši,kuri ir kļūdījušies tiek atcelti no pienākumu pildīšanas, lai tādi politiķi kā piemēram vienotības Zaķis, Škapars reāli sēž cietumā, par saviem noziegumiem.
Latvieši būtībā ir morāli izvaroti. Es vakardien biju garā pastaigā pa Vecrīgu darba jautājumu kārtošanā, es savas valsts galvaspilsētā nedzirdēju latviešu valodu un arvien vairāk kļūst tādu vietu, kur man latviski runājot man atbild krieviski, labākajā gadījumā saprotot manu latviešu valodu, sliktākajā - nē.
Pētnieki un prātnieki, atmostieties realitātē. Sēž un spriež kaut kādas bezjēdzības.

Saistītie raksti
Article research

Dažādības vadība publiskajā pārvaldē Autors:Marija Golubeva, Iveta Kažoka (PROVIDUS), Olga Rastrigina (BICEPS)

Citi autora darbi
Article project

New Executives Fund Autors:Providus