Atslēgvārdi:

Finansu krize ASV 3

Te ir saprotamā (bet angļu) valodā par to kas ir noticis ar "Lehman Brothers" un citiem Amerikā un kāpēc tas ir noticis.

Iesaki citiem:

Joe Nocera: "On Wall Street as on Main Street, A Problem of Denial"

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (3) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 23.09.2008 17:28
Labojums manā pēdējā teikumā: "mājokļi" vietā vajadzēja rakstīt "dzīvošana laukos".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Gatis 23.09.2008 17:26
Amerikā arī papildus problēmas radās, kad Irāna pārstāja ņemt pretī dolārus. Irāna par savu naftu sāka prasīt Eiro, kas vēl vairāk paātrināja dolāra vērtības samazināšanos.

Šeit viens vecs raksts par to: http://www.worldpress.org/Mideast/2314.cfm

Runājot par mājokļu vērtību. Jo tas ir tuvāk pilsētai, jo tas ir dārgāks. Jo tālāk no pilsētas, jo lētāk. Šo lēto mājokļu cenu amerikāņu mājsaimniecības kompensēja ar lēto degvielu, katru dienu braukājot vairākus desmitus jūdzes uz darbu un atpkaļ. Tagad, kad naftas cenas ir pieaugušas, daļai amerikāņu nav pa kabatai izbraukāt uz darbu vai arī nav pa kabatai samaksāt kredītu par māju.
Ņemot vērā to, ka izbraukāt uz darbu top dārgāk, māju cenas, kas atrodās pārāk tālu no pilsētas arī zaudē savu vērtību.

Dēļ naftas, ne tikai mājokļi, bet arī viss pārējais sadārdzinās, lauksaimniecību ieskaitot.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

V.S. 23.09.2008 16:44
Ko te brīnīties, ja visa mūsdienu ekonomika balstās uz papīriem, kuru reālā vērtība ir vienāda ar tā papīra cenu uz kuriem šie "vērtspapīri" ir drukāti. Kopš Grinspens ir izveidojis derivatīvu sistēmu tirgus papīri ir nodrošināti ar virtuālām vērtībām (kredīti), tāpat kā ASV dollārs tie ir nodrošināti tikai ar efimēro ekonomikas labsajūtu. Viņi paši ir vainīgi krīzes izveidošanā, jo sistēma ir absolūti spekulatīva, dot kredītus tiem, kuri nespēj to atļauties, neņemot vērā ilglaicīgās ekonomiskās prognozes. Lehmann Brothers vienkārši bija pārāk alkatīga banka, paņēma vairāk nekā spēja panest, tie 700 miljardi, kuriem vajadzētu likvidēt "sliktos" kredītus ir nieks, ja skatīties, ka derivatīvu apjoms tirgos ir 518 triljoni ASV dolāru!!!! Viss reālais pasaules IKP ir tikai 52 triljoni, es vispār brīnos, kā dolārs var palikt par pasaules rezerves valūtu Nr.1, ja skatīties uz ASV ārējo parādu (9,74 trljhttp://www.brillig.com/debt_clock/) un IKP ir ap 14 trlj. http://bea.gov/national/index.htm#gdp, tad valūtas kurss tiek noturēts mākslīgi, pasaules ekonomika dzīvo uz virtuālās ekonomikas pamatiem, jautājums, kurš notur ekonomiku grožos- veselais saprāts?

Citi autora darbi
Vjaceslavs 165x152

(Un)real money 45 Autors:Vjačeslavs Dombrovskis

Article research

Is anything wrong with higher education in Latvia? 1 Autors:Vyacheslav Dombrovsky