VIDEO: Pilsoņu debates par imigrāciju 3

Atvieglot iebraucēju nodarbināšanu noteiktās nozarēs, uzlabot viņu sociālo aizsardzību, kā arī nodrošināt obligātus integrācijas kursus, - šie ir daži no debašu dalībnieku priekšlikumiem, kā Latvijas sabiedrībai gūt labumu no imigrācijas procesa.

Iesaki citiem:
6674553095 92b50ed813 z
Foto:S.Babikovs

Kā Latvijai sadzīvot ar imigrāciju un palielināt imigrācijas procesu radītos ieguvumus? Lai meklētu atbildes uz šiem jautājumiem un izstrādātu rīcībpolitikas priekšlikumus, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS 7.-8.jūnijā Rīgā rīkoja Pilsoņu debates par imigrāciju. Debašu rezultāti tiks izmantoti, veidojot Imigrācijas politikas koncepciju, ko Latvijas valdības rīcības plānā paredzēts izdarīt līdz šī gada rudenim.

Svarīgākie dalībnieku priekšlikumi ir - atvieglot iebraucēju nodarbināšanu noteiktās nozarēs, uzlabot viņu sociālo aizsardzību, kā arī nodrošināt visiem iebraucējiem obligātus integrācijas kursus, uzsākot dzīvošanu Latvijā.

Dalībnieki arī ierosina atvieglot ārvalstu studentu nodarbināšanu pēc Latvijas augstskolu pabeigšanas un ļaut visiem iebraucējiem saņemt valsts apmaksātu neatliekamo medicīnisko palīdzību.


Debatēs piedalījās 25 Latvijas iedzīvotāji, kas aicināti pēc nejaušās atlases principa, lai dalībnieku kopums atspoguļotu Latvijas sabiedrības daudzveidību (dažādas vecuma grupas, reģionus, profesijas, izglītības līmeņus un tautības).

Vairāk par priekšlikumiem un debašu metodoloģiju skatiet prezentācijā.

Diskusija: 'Imigrācijas riski un iespējas, Latvijas sabiedrības nākotnes attīstības scenāriji'. Piedalās Ruta Porniece, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības izglītības un nodarbinātības eksperte, Pēteris Leiškalns, Latvijas Darba devēju konfederācijas eksperts sociālās drošības un veselības aizsardzības jomā un Igors Tipāns, Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietnieks.

Diskusija ar amatpersonām un politiķiem, kā labāk sadzīvot ar imigrāciju?
Pēc debašu rezultātu prezentācijas diskusijas centrā ir jautājums, ko amatpersonas un politiķi dara un darīs, lai šos priekšlikumus ieviestu, un ja nē, kāpēc? Politiķi vērtē, kā dalībnieku idejas sasaucas ar topošo Imigrācijas politikas koncepciju un spēkā esošo imigrantu integrācijas politiku. Diskusijā piedalās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietniece Maira Roze, Kultūras ministrijas Sabiedriskās integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vadītāja Anita Kleinberga un politisko partiju pārstāvji - Rihards Plotka (Latvijas Zaļā partija) un Nikolajs Kabanovs (Saskaņas Centrs).

(Kopsavilkums: Imigrācija Latvijāpdf)

Foto no pasākuma

Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība.

Pilsoņu debates par imigrāciju organizē Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Debates notiek projekta „Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2” ietvaros, ko īsteno biedrība „Patvērums „Drošā māja” kopā ar PROVIDUS. Projektu finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds. Projekta finansēšanas avoti - Fonds 75% un valsts budžeta līdzekļi 25%.

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība "Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS".

Pilsoņu debates, 7., 8.jūnijs

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
apkoi

Your website is so cool. I am impressed by the info that you have on this site. I will be wanting ahead for additional of your respective posts. Stick with it! http://apkoi.com

Tmp author
Sean Williams

The accent bazaar is abounding with http://www.cssaug.com arrangement rip offs. One can generally acquisition a Louis Vuitton with a slight modification in the LV logo or a Chanel bag at http://www.papalote-sf.com/pages/ that spells it wrong.

Tmp author
AĻĢIRDS DANIEĻUS

Jūs labāk panāciet,lai savējie neizbrauc,nevis dosiet visādus bonusus iebraucējiem !Savējiem nevaram palīdzēt,bet būsim baigie visas pasaules problēmu lāpītāji ! Gluži ka PSRS laikos ! Iebraucējiem algas lielākas,jumts virs galvas utt. . Vietējiem bija jāstāv uz dzīvokļiem garās rindās un algas par to pašu darbu arī bija mazākas ! Jūs tagad reklamējiet to pašu un gaidiet,ka vietējie pieņems ar sajūsmu tādu konkurentu ! Nasivums Jūsu vecumā !

Saistītie raksti
Citi autora darbi