Atslēgvārdi:

Ierindas deputāts 16

Labrīt, lasītāji!

"Tautas" partijai, izrādās, tagad ir ne vien "ierindas biedrs" mākoņos, bet arī pašidentificēts "ierindas deputāts". Šodien Latvijas Avīzē ir plaša intervija ar kādreizējo TP Saeimas frakcijas vadītāju, bet tagad tikai "ierindas deputātu" Māri Kučinski. Tajā uzmanību piesaistīja lūk, kāds atzinums:

Iesaki citiem:

"Es sēdēju dēla mūzikas skolas vecāku sapulcē, ierāvies krēslā, un domāju – kaut nu apkārtējie mani nesazīmētu kā deputātu Kučinski. It kā es nebūtu vainīgs pie līdzekļu apcirpšanas, jo daudz izvēles iespēju vis nebija, tomēr sajūta kā politiķim ir ļoti briesmīga – tu piedalījies skolu atņemšanā bērniem!"

Nezinu, vai citi vecāki minētajā sapulcē patiešām bija tik ļoti neinformēti par valsts sabiedriski politisko iekārtu, ka nekad nebija redzējuši cilvēku, kurš ilgu laiku tomēr bija partijas spicē un nereti grozījās arī televīzijas kameru priekšā, bet te nepārprotami ir solis uz priekšu -- beidzot, beidzot kāds TP pārstāvis ir vismaz mazliet praties kauna. Protams, M. Kučinskis varētu justies "briesmīgi" ne vien par piesaukto nepieciešamo lēmumu, bet arī par visiem ļoti nevajdzīgajiem un muļķīgajiem lēmumiem, kādus valdība un Saeima pieņēma laikā, kad TP bija zirgā, bet visu jau nevar vēlēties. Ja kas, tad viņš varētu justies "briesmīgi" arī par partijas lēmumu par nekustamā īpašuma nodokļa jautājuma pat nediskutēšanu, kur nu vēl akceptēšanu. Intervijā viņš zūdās, ka "šis nodoklis ir neizstrādāts un to nedrīkst steigā pieņemt. Domāju, agrāk vai vēlāk dzīvokļu īpašniekiem vajadzēs maksāt, taču, rūpīgi sagatavojot un izpētot nosacījumus, kā to darīt." Ar ko, tādā gadījumā, ir jānodarbojas paša Kučinska pārstāvētās Saeimas komisijām? Vai tā nav tā vieta, kur kaut ko "rūpīgi sagatavot un izpētīt nosacījumus"? Vai M. Kučinskis atzīst to, ka Saeimai vairs īpaši uzticēties nevar? Un vai jēdziens "agrāk vai vēlāk dzīvokļu īpašniekiem vajadzēs maksāt" salīmējas ar partijas apzvērēšanos par to, ka augstāki nodokļi tai vispār nav pieņemami?

Un intervijā ir vēl viens interesants atzinums par "Tautas" partijas nākotni: "Kā teicu, ir divi ejami ceļi. Ja izvēlas no pašiem sākumiem ieto, kurā no TP baidījās un ienīda, kurā TP mīlēja un dievināja, tad es esmu par Šķēles atgriešanos. Pa šo ceļu var virzīties tikai viņa vadībā." Te nu ir jāsaka visnotaļ skaidri, ka jautājums nav par baidīšanos, ienīšanu, mīlēšanu vai dievināšanu. Runa ir par to, ka TP vairāku gadu garumā valsti padarīja par savu privātīpašumu ar visu no tā izrietošo. Drošības likuma graušana, nodokļu nemaksāšanas apbalvošana ar prezidenta amatu, pilsonības apstākļu ignorēšana jautājumā par Augstākās tiesas priekšnieku, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vārdzināšana, valststiesību nepārzinātāju bīdīšana Satversmes tiesas virzienā, visa mutatis mutandis epopeja, valsts tautsaimniecības sagraušana, "nasing spešal" attieksme, zirgu gvarde Aizsardzības ministrijā, niķošanās par SVF vēstuli, visas britu tautas nosaukšana par "cūkām." Vai nepietiek? Latvijas Avīzes grands Krustiņš intervijā gan apgalvo, "Ja vadās pēc elementāras loģikas, tad pasaulē jāsaglabā visi dzīvnieki. Nevar ļaut dažiem dzīvniekiem apēst citus, mazākus vai neveiklākus. Tāpēc diez vai būtu svētīgi, ja Tautas partija pavisam pazustu no zemes virsas." Atļaušos nepiekrist. Ir arī tāda lieta, kā evolūcija, kuras kontekstā dzīvnieki pazūd no zemes virsas, bet tā nesaistās ar citu dzīvnieku "apēšanu." Gribot vai negribot, "Tautas" partija" ir kļuvusi par politkorporatīvi korumpētās pārvaldes iekārtas simbolu un karognesēju, un tā tomēr ir pelnījusi pazušanu no zemes virsas. Vai vismaz pazušanu no politiskās vides, kā tas ir noticis ar pietiekami daudzām partijām Latvijā, kuras sevi nav varējušas piedāvāt pozitīvā gaismā. Turpinu ticēt, ka arī TP ir ļaudis, kuri to saprot, un pretšleserušakovkisās konsolidācijas kontekstā zina, ka nākotne ir meklējama citur, jo ar partiju, kura tā arī nevar un nevar tikt vaļā no imidža, ka tās intereses vienīgi saistās ar pašas un "savējo" kabatām (redzēsim, cita starpā, kas par šo tēmu ir sakāms Valsts kontroles ziņojumā par Pareksa bankas epopeju), konsolidēties tomēr kāds diez vai gribēs.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (16) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

stalins 01.10.2009 16:10
Iespejams ,ka M.Kuchinskis kaa amatpersona is shads vai tads,bet katram tachu ir tiesiibas uz personisko dzivi.Bet Streipam juura liidz celjiem((

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 30.09.2009 09:18
Kalvis > Andris_2 ...Cilvēkiem ir jāzina, piemēram, kādēļ Dienvidu tilts izmaksāja tik dārgi...
---------------------------
Piemēram par Dienvidu tiltu cilvēkiem, kam interesē tiešām zināt nevis bļaut bļaušanas pēc, ir zināms, ka tas vispār vēl neko nav izmaksājis - ja kas. Visa finansējuma atmaksa vēl tikai kādreiz būs jāveic. Un pat diezgan maziem bērniem ir saprotams, ka uz parāda paņemta manta noteikti prasīs vairāk naudiņu.
Bet kas ir aprēķinājis, cik lielu ekonomisko efektu jau tagad katru dienu ienes tā nauda, kuru Rīga par eksistējošu tiltu vēl nav maksājusi, bet ieguldījusi citās pelnošās nozarēs?!
Savukārt kādreiz nomaksājamās summas izcelšanās, ja varētu tā teikt, sastāv no trīs pilnīgi neatkarīgam sastāvdaļām: 1) izbūves tāmes, kas pēc uzvaras konkursā tika no konkurentiem paziņota par nereālu un dempingojoši zemu, bet tilts tika par šo tāmi uzbūvēts bez papildus pozīciju atvēršanas; 2) finansējuma-kreditējuma piesaistes, kas ir zvērīgi dārgs, jo tas bija jāveic nevis saprātīgi un optimāli, bet ievērojot likumdošanu, kurā dažādi gudreļi iestrādājuši "ka tik kaut kam neatlec kāda lieka kapeika" marasmātiskus ierobežojumus; un 3) tā laika valdībā esošo neliešu veiksmīgās izdarības, kas, apzināti pretdarbojoties pret Rīgas vadību, nogrieza iespēju piesaistīt Eiropas finansējumu.
Tātad no 3 pozīcijām, kas iespaidoja gala summu - un kur tieši 2. un 3. satur gan ārprātīga idiotisma, gan nelietības komponentes - Sudraba kā apķēzijusies vista skaļi kladzina un kašājas par pirmo un divas pārējās nevienu tāpēc vairs neinteresē.
Tad lūdzu pasakiet, tas ir aiz stulbuma vai kā?!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis > Andris_2 30.09.2009 07:17
Kā to saprast - nav NEVIENU reālu seku?

Vai kāds ir pats sūtījis Valsts Kontrolei pa pēdām savus grāmatvežus un auditorus, ka tik droši apstrīd I.Sudrabas vadītās iestādes secinājumus? Manuprāt, Valsts kontrole ir viena no sakarīgākajām valsts iestādēm Latvijā. Vismaz, spriežot pēc tās informācijas aktualitātes, ar kuru viņi strādā, par kuru regulāri informē sabiedrību un uz ko neviens nespēj minēt detalizētus argumentus (atskaitot tādu vispārēju gaušanos par "reālām sekām").

Kādam ir jāpēta arī valsts iestāžu grāmatvedības "jaunrade" - tas ir mūsu kleptokrātijas pārņemtajā valstī ļoti nepieciešams darbs. Cilvēkiem ir jāzina, piemēram, kādēļ Dienvidu tilts izmaksāja tik dārgi, kādiem mērķiem līdzekļus tērē Izglītības ministrija, utml.

Ja mēs runājam par paraugprāvām pret valsts līdzekļu izsaimniekotājiem, tad tas galīgi neattiecas uz Valsts kontroles darbības lauciņu. Viņi var nosūtīt materiālus un ierosināt lietas, bet ne vairāk. Šimbrīžam ir ļoti daudz jau tas, ka viņi informē par atrastajām nepilnībām. T.i. kādā veidā katrai valsts iestādei patīk "kļūdīties".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > Gatis 30.09.2009 00:12
Atslābsti, histēriķi!
Es rakstīju, ka Sudrabas darbības imitācijai nav NEVIENU reālu seku.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis par Andris_2 komentāru 29.09.2009 23:40
"NEVIENU reālu seku" - nu gan var melot.

Vai tad izšķērdētā nauda nav reālas sekas?
Vai tad Parex bankā ieguldītie miljoni neizplūda uz ārvalstu pilsoņu kontiem, Kargina un Krasovicka kontiem kā depozīta procenti?
Vai tad Rigibor un Libor procentu likmju paaugstināšanos neizjuta katrs kredītņēmējs Latvijā?

Vai tad super uzcenotā bibliotēka un nekvalitatīvas, dārgais tilts arī ir tikai bļaušana bez reāla seguma?

Vienkārši nesaprotu, kur Latvijā tik daudz naivuļu var atrasties? Man vienkārši pārņem sajūta, ka tādi kā Andris_2 ir vairāk vai mazāk savu maizīti nopelnījuši kā papagaiļi atkārtodami melus un dramatizējot apvainojumus pret cilvēkiem, kuri kautkādā veidā "kampēju" partiju cenšās iegrožot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 29.09.2009 23:34
Protams ka vēlēšanas mums ir godīgas. Būtība ir citur. Vēlēšanām ir maz jēgas jo vēlētāji ir sašķelti pēc savu vērtību sistēmām.
Vieniem ļaunuma sakne slēpjas neētiskā saimnieciskā darbībā , citiem neētiskā demokrātiskā darbībā. Bet vai tad mums ir (starp esošiem un potenciālajiem politiķiem ) ētiski saimnieciskie un reizē arī ētiski demokrātiskie darboņi. Manuprāt ja ir tad nedominē. Mums , tas ir latviešiem , pārsvarā pagaidām manuprāt ir tikai visumā demokrātiski darboņi kas saimnieciski varbūt arī ir vai ir bijuši nedarboņi , un tīri demokrātiskie nedarboņi ar mazāk zināmu vai neveiksmīgu saimniecīsko darbošanos.
Ja man jāizvēlas starp saimnieciskajiem nedarboņiem un demokrātiskajiem nedarboņiem , tad es labāk izvēlos saimnieciskos nedarboņus.
Patiesi ētiskie demokrātiskie darboņi nemaz netiek pie šprices , jo saimnieciskie tos pārpiāro? Varētu būt , bet nu raušanās pie šprices ar nedemokrātiskām metodēm tak ar jebkurā gadījumā paliek bez attaisnojuma.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 29.09.2009 21:04
jumors ...bet man- tikai viens...
----------------------------------
Beidzot izskan pret TP vērsto pārmetumu apogeja - šie arī bērnus širmīsu vietā nav taisījuši.
Bet man nevienu vainīgo nav - pats vien savus trīs i sagādāju, i izaudzināju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 29.09.2009 20:41
Vai, vai, kā man patīk IM naivais sašutums! Godīgāku vēlēšanu,kā pie mums, taču nekur nav! Un ja ir mandāts, vai tas neuzliek pienākumus pret
mandāta nodrošinātājiem?
Būtu tīri interesanti, ja izrādītos, ka TP lielie privātīpašumi pieder nevis partijas biedriem, bet gan man, Latvijas darba cilvēkam. Man taču katru mēnesi kaut kur uz ofšoriem tiek pārskaitītas apaļas summas ar trim nullēm. Eh, kā esmu nodrošinājies, bet visu uzveļu TP, jo tie solīja katrā ģimenē trīs bērnus, bet man- tikai viens. Lai tad tagad dabū melno PR.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM>gt 29.09.2009 17:42
Vienkārši atcerēties manuprāt nu nekādīgi neder. Ko ta vēl kādu sēru dienu iedibināt vai? Tā saucāmās Ave Lat gadskārtējās piemiņas dienās izkārt valsts karogu ar sēru lentu? Vai Nothing Special atceres diena?
Lai nu vai kā bet TP ir demokrātisks (tiesa gan netieši demokrātisks) mandāts uz valsts vadīšanu. Problēma ir tā ka Streipa kungs , un vēl jau arī daudzi citi mēdz prihvatizēt , piesavināt sev tiešas demokrātijas mandātu , ar vēlmi diktēt pār netiešo demokrātiju. Ne jau valsts tiek pataisīta par privātīpašumu bet gan tiešās demokrātijas mandāts tiek zombiski piesavināts no atsevišķu indivīdu un to grupu puses , un ar to tālāk manipulēts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt > IM 29.09.2009 16:50
Cienītais! Vai Jūs, lietojot sarežģītu terminoloģiju utl, nevēlaties "pietušēt" dažu labu jauku "pasākumu"? Varbūt der atcerēties notikumus ar Ave Lat? Un nesenākus notikumus, kurus var labi atcerēties ar vārdiem "nothing special"?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 29.09.2009 15:35
Vairāk par miljardu Latvijā nepamanīti(es ceru)nozagt nav iespējams?Vai varbūt es kļūdos?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

IM 29.09.2009 14:03
Vai nepietiek?
--------------------
Nepietiek. Tas ir vienkāršs un visai tendeciozs atsevišķu epizožu savirknējums , kas nekādi neapstiprina un neliecina par lietas būtību. Izskatās ka virnējums satādīts kā reiz ar mērķi aizēnot un slēpt lietas būtību. Un lietas būtība ir demokrātiska valsts pārvalde.Ļaunums slēpjas tājā ka to ko sauc par valdošās koalīcijas vadošās partijas valstiskajiem uzdevumiem valsts demokrātiskā pārvaldē , Streipa kungs pārdēvē par valsts padarīšanu par privātīpašumu. Demokrātisko partijas mandātu Streipa kungs vienkārši pārsauc par privātīpašuma piesavināšanos , un tādejādi apzināti vai neapzināti , kāda uzdevumā vai no savas brīvas gribas , kārtējo reizi cenšas sagriezt visu ar kājām gaisā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 > mustafā 29.09.2009 12:49
Sudraba arvien vairāk un vairāk atgādina to ganiņu, kurš jau daudzkārt saucis "vilks aitās". Mīļī, ka ir tādi sirsnīgi cilvēki kā Jūs, uz kuriem tas vēl atstāj iespaidu. Viņas daudzskaitlīgajiem "iznācieniem" taču nav bijis NEVIENU reālu seku!
Man gan šķiet, ka arī Jūs uz to drīz vairs nereaģēsiet. Un vēl es gaidu ar uzmanību - kad Maizītim paspruks kāda saērcināta replika, par tiem tukšo salmu vezumiem, ko šamējam nākas pārcilāt Sudrabas aktivitāšu sakarā.
Skumji, ka noteikti būs reize, kad vilku bari pavisam reāli būs aitās, bet ganiņa bļaušanai vairs neticēs neviens.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

mustafā 29.09.2009 12:16
Man jau Inguna Sudraba ar viņas revīziju rezultātiem jau sāk rādīties nakts murgos.Redzu kā viņa tipina ar kārtējo ziņojuma mapīti pie prezidenta un pamostos ar šausmu kliedzienu:''nu ko vēl viņa ir atradusi!!!''

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris_2 29.09.2009 10:36
Paldies par kārtējo uzcītību TP historiogrāfijas cementēšanā!
Biju jau satraucies, bet mierināju sevi ar domu - par TP neko skaļu nedzird tāpēc arī autoram, kam citu tēmu nav, grūti izturēt kādreiz piedzīvoto ikdienas rakstu ražību. Būs maize, būs dziesma - kādreiz teica populārs, kā smejies, "klasiķis".
Vakar ap pusnakti bija ārkārtīgi interesants raidījums, kurā izcils intervētājs Pozners sarunājās ar ne mazāk izcilu TV raidījumu autoru Gordonu. Tajā izskanēja kolosāli kodolīga un patiesa doma:
"Kādas parādības vai cilvēka demonizēšana ir nepieciešama tiem, kas izmisīgi cenšas novelt vainu paši no sevis"

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

gt 29.09.2009 10:26
"Runa ir par to, ka TP vairāku gadu garumā valsti padarīja par savu privātīpašumu ar visu no tā izrietošo."
Tā nu ir svēta patiesība un te nav neko ko pielikt, nedz arī atņemt!
Completely agree!!!

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips