Atslēgvārdi:

Iecietības rezervāts 9

Cīņa par praidu ir uzvarēta. Cīņa par iecietīgāku Latviju tikai sākas.

Iesaki citiem:

Visiem, neatkarīgi no viņu nostājas seksuālo minoritāšu jautājumos, ir iemesls lepoties ar svētdien notikušo geju un lesbiešu praidu (gājienu). Atšķirībā no iepriekšējo gadu notikumiem šoreiz no sākuma līdz beigām tika ievērotas demokrātijas normas. Demokrātiskas valsts pienākums ir nevis tikai abstrakti piešķirt pilsoņiem tiesības, bet arī garantēt iespēju šīs tiesības realizēt. Svētdien Latvijas valsts tika galā ar šo uzdevumu. Tika reabilitēta arī policija, kuras gatavība profesionāli pildīt savus pienākumus pērn tika apšaubīta politiķu bezatbildības dēļ. Visgrūtākā pārbaude demokrātijai ir nevis īstenot „vairākuma varu”, bet garantēt mazākuma tiesības, jo īpaši tad, ja šis mazākums ir nepopulārs un tā paustie viedokļi un vērtības šķiet nepieņemamas vairākumam. Svētdien Latvija izturēja šo pārbaudi.

Geju un lesbiešu organizācija Mozaīka un tās atbalstītāji var lepoties ar to, ka Rīgas praids ir pierādījis savas tiesības uz pastāvēšanu. Ja pērn praida laikā par galveno ziņu kļuva konfrontācija un homofobiskā vardarbība, tad šoreiz Latvijas iedzīvotājiem bija iespēja redzēt praidu tādu, kāds tas bija domāts — miermīlīgs, košs un nedaudz ekstravagants. Praida dalībnieku vēstījums par iecietību un cilvēktiesībām šoreiz sasniegs plašāku auditoriju. Tika kliedēts mīts par praidu kā pliko dibenu festivālu. Ir ironiski, ka visvulgārākais, ar ko varēja sastapties šajās dienās, bija NoPride uzlīmes un plakāti Rīgas centrā.

Ja ir pamats lepoties ar to, ka Latvija ir kļuvusi demokrātiskāka valsts, tikpat stiprs pamats ir kauna sajūtai, ka Latvijā saglabājas neiecietības pilna sabiedrība.

Latvijas kauns bija „iecietības rezervāts” aiz diviem žogiem. Taču kauns ir nevis par tiem cilvēkiem – gejiem, lesbietēm un heteroseksuāļiem – kas bija pulcējušies Vērmanes dārzā, lai šajā absurdajā, bet vienīgajā iespējamajā vidē paustu savu pilsonisko nostāju. Kauns ir par to, ka ārpus policijas kordona ap Vērmanes dārzu svētdien Latvijā savu gribu bija uzspiedis aktīvi homofobiskais mazākums. Ar nemitīgo naida runu un fiziskās vardarbības draudiem šis mazākums iedzina savus pretiniekus rezervātā.

Ir kauns par to, ka, pateicoties politiķu un mediju ietekmei, gada laikā Latvijas sabiedrības attieksme pret seksuālajām minoritātēm ir kļuvusi nevis iecietīgāka, bet tieši otrādi — nepiekāpīgāka. Pētījumu dati parāda, ka vidējais Latvijas iedzīvotājs šajā jautājumā „sēž uz žoga” — no vienas puses nosoda un nesaprot homoseksuālas attiecības, bet no otras puses negrib nosodīt homoseksuālos cilvēkus. Intensīva naida runa un aizspriedumu atražošana par homoseksuāliem cilvēkiem un homoseksualitāti divu gadu laikā nevarēja neietekmēt šo svārstīgo sabiedrības daļu.

Latvijas kauns ir politiskās elites kūtrums un gļēvulība, aizstāvot eiropeiskās vērtības. Šo vērtību vidū ir minoritāšu nediskriminācija un atzīšana. Arī šīm vērtībām Latvija ir zvērējusi uzticību, iestājoties Eiropas savienībā. Politiķiem un „rietumnieciski” orientētajai elites daļai būtu jāved sabiedrība šo vērtību virzienā un jāieņem principiāla nostāja pat tad, ja tas nav populāri. Taču politiķi gandrīz vai neko nav darījuši, lai mazinātu neiecietību pret seksuālajām minoritātēm. Kamēr vairākums „liberālo” politiķu un sabiedriskās domas līderu klusēja, visai aktīvi un efektīvi darbojas organizācijas, mediji un politiķi, kuri par savu galveno politisko nodarbošanos ir padarījuši „pretestību homoseksuālismam”. Principu un drosmes trūkums cīnīties pret aizspriedumiem un neiecietību, nevis geju un lesbiešu gājieni ir patiesais iemesls dilstošajai iecietībai pret seksuālajām minoritātēm.

Tagad būtu laiks pārdomām arī absolūtajam vairākumam Latvijas geju un lesbiešu, kas svētdienas rītu pavadīja Vecrīgas kafejnīcās, vasarnīcās un pie jūras, baudot saulaino dienu un ļaujot par savām tiesībām un cieņu cīnīties saujiņai aktīvistu un atbalstītāju. Geju un lesbiešu sabiedriskā pasivitāte ir saprotama, taču nākotnē viņiem nāksies meklēt savu pilsonisko identitāti arī geju un lesbiešu tiesību kontekstā.

Lai cik veiksmīgs neizskatītos praids tā rīkotāju un atbalstītāju acīs, tālākas pozitīvas izmaiņas geju un lesbiešu situācijā Latvijā būs iespējama, tikai mainot sabiedrības vairākuma nostāju. Šodien vidējais Latvijas iedzīvotājs, pateicoties mediju un politiķu ietekmei, homoseksuālos cilvēkus uztver kā paslimus dīvainīšus, kas „uzbāžas sabiedrībai”. Kamēr šī tipiskā attieksme nemainīsies, Latvijā nebūs ne reģistrēto partnerattiecību viendzimuma pāriem, ne līdztiesības seksuālajām minoritātēm, ne arī drošas, iecietīgas un draudzīgas vides visiem. Šī gada praids būs izdevies tad, ja tas palīdzēs iesaistīt sabiedrību dialogā par brīvības un iecietības vērtību un iesakņot priekšstatu par to, ka „citu tiesības” un „manas tiesības” ir vienas un tās pašas tiesības. Ja tas notiks, tad nākamie praidi būs vairāk par lepnumu un mazāk par kaunu. Cīņa par praidu ir uzvarēta. Cīņa par iecietīgāku Latviju tikai sākas.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (9) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Baba Ki Rani

It turned out to be Very useful to me and I am certain to every one of the observers here!
oven repairs perth http://www.camtecappliances.com.au/oven-repairs-perth/

Tmp author
Baba Ki Rani

Fascinating subject for an online journal. I have been scanning the Internet for the sake of entertainment and happened upon your site. Impressive post. Much appreciated a ton for sharing your insight! It is incredible to see that a few individuals still invest an exertion into dealing with their sites. I'll make certain to return again genuine soon.
I feel that a debt of gratitude is in order for the valuabe data and bits of knowledge you have so given here. <a https://bowselectie.com/collections/all/purple-bow-tie">purple bow tie</a>

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Hvz - DaceA 12.06.2007 20:32
Kāpēc Jūs domājat, ka nestrādā?

Uz ko balstīta Jūsu pārliecība? Es piemēram lasīju J.Zālīša grāmatiņā, ka kā reiz strādā. Iespējams ne 100%, bet gan jau strādā.

Ja nestrādātu, tad cilvēks būtībā nebūtu spējīgs nodarboties ar pašapmierināšanos. Mans uzskats, ka cilvēks biežāk iet pa īsāko ceļu uz baudu. Un ja cilvēkam kāds pagādā īsāko ceļu, tā vietā, ka šis pats to atrod, tad ar visai lielu pārliecību var teikt, ka cilvēks šo īsāko ceļu izmantos otrreiz, trešo reizi. Un katreiz ieminas aizvien ērtāka taciņa, pa kuru patīkami staigāt.


Ne velti atrodas cilvēki, kas nonāk pie zoofīlijas vai nekrofīlijas. Īsākais ceļš. Vieglā ceļa gājēji.

Marija G - IM, Aleksim 13.06.2007 12:34
Arguments par 'tikumības apdraudēšanu' un Satversmes pantu ir zem jebkuras kritikas. Palasiet EDSO (OSCE) vadlīnijas attiecībā uz pulcēšanas brīvību. Tur ir skaidri rakstīts, ka ''tikumības apdraudēšana" kā tiesisks arguments, lai kaut ko ierobežotu, darbojas tikai vienā gadījumā: ja tas, kas tiek uzskatīts par tikumību apdraudošu, ir arī pretrunā ar esošajiem valsts likumiem. Tas ir - konkrētā darbība ir definēta valsts likumos ka nelikumīga. Pa cik Mozaīka neko tādu neaizstāv (noteikti ne pedofiliju un ne jauniešu pavedināšanu), nevar runāt par tikumības apdraudēšanu. Visi pārējie likumi (piemēram, katoļu baznīcas dogmas) visai sabiedrībai nav saistoši. Kas attiecas uz dzimtsarakstu nodaļas darbiniekiem, kam sirdsapziņa neļaus reģistrēt viendzimuma partnerattiecības, viņiem ir tā pati izvēle, kā pārliecinātiem krišnaītiem - nestrādāt gaļas veikalā, vai pārliecinātiem pacifistiem - nedienēt karaspēkā. Mūsu valstī tas taču ir brīvas izvēles jautājums.

Un ne, Aleksi, Jums nav taisnība par 'īpašām tiesībām'. Tas ir tas pašas tiesības, ka visiem - veidot noturīgas partnerattiecības ar citu pieaugušo cilvēku, pec brīvas gribas, un veidot kopīgu saimniecību, ar visam no tā izrietošām tiesībām saskarsmē ar valsts iestādēm - slimnīcām, tiesām, un tamlīdzīgi. Ari ar mantojuma tiesībām. Tikai Jums tās tiesības ir, bet viendzimuma pāriem nav. Nav vietā arī arguments par to, ka viņi neko nedara valsts labā. Viņi maksā nodokļus un strādā. Ja Latvija turpināsies tāda homofobijas gaisotne, ka pašlaik, Latvija sagaidīs turpmāku darbaspēka un pieejamas nodokļu naudas samazināšanos, kad šie cilvēki aizbrauks prom.Hvz 18.06.2007 18:59
Jap, vai kāds zinošāks psiholoģijas tiešām varētu apstiprināt vai noliegt to, ka cilvēks varētu kļūt homoseksuālu uzvedību pēc apmēram tādiem pašiem psihiskās deviācijas likumiem kā tas attīstās zoofīlu gadījumā.

Jebšu zoofīlija arī ir iedzimta, līdzīgi kā ir cilvēkiem ar izteiktu ķermeņa atavismu (apspalvojums pa visu ķermeni, aste, vairāki krūšu gali, tā varētu arī būt mentāls atavisms seksuālas tieksmes veidā pēc mazāk attīstītām dzīvības formām.

Hvz 18.06.2007 19:09
es protams ar to negribēju pateikt to, ka manā uzskatā vienīgais homosexualitātes cēlonis varētu būt iepriekšnosauktais. Es pieturos pie viedokļa, ka iemesli varētu būt dažādi, un katru no tiem būtu jāizskata atsevišķi, un pret katru varētu atšķirties arī attieksme cilvēku vērtību sistēmās labi/slikti/kaitīgi/nekaitīgi/neitrāli utml.

JB 03.07.2007 19:22
Var redzēt, ka rakstu ir rakstījis slims cilvēks.

Tev ir jāsaprot, ka latvieši nekad nepieņems kā normu homoseksuālismu, jo tas ir pretīgi, amorāli un tā ir slimu cilvēku izrādīšanās.

hmm 22.01.2009 20:14
Kāds kauns par Latvju komentētājiem! Diez kā jūtas autors, izlasot šādus barbarismus.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aleksis - Marijai 11.06.2007 13:41
Marija: Par laimi, gandrīz visā Eiropā likumi, kas saimes intereses uzskata par parākām (ignorējot primāras - indivīda intereses), iet mazumā.

Marija, par indivīda tiesībām nekādas diskusijas taču nav! Homoseksuālistiem ir precīzi tās pašas individuālās tiesības, kas ikvienam citam indivīdam. Tas ir ierakstīts Satversmē, tas ir pat atklātā tekstā uzsvērts jaunajā Darba likumā. Šī vienlīdzība turklāt var netraucēti izpausties arī praksē, jo homoseksuāli cilvēki ārēji nekādi neatšķiras, t.i. pēc vienas pašas "seksuālas orientācijas" nav iespējams diskriminēt, pat ja kādam to gribētos darīt.

"Mozaīkas" pretenzijas visbiežāk skar nevis savu locekļu kā indivīdu pamattiesības un pamatbrīvības (ja neskaita pulcēšanās brīvību t.s. praidošanas pasākumu laikā), bet gan bīda savas specifiskās praidistu "saimes" jeb "kopienas" intereses. Par speciāla "viendzimuma partnerattiecību" statusa izveidošanu priekš homoseksuālistiem, par geju/lesbiešu dzīvesveida pieņemšanu no pārējās sabiedrības puses, par "iecietības" audzināšanu skolās. Visi šie jautājumi ir par to, kā pārējā sabiedrība izturas pret homoseksuālistiem kā pret iedomātu vai reālu "kopienu" jeb "saimi".

Praidistiem un viņu līdzjutējiem acīmredzot nepietiek, ka viņu (kā individuālo cilvēku) seksuālajai orientācijai apkārtējie vienkārši nepievērš uzmanību un nediskriminē. Pretējā gadījumā "Mozaīkai" vien atliktu monitorēt pretdiskriminācijas likumu izpildi. Izvirzot jaunas prasības pederastijas publiskie aizstāvji acīmredzot vēlas, lai apkārtējā sabiedrība pieņemtu pašu homoseksuālo dzīvesveidu un viņus kā īpašas kopienas pārstāvjus.

Rita Ruduša - maurice 11.06.2007 15:11
Pieņemu, ka Jūs zināt -- pieklājīgā sarunā ar nepazīstamu cilvēku uzrunai parasti lieto personu vietniekvārdu daudzskaitļa otrajā personā. Jūsu replikas "par Ritu Rudušu un viņas darbībām" uzrakstītas tādā formā, kas neparedz atbildi. Tomēr rodas iespaids, ka Jūs vēlaties, lai es uz tām reaģēju. Tādēļ atbildēšu.

Aizstājot anekdotes oriģinālā minētos personvārdus ar Kārli, Jāni vai Zigfrīdu, anekdotei pazūd sāls un jēga. Tātad -- svarīga ir konkrēta etniskā grupa. Jūsu citētā anekdote izmanto plaši izplatīto stereotipu par to, ka šai etniskajai grupai ir īpašas attiecības ar naudu ( "Kāpēc - vai viņš no tevis aizņēmās naudu un neatdeva?"). Un šis aizspriedums, kā zināms, ir viens no antisemītisma pamatelementiem.

:) 11.06.2007 17:02
Rita, Jūs protat uzjautrināt :) visu cieņu.

IM - Marija 11.06.2007 19:44
Par laimi, gandrīz visā Eiropā likumi, kas saimes intereses uzskata par parākām (ignorējot primāras - indivīda intereses), iet mazumā.

-------------------------

Nu kas tur par laimi , manuprāt par nelaimi. Skumji paliek ņemot kaut vai to pašu Eltonu Džonu. Nu viss mantojums paliks partnerim , radiniekiem nekas. Kas mantos no Eltona Džona partnera? - tikai ne vairs kāds no dzimtas. Parasti piemiņa par ievērojamiem cilvēkiem glabājas dzimtā no paaudzes uz paaudzi pārmantojot dažādas lietas. Tagad vai nu no dzimtas kāds atpirks ar Eltonu Džonu saistītās lietas , vai arī tās tiks iztirgotas kam pagadās.

Nu bet ja tā vispārīgi , tad nu nevar pieņemt tādus likumus , ka tiklīdz dzimtā kāds homoseksuālis , tā tas paķer līdz savu vecāku atstāto mantojumu un kopā ar visu savu sarūpēto mantojumu no dzimtas aiznes uz homoseksuālo vidi. Tā ir homoseksuālās vides parazitēšana uz heteroseksuālo dzimtu rēķina. Tas ir homoseksuālais augonis kas parazitē uz heteroseksuālās sabiedrības miesas no heteroseksuālās sabiedrības ekonomiskajām asinīm..

IM 11.06.2007 20:20
Murgs ir tas ka homoseksuāļiem laulību vajag priekš mīlestības. Arī hetero tagad ir modē laulību veidot galvenokārt uz mīlestības pamata. Un redzam arī kas iznāk , apmēram puse iznāk brāķis un seko sķiršanās. Nebūtu arī tās otras puses ja nebūtu bērnu cementējošā , ja tā var teikt , faktora. Bez tā stabilu laulību procents būtu zem 10. Laulības institūcijai ir jēga tikai bērnu dēļ.
Homoseksuāļiem nav bērnu un tātad homoseksuāļu laulībai nav jēgas.
Kāpēc tad homoseksuāļu laulība tiek tik neatlaidīgi prasīta. Ne jau mīlestības dēļ , tas tikai labskanīgumam. Faktiskā interese ir mantošanas tiesības. Uz laulāto mantošanas tiesību bāzes kā reiz var attīstīt laulību prostitūcijas biznesu.
Proti , speciāli uzsveru , runāju par caurmēra vidējo mantojuma lielumu no viena mantojuma atstājēja. Lai iedzīvotāju skaits atražotos , ģimenē uz diviem vecākiem vidēji vajag divus bērnus. Tātad caurmērā katrs cilvēks savā dzīvē saņem mantojumu no viena sava priekšteča , arī homoseksuāļi tai skaitā. Hetero vairāk nesaņem , nu izņemot kad laulātā nāves gadījumā , manto palikušais laulātais. Hetero gadījumā tā ir tāda mantošana uz laiku , mazs līkums mantojuma ceļā zināmu apsvērumu dēļ , mantojums vienalga pēc tam aiziet bērniem. Homoseksuāļiem šis mazais līkums ir kārotais gardums , jo pie homoseksuāļiem tas nav līkums , bet gan mantojuma pagrieziens uz homo pusi , pēc tam tā ir taisne bez pagrieziena atpakaļ uz hetero pusi.

Proti , ja hetero ir 98% no sabiedrības , tad pie vienādas turības ar homo , hetero daļa kopējā privātā mantā ir arī 98%. Pēc 30 gadiem ( laiks kad mantojums pilnībā pārmantojas uz nākošo paaudzi ) hetero daļa būs 98%-2%=96% , pēc 60 gadiem 96%-2%=94% , utt.. Ja homoseksuāļi ir 2% no sabiedrības , tad ja paaudzi rēķina kādus 30 gadus , tad 30 gadu laikā homoseksuāļi manto 2% no visas kopējās privātās mantas. Tātad ja pieņemam ka uz doto momentu homoseksuāļi ir vienādi bagāti ar pārējiem , tad jau pēc 30 gadiem viņi būs divas reizes bagātāki par pārējiem(2%+2%=4% no kopējās mantas) , attiecīgi pēc 60 gadiem jau trīs reizes (4%+2%=6%) , utt..

Kalvis - IM 11.06.2007 20:36
Ar interesi izlasīju IM pārspriedumus par homoseksuāļu mantošanas tiesībām :)) Paturpināšu līdzīgas pārdomas arī par sociālo politiku. Par to, kurš parazitē un kurš nē - cerams, ka visai drīz sociālās reformas visu saliks pa vietām un mums būs ja ne gluži vispārēja pārpilnība, tad vismaz pilnībā uzvarējis "sociāls taisnīgums". Eiropas valstis gaida būtiskas izmaiņas pensiju likumos - "labklājības valsts" vairs nevar uzturēt labklājību pilnīgi visiem tajā situācijā, kad pensionāru un citu apgādājamo kļūst vairāk nekā pelnītāju.

Ir vairāki morālie principi, kā mēs nākotnē varētu veidot taisnīgu sociālo politiku:
(1) Vienlīdzība un brālība: Pensiju budžetu sadala visiem līdzīgi. Vai vēl labāk - katram pensionāram maksā komunistiski - t.i. "pēc vajadzībām" - ja cilvēks pēc jautri pavadīta mūža ir palicis pilnīgi vientuļš un viņam nav apgādnieku, tad viņam pienākas lielāks sociālais pabalsts. Gjimenes cilvēkiem sociālā palīdzība vecumdienās nepienākas, jo viņus brīvprātības kārtībā var uzturēt viņu pašu bērni - protams, pēc tam, kad ir samaksājuši sociālo nodokli priekš tiem pensionāriem, kuri ir jautrojušies.
(2) Nopelni karjerā: Lielākas pensijas pienākas tiem, kuri savulaik maksājuši lielākus nodokļus un veikuši iemaksas fondos. T.i. valsts garantē, lai 2. un 3.līmeņa pensijas kapitāls pensionāram ienestu procentus. Princips sevišķi izdevīgs vīriešiem-priekšniekiem un arī sievietēm-karjeristēm. Ja cilvēks visu darba mūžu bijis īpaši apzinīgs karjerists un bērnu viņam nav, tad šos procentus viņam nopelna citu cilvēku izaudzinātie bērni. Varbūt arī ķīnieši un indieši, ja pensiju kapitāls ir savlaicīgi ieguldīts Āzijas fondu biržās un to neskar Latvijas depopulācijas izraisītais ekonomikas kolapss.
(3) Bonuss ilgdzīvotājiem: Cilvēka morāls pienākums ir dzīvot garu mūžu. Tie, kuri nomirst īsi pēc aiziešanas pensijā, savu pensiju kapitālu zaudē. Tie, kuri māk savu pensionāra dzīvību izvilkt maksimāli ilgi, tiek iespēju robežās atalgoti.
(4) Iecietība, pieņemšana, solidaritāte: Seksuālajām minoritātēm Latvijas valsts apņemas papildus Latvijā nopelnītajai pensijai garantēt arī papildus Solidaritātes Pensiju - līdzvērtīgu tai, kuru seksuālo minoritāšu aktīvisti saņemtu, ja viņi paliktu dzīvot Zviedrijā, Nīderlandē vai Kanādā. Savukārt pensijas vecumu sasniegušos pedofīlus uztur un pensijas viņiem maksā savulaik pavestie bērni, neatkarīgi no radniecības pakāpes - tādējādi pedofīli tiek motivēti nenogalināt savus upurus.
(5) Tradicionālisms: Nodrošinātas vecumdienas pienākas tiem, kuri izaudzinājuši tādus bērnus un mazbērnus, kas strādā un maksā nodokļus Latvijā. Sociālo maksājumu pārdalīšana starp dažādām gjimenēm notiek minimāli, izņemot brīvprātīgu riska apdrošināšanu vai labdarības organizācijas. Pārsvarā vecākus uztur bērni - brīvprātīgi, vai ar valsts administrēta sociālā nodokļa starpniecību.
Cilvēki, kuri bērnus vai citus apgādniekus sagādājuši nav (un, kuriem nepienākas arī apdrošināšana, piemēram, par bojāgājušiem apgādniekiem) - tiem tiek piedāvātas A.Upīša "Zaļās zemes" varoņu cienīgas nabagmājas jeb veco ļaužu pansionāti, par kuriem pašaizliedzīgi gādā pašvaldību runasvīri - vietējie oranžisti un viņiem līdzīgie. Ziemas sezonā ir pieejamas arī ragaviņas...

stalins - IM 11.06.2007 20:57
Bet centies arii izprast tos homoseksuaaljus.Shodien vinji ir paaaris,bet riitdien kaads no vinjiem saslimst vai nedod dievs nomirst...( Un kaa shis jaut. buus no juridiskaa viedoklja?

stalins - Kalvis 11.06.2007 21:00
homoseksuaalisti un pedofili ir divas dazhaadas lietas .Ir arii hetero pedofili.

Kalvis - Stalinam 11.06.2007 21:34
stalins: homoseksuaalisti un pedofili ir divas dazhaadas lietas

Jā, protams. Homoseksuālisti un pedofīli šajās vadlīnijās ir aplūkoti atsevišķi.

stalins: Ir arii hetero pedofili.

Piekrītu. Manuprāt, taisnīgas pensijas un iecietību pelnījuši visu veidu pedofīli. Jo cilvēki jau neizvēlas būt par pedofīliem - viņi vienkārši tādi ir. Protams, šīs vadlīnijas ir spēkā tikai tad, ja esam gatavi pieņemt citādo - mīlestību, kura pārsniedz novecojušo priekšstatu par "tradicionālu gjimeni". It īpaši mīlestību, kuru izjūt pieaugušie pret 16-gadīgajiem Latvijā (attiecīgi - pret 14-gadīgajiem Lietuvā).

Merche Romero 12.06.2007 01:28
Kalvi, niansiite pie 3.punkta. Kameer tradicionaalisti dzemdeeja un audzinaaja beernus, kaads jauns cilveeks straadaaja no riita liidz vakaram, maksaaja nodokljus, lai sho beernu maate (vai teevs) vareetu sanjemt pabalstu, lai beerns vareetu iet beernu daarzaa peecaak, skolaa, daljeeji universitaatee, maksaaja ar savu darbu un nodokljiem par to, lai tradicionaalistu beerniem pienaaktos arii apruupi slimniicaas vajadziibas gadiijumaa.

Niansiite pie 2.punkta. Cik liela ir viirieshu-priekshnieku proporcija un cik liela ir pienaaciigi pelnoshu sievieshu proporcija sabiedriibaa? :)

Merche Romero 12.06.2007 01:32
Staljin, es zinu, ka ir daudzi paveci heteroseksuaali viirieshi, kuri izjuut lielu tieksmi pret 14-18 gadiigaam meiteneem. Vinju izvirtiigajaam vajadziibaam ir izveidota iipasha porno industrijas apakshnozare - barely 18. Galu galaa, vinjiem kalpo arii masu mediju uztureetais sievietes ideaals - pusaudzes kjermenis kaa standarts.

Jack Ripper 12.06.2007 09:16
Palasīju komentārus caurvijušo maurice diskusiju ar Ritu Rudušas k-dzi. Sākotnēji pakodu sev pirkstos, jo nebiju paspējis izlasīt disidentisko maurice komentu, tomēr pēc tam .... Visi saprata par ko ir anekdote, kā arī to, ka noteiktos apstākļos tajā varētu atrast kaut ko antisemītisku. Protams ir jautājums, kāpēc viena etniskā grupa jūtīguma ziņā ir priviliģētākā stāvoklī par citām? Labi, norakstīsim to uz holokaustu.

Tomēr viens moments man ļoti nepatika: R.Rudušas k-dze izskaidro, kāpēc maurice koments tika izdzēsts un raksta “Aizstājot anekdotes oriģinālā minētos personvārdus ar Kārli, Jāni vai Zigfrīdu, anekdotei pazūd sāls un jēga,”; šajā brīdī man kļūst skaidrs, ka individuālā līmenī R.R. ir izbaudījusi anekdoti un to saprot, bet publiskajā telpā ieņem politkorektu nostāju. Manī ir dziļas simpātijas pret ebrejiem un nav pieņemama šāda divkosīga pozīcija, Publisks politkorektums nav domāts, lai kaut ko maskētu, bet tā mērķis ir veidot pasauli un cilvēkus iecietīgākus.

Kalvis - Merche Romero 12.06.2007 10:03
M.Romero: Kalvi, niansiite pie 3.punkta. Kameer tradicionaalisti dzemdeeja un audzinaaja beernus, kaads jauns cilveeks straadaaja no riita liidz vakaram, maksaaja nodokljus, lai sho beernu maate (vai teevs) vareetu sanjemt pabalstu, lai beerns vareetu iet beernu daarzaa peecaak, skolaa, daljeeji universitaatee, maksaaja ar savu darbu un nodokljiem par to, lai tradicionaalistu beerniem pienaaktos arii apruupi slimniicaas vajadziibas gadiijumaa.

Ideja nemaz nebūtu slikta :)) Diemžēl Latvijā netiek pienācīgi realizēta. Maniem diviem bērniem vieta bērnudārzā nepienākas - priekšā ir gara rinda. Es arī esmu par to, ka ikvienam cilvēkam varbūt nedaudz cits aicinājums - viens grib audzināt bērnus, cits grib pelnīt daudz naudas, utml. Bet, sasniedzot pensijas vecumu, sekmīgs karjerists saņems lielu pensiju, bet mājsaimniece un daudzu bērnu māte - niecīgu. Smagi strādājuši sabiedrības labā ir viņi abi. Turklāt lielās naudas pelnītājs var savām vecumdienām ietaupīt līdzekļus pats - ieguldīt fondos, dzīvības apdrošināšanā ar uzkrāšanu, utml. Visa problēma ir tā, ka bērnu audzināšana vispār netiek no valsts atzīta kā sabiedriski derīgs darbs (izņemot vienu gadu - bērna kopšanas pabalstu).

Bet, ko nu daudz. Mums te ir kapitālisms un 2.punkts rullē.

Rita Ruduša - Jack Ripper 12.06.2007 10:09
Anekdotes par citām etniskajām grupām vienmēr bijušas un būs, jo pasmieties par kaimiņu taču ir daudz vieglāk un patīkamāk nekā nodoties veselīgai pašironijai (starp citu, ja runā par daudz apspriesto anekdoti, atšķirība starp mani un maurice ir tā, ka viņa gadījumā, es pieņemu, anekdotes varonis ir kaimiņš, bet manā - nē.) . Jebkuras šādas anekdotes sāls un jēga ir stereotipi. Ja nebūtu stereotipu, tām zustu efekts, jo zemteksts "mēs, kas esam labāki, taču zinām, ka viņi visi ir tādi, he-he" ir ļoti svarīgs. Taču tas, ka es pieminu sāli un jēgu, nenozīmē, ka uzskatu šo anekdoti par smieklīgu vai gaumīgu. Iecietību šādas anekdotes noteikti nevairo, īpaši, ja tās iekļauj diskusijā, kurā dominē agresīva retorika, kas vērsta pret vienu sabiedrības grupu.

maurice - Ritai Rudušai, 15:11 un 10:09 12.06.2007 12:34
Mana vēlēšanās tiešām bija, lai Rita Ruduša reaģētu uz manu sašutumu par visa komentāra izdzēšanu diezgan savāda Ritas Rudušas priekšstata dēļ par korektumu nelielā komentāra daļā - anekdotē.

Taču man vēlamā reakcija bija - turpmāk izvairīties no nepamatotas cenzūras, nevis uzsākt jaunu diskusiju jau par antisemītisma tēmu. Cenzūras atcelšana daļēji arī ir izdevusies, jo variantu ar Marku, Dāvidu un Leonu var uzskatīt par analoģisku variantam ar citiem raksturīgiem personu vārdiem.

Atsevišķas tautības pārstāvju vārdu lietošana anekdotē manā izpratnē, galvenokārt ir cieņas izrādīšana pret anekdotes oriģinālu un konkrētas tautības pārstāvjiem, kas spēj sacerēt tik brīnišķīgas anekdotes. Tikai samaitātiem un nelaimīgiem cilvēkiem var ienākt prātā, ka vienas tautības personvārdu pieminēšana anekdotē atspoguļo otras tautības pārstāvju aizspriedumus pret šo pirmo tautību kopumā, nevis neatkarīgi no tautības attiecībās starp cilvēkiem novērotas komiskas situācijas. Normālam, pieaugušam cilvēkam aizspriedumus pret konkrētām tautībām nerada pat tādi ievadi anekdotēs kā "amerikānis, francūzis un krievs ..." vai "trīs resni vācieši...". Anekdotes smieklīgums vai gaumīgums jau ir cits jautājums.

Ja es gribēšu pieklājīgi vērsties pie Ritas Rudušas ārpus interneta diskusijas formāta, es to noteikti darīšu vai nu personīgi tiekoties, vai rakstiski norādot savus personas datus. Tāpēc atvainojiet par nepieklājību!

Marija - Aleksim 12.06.2007 15:06
Ir tomēr liela atškirība starp saimi un interēšu grupu. Tā ir tā pati atšķirība, ka starp Gemeinschaft un Gesellschaft. Tas, ko sociālās zinātnes sauc par Gemeinschaft (cieši saistīto cilvēku kopiena, saime) balstās uz vienotiem stingriem noteikumiem, kur indivīdam nav daudz savu leģitīmu interēšu, bet ir tikai grupas intereses. Citiem vārdiem, liela vienotība, bet maza brīvība. Sabiedrībā (Gesellschaft), savukart, cilvēki ir brīvi meklēt savu labumu, un viņu priekšstats par labu dzīvi var būtiski atšķirties no viņu vecāku, tautīešu, kaimiņu priekšstatu par labu dzīvi. Tāpēc pastāv indivīda brīvība. Kad vairāku indivīdu intereses sakrīt, viņi, atkarīgi no izvēlētās darbības formas, var apvienoties klubā, vai NVO, vai partijā. Bet viņi šajā apvienība nedarbojas visu laiku un visās jomās - tikai tad, kad to diktē kopīgo mērķu sasniegšanas vajadzības, saglabajot savu individuālu suverenitāti.

Līdz ar to, nav vieta Mozaīkas salīdzinājums ar saimi, vai grupu, kas grib Latvijas homoseksuālus iedzīvotājus pārtaisīt par saimi. Par laimi, Mozaīka ir normāla NVO, kas pārstāv interēšu grupu. Tik tālu, cik pārstavētas intereses (piemeram, partnerattiecību likums - starp citu, ne tikai viendzīmuma pāriem) nav pretrunā ar Satversmi, vai Latvijas starptautiskām saistībām, vai Krimināllikumu (un mēs zinam, ka nav pretrunā), nav pamata runāt, ka pārstavētās intereses ir neleģitīmas. Bet ārpus šo interēšu aistavības jomas, Mozaīkas atbalstītāju intereses var būt diametrāli pretēji. Varbūt kāds atbalsta lielākus sociālus pabalstus darba ņemējiem, bet kāds - lielākus nodokļu atvieglojumus uzņemējiem. Tāpēc nav vietā apgalvojums, ka Mozaīka grib uztaisīt Latvijā kādu 'homoseksuāļu saimi''.

Aleksis - Marija 12.06.2007 16:21
Bet te jau arī jautājums - par kāda veida tiesībām "Mozaīka" īsti iestājas. Vai tās ir indivīdu tiesības (kuras, manuprāt, visiem Latvijas pilsoņiem jau tagad ir pilnīgi vienādas), vai arī tieši savas grupas tiesības? To starpā ir vēlme mainīt visas sabiedrības izpratni par gjimeni un laulību. Konkrēti "Mozaika.lv" mērķos tas aprakstīts šādi: "sekmēt sabiedrības izpratni par ģimenes modeļu dažādību un sekmēt to tiesību juridisku atzīšanu" (sk. http://www.mozaika.lv/index.php?part=1&part2=2&us=1653178733... ). Viendzimuma laulība vai arī jebkādas "partnerattiecības" rada virkni pozitīvu pienākumu citiem sabiedrības locekļiem - daudzi cilvēki būtiskas izmaiņas gjimenes tiesībās nevar vienkārši ignorēt. Piemēram, ja dzimtsarakstu nodaļā vai tiesā strādās kristīgi cilvēki, viņiem amata pienākumu pildīšana var nonākt asā pretrunā ar viņu personisko pārliecību.

Rezultātā viena iedzīvotāju grupa (praidisma aktīvisti) ir guvuši papildu iespēju reklamēties (jeb viņu vārdiem sakot, "sekmēt sabiedrības izpratni"), toties otra grupa (katoļi, luterāņi, pareizticīgie, baptisti, Jaunās Paaudzes, u.c. kristieši) - gluži otrādi - ir ieguvuši apziņas brīvības ierobežojumu. Šis apziņas brīvības ierobežojums droši vien nepaliks vienīgais - var tikt ierobežota vai aizliegta homoseksuāla dzīvesveida kritika, kā tas, diemžēl jau tagad notiek Zviedrijā, kur par "naida runu" tiek apcietināti garīdznieki (sk. http://www.cbn.com/CBNNews/CWN/091004sweden.aspx ). Rezultātā, sekojot praidistu receptēm, mēs iegūtu nevis solidārāku un savstarpēji labvēlīgāku sabiedrību, bet gan radītu nevajadzīgus konfliktus, t.sk. starp grupām ar dažādām pārliecībām.

IM - Marija 12.06.2007 16:40
"Mozaīkas" pārstāvētās intereses sakarā ar praidiem ir pretrunā ar Satversmes 116. pantu par tikumības apdraudēšanu. Nu un ja divus auglīgus cilvēkus kāda organizācija cenšas savienot kaut kādā neauglīgā savienībā vai partnerattiecībās un pie tam uz netikuma pamata , kas faktiski ir cilvēka piesaistīšana netikumam un pakļaušana neauglībai , - ja tādas darbības likmdošana pieļauj , tad ar tādu likumdošanu kaut kas tomēr nav kārtībā. Tā ir darbība kas aicina ja ne uz likuma burta tad noteikti uz likuma gara pārkāpšanu. Nu nav nevienam tiesības kādu pavest uz netiklību , un tāpat nav arī nevienam tiesības kādu piesaistīt netiklam dzīves veidam , vismaz morālas tiesības nav , un nevajadzētu būt arī likumīgām tiesībām.

Aleksis 12.06.2007 17:45
Pilnīgi pievienojos IM - homoseksualitātes daba ir pagaidām vēl nepietiekami izpētīta. Seksuālo noviržu spektrā ir arī, piemēram, biseksuāļi, kuriem dzimumtieksme pilnīgi atbilst veidot stabilas attiecības ar pretējo dzimumu, dibināt gjimeni un audzināt bērnus. Tai vietā viņi izvēlas perversu seksu. Ja šāds dzīvesveids tiek sludināts kā visādā ziņā pieņemams un vēlams, tad nevar izslēgt, ka tiek morāli un fiziski samaitāti tie cilvēki, kuru seksuālās noslieces atbilst kādam no robežgadījumiem.

Es nemaz nerunāju par tiem pilnīgi normāli orientētajiem jauniešiem, kurus piedzirda un pavedina pederasti - kuru seksualitāte tiek pilnīgi nepamatoti traumēta. Kristīgajos raidījumos, žurnālā "Tikšanās" un citur ir izlasāma šādu cilvēku pieredze. Tādēļ ir absolūti neētiski atļaut homoseksuālus dzimumsakarus no 16 gadu vecuma (sk. Krimināllikuma 23.pants; sk. arī skaidrojumu: http://www.gay.lv/article.php?aid=23 ).

DaceA - IM, Aleksim 12.06.2007 18:57
atkal jau parādās diskurss par 16mitgadīgiem un pavedināšanu. kā jau šajās diskusijās agrāk pareizi ir teikts - tas ir nelikumīgi gan, ja to dara heteroseksuāli, gan homoseksuāli pieaugušie.

nekad arī neesmu dzirdējusi par homoseksuālu cilvēku mēģinājumiem "pārraudzināt" vai pievērst citai seksuālai orientācijai tos, kas ir heteroseksuāli. tas taču nestrādā!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kristīne - Nu un 10.06.2007 12:31
Vai invalīdi, zinot, ka sabiedrībā viņus nemīl, ir agresīvi turpinot izcīnīt normālas uzbrauktuves pie pilsētu domēm un sabiedriskām iestādēm?
Vai medmāsas, pieprasot lielākas algas ir agresīvas? (visiem taču ir pie vienas vietas tās māsiņu algas)
Vai krievvalodīgie, kas cīnās par tiesībām vēlēt pašvaldību vēlēšanās ir agresīvi? (škiet, ka vairums latviešu ir pret)

Sabiedrības vairākuma viedoklis ne vienmēr ir prātīgs viedoklis, piemēram Latvijas sabiedrības vairākums ir ievēlējis tagadējo Saeimu. Pirms pāris gadsimtiem sabiedrības vairākums uzskatīja sievietes par kustamo īpašumu. Šobrīd Pakistānā sabiedrības vairākums domā, ka nomētāt ar akmeņiem cilvēku, kurš ir noziedznieka radinieks, ir normāli.

Tomēr, ja pavēro fotogrāfijas, kas atspoguļo gājienu, var redzēt, ka vairākums tomēr ir miermīlīgi cilvēki, un vienīgie agresīvi noskaņotie bija nopride krekliņos + pāris nacionāl patrioti.

Kristīne - Nu un 10.06.2007 12:40
Es nedomāju, ka likumā būtu jābūt rakstītam "viendzimumu partnerattiecības" (par laulībām vispār nav runas), vienādas tiesības nozīmētu vienkārši partnerattiecības (tas, ko šobrīd mēs pazīstam ar vārdu civillaulība)

Jums (es pieņemu, ka esat heteroseksuāls cilvēks) ir tiesības slēgt laulības, pirmslaulības līgumu, dzīvot civillaulībā, adoptēt bērnus, kļūt par aizbildņiem, paņemt kredītu kā jaunā ģimene un vēl sazin ko. Mums pat to nevajaga, varat paturēt savas vairākuma tiesības : )

Nu un - Kristīne 10.06.2007 12:56
Cik es saprotu no jūsu kustības aktivitātēm,tad jūsu mērķis nav ne prasība pēc uzbrauktuvēm ,ne lielākas algas vai vēlešanu tiesības .Jūsu mērķis ir -savas atšķirības propaganda jaunatnes vidū ,motivējot to cik tas ir "kruti",ārzemēs visi tā dara ,tādēļ Latvijā arī noteikti tas ir pilnīgi nepieciešami.Vērojot visu to "bazāru",liekas ,ka kāds( vai kāda) ir kādam kaut ko apsolījis un tagad visiem spēkiem cenšas to apsolīto realizēt.Nu kaut vai to ,ka Rīgu varētu padarīt par homo paradīzi.Tikai neviens no aktīvistiem nevarēja iedomāties ,ka šinī jautājumā tik ļoti sašķeltā Latvijas sabiedrība saliedēsies ar noteiktu - NĒ!

Kristīne - Nu un 10.06.2007 13:00
Nāksies Jūs apbēdināt, bet Jūs vienkārši nepareizi saprotat : )

Kristīne - Nu un 10.06.2007 13:08
Kaut kā es neredzēju saliedēto Latvijas sabiedrību.
Jūs taču nedomājat nopietni koncertu krastmalā, kur parakstu vākšana apsīka tai brīdī, kad pietrūkās krekliņu, vai tos divus desmitus rupjo un neaudzināto jauniešu aiz žoga, kas uzskatāmi demonstrēja ģimenes vērtības Latvijā (par viņiem gan var teikt, ka viņi bija ļoti saliedēti - gan nacboli, gan nacionālradikāļi, gan harizmātiskās ticības pārstāvji visi kopā, un pat izmantoja vienotu valodu - angļu un krievu necenzēta slenga miksli)

Aleksis - Kristīne 10.06.2007 13:14
Kristīne: Bet, ja jau Jūs minējāt notārus un pilnvaras, tad Jūs droši vien zināt ka īstie radinieki (atšķīrībā no situācijas ar heteroseksuālām laulībām, kurā arī sieva vai vīrs kļūst par īstu radinieku) var jebkurā brīdī apstrīdēt novēlējumu. Kur nu vēl ērtāk.

Civillikumā ir runa par neatraidāmiem mantiniekiem un viņu neatņemamo daļu (sk. 422.pantu Civillikumā - http://www.likumi.lv/doc.php?id=90222&mode=DOC ) - tie ir bērni un mazbērni; ja to nav, tad arī vecāki. Vai morālais pienākums gādāt pirmkārt par saviem bērniem (un arī par vecākiem, ja tie ir mūs audzinājuši) kaut kā savādāk attiektos uz homoseksuāliem cilvēkiem? T.i. vai ideja par neatraidāmiem mantiniekiem ir pati par sevi tik amorāla?

Bet kā jau minēju - Civillikums varbūt arī nav perfekts. Bet tad tas jāmaina visu cilvēku interesēs. Nevis jārada klauzulas īpaši priekš viendzimuma partnerattiecībām (tātad faktiski - priekš atklātiem homoseksuālistiem).

Kristīne: Es nedomāju, ka likumā būtu jābūt rakstītam "viendzimumu partnerattiecības" (par laulībām vispār nav runas), vienādas tiesības nozīmētu vienkārši partnerattiecības (tas, ko šobrīd mēs pazīstam ar vārdu civillaulība). Jums (es pieņemu, ka esat heteroseksuāls cilvēks) ir tiesības slēgt laulības, pirmslaulības līgumu, dzīvot civillaulībā, adoptēt bērnus, kļūt par aizbildņiem, paņemt kredītu kā jaunā ģimene un vēl sazin ko.

Kas jūsu izpratnē ir civillaulība? Vai tā ir laulība, kas tiek slēgta civilā dzimtsarakstu iestādē (ne Baznīcā)? Vai arī tā ir kohabitācija (kopdzīve nekādi nenoformējot attiecības), ko tautas valodā arī reizēm sauc par "civillaulību"?

Manuprāt, viendzimuma pāriem ir visas iespējas dzīvot kopā (kohabitēt); toties neko laulībai līdzīgu viņi savā starpā nevar (toties viņiem ir visas tās pašas iespējas slēgt laulību ar pretēja dzimuma personu, ko daži arī izmanto.) Bankas labprāt izsniedz kredītus neprecētiem pāriem - diez vai viņi šķiro savus klientus pēc seksuālas orientācijas. Manuprāt, vienīgais, ko viendzimuma pāri Latvijā principā nevar izdarīt - tas ir stāties laulībā un adoptēt bērnus. Viss pārējais ir nevis principa lieta, bet pārejošas un novēršamas neērtības.

Aleksis - Kristīne 10.06.2007 13:42
Kristīne: Vai krievvalodīgie, kas cīnās par tiesībām vēlēt pašvaldību vēlēšanās ir agresīvi? (škiet, ka vairums latviešu ir pret)

Pašvaldību vēlēšanu tiesību jautājums ir nevis par cilvēka valodu zināšanām (es, teiksim, arī esmu krievvalodīgs latvietis un Latvijas pilsonis), bet gan tas ir jautājums par pilsonību. Vai Jūs, Kristīne, esat no Mēness nokritusi, ka nezināt situāciju par pilsonību un kas ir nepilsoņi?

Kristīne: Kaut kā es neredzēju saliedēto Latvijas sabiedrību.Jūs taču nedomājat nopietni koncertu krastmalā, kur parakstu vākšana apsīka tai brīdī, kad pietrūkās krekliņu, vai tos divus desmitus rupjo un neaudzināto jauniešu aiz žoga, kas uzskatāmi demonstrēja ģimenes vērtības Latvijā.

Sabiedrības saliedētību nenosaka dalība kādā konkrētā pasākumā. Zināmu likumdevēja gribu rāda nesen mainītais Satversmes 110.pants. Daudzo kristiešu viedokli pauž tradicionālo konfesiju vadītāji (Piemēram, kardināla Jāņa Pujata atzinumus - arī par homoseksualitātes jautājumiem - ik gadu klausās desmiti vai pat simti svētceļnieku Aglonā).

Ja kāds nāk ar svešu ticību un pieprasa mainīt mūsu zemes likumus, tad tas gan var izraisīt šķelšanos un saliedētības trūkumu. Manī nav nekādas nepieciešamības vērsties pret kādu cilvēku kategoriju Latvijā. Mana vēlēšanās ir Latvijas tautas demokrātiskā griba un suverenitāte - kā tas ir teikts V.Plūdoņa dzejolī: "Mēs gribam būt kungi mūsu dzimtajā zemē, mēs gribam nu paši sev likumus lemt". Ja 3.jūnijā uz "draudzības dienām" atbrauc pārsimt raibi sagjērbušos ārzemnieku un pieprasa svešā zemē darīt kaut ko citu, tad tas rada, maigi sakot, neizpratni. Vai es braucu uz Zviedriju un pieprasu viņiem kaut ko mainīt savos likumos?

Pats pēdējais, kas mums te Latvijā ir nepieciešams, ir jauns "ticības karš". Bet daži tīšām uz to pusi sabiedrību virza.

Kristīne - Aleksis 10.06.2007 13:52
Nē, ideja par neatraidāmajiem radiniekiem nav amorāla (ja vien vecāki nav "atteikušies' no sava bērna viņa izvēlētā dzīves ceļa deļ).
Jūs minējāt bērnus. Pieņemsim, ka man un manai partnerei ir bērns (mēs plānojam dzemdēt izmantojot spermas bankas pakalpojumus), un ja nedod Dievs, ar vienu no mums kaut kas notiek, pieņemsim, ka ar to kura nav bioloģiskā mamma, tad viņas manta tiek viņas vecākiem (kā jau teicu varbūt tādiem, kas gadiem ilgi nav ar viņu runājuši), bet ne sievietei, ar kuru viņa ir dalījusies priekos un bēdās un ne bērnam, kuru viņa ir audzinājusi. Kā varētu no tādas situācijas izvairīties?

Vēl viena problēma rodas tad, ja viena no sievietēm dzīvo valstī, kas nav pievienojusies ES, tad abām sievietēm nav legālu iespēju dzīvot kopā. Ko darīt šādā gadījumā?

Es negribu laulāties zīmodziņa pēc, man vienalga, kādā vārdā to sauktu, es vienkārši gribu drošību savai partnerei, tāpat kā to vēlas jebkurš cilvēks, kas mīl kādu citu un ir nolēmis nodzīvot ar viņu savu mūžu.

Kristīne - Aleksis 10.06.2007 14:10
Attiecībā uz krievvalodīgo tiesībām vēlēt pašvaldības, saprotu, ka man bija jāraksta "nepilsoņu" tiesības, bet šeit ir vienkārši runa par līdzībām. Jautājums varētu skanēt šādi - Vai jūs uzskatāt nepilsoņus par agresīviem, ja viņi grib sev kādas tiesības tikai tāpēc, ka viņi ir mazākumā?

Geji un lesbietes nenāk Latvijā ar svešu ticību, tie šeit ir dzīvojuši vienmēr, maksājuši nodokļus tāpat kā pārējie. 80 % no viņiem Jūs pat neatšķirtu no negejiem pēc ārējā izskata. Vairums no viņiem, tāpat kā vairums heteroseksuālās orientācijas pārstāvju, ievēro likumus, ziedo naudu bērnu slimnīcām, lasa tās pašas grāmatas, dodas uz kāzām, bērēm un izlaidumiem, skatās seriālus un krāj naudu bērnu nākotnei. Mēs šeit dzīvojam tāpat kā krievvalodīgie pilsoņi. Piedāvāt mums izbraukt kaut kur ir tas pats, kas piedāvāt izbraukt Jūsu vecvecākiem tikai tāpēc, ka viņu dzimtā valoda nav latviešu.

Tāpat geji negrib mainīt pastāvošos likumus. Bet pasaule maiinās - pie mums parādās migranti, mēs esam iestājušies Nato un ES, likumi nav iekalti akmenī un veikt grozījumus vai papildinājumus, ja tie palīdz kādai cilvēku grupai, nav nekāds noziegums.

No tiem, kas bija atbraukuši, raibi bija ģērbušies tieši trīs cilvēki (zviedrijas zaļo pārstāve un divi kungi no Vācijas), vēl bija vietējās transpersonas (arī trīs). No visiem klātesošajiem divas trešdaļas bija no ārzemēm, bet arī tikai viņu dēļ arī tie 150 lgbt no Latvijas varēja justies droši (mēs taču zinām, ka policija attieksme rūpējoties par cilvēku drošību ir ļoti dažāda atkarībā no tā, vai tas ir ārzemnieks vai Latvijas iedzīvotājs).

Aleksis - Kristīne 10.06.2007 14:41
Kristīne: Pieņemsim, ka man un manai partnerei ir bērns (mēs plānojam dzemdēt izmantojot spermas bankas pakalpojumus), un ja nedod Dievs, ar vienu no mums kaut kas notiek, pieņemsim, ka ar to kura nav bioloģiskā mamma, tad viņas manta tiek viņas vecākiem (kā jau teicu varbūt tādiem, kas gadiem ilgi nav ar viņu runājuši), bet ne sievietei, ar kuru viņa ir dalījusies priekos un bēdās un ne bērnam, kuru viņa ir audzinājusi. Kā varētu no tādas situācijas izvairīties?

Nezinu... Varbūt tas, ko teikšu būs ķecerīgi, bet vai plānotajam bērnam nevajadzētu arī īstu (neanonīmu) tēvu? Tādu, kuru Jūs varat cienīt, kurš ir gatavs uzņemties vismaz daļu materiālās atbildības par bērnu un audzināšanas rūpes, kā arī ierakstīt savu vārdu bērna dzimšanas apliecībā? Lai cik nesakarīgi nebūtu atsevišķi Latvijas vīrieši, vai tiešām no viņiem jāizvairās tik ļoti, ka labāka par īstu cilvēku ir anonīma spermas banka?

Man (kā ikvienam citam) nav morālu tiesību jaukties citu cilvēku personīgajā dzīvē. Bet no bērna interešu viedokļa divi vecāki šķiet esam labāk. Arī tad ja bērnam ir vēl viena audžumamma (viendzimuma partnere), un gādīgi vecvecāki. Vīriešiem taču arī ir mammas, kuras labprāt rūpējas par saviem mazbērniem. Turklāt, kad bērns paaugsies, viņam būs psihologjiski vieglāk - viņš zinās, ka viņam ir gan mamma, gan tētis. Arī skolā tādam bērnam vieglāk integrēties. Jo klasesbiedri intuitīvi jūt, kurš objektīvi ir savādāks vai neaizsargātāks - un var izlādēt pret to savu agresiju. Protams, dažai sievietei var šķist nepieņemami dalīt atbildību un rūpes vai rēķināties ar kādu vīrieti --- bet vai tas nav sava veida egoisms? Mēs taču savu bērnu cenšamies nodrošināt ar vislabāko, ko varam viņam iedot. Un kādēļ jau pirms dzimšanas laupīt viņam pašu svarīgāko - vienu no vecākiem.

Spermas bankas ir vajadzīgs, bet tomēr neviennozīmīgi vērtējams izgudrojums - sk. rakstu http://www.city-journal.org/html/17_2_artificial_inseminatio... ("The Incredible Shrinking Father" by Kay S. Hymowitz ). Ir labi, ja cilvēki var brīvi darīt visu saprātīgo, ko viņi ir izdomājuši. Bet bērnu radīšanā noder arī zināms pragmatisms. Lai gjimenes pavards tik viegli nesabrūk un sieviete nepaliek neaizsargāta un viena ar savu bērnu vai bērniem (viņa var zaudēt savu partneri, saikni ar saviem vecākiem, ar bērna biologjisko tēvu, u.c.). Un tad viņas dzīvi tiešām sāk regulēt dažnedažādas valsts iestādes un citi neliberāli spēki. Katrs sociālo dienestu ierēdnis pret šādu māti var izgāzt savu neapmierinātību un paust savus aizspriedumus. Vai tad tas būtu brīvību mīloša cilvēka ideāls?

Aleksis - Kristīne 10.06.2007 15:14
Kristīne: Geji un lesbietes nenāk Latvijā ar svešu ticību, tie šeit ir dzīvojuši vienmēr, maksājuši nodokļus tāpat kā pārējie. 80 % no viņiem Jūs pat neatšķirtu no negejiem pēc ārējā izskata.

Homoseksualitāte, acīmredzot, pastāv ilgi visdažādākajās sabiedrībās un pieņem dažādas formas. Savukārt geju un lesbiešu identitāte, kā arī Gay Pride koncepts ar savām politiskajām prasībām - tā ir relatīvi jauna parādība. Pasaulē būs vietas, kur šīs lietas labi iederēsies vietējā kultūrā (ASV Rietumkrasts, Ņujorka, Beniluksa valstis, Kanāda) - priekš tām tā nav "sveša ticība", jo ir tur radusies. Un būs valstis, kurās šī identitāte varbūt kaut kur arī pastāvēs, bet nekad netaps no pārējās sabiedrības akceptēta, attiecīgās vērtības nekad netiks mācītas skolā, utml.

Kristīne: Mēs šeit dzīvojam tāpat kā krievvalodīgie pilsoņi. Piedāvāt mums izbraukt kaut kur ir tas pats, kas piedāvāt izbraukt Jūsu vecvecākiem tikai tāpēc, ka viņu dzimtā valoda nav latviešu.

Nedomāju, ka cilvēkiem būtu kaut kur jābrauc tikai tādēļ, ka viņi ar kaut ko atšķiras. Minēšu salīdzinājumu no citas jomas - Polijā dominējošā religjija ir katolicisms. Ja kāds ir, piemēram, mormonis, Jehovas Liecinieks vai musulmanis, tad viņam nekur prom nav jābrauc, turklāt Polijas valsts viņam garantē vienlīdzību INDIVIDUĀLAJĀS tiesībās un brīvībās ar jebkuru citu pilsoni. Bet KOLEKTĪVO tiesību katoļiem var būt vairāk - katoļu svētki var būt valsts izejamās dienas, armijas kapelānu dienests var būt katoļu, skolās religjijas mācība var būt katoļu, valsts sponsorētas radiostacijas - katoļu (nevis mormonu vai musulmaņu). Tas pats ir arī ar Latvijas krieviem - kā atsevišķiem cilvēkiem viņiem ir precīzi tādas pašas tiesības, kas latviešiem. Savukārt, kā KOPIENAI, viņiem daudzos aspektos ir mazāk tiesību (attiecībā, teiksim, uz valsts skolām krievu valodā).

Līdzīgi ir arī ar viendzimuma pāriem - viņiem ir visas pamattiesības un brīvības (uz darbu, izglītību, vārda un apziņas brīvību, utml.). Bet no šejienes neseko kolektīvas tiesības - piemēram tiesības pārdefinēt laulības institūciju vai tiesības mācīt savus viedokļus vispārizglītojošās skolās.

Jocīgi gan 10.06.2007 16:31
pēdējais arguments homo īpašo tiesību trūkumā tagad izrādās ir-mantiskie jautājumi.Laikam jau Latvijas homo gandrīz visi ir ļoti turīgi cilvēki( bezmaz miljonāri),jo ierindas pilsoni Latvijā vismazāk satrauc jautājums,kam paliks manta-nospiedošam vairākumam Latvijas pilsoņu nemaz tādas vērā ņemamas mantas,par kuras atstāšanu kādam būtu jāsatraucas ,nav

IM - Kristīne 10.06.2007 16:53
Pieņemsim, ka man un manai partnerei ir bērns (mēs plānojam dzemdēt izmantojot spermas bankas pakalpojumus), un ja nedod Dievs, ar vienu no mums kaut kas notiek, pieņemsim, ka ar to kura nav bioloģiskā mamma, tad viņas manta tiek viņas vecākiem (kā jau teicu varbūt tādiem, kas gadiem ilgi nav ar viņu runājuši), bet ne sievietei, ar kuru viņa ir dalījusies priekos un bēdās un ne bērnam, kuru viņa ir audzinājusi. Kā varētu no tādas situācijas izvairīties?
-------------------------

Kāpēc jāizvairās no tādas situācijas. Situācija ir speciāli radīta , lai cilvēks ar testamenta palīdzību nevarētu novēlēt visu savu īpašumu tam kam grib. Katrs cilvēks nāk no kādas dzimtas , arī homoseksuāļi , un katrs ir atbildīgs savas dzimtas priekšā , jo katru ir dzemdējusi māte , kuru savukārt ir dzemdējusi un audzinājusi vecāmmāte utt. Likums ir speciāli radīts lai pie mantojuma atstāšanas tiktu ievērotas arī dzimtas intereses no kuras nāk mantojuma atstājējs.

Tas ka kādam nepatīk šāds vai tāds punkts likumdošanā jau vēl nenozīmē ka jāķeras klāt mantošanas likumdošanai un jāizjauc viss tas kas līdz šim ir radīts.

Par dalīšanos priekos un bēdās un par bērna audzināšanu ir iespējams uzrakstīt testamentu un novēlēt mantojuma daļu. Un ar to pilnīgi pietiek , jo mantojums vienalga tiks kādiem bērniem , bet tie jau vairs nebūs dzimtai sveši bērni , bet gan mazbērni.

Tā ka vēreiz , no tādas situācijas navjāizvairās , tādai situācijai obligāti ir jāpastāv.

yd 11.06.2007 01:01
Aleksis "bet gan tas ir jautājums par pilsonību. Vai Jūs, Kristīne, esat no Mēness nokritusi, ka nezināt situāciju par pilsonību un kas ir nepilsoņi?" http://www.youtube.com/watch?v=aDH1n5cR1XM

? ? ?

maurice - rita ruduša 11.06.2007 10:38
Kurā brīdī komentārs satur konkrētu etnisko grupu aizskarošu repliku, un kurā ne? Kāpēc Ritas Rudušas liekulība lika tai izdzēst visu komentāru, ja par konkrētu etnisko grupu varēja nojaust tikai daļā no tā - anekdotē (ko šī pati konkrētā etniskā grupa ir sacerējusi un kas kā grupu to nemaz neaizskar)?

Anekdote:

Satiekas Vilfrīds un Detlefs. Vilfrīds: "Vai tu zini, ka Gerhards ir pederasts?". Detlefs: "Kāpēc - vai viņš no tevis aizņēmās naudu un neatdeva?". Vilfrīds: "Nē, viņš ir pederasts šī vārda labākajā nozīmē!"

maurice - rita ruduša 11.06.2007 10:48
Ritas Rudušas liekulība lika tai izdzēst visu komentāru, ja par konkrētu etnisko grupu varēja nojaust tikai daļā no tā - anekdotē (ko šī pati konkrētā etniskā grupa ir sacerējusi un kas kā grupu to nemaz neaizskar)?

Anekdote:

Satiekas Marks un Dāvids. Marks: "Vai tu zini, ka Leons ir pederasts?". Dāvids: "Kāpēc - vai viņš no tevis aizņēmās naudu un neatdeva?". Marks: "Nē, viņš ir pederasts šī vārda labākajā nozīmē!"

admin - maurice 11.06.2007 10:53
Lūdzu nepiesārņojiet diskusiju telpu ar spamiem - Jūs atkārtojat gandrīz identiskus komentārus.

maurice - admin - maurice 11.06.2007 11:34
Tie nav spami, bet mēģinājums iegūt Ritas Rudušas atbildi - vai patiešām anekdote, kurā minēti konkrētai tautībai raksturīgi vārdi, attiecībā uz latviešiem, vāciešiem, baskiem, u.c. nesatur konkrētu etnisko grupu aizskarošu repliku, bet sākotnējais komentārs, kuram tika pievienots anekdotes oriģinālvariants, it kā saturēja konkrētu etnisko grupu aizskarošu repliku, un viss komentārs tika izdzēsts? Vai tā nav liekulība?

STOP 11.06.2007 12:34
Turpinājums gejisma legalizēšanai
būs: biseksuālisma legalizēšana,

tad eskcibicionisma (jo nekā slikta jau nedara - tikai parāda savus dzimumorgānus - negribi ? -neskaties)
tad sekos grupveida seksa bums..

tātad kopošanās atļauja dažādos veidos un salikumos (sākumā tikai praidos, vēlāk - publiski, kur vien iegribas),

taču arī tas ātri apniks seksa patērētājam:

naudīgajam un bagātajam "jaunajam krievam" vai "jaunajam latvietim" (jaunajam "eiropietim")

un tad būs jāpamēģina vēl ar dzīvniekiem (tur uzbudinājums vēl lielāks, jo neparasti)

tad sadomazoh, incests, pedofīlija (uzbudina, jo vienmēr bijis aizliegts) utt.

Perversijām nav robežu - patiešām, jo tiesības, kad tās pārprastas un pārspīlētas, pamazām paģēr arvien plašāku interpretāciju..

Līdz klāt ir sabiedrības pilnīga degradācija.

Šobrīd esam pusceļā !!! Vai spēsim apstāties>?..

Marija - IM 11.06.2007 12:44
Par laimi, gandrīz visā Eiropā likumi, kas saimes intereses uzskata par parākām (ignorējot primāras - indivīda intereses), iet mazumā. Un tas ir tikai laika jautājums, kad Latvija ieviesis šajā ziņā musdienīgāku likumdošanu. Visas mūsdienu rietumu civilizācijas pamatā ir indivīds un viņa brīva griba kā prioritāte.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Citizen Cohn 08.06.2007 15:00
Dear Latvians! It's real pleasure to see, that the idea me and senator MacCarthy fought for, is still alive and blossoms in your pretty small country! Hope, that your desperate cry for survival of human race will be heard by EU and they'll evaluate it, as high as it deserves it.
===============
Quote from Latvian Memorandum:
"We urge Saeima, President and Prime minister ...to use all state power to free state institutions from ideologues of homosexualism, "experts"..."
===============

maurice => Rita Ruduša - maurice 08.06.2007 15:00
Anekdote:

Satiekas Kārlis un Alfrēds. Kārlis: "Vai tu zini, ka Bruno ir pederasts?". Alfrēds: "Kāpēc - vai viņš no tevis aizņēmās naudu un neatdeva?". Kārlis: "Nē, viņš ir pederasts šī vārda labākajā nozīmē!"

nemaz nezināju 08.06.2007 15:00
ka sodomijas sludināšana pieder Satversmē garantētām cilvēktiesībām.

Aldaily - Smilla 08.06.2007 15:02
LR Krimināllikums (sk. http://www.likumi.lv/doc.php?id=88966 )

161.pants. Dzimumsakari, pederastija un lesbiānisms ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu. Par dzimumsakariem, pederastiju, lesbiānismu vai dzimumtieksmju citādu apmierināšanu pretdabiskā veidā ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu un kura ir materiālā vai citādā atkarībā no vainīgā, vai ja šo nodarījumu izdarījusi pilngadīga persona, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem.

Sk. arī Jura Lavrikova skaidrojumu par šo likumu portālā Gay.lv - http://www.gay.lv/article.php?aid=23 . Man nav ko piebilst pie J.Lavrikova visumā korektās analīzes - ne jau atsevišķie homoseksuāļi ir vainīgi, ja Latvijas likumos ir šādas nejēdzības. Bet šādi absurdi likumi, kas legalizē pedofīliju (Latvijā - no 16 gadiem, Austrijā un Lietuvā - pat no 14 gadiem - sk. http://en.wikipedia.org/wiki/Ages_of_consent_in_Europe ) nozīmē netiešu piekāpšanos praidistu ideologjijai - ka starp heteroseksuālām un homoseksuālām dzimumattiecībām nav nekādas starpības.

Protams, tipiskos gadījumos ari homoseksuālas attiecības ar 16-gadīgajiem nav nekas īpaši labs vai veicināms - nepilngadīgajiem šajā vecumā būtu jāmācās, nevis jāuzkrauj plecos pieaugušu cilvēku atbildība. Tomēr LR Civillikuma 33.pants (sk. http://www.likumi.lv/doc.php?id=90223&mode=DOC ) izņēmuma gadījumos pieļauj ar vecāku atļauju stāties laulībā arī 16-gadīgajiem. Savukārt pieauguša cilvēka homoseksuāls sekss ar 16-gadīgo - tā manās acīs ir pilnīga izvirtība. Te nav runa par potenciālu iespēju apprecēties un izveidot gjimeni, bet gan tā ir paveidināšana un bērna seksuāla izmantošana. Pusaudzis, kurš ir par jaunu, lai vadītu automašīnu vai balsotu vēlēšanās pēkšņi top uzskatīts par tik "nobriedušu", lai izlemtu sākt viendzimuma seksu un pilnīgi bezjēdzīgi uzņemties seksuāli transmisīvo slimību risku.

Ja praidistu degunradžainā logjika ir jau radījusi vienu šādu likumdošanas anomāliju (legalizētu seksu ar nepilngadīgajiem), tad tas manās acīs apšauba visu šo "vienlīdzības" ideologjiju.

Smilla - Aldaily 08.06.2007 15:15
"Savukārt pieauguša cilvēka homoseksuāls sekss ar 16-gadīgo - tā manās acīs ir pilnīga izvirtība"

Jebkura pieauguša cilvēka sekss ar sešpadsmitgadīgu jaunieti ir apšaubāms no morāles viedokļa. Un vainot geju un lesbiešu tiesību aizstāvjus likumdošanas brāķos gan ir dīvaini. Likumus pieņem likumdevēji nevis nevalstisko organizāciju aktīvisti.

Aldaily - Smilla 08.06.2007 15:16
Aizmirsu pievienot konstruktīvo ierosinājumu.

Manuprāt, piekrišanas vecumam (age of consent) būtu jābūt 18 gadiem attiecībā uz visa veida dzimumattiecībām. Vienīgie izņēmuma gadījumi par 16-gadīgajiem varētu būt tie, kur dzimumpartneri ir laulāti (t.i. vīrietis un sieviete apprecējušies Civillikuma 33.pantā aprakstītajā kārtībā). Par nepilngadīgā pavešanu (ārlaulības seksu) kādam noteikti jānes atbildība. Par pretdabisku dzimumtieksmes apmierināšanu, anālo seksu ar nepilngadīgo vai inficēšanu ar STS - pat ļoti barga atbildība.

Kamēr netiek nopietni apspriesta šāda elementāra bērnu aizsardzība, jebkādus praidistu mēgjinājumus tālāk liberalizēt seksuālo uzvedību, propagandēt izvirtības vai sludināt skolās "iecietību" - uztveršu kā tiešu uzbrukumu sabiedrības tikumībai. Man nav vēlēšanās lasīt pieaugušu vīriešu novēlotas atzīšanās, kā viņus pusaudžu gados izmantojuši pudeles brāļi, radinieki, autoritatīvas figūras, izvirtīgi katoļu priesteri, un citi. Ir ļoti labi, ka kardināls Jānis Pujats ir sapratis problēmas nozīmīgumu (t.sk. potenciālās briesmas Baznīcai) un pret to sācis savlaicīgi cīnīties. Būtu labi, ja arī citu institūciju vadītāji apzinātos savu atbildību.

Aldaily - Smilla 08.06.2007 15:22
Smilla: Jebkura pieauguša cilvēka sekss ar sešpadsmitgadīgu jaunieti ir apšaubāms no morāles viedokļa.

Parasti jā. Vienīgais izņēmums, kā jau minēju, 16-gadīgā stāšanās laulībā.

Smilla: Un vainot geju un lesbiešu tiesību aizstāvjus likumdošanas brāķos gan ir dīvaini.

Es nevienu arī nevainoju. ILGA aktīvistu Juri Lavrikovu jau nu vismazāk - viņš bezkaislīgi paskaidro visu, kā tas ir. Bet, ja likumdošana jau satur legālu pedofīliju, tad ir vēl jo vairāk dīvaini, ja praidisti saka "davai, davai" --- mums tagad vajag viendzimuma laulību, vajag likumu, kas aizliegs paust negatīvu ("diskriminējošu") attieksmi pret homoseksuālismu, vajag "iecietības" problēmas skolās. Nu nevajag. Sākumā vajag saprast to punktu, kur mēs atrodamies.

Mūsu tautai vajag apziņas brīvību. Es negribu mācīt Nīderlandes un Zviedrijas valdības - viņi tur tic savām homo-vienlīdzības idejām un mani tas netraucē. Bet es negribu, lai viņi nāk mācīt Latvijas valdību.

grrrrr 08.06.2007 15:32
Ha forša atsauce tekstā - kad viena daļa homosexuāli orientētu sēž kafejnīcās, klubos, pludmalē utt, maza daļa sanāk lai cīnītos par kopējām interesēm! (nu apmēram tāda doma).

Lai piedod tas mazākums, kas atradās Vērmaņdārzā, lai piedod raksta autors, bet es būdams homosexuāli orientāts neuzskatu, nekad neesmu uzskatījis un nekad neuzskatīšu, ka visādi praidi, gājieni, sanākšanas utt. ir veids kā iegūt sabiedrības atbalstu, izraisīt iecietību vai sapratni, utt. Man tas viss ir pretīgi un izraisa protestu. Jebkuram cilvēkam ir savas tiesības jāizcīna ar intelektu un darbu un cieņu pret apkārtējiem. Arī starp maniem draugiem ir cilvēki, kas asi nosoda homosexuālismu, bet neviens nekad pat ar vārdu nav vērsies pret mani, jo es savu netīro veļu nemazgāju sabiedrībā, es neuzstādu prasības tikai tādēļ ka esmu homosexuāls. Nekad neesmu izjutis diskomfortu darbā savas orientācijas dēl. Un iemesls tam ir vienkārš, es esmu godīgs pret sevi un saviem apkārtējiem, draugiem, ģimeni, darba kolēģiem. Jebkuram ir jāmāk cīnīties par savu vietu zem saules, tikai jādomā par morāli un pašcieņu, nevis pašreklamēšanos.

Pjotrs B. 08.06.2007 21:43
Visiem netradicionaali orienteetajiem cilveekiem gribu veltiit dziesmas textu no talantiigaas krievu rok-grupas "Сектор Газа" repertuaara.

"Голубой" (из альбома "Зловещие мертвецы", 1990)

"Среди девочек я рос - жизнь пошла наперекос.
Мерил женские трусы, только не носил косы,
С ними в куклы я играл и цветочки вышивал,
И ваащще примерный был пацан.

Стало мне шестнадцать лет. Брал я у ребят минет.
Я на девок не глядел - я от мужиков балдел.
И когда я с кем-то спал, мент меня с поличным взял:
По сто двадцать первой залетел...

Я как царь на зоне жил, и по всем отрядам слыл
Как культурный человек, как хороший гомосек.
Хоть я у параши спал, хоть я нюхал едкий кал,
Но я лучшей бабой был в тюрьме.

Вышел я - и вот опять продолжаю всем давать,
(Эй, парнишка, на меня обрати внимание!)

Хоть оброс я бородой, но козёл я молодой!
Эй, мужик постой! В попец давай!
Хоть оброс я бородой, гомосек я молодой!
Эй, мужик постой! В попец давай!
Хоть оброс я бородой, пидарас я молодой!
Эй, мужик постой! В попец давай!"

(Copyright Sektor Gaza)

Kalvis 08.06.2007 22:11
Sk. http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/kriminalzinas/article.php?... --- Valdemārpils pašvaldības deputāta Jura Vikaiņa (JL) dēls tiek turēts aizdomās par vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā.

Protams, protams - es tāpat kā visi citi zinu, ka praidistu dienaskārtībai nav nekāda sakara ar šādiem vardarbīgiem noziegumiem. Bet vai tas neparāda ačgārnās prioritātes, kuras piemīt daudziem it kā ļoti "demokrātiskiem" un "liberāliem" politiķiem Latvijā? Cilvēku drošība ir reāla problēma. Tautas kalpu īpatnējie morāles standarti - tāpat. Arī kvalitatīva izglītība, lai jauniešiem būtu ko darīt un viņi aiz garlaicības nesāktu viens otru piesmiet. Kādēļ šīs reālās problēmas tiek aizstātas ar pseidoproblēmām - Kurš skaļāk mācēs bļaut par Eiropas vērtībām? Kurš skolu programmās nenotikušo fizikas stundu vietā iebāzīs "iecietību pret citādo"? Nu nevar turpināties šāds cirks - ja māja nonākusi pirmsavārijas stāvoklī, tad NAV īstais laiks to izrotāt ar daudzkrāsainiem svētku baloniem.

stalins 08.06.2007 22:44
ja kas ,raksta autors kljuudas- izdeviigi homoseksuaaljiem buutu runaat par tiesiibaam cilveekiem izteikt savu viedokli,nevis par kautkaadiem importa praidiem(paraadeem),kas izsauc dabisku pretestiibu standarta orientaacijas piekriteejiem.

P.S.Kaa Ievinj Tev iet Leishmalee?:)Uzraksti man veestuli draugos.

kristīne 10.06.2007 04:28
es esmu lesbiete, kas piedalījās gājienā (kurā nebija neviena plika veča, neviens nerādīja fakučus un visi bija pieklājīgi)
es vēlētos, lai man un manai partnerei būtu iespējas legalizēt attiecības (esam kopā 4 gadus, esmu 29 gadus veca)

izlasot to, ko cilvēki šeit ir sarakstījuši par praidistiem, sevi pie tādiem nu nekādi nevarētu pieskaitīt. vai kāds man lūdzu nevarētu parādīt kādu praidistu?

Nu un - kristīne 10.06.2007 10:00
un kas tālāk?Neliekas gan ,ka visi pārējie Latvijas iedzīvotāji sajūsmā sit plaukstas un tūlīt pārrakstīs visus likumus.Kas jums liedz ,ja tik ļoti vēlaties "legalizēt"attiecības,to izdarīt valstī,kur tas ir atļauts?Un praidistus jau jūs redzējāt tuvumā,piedaloties gājienā-visai daudz jau viņu nebija- vismaz vietējo.Bet pieprasīt ,lai valsts izmaina likumdošanu dažu agresīvu homo dēļ jau nu gan nav visai tālredzīgi.Tādēļ nav ko brīnīties par sabiedrības attieksmi.

Fīrers - kristīne 10.06.2007 10:30
Es un tautas vairākums vēlētos, lai jūs ar savu draudzeni tiktu izārstētas no šīs sērgas un atrastu sev vīriešus un nodibinātu ĪSTU, laimīgu ģimeni ar bērniem.

Homoseksuālistu demonstrāciju varētu atbalstīt tikai tad, ja tā notiktu pie Veselības ministrijas ar prasību piešķirt līdzekļus homoseksuālisma izpētei, profilaksei un ārstēšanai.

Aleksis - Kristīne 10.06.2007 10:45
Kristīne: es vēlētos, lai man un manai partnerei būtu iespējas legalizēt attiecības (esam kopā 4 gadus, esmu 29 gadus veca)
Jūsu personiskās attiecības jau tagad ir pilnīgi legālas - īsti nesaprotu, kā tās var vēl vairāk "legalizēt". Ja ir runa par civiltiesiskajām (mantojuma, kopīpašuma, utml.) attiecībām, tad homoseksuāliem cilvēkiem ir pieejami visi tie paši instrumenti, kas visiem citiem - jāiet pie notāra un jāraksta atbilstošas pilnvaras. Ja ir idejas, kā šos instrumentus padarīt ērtākus (t.i. VISIEM cilvēkiem nevis tikai homoseksuālistiem) - būtu interesanti dzirdēt Jūsu ierosinājumus. Man nevar būt iebildumu, ja mēs visi dažādas dzīvē nepieciešamas divu vai vairāku cilvēku sadarbības attiecības varēsim noformēt ērtāk - vienīgi tas ir jādara uz vienlīdzības principiem.

Kristīne: izlasot to, ko cilvēki šeit ir sarakstījuši par praidistiem, sevi pie tādiem nu nekādi nevarētu pieskaitīt. vai kāds man lūdzu nevarētu parādīt kādu praidistu?
Praidisti, manuprāt, ir cilvēki, kuri atbalsta noteikta veida homoseksualitātes popularizēšanu (t.s. Gay Pride kustību) - viņi to gatavi darīt gan savā zemē, gan ārzemēs; viņu pašu seksuālā orientācija turklāt var būt jebkāda. Piemēram, Jolanta Cihanoviča un Rita Ruduša ir tipiskas praidistes (tāpat kā visa publiski redzamā "Mozaīkas" vadība). Un arī otrādi - ir homoseksuāli orientēti cilvēki, kuri neidentificējas ar geju aktīvistu politiku - t.i. nav praidisti. Manuprāt, tādu ir vairākums - un ar viņiem diez vai kādam var rasties kādas principiālas domstarpības, jo Latvijā cilvēki nemēdz jaukties viens otra seksuālajā dzīvē.

Aleksis - Fīreram 10.06.2007 11:04
Fīrers: Es un tautas vairākums vēlētos, lai jūs ar savu draudzeni tiktu izārstētas no šīs sērgas un atrastu sev vīriešus un nodibinātu ĪSTU, laimīgu ģimeni ar bērniem.
Nebūtu slikti, ja tautas vairākums tā apzināti vēlētos, bet Latvijas apstākļos tā vīriešu atrašana nemaz nenotiek ar garantiju :)) Vīrieši parasti ir pirmie, kas salūzt (pamet gjimeni, nododas alkoholismam, narkomānijai, perversijām, tiek apcietināti vai iet bojā). Cik nu mana ierobežotā pieredze rāda, sievietes Latvijā iestājas par gjimeni daudz spēcīgāk nekā vīrieši. Bet izņēmumi, protams, arī ir - ir diezgan baisi uzlūkot meitenes, kurām atklāts lesbisms vēl papildināts ar t.s. tumšo kultūru (magjiju, raganošanu, utml.). Tagad Internetā šīs dīvainās identitātes mēdz lasītājam pasniegt kā uz šķīvīša. Tas arī ir sava veida praidisms - provokācija, izaicinājums sabiedrībai.

Secinājums - jebkura dzimuma cilvēks ir trausla būtne. Jācenšas darīt viņam/viņai labu, kamēr vēl ir tāda izdevība. Un jācenšas pasargāt no praidisma maldu takām. Latvijas galvenais praidists Māris Sants intervijās nemaz neizklausās kā īpaši laimīgs cilvēks - sk. http://www.spotnet.lv/index.php?option=interview&id=101 .

Kristīne - Nu un 10.06.2007 12:06
Es neesmu 'agresīva homo', agresīvi ir skolotāji, kas žēlojas par mazo algu, es savukārt tikai gribu, lai man un manai partnerei ir tieši tās pašas tiesības, kas heteroseksuāliem pāriem.
Kādēļ lai es brauktu uz Zviedriju vai Čehiju slēgt savas partnerattiecības, ja šeit Latvijā tās neatzīst? Jums neliekas, ka tas ir diezgan muļķīgi?

Kristīne - Fīrers 10.06.2007 12:09
Savukārt es un tautas vairākums vēlētos, lai Jūs beigtu laist pa kreisi un sist savus bērnus un jaukties citu cilvēku lietās.

Kristīne - Aleksis 10.06.2007 12:15
Visiem cilvēkiem šīs tiesības ir padarītas vieglākas un ērtākas - var slēgt laulību vai dzīvot civilā laulībā. Tikai man ir nez kādēļ jāiet pie notāra.
Bet nu es šeit vairāk runāju nevis par mantu, bet par situāciju nelaimes gadījumā, kad man nebūtu nekāda teikšana, piemēram, par manas partneres ārstēšanās gaitu.
Bet, ja jau Jūs minējāt notārus un pilnvaras, tad Jūs droši vien zināt ka īstie radinieki (atšķīrībā no situācijas ar heteroseksuālām laulībām, kurā arī sieva vai vīrs kļūst par īstu radinieku) var jebkurā brīdī apstrīdēt novēlējumu. Kur nu vēl ērtāk.

Nu un - Kristīne 10.06.2007 12:20
Vai tad heteroseksuāliem ir tiesības slēgt viendzimuma laulības?Nav!!! Tātad jūsu un mūsu tiesības ir tieši tādas pašas,taču jūs un jums līdzīgie gribat sev īpašas tiesības.Nepretendēju uz vienīgo patiesību-bet ,manuprāt- visi,kas piedalās "praidā" ir agresīvi homo.Jūs taču speciāli-zinot sabiedrības vairākuma attieksmi -provocējiet neiecietību.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis - DaceA 07.06.2007 17:40
DaceA: Vēlreiz atgādinu pamatprincipus - cieņa, nenoniecināšana un pastāvēšana un visu cilvēku tiesībām dzīvot tā, kā viņi ir izvēlējušies. Jūsu minētie piemēri par noziedzniekiem, smēķētājiem un alkohola lietotājiem kādu no šiem principiem pārkāpj. ... Vienu vārdu sakot, aicinu pasmadzeņot vēlreiz par šiem principiem un atzīt, ka, piemēram, seksuālās minoritātes pārstāvji ciena, nenoniecina un pastāv uz visu cilvēku tiesībām dzīvot tā, kā katrs ir izvēlējies.

Tiesības dzīvot, kā esam izvēlējušies, pastāv ne jau tikai indivīdu, bet arī sabiedrību līmenī. Ja Austrijā pieņem likumu, kas aizliedz noliegt holokaustu (t.i. propagandēt noteiktus neortodoksālus traktējumus 2.pasaules kara notikumiem), tad viņi caur to pārkāpj cilvēka (piemēram, apcietinātā britu vēsturnieka David Irving-a) tiesības dzīvot tā, kā viņš ir izvēlējies. Austrieši vienkārši nevēlējās, lai būtu cilvēki (pat, ja tie ir ārzemnieki), kuri viņuprāt netaktiski uzplēš kara rētas dažu austriešu apziņā. Savukārt, Lielbritānijā un Latvijā par holokausta noliegšanu kā tādu kriminālatbildība nedraud - bet es esmu gatavs cienīt arī Austrijas kārtību un to ievērot, viesojoties šajā zemē.

Latvijā mani (un varbūt ne tikai mani) šokē homoseksuālo attiecību legalizācija no 16 gadu vecuma. Heteroseksuālas dzimumattiecības un laulāšanās 16-gadīgajiem vēl būtu zināmos gadījumos morāli attaisnojamas (ja jaunieši to dara ar vecāku piekrišanu, utml.), ievērosim, ka arī Civillikums paredz iespēju laulāties nepilngadīgajiem. Toties tiesības pieaugšiem pederastiem likumīgi izmantot 16-gadīgus pusaudžus (dažās Eiropas valstīs - pat 14-gadīgus) - tas, manuprāt, ir šokējošs uzbrukums sabiedrības tikumībai. Diemžēl, šis Krimināllikuma 161.panta grozījums tika pieņemts praidisma ideologjijas iespaidā (t.i. argumentācija, ka starp hetero- un homo- seksuālām attiecībām nedrīkst būt nekādas būtiskas starpības).

Kamēr šos jautājumus nevar godīgi apspriest plašsaziņas līdzekļos (netiekot apsūdzētam diskriminācijā - ak jūs esat pret homoseksuālistu vienlīdzīgām tiesībām pavedināt 16-gadīgos!), tikmēr praidisms ar nemitīgu jaunu privilēgjiju pieprasīšanu (piemēram, īpašu laulībai pielīdzinātu statusu viendzimuma homoseksuāļu partnerattiecībām), manuprāt, tieši aizskar sabiedrības intereses. Tādēļ praidisma ideologjija ir vismaz pagaidām jāierobežo. Ja tā notiek iežogotās platībās (šī gada pasākums Vērmanes parkā bija piemērs pareizajā virzienā), man personīgi nekas nav iebilstams. Bet uz ielas netraucēta izvirtību propaganda notikt nedrīkst. Tā ir apmēram tāda pati logjika, kā ar prasību pornogrāfiskos žurnālus ietīt celofānā, daļēji aizsedzot vāku, un novietot tos kiosku augšējos plauktos.

Kalvis - DaceA 07.06.2007 17:55
DaceA: vai Jūs rakstītu Ziemassvētku kartiņu ar Merry Christmas ebreju vai musulmaņu draugam, kuram tas neko nenozīmē? Es nē, jo cienu viņu izvēli svinēt ko citu.

Bieži vien tas nenotiek īpaši selektīvi. Lieta tā, ka valsts iestādēm, ja tās negrib tikt apsūdzētas diskriminācijā, vispār ir jāpiesargājas lietot "aizskarošo apzīmējumu" Christmas. T.i. jau preventīvi - lai nerastos pat niecīga varbūtība, ka kāds varētu tikt aizvainots (vai nu par pašu vārdu "Christ"=Mesija, vai arī par faktu, ka no valsts iestādes budžeta daži dolāri tiek izmantoti kādas religjijas propagandēšanai). Vismaz es savā universitātē, kad pēc Ziemassvētkiem pasniedzēji tās kartiņas sprauda pie kabinetu durvīm, redzēju, ka "Seasons Greetings" un "Happy Holidays" krietni pārsniedz tradicionālos "Merry Christmas". Tāpat bija arī manam disertācijas vadītājam (starp citu, kristietim), kurš vērsa uz to manu uzmanību.

No šīs pašas multikulturālo absurdu sērijas ir arī sikhu turbānu valkāšana Kanādas karaliskajā policijā (sk. http://archives.cbc.ca/IDC-1-73-614-3302-10/on_this_day/poli... ), "Trīs Sivēniņu" zīmējumu aizliegšana skolās, lai neaizskartu musulmaņu skolēnu jūtas u.c. Latviešiem tas viss ir sen pazīstams - atceros, kā dziesmusvētku kopkoris Mežaparka estrādē dziedāja "Varen plaša mana zeme dzimtā" (vārdi bija samiksēti latviešu un krievu valodās).

Marija 07.06.2007 20:56
Paldies Viktoram par līdzsvarotu notikumu analīzi. Paldies tiem drosmīgiem cilvēkiem, kas kopā ar draugiem, dzīvesbiedriem, bērniem un kolēģiem piedalījās gaijienā par savām un citu tiesībām. Un jā, ir nedaudz kauns par tiem, kas to pašu laiku veltīja tam, lai kāda tiesības tiktu ierobežotas.

Kalvis - Marija 07.06.2007 22:08
Praidisti ir sekmīgi iestājušies par savām TIESĪBĀM pavedināt nepilngadīgos un savas izvirtības aiz gara laika nosaukt par laulību. Lai būtu līdzsvars, citiem ir jāiestājas par sabiedrības PIENĀKUMU pret tikumību un veselo saprātu.

Ja pasaulē nebūs to gjimenes vērtību aizstāvju (t.sk. to, kuri pagājušo svētdien pulcējās krastmalā), tad drīz vien nebūs kam pārstāvēt latviešu kultūru. Amsterdamas imigrantu kvartāli vairs nepavisam nav geju subkultūrai draudzīgas vietas - palasiet, ko viņi paši par to domā: http://www.washblade.com/2005/5-13/view/editorial/culture.cf... . Vai mācīsimies no svešām kļūdām, vai tomēr no savām?

Ak naivums - Marija 08.06.2007 07:59
Tiesību sakarā palasiet par notikumiem Valdemārpilī.Vai tas nav Jūsu atbalstītās propagandas rezultāts?

Jack Ripper 08.06.2007 08:51
Cik var cilāt šo praidisko tematiku? Jau apnicis. Jāņem piemērs no ārzemēm, kur, kādam likumprojektam negūstot atbalstu parlamentā vai referendumā, tas kādu laiku tiek likts mierā. Bet pie mums žuž un žuž par demokrātiju, tiesībām paust savu viedokli un viendzimuma attiecībām. Nu nav šīs attiecības prece, ko pašlaik var sekmīgi tirgot sabiedriskās domas tirgū, nav! Un vēl šī apšaubāmā tēze, ka

“Latvijas kauns ir politiskās elites kūtrums un gļēvulība, aizstāvot eiropeiskās vērtības”. Kādas eiropeiskās vērtības? Ja eiropeiskās vērtības ir no Nīderlandes buržuāziskās un Lielās Franču revolūcijas nākusī demokrātija un no tās izrietošās tiesības, tad neredzu pamatu likt vienlīdzības zīmi starp demokrātija un 2 tēviņu kopošanos. Tiem, kuri ir ieinteresēti likumdošanā nostiprināt viendzimuma attiecības, pareizāk būtu tik ļoti neuzbāzties ar savu tematiku, bet ļaut laikam un brīvai tautas gribai visu sakārtot; sakārtot labprātīgi, nevis piespiedu kārtā demokrātijas saukļu aizsegā.

Fīrers - DaceA 08.06.2007 08:52
Nu lielisks skaidrojums par alkoholiķiem un ekshibicionistiem. Bet ar homoseksuālistiem ir tieši tāpat.

Nu, padomājiet vairāk par homoseksuālistu radītajām negatīvajām sekām sabiedrībai - viņu greizsirdības scēnas un no tām izrietošā noziedzība, augstais pašnāvību līmenis, nelielais vidējais mūža ilgums, garīgā un fiziskā degradācija, homoseksuālismam pievērstie jaunieši, pavešanas, izvarošanas (nu nav sakritība, ka Valdemārpils šausmas notika reizē ar praida uzliesmojumu), valsts (nodokļu maksātāju) uzdevums šos cilvēkus ārstēt no homoseksuālisma veicinātajām/ radītajām kaitēm - nesaturēšanas, taisnās zarnas vēža)... es teiktu, ka homoseksuālisms pārmērīgos daudzumos atņem cilvēka spēju neiekļūt situācijās, kad izdodas necienīt, noniecināt un nepastāvēt uz citu cilvēku tiesībām dzīvot tā kā viņi ir izvēlējušies (praids).

Vēl par homoseksuālistiem - man neliekas, ka viņi ciena, nenoniecina un pastāv uz visu cilvēku tiesībām dzīvot, viņu homoseksuālisma netraucēti un netraumēti. Viņi savu vēlmi izrādīties var īstenot privāti, ja atrod tādu auditoriju, kas arī ir nolēmuši tā dzīvot :)

nomaļais 08.06.2007 09:29
Es svētdien turējos tālāk no Vērmaņdārza, bet pilnīgi atbalstu protestētājus. Praidisti nav muļķi un lieliski saprot, ka ar varu mīļš nekļūsi, tomēr ar cinisku agresivitāti cenšas uzspiest savu viedokli. Ja viņi tusētu savos klubos, neviens par viņiem neliktos ne zinis, bet nē - obligāti vajag izrādīties uz ielas. pie tam, spriežot pēc interneta ziņām, praidisti ir nožēlojams homoseksuāļu mazākums. Vai tiem, kuri nevēlas praidistus ielās nav cilvēktiesību? Vai tikai Mozaīkas dzinulis nav lielās naudas summas viņu rīcībā?

ieva k 08.06.2007 09:30
mani šajā diskusijā par iecīetību un neiecietību mulsina tas, ka pastāv tikai divas pozīcijas, kurās sabāž visus cilvēkus kam ir kaut kāda nostāja. tāpat kā ir tikai divas grupas - tie kas ir par un tie, kas ir pret. es nesmu par homosekualitātes atzīšanu, taču nejūtos piederga pie aktīvajiem noliedzējiem. mani aizskar, gan šis raksts, gan vispār pozīcija, ko ieņem politika.lv un "Deina", jo savas reliģiskās piederības dēļ, es automātiksi tieku pieskaitīta homofobiem. es nejūtos neizglītota seksualitātes jautājumos, taču man ir savi uzskati un izpratne par attiecībām un tieši tādas pašas tiesības nejusties diskriminētai kā gejiem

vēl, gribu teikt, ka medijs, kas pozicionē sevi kā iecietības veicinātāju, un kaislīga vienas tēmas vienpusēja atspoguļošana nav labs savienojums

man ir kauns par jūsu portālu, kauns par "Dienu", kā arī liels kauns par saviem brāļiem Kristū, kas 7dien rīkoja to pasākumu krastmalā

DaceA - Fīrers, Nomaļais 08.06.2007 11:15
Fīrers - Jūsu skatījumā, tātad, ekshibicionisti liekami tajā pat klasē, kur ir seksuālās minoritātes?... Tātad, Jums liekas, ka praids ir tāda seksuālo minoritāšu izrādīšanās kā ekshibicionistu izrādīšanās/ uzbrukumi svešiniekiem? Protams, ka es nepiekrītu, tāpat kā nepiekrītu tam, ko Jūs tur pierakstiet seksuālajām minoritātēm, runājot par it kā viņu radītajām sekām.

Nomaļais - cilvēktiesības ir visiem, bet es pilnīgi nepiekrītu Jūsu traktējumam, ka praids it kā iegrožo/ pārkāpj to cilvēku cilvēktiesības, kas, kā Jūs sakāt, "negrib praidistus ielās". Pulcēšanās brīvību neaizmirstiet. Neviens nebija spiests tur būt un gājienu vērot. Nav taču padomju laiki, kad visi pionieru kaklautiņos bijām spiesti skatīties un piedalīties pasākumos, kurus nekādīgi nevarējām izvēlēties...

Fīrers - DaceA 08.06.2007 11:26
Bet vai tad ekshibicionisti nav seksuālās minoritātes? Jūs gribat apgalvot, ka viņi ir vairākumā?

Pujats labi pateica - seksuālā korupcija (latviski - samaitātība). Ir normāla cilvēka seksualitāte, saukta arī par heteroseksualitāti (kaut gan veselam seksualitātes stāvoklim nekādi papildus nosaukumi nebūtu vajadzīgi), un ir seksuālā korupcija (novirzes, parafīlijas, seksuālās minoritātes) - homoseksuālisms, ekshibicionisms, pedofīlija, zoofīlija, nekrofīlija, viss, ko vien slims prāts var izdomāt.

KasparsL - Dace 08.06.2007 11:59
Ja pavēro ārzemes, tad tur Praidi vienmēr un visur(jautājums ir tikai, vai agrāk vai vēlāk) no daudzmaz pieklājīgām demonstrācijām par savām "gejtiesībām" pārvēršas par krūšu, dibenu un krāniņu izrādīšanas karnevāliem, cilvēki un tai skaitā bērni tiek pakļauti seksuālas dabas skatiem. Tas ļauj diezgan droši pieņemt, ka tas pats notiks pie mums, it sevišķi ņemot vērā, ka praidi nav pašmāju produkts, bet gan tiek importēti no ārzemēm. Tad lūk, psiholoģijā un sociālajā darbā tiek uzskatīts, ka likt bērnam skatīt seksuālas dabas skatus, kurus viņš nesaprot, ir seksuālā vardarbība pret bērnu. Secinājums: praidi ir seksuālā vardarbība pret bērniem. Līdz ar to, tad, kad tie slimie krānus rādīt gribētāji paziņo, ka viņiem praids ir jātaisa tikai centrā un ja es nevēlos, lai mani bērni to redz, es varu braukt uz laukiem, tad man tas uzdzen konkrētas dusmas. Forši sanāk, slimiķi kratīs savus krānus Rīgas centrā, a man ir jābēg prom uz laukiem. Pareizi tiecis viens no iepriekšējiem komentētājiem, lai taisa slēgtus pasākumus, kur ieeja no 18 gadiem, un lai praidojas, neviens viņus neaiztiks.

Dita Arāja, politika.lv galv.red.vietn. 08.06.2007 12:52
Cienījamie komentētāji, politika.lv redakcija aicina ievērot pieklājības normas un savos komentāros lietot sevi un citus lasītājus un rakstītājus cienošus izteikumus, lai portālā veidotos pieaugušiem cilvēkiem atbilstoša diskusiju vide. Paldies!

DaceA - KasparsL, Fīrers 08.06.2007 13:10
KasparsL Nepiekrītu, ka neizbēgami praidi izvēršas par to, ko Jūs aprakstījāt un es pati noteikti tādus gājienus Latvijā negribētu redzēt un pret tādu izrādīšanos noteikti iebilstu. Bet tā jau vairs nav diskusija par seksuālajām minoritātēm, bet gan par dzimumorgānu izrādīšanu publiskās vietās.

Tā kā praidi Latvijā tā neizpaužas, tad jāsecina, ka vienīgais, ko Jums varētu būt neērti bērnam mēģināt paskaidrot ir kāpēc ir cilvēki, kas gājiena dalībniekiem met virsū olas u.c.

Vēl interesanta Jūsu komentārā ir tēma "no ārzemēm ievazātais" - jo no turienes taču viss, kas nācis ir pēc definīcijas slikts un nederīgs, vai ne? Vajadzētu uzbūvēt ap Latviju baigās sienas, aizliegt ārzemju informācijas avotus, ārzemju investīcijas Latvijā, ārzemēs studējušu/ stažējušos/ strādājušu/ dzīvojušu/ pabijušu cilvēku izteikšanos, utt... dikti atgādina agrākus laikus...

Fīrers - ekshibicionistus nepieskaitu seksuālajām minoritātēm.

Rita Ruduša - KasparsL 08.06.2007 13:18
Ja par "seksuālu vardarbību pret bērniem" uzskata jebkādu seksualitātes izpausmi, tad bērniem pa ielu, īpaši vasaras sezonā, būtu jāpārvietojas ar aizsietām acīm. Laimīgā kārtā mēs vairs nedzīvojam Padomju Savienībā, kurā, kā izteicās kāda no pirmo perestroikas laika televīzijas tiltu dalībniecēm, "seksa nav" ( lai gan attieksmē pret seksuālajām minoritātēm nekur tālu no PSRS oficiālās ideoloģijas, škiet, neesam tikuši).

Taču es piekrītu, ka pastāv zināmas robežas, kuras nevajadzētu pārkāpt. Un biedrība NoPride, izplatot krekliņus un uzlīmes ar dzimumakta attēlojumu (un velkot šos kreklus mugurā bērniem) pavisam noteikti ir pārkāpusi robežu, kas atdala veselīgu seksualitāti no pornogrāfijas.

Vēlējos arī pavaicāt -- tieši cik "ārzemes" Jūs esat "pavērojis"? Kuriem no pasaules praidiem esat bijis liecinieks? Sanpaulu, Londonas, Amsterdamas? Argumentācijas ticamības labad būtu vēlams operēt ar konkrētāku informāciju.

Fīrers - DaceA 08.06.2007 13:24
Fīrers - ekshibicionistus nepieskaitu seksuālajām minoritātēm.

Tātad viņi ir mažoritāte?

Rita Ruduša - maurice 08.06.2007 13:44
Jūsu komentārs tika izdzēsts, jo saturēja konkrētu etnisko grupu aizskarošu repliku. Portāls politika.lv aicina lasītājus komentāros ievērot pieklājīgas diskusijas normas un izvairīties no aizskarošu repliku un vārdu lietošanas. Paldies!

kastrolis - Fīrers 08.06.2007 13:46
Pretīgais gadījums Valdemārpilī, manuprāt, liecina nevis par praida, bet par alkohola ietekmi. Domā, ja tā džekiņa vietā būtu patrāpījusies meiča, rīcība būtu īpaši savādāka? (vai vismaz - tādā gadījumā nebūtu uzskatāma par tik ļaunu - tjipa, attiecībā pret sievieti jau tas ir more or less pieņamami).
"viņu greizsirdības scēnas un no tām izrietošā noziedzība" -> tad jau mēs varētu domāt, ka visādi itāļi, spāņi utt. arī ir pielīdzināmi gejiem (pat ignorējot to, ka ļoti apšaubu autoritatīvu pētījumu eksistenci, kas apliecinātu, ka homoseksuāļiem ir vairāk izteikta greizsirdība ar nodziedzīgām sekām"
"augstais pašnāvību līmenis" -> tev jau par to vajadzētu tikai priecāties, ka taisa pašnāvības, aprakt ir lētāk (turklāt to valsts tāpat nesponsorē) nekā ārstēt, vai tad ne?
"nelielais vidējais mūža ilgums" -> vai tev lieki pensionāri ir vajadzīgi? plus, lūdzu statistiku
"garīgā un fiziskā degradācija" -> lūdzu, pamato, ko ar to saproti un kā tā izpaužas. par fizisko - varu iedomāties, ka tu jūties fiziski pārāks par vidējistatistisko geju, lai gan vispār šamējiem (arī - tīri stereotipiski) ir raksturīgs savam izskatam (arī fiziskajai kondīcijai) pievērst lielāku uzmanību kā tradicionāliem alusvēderaiņiem. garīga degradācija? Tādā ziņā, ka vidējais gejs ir stulbāks par vidējo ne-geju? - no kurienes šādi dati? (vai arī runa par partneru mainīšanu un attiecību nepastāvību? ja tā - gribu dzirdēt par daudzajiem pozitīvajiem hetero piemēriem)
- "nodokļu maksātāju) uzdevums šos cilvēkus ārstēt no homoseksuālisma veicinātajām/ radītajām kaitēm - nesaturēšanas, taisnās zarnas vēža)" -> te jau nu vispār tipiska pāršaušana pār svītru, jo:
a) neesmu dzirdējis, ka Latvijā būtu valsts apmaksāta veselības aizsardzības sistēma
b) neticu, ka tevis pieminētās kaites šamējo vidū ir biežākas kā muguras problēmas auto vadītājiem.
varbūt vērsīsim savu bardzību arī pret šoferiem? arī, maitas, savairojušies, visu laiku Rīgā korķi, turklāt šamējiem raksturīgs notriekt gājējus un velosipēdistus, bieži iet bojā avārijās (līdz ar to - mazāks vidējais mūža ilgums, savā ziņā - liels pašnāvību līmenis), pēc avārijām viņi arī ir jāārstē, turklāt vēl apkārtējai videi kaitējumu šie nodara nesalīdzināmi lielāku par gejiem (diez vai "sodomija" spēlē jebkādu lomu globālajā sasilšanā)

Aldaily - Dita Arāja 08.06.2007 13:54
Dita Arāja: ...un savos komentāros lietot sevi un citus lasītājus un rakstītājus cienošus izteikumus, lai portālā veidotos pieaugušiem cilvēkiem atbilstoša diskusiju vide.

Praidistu izvirzītās "problēmas" neliecina par pieaugušu cilvēku pieeju. Cilvēki par šī absurdībām var justies izbrīnīti - bet diez vai tām vajadzīga nopietna diskusiju vide. Franču dramaturgam E.Jonesku ir luga "Degunradzis" - par to, kā cilvēki pamazām pārvēršas par degunradžiem un beigās paliek tikai viens "nenormālais", kurš to nespēj.

Ja man cenšas ieskaidrot, ka man jābūt "atvērtam" pret seksuālo izvirtību un esmu iracionāls homofobs tikai tādēļ, ka man nav pieņemama likumīga 16-gadīgu pusaudžu pavedināšana, tas arī prasa degunradža ādas uzaudzēšanu. Nu nebūšu es nekad degunradzis un nesapratīšu, kāpēc tieši praidistiem un izvirtuļiem vajadzīgas papildus privilēgjijas, toties bērniem nav tiesību uz bērnību un brīvību nebūt pederastu iekāres objektiem.

Smilla - Aldaily 08.06.2007 14:25
Šķiet dīvaini, ka nākas runāt par elementārām lietām, bet tomēr -- pedofīlija ir seksuālas darbības, kuras pieaudzis cilvēks veic ar bērnu, bet homoseksualitāte ir apzīmējums seksuālai orientācijai. Tie nav sinonīmi. Bērnam ir tiesības uz bērnību un tiesības nebūt par seksuālās vardarbības upuri, neatkarīgi no varmākas orientācijas un vecuma. Ir nekorekti apgalvot, ka vienai sabiedrības grupai nodrošinot Satversmē garantētās cilvēktiesības, bērnu tiesības uz bērnību tiek apdraudētas.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

z 05.06.2007 20:05
Jā - tā jau ir ar tiem mūsu politiķiem. Nepopulārus lēmumus ir gatavi pieņemt tikai tad, kad "jābīda" savējie...

Frodo Baggins - Viktors Makarovs 05.06.2007 21:12
Ļoti precīzs un svarīgs raksts, paldies autoram!

Aleksis 05.06.2007 21:33
V.Makarovs: Demokrātiskas valsts pienākums ir nevis tikai abstrakti piešķirt pilsoņiem tiesības, bet arī garantēt iespēju šīs tiesības realizēt.

T.sk. Dānijas valsts pienākums ir garantēt saviem pilsoņiem tiesības publicēt karikatūras par pravieti Muhamedu. Un patiešām - Dānijas premjerministrs vismaz kādu laiku mēgjināja principiāli aizstāvēt šo vārda un preses brīvību. Taču drīz vien tiesību garantēšana sāka izmaksāt diezgan dārgi - sk. kopsavilkumu http://en.wikipedia.org/wiki/Economic_and_human_costs_of_the... . Šajā sakarībā sakāmvārds no Dāla vārdnīcas: Muļķim likums nav rakstīts (Дураку закон не писан).

Vēl cits jautājums ir par to, vai Latvijas pilsoņi demokrātiski nenolems ierobežot homoseksuālisma un ekshibicionisma propagandu, t.sk. saistībā ar praidiem. Kamēr šie ierobežojumi ir samērīgi ar apdraudējumu, ko šāda propaganda var nodarīt sabiedrības likumīgām interesēm, šādi ierobežojumi pilnībā atbilst cilvēktiesību principiem.

V.Makarovs: Kauns ir par to, ka ārpus policijas kordona ap Vērmanes dārzu svētdien Latvijā savu gribu bija uzspiedis aktīvi homofobiskais mazākums. Ar nemitīgo naida runu un fiziskās vardarbības draudiem šis mazākums iedzina savus pretiniekus rezervātā.

Ir interesanti radīt nevainīgu upuru nimbus praidistiem - redz, kā viņi nabadziņi cieš un viņu kvēlie draudzības aicinājumi palika nepieņemti. Kaut kas līdzīgs bija Slobodana Miloševiča paustā līdzjūtība serbu tautai, kura par spīti savām ilgām pēc vēsturiskās taisnības, esot nevainīgs imperiālisma un NATO agresijas upuris.

MV 06.06.2007 02:00
jā cīņa par iecietību pret pārējiem,kas Lielākop noziegumu pret cilvēci-homoseks.tzīt netaisās,tiešam tikai sākusies,jo pagaidām,tie ir homofobi,neicietīgie,diskriminati,tikai pedini labie,kuri tiek privilgeeti,kuriem visas tiesības ,kuri var nirgāties par visu cilvēci,lai ari visiem būtu jaatsēž mūža ieslodzijums par genocīdu!

MV 06.06.2007 02:00
PIETAM genocīdu vainu sevišķi pastiprinošos apstākļos

eBio 06.06.2007 07:59
"Visgrūtākā pārbaude demokrātijai ir nevis īstenot „vairākuma varu”, bet garantēt mazākuma tiesības, jo īpaši tad, ja šis mazākums ir nepopulārs un tā paustie viedokļi un vērtības šķiet nepieņemamas vairākumam."

OK, pamēģināsim noorganizēt Latvijas Sātanistu ordeņa publisko pasākumu Doma laukumā. Pilnīgi atbilstoši definīcijai - nepopulārs mazākums, un gan sātanistu viedokļi, gan vērtības sabiedrības vairākumam šķiet nepieņemamas.... Turklāt tiešā veidā sātanisti sabiedrību apdraud daudz mazāk par gejiem - baumās par upurēšanām utt. ir daudz mazāk patiesības nekā apgalvojumā, ka teju vai katrs gejs pavedina pusaudžus līdz 18 gadiem (īstenībā tikai vidēji katrs ceturtais....)....

vecene 06.06.2007 08:21
Grēks ir izlauzies uz ielām. Pederasti nav minoritāte, bet perversija, vai nu mīkstāk slimība. Man pilnīgi vienalga ko viņi dara zem deķa, bet lai nelien ārā. Kādi viņi izskatā? nu tikai ka aiz žoga un uzrakstus "Nebarot".

Rita Ruduša 06.06.2007 10:54
Portāls politika.lv aicina lasītājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājības normas un lietot pieaugušu un domājošu cilvēku cienīgu valodu.

LL 06.06.2007 11:30
Drusciņ smieklīgs raksts un autors nav pie pilna prāta, vai arī pats ir ar nepareizu orientāciju, īpaši pievērsu uzmanību tam, ka visi tie, kas ir ar pareizu orientāciju tiek uzskatīti par homofobiem, lielākai daļai sabiedrības nav pieņemami šādi gājieni, vismaz ne šajā valstī. Kāda velna pēc manām bērnam ir jāredz šādi gājieni uz ielas? Kāds var paskaidrot? Ja vēlas taisīt tieši tādus pašus praidus, kā dažās Eiropas valstīs, tad, lai īrē Ķīpsalas halli un dara tur ko grib un ja kādām ir vēlme vērot šo pasākumu, lai iet pērk biļeti un vēro, vismaz neveicinās sabiedrībā (nevis homofobos) neiecietību. Vai tad Mozaikā tiešam nav neviens loģiski domājoš cilvēks un neredz patiesību, ka viņi ar savām darbībām ir šīs neiecietības iniciatori?

Anna 06.06.2007 12:25
nedomaju ka ar shadam praida metodem butu jacinas par sapratni un iecietibu. Izskatas ka mozaika tiesham nav neviens kuram butu vel atlicis skaidrais saprats. agresija palielinas un iecitiba mazinas. tad kur ir ta praida jega?

Kalvis 06.06.2007 15:16
V. Makarovs: Ja ir pamats lepoties ar to, ka Latvija ir kļuvusi demokrātiskāka valsts, tikpat stiprs pamats ir kauna sajūtai, ka Latvijā saglabājas neiecietības pilna sabiedrība.

Piekrītu autoram, ka kaunēties par Latvijas tautu un sabiedrību ir ļoti būtiski.
Kauns ir multikulturālisma dzinējspēks. Teiksim, vāciešiem likt kaunēties ir pavisam vienkārši - pietiek viņiem atgādināt 2.pasaules kara nacistu zvērības. Arī citām Rietumeiropas tautām, kanādiešiem un austrāliešiem ir pamats kaunēties par savu koloniālo pagātni un aborigēnu apspiešanu. Amerikāņiem un krieviem vēl aizvien ir jāsajūt kauns par savu valstu imperiālismu.

Latviešiem līdz šim tā īsti nebija par ko kaunēties - mēs līdz šim bijām lepni, ka esam dziesmotajā revolūcijā atjaunojuši savas tautas brīvību; ka esam starptautiski atzīti un veiksmīgi attīstām savu valsti. Tas tā nevar palikt! Varbūt no propagandas pūralādes izķeksēt jau noputējušo tēlu - "Latvietis - asinskārais čekists vai nacistu kara noziedznieks"?

Bet nupat izskatās, ka visas sabiedrības un tautas kaunam neatradīsim labāku iemeslu kā praidisma ideju nepieņemšanu. Kādēļ praidistus, kuri savas tieksmes pēc draudzēšanās izrāda jau trešo gadu, Rātslaukumā nesagaidīja pūtēju orķestris un Rīgas Domes delegācija ar izšūtu dvieli un sālsmaizi? Kādēļ cilvēki dod tādas šaubīgas atbildes sabiedriskās domas aptaujās? V.Makarovs pareizi saka - sabiedrības vairākums sēž uz žoga: homoseksuālistus kā cilvēkus pieņem, bet vēl neizjūt vēlmi pieņemt arī viņu dzīvesveidu.

Tādēļ sabiedrības kauna sajūta turpmāk būs jāattīsta un jāpadziļina. Viktoram Makarovam jau izdevies vairākas reizes sekmīgi nokaunēties. Tikai tad, kad jau visi sajutīsim kaunu par savu homofobiju (protams, vajadzētu kaunēties arī no imigrācijas un svešu kultūras tradīciju nepieņemšanas), tad varēsim te netraucēti kopt multikulturālismu. Vecmodīgu stereotipu pārpilno Ziemassvētku dziesmu vietā klausīsimies afroamerikāņu džinglus par godu Kwanzaa ražas svētkiem un eglītē spraudīsim varavīksnes krāsu svecītes par godu Salavecim un viņa viendzimuma Partnerim.

DaceA - Kalvim 07.06.2007 14:12
Saprotu, ka Jūsuprāt, daļai sabiedrības nav par ko kaunēties praida sakarā, un, ka multikulturārisms, Jūsuprāt, neļaus katram indivīdam svinēt tādus svētkus un tādās izpausmēs, kādas katram nu ir tuvākas (respektīvi, būs spiediens nesvinēt Ziemassvētkus, utt)... Ļoti savdabīga multikulturālisma izpratne. Es to gan saprotu gluži pretēji, proti, ka katrs pats nolemj, ko un kā svinēt (un plašākā perspektīvā - kā domāt un kā dzīvot), cienot, nenoniecinot un pastāvot par visu tiesībām domāt citādāk. Te uzreiz gribu piebilst, jo paredzu, ka varētu uzreiz sekot apmētāšana par to, ka es neļauju dažiem domāt citādāk, ja runa ir par daļā sabiedrības dominējošo attieksmi pret seksuālajām minoritātēm, citas ādas krāsas, utt. cilvēkiem... Šī daļa sabiedrības neciena, noniecina un nepastāv par visu cilvēku tiesībām domāt un dzīvot tā, kā viņi ir nolēmuši/ kā dzīvo. Šī daļa sabiedrības domā, ka viņiem ir taisnība un dzīvot var/ drīkst/ vajag tikai tā, kā dara viņi.

Fīrers 07.06.2007 15:11
tālākas pozitīvas izmaiņas geju un lesbiešu situācijā Latvijā būs iespējama, tikai mainot sabiedrības vairākuma nostāju.

Klasiskā demokrātijā politika tiek veidota pēc sabiedrības vairākuma nostājas, nevis sabiedrības vairākuma nostāja mainīta ar politiskām manipulācijām.

Fīrers - DaceA 07.06.2007 15:27
Atcerēsimies tomēr, ka šī Seksuālo minoritāšu būšana ilgus gadus bija krimināli sodāms noziegums, un daudz kur pasaulē tāds ir joprojām. Katrā ziņā homoseksuālisms ir netikums, kas bez maz vai balansē uz kriminālā robežas. Nu nevaram mēs visiem ļaut dzīvot tā, kā paši nolēmuši. Zagļiem, slepkavām, izvarotājiem mēs tomēr labāk neļausim brīvi izpausties. Un pamācīt legālu netikumu piekopējiem kā alkoholiķiem un smēķētājiem, ka tas tomēr īsti labi nav, taču mēs varam, ne tā? Nu labi homoseksuālisms Latvijā vairs nav noziegums, bet vai tādēļ automātiski būtu kļuvis par kaut ko labu? Drīkst taču arī legāli dzert un smēķēt, tikai tam pastīv diezgan stingri ierobežojumi, un neviens par cilvēktiesību pārkāpumiem nevar sūdzēties. Tad kāpēc būtu jāsūdzās par homoseksuālistu gribētās brīvības ierobežojumiem? Tomēr, ja dara kaut ko, kas ir kaitīgs un vairumam nav pieņemams, tad ierobežojumiem jābūt. Un arī pilnīgs aizliegums nav tas sliktākais variants.

DaceA - Fīrers 07.06.2007 15:39
Vēlreiz atgādinu pamatprincipus - cieņa, nenoniecināšana un pastāvēšana un visu cilvēku tiesībām dzīvot tā, kā viņi ir izvēlējušies. Jūsu minētie piemēri par noziedzniekiem, smēķētājiem un alkohola lietotājiem kādu no šiem principiem pārkāpj. Par noziedzniekiem mums viss ir skaidrs. Smēķētāji neciena un nepastāv (jo principā iznīcina) nesmēķētāja tiesības neelpot viņu piesmēķēto gaisu - tāpēc jau tiek meklēts labākais veids, lai nodrošinātu, ka abu pušu (smēķētāju un nesmēķētāju) tiesības ir aizstāvētas cik labi nu ir iespējams. Smēķēšanas ierobežojumi var šķist cilvēktiesību pārkāpums smēķētājiem, bet to neierobežošana ir nesmēķētāju cilvēktiesību pēc tīra gaisa pārkāpums.

Vienu vārdu sakot, aicinu pasmadzeņot vēlreiz par šiem principiem un atzīt, ka, piemēram, seksuālās minoritātes pārstāvji ciena, nenoniecina un pastāv uz visu cilvēku tiesībām dzīvot tā, kā katrs ir izvēlējies.

DaceA 07.06.2007 15:47
Bet vispār interesantāk būtu diskutēt par šī gada praida pasākumu, policijas darbību, politiķu izteikumiem - kas ir mainījies...

Kalvis - DaceA 07.06.2007 16:54
DaceA: Saprotu, ka Jūsuprāt, daļai sabiedrības nav par ko kaunēties praida sakarā,

Jā. Cilvēki Latvijā jau tagad var būt brīvi, netraucēti tiekties pēc laimes un saņemt no sabiedrības atbalstu atbilstoši savam ieguldījumam. Savukārt kauns ir emocija, kur kāds sajūtas neadekvāts (gribētos lai būtu kā labāk, bet apzināmies, ka ir tā kā vienmēr). Mani neaizskar pat Latvijas diplomāta Reimo Šmita pornogrāfiskās izdarības Baltkrievijā - manuprāt, tas liecina tikai par to, ka Latvijas ārlietu resors šobrīd neinstruē savus darbiniekus, kā uzvesties. Tipiska konsultantu firma savus darbiniekus pamāca pirms došanās uz ārzemēm - komandējumā nepiedzerties, par klientu sliktu nerunāt, saglabāt konfidencialitāti, ar maukām neielaisties.

DaceA: un, ka multikulturārisms, Jūsuprāt, neļaus katram indivīdam svinēt tādus svētkus un tādās izpausmēs, kādas katram nu ir tuvākas (respektīvi, būs spiediens nesvinēt Ziemassvētkus, utt)... Ļoti savdabīga multikulturālisma izpratne.

Tas, ko cilvēks svin savās mājās, allaž ir bijusi un būs viņa personiskā darīšana. Bet ja ASV iestādes vadītājs pretēji saviem uzskatiem "Merry Christmas" vietā spiests sūtīt politkorektas apsveikumu kartiņas "Happy Holidays" vai "Season's greetings"; ja skolās tradicionālo Ziemassvētku tradīciju vietā tiks mācīts politkorekts mistrojums, tad tas būs arī spiediens uz Ziemassvētku svinēšanu. (Sal. http://en.wikipedia.org/wiki/War_on_Christmas ). Vienkārši Latvijā mēs vēl nespējam iztēloties multikulturālisma debīlisma līmeni. Cerams, ka nenāksies - ja vien cilvēki te tiešām nesāks no sevis kaunēties, ko V.Makarovs tik kvēli grib panākt.

DaceA: Te uzreiz gribu piebilst, jo paredzu, ka varētu uzreiz sekot apmētāšana par to, ka es neļauju dažiem domāt citādāk, ja runa ir par daļā sabiedrības dominējošo attieksmi pret seksuālajām minoritātēm, citas ādas krāsas, utt. cilvēkiem... Šī daļa sabiedrības neciena, noniecina un nepastāv par visu cilvēku tiesībām domāt un dzīvot tā, kā viņi ir nolēmuši/ kā dzīvo. Šī daļa sabiedrības domā, ka viņiem ir taisnība un dzīvot var/ drīkst/ vajag tikai tā, kā dara viņi.

No kurienes Jums šādi vispārinājumi par to, ko domā "šī daļa sabiedrības"? Domāju, ka ikviens cilvēks domā pats. Taustāmie fakti ir tādi, ka pret "Mozaīku" neviens prokurors nesāk absurdus tiesas procesus. Pret avīzi DDD gan - turklāt tikai par viņu izteikumiem; t.sk. par vārda "okupants" lietošanu. Vai nu cilvēki var netraucēti izdot avīzes (t.i. dzīvot un darīt tā, kā viņi ir nolēmuši), vai arī uzrodas kāds prokurors un absurdi pieprasa tūkstošiem latu naudassodus. Tiesa izmet šo apsūdzību, bet cilvēkiem tiek atņemts laiks un bendēti nervi. Ko teiktu praidisti, ja viņu darbu šādi traucētu valsts iestādes? Piemēram, sauktu pie tiesas par katru nepamatoto lamuvārda "homofobs" lietojumu? Gluži otrādi - ārzemju praidistu propagandu Latvijā ir īpaši jāsargā mūsu policistiem; lielisks propagandas veids, kura izmaksas var novelt uz pārējās sabiedrības pleciem.

Fīrers - DaceA 07.06.2007 17:09
Labi, par smēķētājiem viss skaidrs. Bet kādas tiesības pārkāpj alkoholiķi un ekshibicionisti?

DaceA - Fīrers 07.06.2007 17:34
nu, padomājiet vairāk par alkoholiķu radītajām negatīvajām sekām sabiedrībai - vardarbība ģimenē, noziegumi, dzērumā braukušu autovadītāju sabraukti cilvēki, valsts (nodokļu maksātāju) uzdevums šos cilvēkus ārstēt (no alkoholisma veicinātajām/ radītajām kaitēm)... es teiktu, ka alkohols pārmērīgos daudzumos atņem cilvēka spēju neiekļūt situācijās, kad izdodas necienīt, noniecināt un nepastāvēt uz citu cilvēku tiesībām dzīvot tā kā viņi ir izvēlējušies (vai, ļaunākajā gadījumā, ja sanāk būt uz ielas, kad brauc kāds dzērumā, tad var dzīvi atņemt vispār).

Par ekshibicionistiem (kas tiekot administratīvi sodīti) - man neliekas, ka viņi ciena, nenoniecina un pastāv uz visu cilvēku tiesībām dzīvot, viņu ekshibicionisma traucēti un traumēti. Viņi savu vēlmi izrādīties var īstenot privāti, ja atrod tādu auditoriju, kas arī ir nolēmuši tā dzīvot :)

DaceA - Chris 07.06.2007 17:37
īsa piebilde, jo nezinu DDD lietas detaļas un uz dažiem argumentiem vienkārši neliekas vērts atbildēt (atvainojos par to) - vai Jūs rakstītu Ziemassvētku kartiņu ar Merry Christmas ebreju vai musulmaņu draugam, kuram tas neko nenozīmē? Es nē, jo cienu viņu izvēli svinēt ko citu.

Saistītie raksti
Citi autora darbi
Makarovs 60466

Ko (ne)darīt? 11 Autors:Viktors Makarovs