Atslēgvārdi:

VIDEO: Kā vērtēt Latvijas dalības Eiropas Savienībā desmitgadi? 3

Maijā apritēja 10 gadi, kopš Latvija kļuva par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti. Kādas izmaiņas notikušas mūsu sabiedrībā un tautsaimniecībā?

Iesaki citiem:
3038536944 08d3dc1890
Foto:kurafire

Vai to iemesls ir Latvijas padarītie mājas darbi vai ES dalības ietekme? Un kādi būtu galvenie uzdevumi nākamajiem 10 gadiem?

Diskusijas pamatā ir publikācija par Latvijā notikušajām izmaiņām 10 sabiedrības attīstībai nozīmīgās jomās - labklājībā, darba tirgū un uzņēmējdarbībā, izglītībā, lauksaimniecībā un zivsaimniecībā, vidē un enerģētikā, veselībā, migrācijā un integrācijā, iekšējā drošībā, pārvaldībā, kā arī ārpolitikā. Publikāciju gatavo PROVIDUS pētnieki, kā arī Baltijas Starptautiskās Ekonomikas Politikas Studiju Centra, Latvijas Ārpolitikas institūta, Austrumeiropas politikas pētījumu centra, Zemnieku Saeimas, Zaļās Brīvības, Pacientu ombuda un individuāli eksperti.

Pasākuma mērķis ir izdarīt datos balstītus secinājumus par notikušajām izmaiņām un nākotnes uzdevumiem. Pasākumu ievada publikācijas prezentācija, kā arī ieskats Latvijas iedzīvotāju vērtējumos par ES dalības ieguvumiem un zaudējumiem. Dalībnieku viedokļus par 10 jomās notikušajām izmaiņām un to iemesliem, aicinājām izteikt, izmantojot balsošanas ierīces, kurās iegūto materiālu PROVIDUS apkopos, lai to varētu izmantot tālākā pētniecībā un diskusijās.

Diskusiju rīko PROVIDUS sadarbībā ar Latvijas Ārlietu ministriju, EP Informācijas biroju un EK pārstāvniecību Latvijā. Projektu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

(Pasākuma programmapdf)

Prezentācija ("Kā vērtēt Latvijas dalības Eiropas Savienībā desmitgadi?" un diskusijas laikā notikušo balsojumu rezultāti pdf)

Diskusija notika 6.maijā ES mājā

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

Image011
Dace Akule

Paldies par vērtējumu un komentāriem! Uzsvēršu, ka apkopojuma mērķis nav skatīties tikai uz pārmaiņām (vai to trūkumu) jomās, kas tieši saistītas ar Latvijas dalību ES, bet gan mudināt vērtēt Latvijā notikušo vai paveikto 10 gadu griezumā.

Grostins
Normunds Grostiņš

Mans vērtējums: 1. Jāuzsver, ka dalība Šengenas zonā nav obligāti saistīta ar dalību ES. Islande, piemēram, ir Šengenas zonā un pagājušgad pārtrauca iestāšanās sarunas ar ES. Šengenas zonā ir Norvēģija un Šveice, kas abas referendumos ir noraidījušas dalību ES.

2. ES ierobežo Latvijas iespējas pielietot importa aizstāšanas stratēģiiju un iesākumam samazināt PVN Latvijā ražotai pārtikai.
Rezultātā negatīvā tirdzniecības bilance ar ES pagājušā gadā no Latvijas ekonomikas izsūca 3 miljardus eiro (Vācija šai laikā no tirdzniecības ar ES ieguva gandrīz 200 miljardus). Desmit gadu laikā tā zaudēti vairāk nekā 30 miljardi eiro.

3. Latvijas ārējais parāds ir pārsniedzis 38 miljardus eiro un tikai procentu maksājumi vien pārsniedz miljonu eiro dienā.

Tādējādi, atceroties, ka pirms iestāšanās ES eirooptimistu līderes, vairas un kalnietes, mums solīja uzplaukumu kā " Portugālei un Grieķijai pēc iestāšanās ES", mēs redzam, ka Grieķijas scenārijs - valsts bankrots - ar ES palīdzību Latvijai patiešām ir reāls.

Tmp author
Jānis

Kas tie par savējiem?

Citi autora darbi