Gulbenes novada valsts ģimnāzijas skolēni zina, kā attīstīt Eiropas enerģētikas politiku

No š.g. 16. līdz 19.martam Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 10.klases skolēni projektā „Jaunas idejas Eiropai” izstrādāja risinājumus Eiropas enerģijas un klimata politikām.

Iesaki citiem:

No š.g. 16. līdz 19.martam Gulbenes novada valsts ģimnāzijas 10.klases skolēni projektā „Jaunas idejas Eiropai” izstrādāja risinājumus Eiropas enerģijas un klimata politikām. Skolēni iejutās 2020.gadā, simulējot Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņu, kuras centrā ir enerģētikas un klimata problēmas. Viņi meklēja ilgstpējīgus risinājumus, darbojoties kā politisko partiju pārstāvji, NVO aktīvisti, žurnālisti un vēlēšanu kampaņas konsultanti. Skolēns Gundars Āboliņš teica: „Šāds pasākums ir ļoti noderīgs, jo palīdz attīstīt iemaņas strādāt. Enerģijas un klimata jautājumi ir aktuāli, un tie visiem ir jāzina. Projekts palīdzēja šo tēmu apgūt pēc iespējas plaši.”

Šodien, 19.martā skolēni ar savām idejām iepazīstināja plašāku auditoriju un projekta patronu Pasaules Dabas fonda direktoru Uģi Rotbergu. „Jauniešus šādos projektos iesaista tāpēc, ka viņi ir brīvi no stereotipiem, pienākumiem pret partneriem, spējīgi paskatīties uz lietām no ārpuses, domāt par kopējo labumu, kā arī stimulēt citus,” teica Rotbergs.

Skolēniem palīdzēja eksperti Reinis Āboltiņš no Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS un Jānis Brizga no Pasaules Dabas fonda, kā arī skolēni no partnerskolas Vācijā. Skolotāja Sandra Bukovska: „Projekts dod jauniešiem iespēju izzināt globālos procesus un to nozīmi katra skolēna dzīvē.”

“Jaunas idejas Eiropai” ir līdz šim lielākais projekts Eiropā, kas veicina tiešu jauniešu līdzdalību Eiropas veidošanā. Projekta laikā vairāk nekā 1000 jaunieši no 19 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm iesaistīsies kopīga „Rīcības plāna: Jauna enerģija Eiropai” izstrādē. Šis plāns tiks nodots ES prezidējošai valstij - Spānijai.

Projekts arī veicina pilsonisko izglītību – tas skaidro jauniešiem politiskos mehānismus un to mijiedarbību, kā arī ļauj attīstīt prasmes, kas nepieciešamas Eiropas politikas veidošanai.

Projekts ir Roberta Boša Fonda (Robert Bosch Stiftung) iniciatīva, to Latvijā ievieš Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS.

Informācija Gulbenes novada valsts ģimnāzijā: Sandra Bukovska, skolotāja, tālr. 29194669, sandra.bukovska@gmail.com

Informācija PROVIDUS: Dace Akule, Eiropas politikas pētniece, tālr. 29443520, akule@providus.lv

Papildu informācija -  www.youngideasforeurope.eu

 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!