GudrasGalvas.lv – iespēja saziņai ar 11.Saeimas deputātu kandidātiem

Latvijas vēlētājiem no jauna tiek dota iespēja internetā tieši sazināties ar deputātu kandidātiem. No 25. augusta tiešās saziņas interneta vietne GudrasGalvas.lv aicina vēlētājus diskutēt ar potenciālajiem tautas priekšstāvjiem par sev un valstij nozīmīgiem jautājumiem.

Iesaki citiem:

Latvijas vēlētājiem no jauna tiek dota iespēja internetā tieši sazināties ar deputātu kandidātiem. No 25. augusta tiešās saziņas interneta vietne GudrasGalvas.lv aicina vēlētājus diskutēt ar potenciālajiem tautas priekšstāvjiem par sev un valstij nozīmīgiem jautājumiem.

Portālā GudrasGalvas.lv aicinātas darboties visas 13 partijas, kas balotējas 11. Saeimas vēlēšanās. Vēlētāji interneta vietnē GudrasGalvas.lv varēs iepazīties ar deputātu kandidātu viedokli un pārdomām viņu blogos. Potenciālie tautas kalpi aicināti arī definēt trīs solījumus — ko viņi apņemas darīt, lai atjaunotu sabiedrības uzticību Saeimai, kā arī savu motivāciju piedalīties vēlēšanās. Izmantojot sociālo tīklu Draugiem.lv, Twitter un Facebook pases, vēlētāji deputātu kandidātiem varēs uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijās par sev un valstij nozīmīgiem jautājumiem. Sanākot 11. Saeimai, portāls GudrasGalvas.lv turpinās darbu iepriekšējā formā, nodrošinot tiešo saziņu starp vēlētājiem un ievēlētajām amatpersonām (Saeimas deputātiem un valdības ministriem), pārraidot Saeimas plenārsēdes un piedāvājot mediju un Twitter monitoringu par deputātu aktivitātēm. Aizpildot vienkāršu anketu, GudrasGalvas.lv lietotāji var pieteikties Saeimas apmeklējumam.

Interneta vietni GudrasGalvas.lv pirms 10. Saeimas vēlēšanām izveidoja Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS sadarbībā ar IT risinājumu uzņēmumu Creo Mobile. Tobrīd portāls izpelnījās ievērojamu sabiedrības un topošo deputātu interesi. Pirmā darbības mēneša laikā GudrasGalvas.lv apmeklēja vairāk nekā 40 000 unikālo lietotāju. Pēc vēlēšanām portāls kļuva par saziņas vietni ar deputātiem un ministriem, bet sešus mēnešus vēlāk izvērtēja pirms vēlēšanām dotos deputātu solījumus un Saeimas pusgada darbu. Portāls iecerējis augusta beigās saturu papildināt arī ar e-rīku Pielaiko partiju!, kas ļaus vēlētājiem pirms atbildīgās izvēles 17. septembrī pārbaudīt savu uzskatu saderību ar politiskajām partijām un konkrētiem deputātu kandidātiem.

GudrasGalvas.lv platforma nodrošina vienlīdzīgas bezmaksas komunikācijas iespējas visiem Saeimas deputātu kandidātiem. 

 

Papildu informācija:

GudrasGalvas.lv koordinatore Linda Jākobsone

Tālr. 67039271, 29123348

E-pasts: gudrasgalvas@providus.lv   

 

Projektu „Vēlētāju un ievēlēto amatpersonu tiešās saziņas interneta vietnes www.gudrasgalvas.lv attīstība” finansiāli atbalsta Sorosa Fonds – Latvija Mediju programmas ietvaros. Plašāka informācija par Sorosa Fonda-Latvija atbalsta virzieniem pieejama www.sfl.lv.

 

logo.jpg

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!