Iecietība pret seksuālajām minoritātēm: dimensijas un “temperatūra” 6

  • Autors:Viktors Makarovs
  • Organizācija:dialogi.lv, SKDS, Sorosa fonds - Latvija
  • Gads:2006
  • Valoda:latviešu

Pētījums «Iecietība pret seksuālajām minoritātēm: dimensijas un “temperatūra”» ir biedrības Dialogi.lv projekts. Tas noritēja 2006. gada pavasarī un vasarā. Pētījums tika veikts kā reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju aptauja, kurā piedalījās 1060 respondenti. Datu vākšanu veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Iesaki citiem:

Pētījumā secināts, ka vairākums Latvijas iedzīvotāju, kaut arī nosoda homoseksuālu dzīvesveidu, pauž iecietīgu attieksmi pret gejiem un lesbietēm kā cilvēkiem. 25 procenti aptaujāto bez nosodījuma izturas pret homoseksuāliem cilvēkiem un homoseksuālu dzīvesveidu. Gandrīz 40 procentiem aptaujāto nav iebildumu pret homoseksuāliem cilvēkiem, taču tie neatzīst homoseksuālu dzīves veidu.

(Iecietība pret seksuālajām minoritātēm: dimensijas un “temperatūra”pdf) (no dialogi.lv mājaslapas)

Iesaki citiem:

Komentāri (6) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


ES 05.12.2007 15:06
labaak tadus cilveekus vispar ignoreet,ja vinji grib kaadam pieraadiit,kaa teetim ar teeti ir normaali miileet vienam otru un mammai ar mammu arii taa pat.sitas ir baigais sviests un to taa kaa vajadzeetu vieiem saprast!!

vieniigais ,ko homoseksualiem vajadzetu ir izarsteshanas pashiem no sevis....savaadaakvinji meigina aplipinaat arii veselos

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Raimondsmeiksha 26.05.2007 07:02
Pirms kaada laika aprunaajos ar paaris skolnieceem vai studenteem, kas sabiedriibas izgliitoshanas pasaakumu ietvaraa stacijas laukumaa centaas man ieskaidrot, ka Latvijaa valda drausmiiga homofobija. Intereses peec meginaaju uzzinaat daamu vispaareejo informeetiibas liimeni par psihologiju un mediciinu un atklaajaas, ka shajaa jomaa ir ljoti lielas pobleemas, bet vinju paarlieciibas speeku tas nemazinaaja. Sabiedriibai ir biistami taadi fanaatikji, kam ir vienpuseejas, sofistiskas zinaashaans, kuras tie/taas megina uztiept paareejiem, neizgliitotajiem. Abaam daamaam nekaadi netrauceeja tas fakts, ka par biologiskajiem kriteerijiem iedzimtiibas fakta konstataacijai taas nezina NEKO. Par oponentu galvenajaam terijaam par hs izcelshanos arii. Ja muusu valstii buuutu tiesiski, mediciiniski un psiholoogjiski noturiigas dazhaadu seksuaalo orientaaciju UN perversiju analiiizes tradiicijas, tad, iespeejams, mees tik biezhi nerunaatu par to, kaa nereabiliteeti/pietiekami neuzraudziiti seksuaalie noziedznieki nogalina beernus. Jo, ja mees kaa valsts analizeetu, kaa tieshi rodas taas vai citas izmainjas seksualitaatee, tad mums sho preobeleemu buutu mazaak.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

STOP - vsiiem 28.07.2006 10:21
Kāpēc tiek vajāts kardināls Pujats - draudot viņu iesūdzēt tiesā par viņa uzskatiem gejisma jautājumā?

Tādu pašu iemelsu dēļ, kapēc Roko Butiljone tika diskriminēts Eiropas Savienībā - Briselē!

Par saviem uzsaktiem - viņs netika par eirokomisāru, jo atļāvās pateikt, ka domā, ka gejisms tomēr ir grēks.

Geju vara ir ļoti liela, ja jau Itālijas kultūras ministru - sabiedrībā cienījamu cilvēku - varēja diskriminēt par viņa uzskatiem (nevis par darbiem vai profesionālitāti).

Tas parāda liberālās sabiedrības liekulību,

Visi ir vienlīdzīgi, bet daži vienlīdzīgāki.

Geji ir tie "visvienlīdzīgākie", un viņu kritika var maksāt ļoi dārgi. Roko nekļuva par komisāru, kardināls aspūdzēts teiesā...

izskatās, ka atgriežas totalitārisma un ateisma laiki, kad kristiešus vajāja viņa pārliecības dēļ!

Nevis rīcības, bet pārliecībās dēļ.

Vai jūtat atšķirību!???

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

meža viķka 28.07.2006 09:14
Pirms gadiem trīsdesmit man iznāca strādāt kopā ar dažiem homoseksuāli orientētiem cilvēkiem. Protams, tie bija padomju gadi, un tai laikā tā bija krimināli sodāma parādība. Par šiem cilvēkiem, kā tādiem, nevaru teikt nevienu sliktu vārdu, un tie visi bija kolēģu cienīti un, cik zinu, tādi tie ir arī šobrīd. Būtībā šie lielie protesti jau nav pret HS orientētiem cilvēkiem, bet gan pret to, ka viņiem par visu varu ir jāizrādās publiski un pilnīgi noteikti tam līdzi nāk sabiedrībai un ētikai nepieņemamas, rupjas izdarības, kuras patiesībā ir krimināli sodāmas. Es domāju, ka "praidenieki" paši ir HS orientēto ļaužu vidū pabiras un deklasējušies, un ir dīvaini no ar varu apveltīto puses just pilnīgu šīs konflikta situācijas neizpratni un nevēlēšānos to izprast.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


leo 26.07.2006 21:27
Nedomāju, ka SKDS dati ir pareizi! Un vēl - jautājums bija par iecietību, nevis par publisku geju iziešanu ielās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

dīvainis 23.07.2006 15:32
Kādēļ man jābūt iecietīgam pret homoseksuālistiem, ja viņi pauž klaju neiecietību un naidu pret mani? Kā cilvēkus, kuri aizstāv konservatīvās vērtības, var dēvēt par radikļiem? Kā ministre Pētersone var prasīt drošības policijai izmeklēt, kas finansē pretpraidistus, ja praidisti var apmaksāt dārgu viesnīcu zāles un kampaņas daudzos saziņas līdzekļos? Kā te vēl var runāt par iecietības popularizāciju?

Saistītie raksti

dialogi.lv dialogi.lv

Citi autora darbi