Grandiozas ambīcijas Kristovska izpildījumā 33

Labrīt, lasītāji!

Šorīt Latvijas Avīzē ir plaša intervija ar Pilsoniskās savienības (PS) vadītāju un Rīgas domes deputātu Ģirtu Kristovski, kurā intervijas varonis paziņo par nudien grandiozu mērķi: "Virsuzdevums – vismaz puse 10. Saeimas mandātu – paliek." Ģ. Kristovskis atzīst, ka vienam politiskam spēkam iegūt 50,000000000000001% balsu nav reāli, viņš piesauc pēdējo partiju, kura paziņoja par šādu mērķi un atceras, ka izpildījumā 2002. gadā čiks vien sanāca. Protams, tas bija "Jaunais laiks" ar ambīciju ziņā nepārspējamo Eināru Repši priekšgalā.

Iesaki citiem:

Nu, redzēsim, bet īpaši reāla šī cerība nudien neliekas, un netrūkst iemeslu, kāpēc tas tā ir. Pirmkārt, PS tomēr nav neierobežots potenciālo partneru skaits. Automātiski saredzama ir divvienība ar JL vai varbūt trejvienība arī ar Aigara Štokenberga pārstāvēto Sabiedrība citai politikai. Bet tālāk? Intervijā Ģ. Kristovskis atzīst, piemēram, ka "Tautas" partija un zaļie zemnieki konsolidācijai droši vien nederēs, jo "10. Saeimas vēlēšanas jāuztver kā savdabīgs siets, kas "latviskajā" spārnā sijās un sagrupēs politiķus pēc "nopelniem"." Kādiem nopelniem? Runa ir par "attieksmi pret demokrātiju, taisnīgu varu un tiesiskumu." Vārdu sakot, acīmredzot ne par partiju, kura joprojām par savu kandidātu premjerministra amatam uzskata līdz kliņķim kompromitētu mazpilsētas bosu no Kurzemes puses. Un katrā gadījumā ne par partiju, kura bija pašā varas kalna augšpusē tad, kad valsts izpildvara demonstrēja pašu kretiniskāko attieksmi pret demokrātiju (atcerēsimies sarunu par "kvaukšķiem"), pret taisnīgu varu (atcerēsimies centienus sagraut valsts drošības sistēmu), un pret tiesiskumu (kaut vai paskatīsimies uz to, kā abas lielās "trekno gadu" partijas cīnās pret domu, ka Valsts ieņēmumu dienestā nevajadzētu strādāt cilvēkiem ar aptraipītu (maigi teikts) reputāciju).

Ārpus tā ir divas iespējas. Viena ir aplūkot to lielo sīkpartiju pleijādi, kura rušinās pa Latvijas politikas dārziņu. Šorīt uzteicama ir Latvijas Avīzes šefa Krustiņa pašnoliedzība un atturība -- garā intervijā, sev pagalam neraksturīgi, viņš nav pat iepīkstējies par sava favorīta Raivja Dzintara veidoto "Visu Latvijai!" partiju. Ir arī tāda. Ir ļoti daudz dažādu partiju, kuras, iespējams, nākamgad varēs piedāvāt procentu vai pusotru procentu balsu. Bet cik tas ir nopietni, ja tas ir jāsamēro ar personīgām ambīcijām un tomēr arī apstākli, ka ne visas "latviskās" partijas dzied no vienas un tās pašas dziesmu lapiņas (SCP uzskati par nodokļu sistēmu visnotaļ radikāli atšķiras no JL viedokļa, un tas ir tikai viens piemērs)?

Otrs variants ir meklēt nesasmērētas personas no malas. Te runa ir par tādiem ļaudīm, kā Sarmīte Ēlerte, Inguna Sudraba, Mārtiņš Bondars, Andris Piebalgs, varbūt Egīls Levits vai Vaira Vīķe-Freiberga -- nu, par ļaudīm, kuri ir darbojušies tālu no politkorumpētās varzas, kas saucas Saeima un valdība. Bet te atkal jāsaka, uzmanīgi pār tiltu. Latvijai ir bijusi pietiekami konkrēta pieredze ar jātniekiem uz balta zirga, kuri nolaižas no debesīm, lai glābtu valsti un tās tautu. Viņi ir saukušies Zīgerists, Čevers, Šķēle un Repše. Attiecīgi katastrofa, neveiksminieks, sākotnēji cerīga bet pēc tam monstroza veidojuma autors, un pats savu skaļi bazūnēto principu pārkāpējs. Pat vispūkainākā persona mūsu sistēmā tomēr pēc vēlēšanām ir spiesta nodarboties ar koalīciju veidošanu. Un pat vispūkainākā persona tomēr ir tikai un vienīgi cilvēks, nevis Dievs tas kungs. Negribētu kārtējo reizi piedzīvot vilšanos.

Taču uzdevums tomēr ir smags. Jo nosacīti otrā spārnā pilnīgi noteikti veidojas sapņi par 50+1 vietu Saeimā, it īpaši ņemot vērā -- ja Rīgas domes rezultātus pārceltu uz Saeimu, "šlesušaerkovera" tandēmam tur būtu 63 vietas. Protams, Rīga nav Latvija. Diez vai Vidzemes vai Zemgales laukos kāds īpaši priecājas par "tandēmu," kurā viens spārns jūsmo par visu krievisko un nesaskata nekādu problēmu apstāklī, ka domē ir arī viens deputāts (Ivanovs), kurš "principa" pēc atsakās ar sabiedrību runāt latviešu valodā, bet otrs spārns ir gatavs raust naudu pilnīgi neatkarīgi no tādiem "maznozīmīgiem" principiem, kā tieiskums, godīgums un, jā, arī morāle. Taču vērts ņemt vērā arī to, ka Rīgas vēlēšanās ne jau tikai krievi balsoja par SC un LPP/LC. Pietiekami daudz balsu it īpaši pirmā no minētajām partijām saņēma tāpēc, ka ļaudīm ir līdz mielēm apriebies viss tas, ko "labējās" partijas mūsu valstī ir sastrādājušas. Piedevām, tas nav spārns, kuram ir tās problēmas, kādas ir otrā monētas pusē. Lielie šeptētāji no TP, ZZS un TB/LNNK nekļūst par mazākiem šeptētājiem tikai tāpēc, ka Saeimai patlaban sabiedrībā vairs uzticas tikai deputātu sievas un mīļākās, bet neviens cits ne. Diez vai tie ir politikāņi kuri nākamruden rātni noliks mandātu, sapratīs, ka ir sasmērējušies, un pārcelsies uz Indiju vai Zilo kalnu nožēlot grēkus un laboties. Stendzeniekam un Liepniekam arī nākamgad darba netrūks.

Atliek cerēt uz vēlētāju veselo saprātu. Bet arī uz pārdomātu piedāvājumu no tiem, kuri vēlas valsti vadīt. Patiesībā 50+1 vieta Saeimā kā tāda nav mērķis. "Stabilitātes garanta" vadītajai koalīcijai bija 50+6 vietas Saeimā, un tā gandrīz iznīcināja valsti un tās tautsaimniecību. Jautājums ir par to, kurā brīdī arī Latvijas vēlētājs kļūs prasīgāks tieši godīguma un tiesiskuma jomā, kurā viņš vairs neakceptēs kandidātu tikai tāpēc, ka viņam ir balti zobi, skaisti mati un bezgalīga reklāma un katra brandmūra un tilta. Ja tās joprojām ir elektorāta prasības, tad nekas nesanāks. Raugāmies vien uz to, kas patlaban darās Jūrmalā, kur acīmredzot pirms vēlēšanām neviens nevarēja sarunāt neko ne ar vienu, jo pīrāgs ir tik ļoti, ļoti, ļoti kārdinošs. Tur 15 vietas dala -- 10, jā, DESMIT politiskie spēki. Konsolidācija pret ambīcijām. Kura nākamgad izrādīsies spēcīgāka?

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (33) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 12.08.2009 15:59
Re kā, tad tiešām Jums trūkst racionālu argumentu ja jau esat ķēries pie personiskiem uzbrukumiem!? Tātad mani vecāki ir tagad pie vainas, ka es Jums nepiekrītu?! Vai varbūt, ka mana latviešu valoda šajos komentāros ir tik "nelatviska"?! Cik es zinu, mani vecāki vēl joprojām runā latviski, jo abi ir etniskie latvieši. Bet ne jau par to ir runa.

Runa ir par to, ka Jūs runājat par visai subjektīvu "lojalitāti", ko pierādīt ir turpat vai neiespējami, toties apšaubīt ir pavisam vienkārši. Pietiek tikai paust atšķirīgus viedokļus, lai tiktu klasificēts kā tāds, kuram vecāki nerunājot latviešu valodā un kurš tādēļ ir nelojāls Latvijai! Valodas nemācīšanās ir zaudējums konkrētajam indivīdam. Turklāt cik es zinu, tad Ždanoka prot latviešu valodu, bet viņu Jūs vienalga uztverat par nelojālu, vai ne?

Mana lojalitātes izpratne ir krietni vien veselajam saprātam aptveramāka - Tu esi lojāls Latvijas valstij, ja maksā nodokļus, ievēro likumus, nenododies korupcijai un iestājies par Latvijas demokrātisko iekārtu. Ja izejam no šādas lojalitātes definīcijas, tad runas par apdraudējumu Latvijai ir pavisam konkrēts: neiekasēti nodokļi un korupcijā izšķērdēti līdzekļi tiešām rada apdraudējumu Latvijas budžetam un līdz ar to arī netieši Latvijas valsts un nācijas pastāvēšanai.

Man šķiet, ka Jūsu retorika par "sāpēm" un vēsturi ir izskaidrojama tieši ar to, ka Jūs skatāties pagātnē. Bet kā savulaik izteicās Vaira Vīķe Freiberga, mums nav jābūt pagātnes vergiem, bet gan kopīgi visiem jāstrādā, lai būtu labāka nākotne.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 12.08.2009 14:32
Pēter,TEV,protams,nekas nebūtu ja RIGAS DOMĒ APKALPOTU krievu valodā apmeklētajus ,kam pāri 60.Cik noprotu ,tu neizproti to bijušo PSRS tautu sāpi,ieskaitot tādu valsti ka UKRAINU,.PĒTER ,NEUZSPIED SAVU ES.Nebūs krievu valoda bijušajas republikās dominejoša,tai skaitĀ BALTKRIEVIJĀ.Lai to arī MEDVEĢEVS AIZMIRST,un nesaasina situāciju.Kāda var būt runa par lojalitāti,ja nevar iemācīties tās zemes valodu ,kurā tu dzīvo.Šaubos ka tavi vecāki ikdienā runā latviski.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Echo 11.08.2009 22:01
Nobijies?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 11.08.2009 19:26
Andris,
Es neko netēloju. Man ir radies iespaids, ka Jums vienkārši trūkst argumentu, lai attaisnotu Jūsu aizspriedumus...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

aka saka 11.08.2009 19:21
Ja tas palīdzētu mūsu politiķiem pareizi rūpēties par tautu, es ne vien Krievijas karodziņu pie mašīnas novietotu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 11.08.2009 18:59
Pēter, netēlo AUNU.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 11.08.2009 18:46
Andris,
Jūs neatbildat uz manu jautājumu par to, kā Jūs pēc savas trīsdesmitgadīgās pieredzes secinājāt, ka 90% nelatvieši ir nelojāli Latvijas valstij.

Bet varbūt, ka Jums vienkārši nav pierādījumu, ka nelatvieši ir nelojāli? Varbūt, ka Jūs vienkārši vadāties no saviem trīsdesmit gados sakrājušamies aizspriedumiem?

Galu galā jebkurš pilsonis var piedalīties vēlēšanās gan kā kandidāts, gan kā vēlētājs. Latvija taču ir demokrātiska valsts, kurā var paust dažādus uzskatus, vai ne? Un balsot taču arī var kā jebkuram tīk. Vai Ždanokas ievēlēšana nozīmē, ka vēlētāji ir nelojāli Latvijas valstij? Diez vai - tieši otrādi, viņi nobalsoja atšķirībā no daudzajiem latviešu vēlētājiem, kas vispār par neieradās uz vēlēšanām! Ja Ždanokas vēlētājiem viņa iet pie sirds un viņi tiešām tic, ka viņa pārstāv to intereses, kāpēc viņi nevarētu vēlēt par Ždanoku?

Būsim godīgi - cilvēki nav nelojāli Latvijai tikai tādēļ, ka viņi nedomā un nebalso tieši tāpat kā Jūs!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ANDRIS 11.08.2009 18:38
Pēter, viņi ļoti lojāli aizsūtot uz BRISELI ždanoku,lai atkal lietu dubļus uz LATVIJU.TĀKa labāk nevajag.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 11.08.2009 18:00
Andris,

Jūs novirzījāties no tēmas (tiesa, būtu interesanti uzzināt, kas tieši tā bija par aptauju, par kuru Jūs runājāt un kur to var atrast Internetā). Jūs minējāt savu trīsdesmit gadus garo pieredzi strādājot kopā ar nelatviešiem. Varbūt, ka Jūs varētu padalīties, kā tieši Jūs secinājāt, ka viņi ir nelojāli?Vai viņi nemaksāja valstij nodokļus? Korumpēja ierēdņus un paši korumpējās? Tīši pārkāpa Latvijas likumus?

Un vēlreiz gribu atgādināt, ka pirms 30 gadiem, 1979. gadā gan bija visai grūti būt lojālam Latvijas valstij, jo tanī laikā Latvija taču bija okupēta.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rita N 11.08.2009 17:56
Paldies Kārlim par būtisku tēmu.Es negribu iegrimt politiska rakstura analīzē, bet pakomentēt personības risku nozīmi politiskajā komunikācijā. Tikai un vienīgi no tehniskā viedokļa.

Latvija atrodas lielu valstiskuma pastāvēšanas iekšeju un ārēju risku priekšā. Runa nav par ekonomisko krīzi, bet par dažadu faktoru provocētu politisku krīzi.

Šādos apstākļos mums ir daudz par daudz neprognozējamu politisku līderu un līderu kandidātu. Tas rada atbaidošu nedrošības sajūtu, jo ekscentriskie steitmenti (kas kā likums nepiepildās) vienu brīdi vairs nešķiet tikai ekcentriski. Mazai valstij (politiskas krīzes) brīdī tas ir izteikts risks.

Politiskās siltumnīcas apstākļos kādi mums bija 90. ajos Eiropas kontekstā, izteiktas personības problēmas neizleca uz kopējā fona. Visdrīzāk gan tādēļ, ka mūsu politiskie frīki klīda pa ārzemju vizītēm, no kurām - mēs vienkāršā publika - nesaņemām nekādu atgriezenisko saiti, lai cik savdabīga būtu bijusi viņu uzvedība. Savukārt pašu mājās - mums, mūsu īsās poltiskās pieredzes dēļ, vienkārši nebija ar ko salīdzināt.

Kārļa minētā personu grupa: Elerte, Piebalgs, Sudraba u.c. var patikt vai nepatikt, vai īpašas emocijas neraisošas(kas laikam ir mans gadījums), bet tā ir prognozējamu personību grupa. Un ar personām ar izteiktu paškontroli. Vismaz tāds ir mans iespaids.

Kārlis piemin SC.
SC redzamā daļa (es pasvītroju, redzamā daļa) ir tikusi selekcionēta pēc prognozējamības un minimālu personības risku principa. Kas un kā viņus ir selekcionējis ir cits jautājums.

Latvijas politikā ir pārāk liels politiķu īpatsvars ar izteiktiem personības riskiem. Pārāk liels. Cilvēks nav robots,tomēr šobrīd realitātes sajūta ir vislielākais deficīts.

Kā sazvērestības teoriju sporādiska piektritēja (iespējams starptautiskā darba profesionāla deformācija), domāju, ka personības risku subjektu uzvedība tiek mākslīgi stimulēta. Nu, labi, sacīsim, var tikt ļoti viegli mākslīgi stimulēta un provocēta.

Politika par laimi(pagaidām) Latvijā ir atvērta visiem un visi var ienest tajā savu ieguldījumu. Un tai tādai būtu jāpaliek.

Tomēr virzot savus politiskos līderus būtu jāatcerās komunikācijas basic(s) - vislielākie ir iekšējie riski. Un tie manifestēsies agri vai vēlu kā krīze ar iespējamu sistēmas termināciju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris-P[ēteris 11.08.2009 17:48
Aptauja jau bija ,ja nemaldos TV,rezultāts ,satriecošš,80PROCENTI PAR PIEVIENOŠANU KRIEVIJAI.lLai gan tie bija napilsoņi,bet tomēr.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 11.08.2009 17:35
Andris,

Man acīmredzot ir cita pieredze ar nelatviešiem - laikam esmu saticis un strādājis kopā vienīgi ar tiem Jūsu minētajiem 10 procentiem.

Interesanti, ka Jūs dalāties ar savu trīsdesmitgadīgo pieredzi. (Pirms 30 gadiem, 1979. gadā gan bija visai grūti būt lojālam Latvijas valstij, jo tanī laikā Latvija taču bija okupēta.)

Varbūt, ka tad jau Jūs varētu arī padalīties ar to kā tieši Jūs no savas trīsdesmitgadīgās pieredzes izsecinājāt, ka nelatvieši ir nelojāli? Vai viņi nemaksāja valstij nodokļus? Korumpēja ierēdņus un paši korumpējās? Tīši pārkāpa Latvijas likumus?

Galu galā gribēju vienkārši pateikt, ka iebraucējs, kas neapgūst uzņēmējvalsts valodu, ir vislielākais zaudētājs, jo, kā rakstīju iepriekšējā komentārā, viņš (viņa) ir sevi nevajadzīgi ierobežojis.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pvels 11.08.2009 17:25
Es domaju ka Latvijas pilsoiņi (gan latvieši, gan krievi) izvele politisko organizaciju kura var dabut Latvijai stabilitate ekonomisko un socialo, ka ari kurai nau politiskas impotencijas. Domat tikai par krieviem un latvišeim mums vairak nepareizi. Mums jadoma par Latviju un Latvijas nakotne. Bet neviena partija vel nedemonstre mums atbildibu par Latviju un Latvijas pilsoniem!
Mums ir vajadziga prezedenta vadiba bet ne saeima!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris-Pēteris 11.08.2009 17:14
Es, Pēter,esmu nostrādajis viņu kolektīvā vairāk ka 30 gadus,ir visādi bijis,bet ko varu secināt,ka kādi 10 PROCENTI IR TIKAI LOJĀLI VALSTIJ.Piedod man ,bet tā viņš ir.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 11.08.2009 16:57
Andris,
Ja cilvēks necenšas mācīties tās valsts valodu, kurā viņš dzīvo, un dzīvo citā informācijas telpā, viņš ierobežo savu saskarsmi ar tās valsts iedzīvotājiem. Iespējams viņš samazina arī pats savas iespējas atrast darbu. Pavisam noteikti viņš samazina savas iespējas apgūt šīs kultūras bagātības.

Bet vai viņš nemaksā nodokļus, neseko likumiem, dod un pieņem kukuļus un ir nelojāls valstij? To es nezinu. Vai Jūs to zināt vai tikai pieņemat, jo Jums vienkārši ir šāds aizspriedums?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 11.08.2009 16:32
Saki, ka tomēr mazpilsēta? Lai jau tavā ieskatā tā būtu. Turklāt atļaušos šāda uzskata paudējus nosaukt par galvaspilsētas vīzdegunīgajiem sprukstiņiem, bloga autoru ieskaitot.
Un atļaušos piebilst, ka šajā gadījumā nemaz nav runa par Lemberga k-ga personību. Vienkārši jums uzskats, ka viss, kas atrodas ārpus Rīgas ir sīks un nenozīmīgs. Tāpēc vīzdegunīgi apsaukājams.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris-Pēterim 11.08.2009 16:30
Ja cilvēks necenšas mācīties tās valsts valodu ,kurā viņš dzīvo,un dzīvo citā informatīva telpā,viņš nekad nevar būt lojāls valstij,tas tev gan jāsaprot.Ja TEV tikai drusku pār 20,tad tas vēl ir piedodami.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris-Pēterim 11.08.2009 16:30
Ja cilvēks necenšas mācīties tās valsts valodu ,kurā viņš dzīvo,un dzīvo citā informatīva telpā,viņš nekad nevar būt lojāls valstij,tas tev gan jāsaprot.Ja TEV tikai drusku pār 20,tad tas vēl ir piedodami.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris-Pēterim 11.08.2009 16:30
Ja cilvēks necenšas mācīties tās valsts valodu ,kurā viņš dzīvo,un dzīvo citā informatīva telpā,viņš nekad nevar būt lojāls valstij,tas tev gan jāsaprot.Ja TEV tikai drusku pār 20,tad tas vēl ir piedodami.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris-Pēterim 11.08.2009 16:30
Ja cilvēks necenšas mācīties tās valsts valodu ,kurā viņš dzīvo,un dzīvo citā informatīva telpā,viņš nekad nevar būt lojāls valstij,tas tev gan jāsaprot.Ja TEV tikai drusku pār 20,tad tas vēl ir piedodami.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargam 11.08.2009 16:27
Ventspilī ir 43 tūkstoši iedzīvotāju. Tā ir mazpilsēta jebkurā izpratn

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ķērsts 11.08.2009 16:13
Nenokariet degunu!Līdz nākamā gada rudenim gan jau atradīsies kompromats arī par šleseru un Ušakovu.šlesers vēl nevienu darbavietu nav radījis būdams Rīgas domē,gan jau arī Ušakovs kļūdas pieļaus

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 11.08.2009 15:21
Diesel,
Es neizliekos un nebārstu politkorektas frāzes. Manuprāt, ir pilnīgi dabīgi, ka visiem cilvēkiem (lai kas viņi būtu - latvieši vai krievi) nekad nedomās vienādi. Tas nenozīmē, ka viņi dzīvo citādād realitātēs. Man vienkārši neapdraud citu cilvēku izteiktie uzskati, jo tie ir un paliek tikai uzskati, un tādēļ es nejūtu, ka latviešu nācija būtu īpaši apdraudēta no uzskatu un etniskās dažādības.

Bet korupcija, likumnepaklausība un nodokļu nemaksāšana gan vistiešākajā un konkrētākajā veidā apdraud Latvijas valsti un līdz ar to arī Latvijas nāciju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 11.08.2009 15:14
Kalvim un Peterim,

Manuprāt, Latvijas nācija ir tieši tik apdraudēt, cik mēs visi subjektīvi jutīsimies apdraudēti. Ja mēs nepārtraukti vaimanāsim par to, tad nebrīnīsimies, ka nākamajās vēlēšanās atkal priecīgi ievēlēsim tieši tos pašus vecos korumpētos vēžus varbūt vienīgi citās kulītēs - galvenais, ka viņi iestājas pret nācijas apdraudējumu, vai ne?

Jau iepriekš minēju, ka man šķiet, ka galvenais lojalitātes rādītājs ir, vai cilvēks seko likumiem un maksā nodokļus. Korumpēti nacionālistiski politiķi ir vainojami pie nācijas izmiršanas, nevis, kā Tavā piemērā, balamutīgi krievvalodīgās minoritātes pārstāvji.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel - Pēterim 11.08.2009 15:13
Pēteris :
Esmu nudien pārsteigts! Vai tad krekls ar uzrakstu CCCP mūsdienās tiešām kalpo kā pierādījums (ne-)lojalitātei?
_____________________________________________
Tikpat labi Jūs varētu būt pārsteigts, ka tad, kad ir pienācis oktobris, ārā bieži līst:) Cik var izlikties un bārstīt šīs politkorektās frāzes... Jūsuprāt, cilvēki, kas mašīnās karina Krievijas karogus un valkā PSRTS kreklus, ir lojāli Latvija???! Atmostieties! Kādā realitātē Jūs dzīvojat?...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvim un Peterim 11.08.2009 14:36
Tautas skaitisana Latvijaa notika pirms deviniem gadiem, nakosaa reize buus nakamgad, jau tagad izejot ielaas, sabiedriskajaa transportaa un visos citos pasakumos Tu dzirdi vairaak krievu vai latviesu valodu?

Tici man Peteri es neaprebezojos ar to ka cilvecins velk cccp kreklu vai krievu karogu ar gurniem, esmu arii dzirdejis krievu naidu pret Latviesiem, vienreiz viens vecitis (krievs) kaa jau krievs katraa otrajaa vardaa - pi pi un laimigi blaustijaas ar kaadu latviesu sievieti par to - (pirms pasvald vel) krievi uzvarees un paradiis jums latviesim pi pi pi...
Ists patriotisms!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 11.08.2009 14:18
Un vēl citāts :
"... nesasmērētas personas no malas. Te runa ir par tādiem ļaudīm, kā Sarmīte Ēlerte...".

Piedod, autor, šī kundze būtu tas kristāltīrais personāžš?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lietussargs 11.08.2009 14:16
Ventspils - mazpilsēta?
Nu, nu... Kārli, laiks būtu tākā nokāpt no sava čakmarijas ielas jumtstāva dzīvokļa un paskatīties, ka Latvija patiesībā sākas tikai AIZ Rīgas robežām.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pēteris 11.08.2009 13:32
Esmu nudien pārsteigts! Vai tad krekls ar uzrakstu CCCP mūsdienās tiešām kalpo kā pierādījums (ne-)lojalitātei? Ko tad darīt ar visiem tiem maniem latviešu paziņām, kuri nesā tik modernos t-kreklus ar sarkano (manuprāt, visai padomisko) zvaigzni? Vai tad viņi būtu mazāk lojāli Latvijai? Sūtīsim viņus uz "Visu Latvijai" pāraudzināšanas nometni?

Atklāti sakot man šis tirgus par padomju karogiem, simboliem, "latviskumu", "lojalitāti" un "nācijas likteni" sāk garlaikot. Būtu lieliski, ja visi tie politiķi, oligarhi un pilsoņi, kuriem tik ļoti patīk celt traci par nelojalitāti Latvijas valstij, rādītu priekšzīmi: deklarētu savus ienākumus, neņemtu (nedotu) kukuļus un nomaksātu visus nodokļus. To es tiešām sauktu par lojalitāti valstij.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis 11.08.2009 13:13
>>> Kapec? Tapec ka krievu ir vairak nekaa latviesu!
=======
Starp balstiesīgiem pilsoņiem latviešu ir 70-75%. Ja latvieši nesēdēs mājās, bet atnāks nobalsot, tad "Saskaņas centram" un viņu sabiedrotajiem nav nekādu izredžu dabūt vairākumu. Tādēļ ir jāliek pie malas negatīvisms un jau laicīgi jāgatavojas vēlēšanām. "Ej, ej, nabādoj! – Puordzeivuosim vysu. Ar osorom, bādom napaleidzēt myusim." (Pīters Miglinīks).

Lai arī kā citi mūs negribētu pārkrievot vai iznīcināt, nekas viņiem nesanāks.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Varamies cik gribam bet buus taa kaa buus! 11.08.2009 12:57
Bez tam krievi ljoti miil krieviju, "dazi" pat cccp

Redzot, ka vara krieviem ir tuvu - peec pasvaldibu velesanu rez..

Ticiet man, vinji sakopos spekus un diemzel nobalsos par SC, bez tam veel slesers ar savaam reklamam...

Takaa nekaa laba nebus...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Varamies cik gribam bet buus taa kaa buus! 11.08.2009 12:48
Ir gan reali - diemzel...
Pat ja SC ar rubiku prieksgalaa nedabus 50%, tad ar slesera "svetajaam" reklamaam pietiks "dabuut" pietiekami daudz "gudru" veletaju balsis, varbuut veel TP uzraklamesies ar skeli prieksgalaa, takaa buus tie pasi vezi tikai citaa... hmmm negribu teikt to stulbo izteicienu...

JL PS buus opozicijaa, diemzeel!

Kapec?
Tapec ka krievu ir vairak nekaa latviesu!
Tapec ka tie pasi latviesi (liels daudzums) muk prom no siis valsts (atzisos es arii ar laiku)
Tapec ka krievi ir lieli "patrioti" - manaa majaa (daudzivoklju) esmu jau redzejis vismaz triis masinas ar krievu karogu tajaas, un vienu veci ar cccp kreklu - isti Latvijas valsts patrioti..

Takaa 10 saeimas velesanaas rezultats nebus patikams

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Mārtiņš 11.08.2009 11:50
Jautājums konkrēts: vai SC Saeimā var nodarīt vairāk ļauna par "latviešu" partijām?
P.S.
Sociālā centra iespējas tik pie varas (koalīcijā) Saeimā vērtēju augstu.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips