Atslēgvārdi:

Fiktīvie svētki. Bez atbildības 5

Skumji smeldzīgi. Un tās nav gaišas skumjas. Tā ir fikcijas un tukšuma sajūta. Tādi ir mani valsts svētki. Šogad.

Iesaki citiem:

Katru gadu 18.novembrī es vēl un vēlreiz pieķeru sevi pie vienas domas – cik tomēr labi, ka mums ir sava valsts! Lai arī kāda, bet tomēr – sava. Mūsu. Šogad es domāju tāpat. Nekas jau manā uztverē nav mainījies. Cik labi, ka ir Latvija. Bet šis ir pirmais gads, kad pat es sāku domāt par to, ka cita dzīve ir aiz šīs valsts robežām. „Ja pat tu sāc runāt par prombraukšanu, tad patiesi ir pavisam slikti,” secināja mans labākais draugs. Sāku. Jo es, cilvēks, kas sevi bez Latvijas nespēj iedomāties, vairs nejūtos labi valstī, par kuru saku – cik labi, Latvija, ka Tu mums esi!

Šī ir skumja dzimšanas diena. Ar fikcijas sajūtu. Laikam tā bija mana kļūda, ka ieskatījos dievkalpojumā un Saeimas svinīgajā sēdē. Kādas tukšas runas! Cik nebūtiskas! Mēs lūdzam par valsti, bet nerunājam par to, kas patiesi šajā valstī ir noticis. Mēs nesaucam lietas īstajos vārdos, bet izpildām ikgada rituālu. Tā, kā būtu izpildījuši pirms trim, pieciem un varbūt arī pirms desmit gadiem. Un pirmajās rindās baznīcā sēž cilvēki, kas ir tieši atbildīgi par šīs valsts izlaupīšanu. Un nekaunas. Un mani neatstāj doma, vai arī viņu alkatīgajos prātos 18.novembrī iezibas doma: „Latvija, cik labi, ka Tu mums esi!” Jā, ļoti iespējams. Ar piebildi: „Ja Tevis nebūtu, mēs būtu krietni trūcīgāki.”

Un parlamentā – gluži līdzīgi. Saeimas vadītāja runa. Tik „pareiza.” Tik fiktīva. Zemākais krīzes punkts mums jau aiz muguras. Mēs sadarbojamies ar NVO. Mēs esam atzinuši savas kļūdas. Mēs esam labi. Un nekādas paškritikas. Ja ir, tad – par šobrīd nebūtiskiem sīkumiem. Kādas kļūdas?! Tos dažus labotos likumus?! Bet vai jūs, tautas kalpi, esat atzinuši savu vislielāko, visnodevīgāko kļūdu – balsojumus savu partiju sponsoru un valsts apzadzēju labā? Vai esat atzinuši to, ka jūs esat tieši līdzvainīgi pie tā, ka Latvija šajā 18.novembrī ir tieši tāda, kāda tā ir – izdemolēta, izpostīta, izzagta un izlaupīta. Nē. To šie cilvēki nav spējīgi izdarīt. Jo tad viņiem zudīs viss – labs krēsls, ienesīgs amats. Bet tāda silta un droša vietiņa ir varen izdevīga. Un tā tāda būs vismaz līdz nākamajām vēlēšanām. Un vēl pēc tām, ja vien uzvarēs viņu partiju tēvi. Jo pretējā gadījumā šiem fiktīvajiem valsts vīriem un valsts sievām būtu jābauda tāda dzīve, kādu to bauda Latvijas tautas lielākā daļa. Šogad, šajā 18.novembrī un vēl nakamajos gados, kuros Latvijas cilvēkiem būs jāizvelk no bedres valsts, ko postā iegrūdusi dažu nekaunīgo nebeidzamā varaskāre un alkatība.

Jūs teiksit – šādām runām nav vietas valsts svētkos? Es saku – nē, nepiekrītu! Latvija reiz nu ir novesta tiktāl, ka arī svētkos ir jāsauc lietas īstajos vārdos. Bez „pareizas” vāvuļošanas. Ar atbildību. Kuras diemžēl nav.

Aizvakar mana meita kopā ar auklīti bija izveidojusi Latvijas karogu. Uz baltas papīras lapas salipinājusi sarkanas plastilīna piciņas. Tas ir mūsu šo svētku karogs. Tik radošs. Tik vienkāršs. Tik patiess.

Latvija, par spīti tam, ka esi izpostīta, es Tevi mīlu. Mēs Tevi mīlam. Bet ar to vien nepietiek. Mums ir jāatrod sevī saprāts, lai no tiem, kas tikai tēlo valsti, prasītu atbildību par notikušo. Lai atbilstoši novērtētu viņu darbus. Viņu vārdus. Un tikai tad nākošajā 18.novembrī mums varbūt būtu nevis vairs fiktīvi, bet patiesi svētki. Jā, varbūt skumji. Jā, varbūt trūcīgi. Bet – bez meliem. Ar atbildību. Un tikai tad mūžam dzīvos Latvija.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Antipanorāmisc 22.11.2009 19:43
ne nu gudri neko, vispārīgi! Ar nevajadzīgām pretenzijām...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


linda. 19.11.2009 12:11
lasu komentārus un nesaprotu. Arājai ir skumji, ka tie, kas izzaga mūsu valsti, vēl joprojām ir elitē, savās runās moralizē par patriotismu un netaisās uzņemties atbildību. Tieši to jau šī elite no mums grib, lai mums Latvijas valsts ir dziesmas, dejas un uguņošana. Jo tad varēs turpināt zagt. dziesmas un dejas ir labi, bet vēl labāk ir godīgums un cieņa pret valsti, manuprāt. un neredzu nekā nosodāma autores vēlmē to redzēt.

Aivars V.to Ieva 19.11.2009 12:14
Divi piemēri.Irija un Baltkrievija.Vispirms valodu nomaina nacionālā elite,bet pēc kāda laika arī pārējā tauta.

Kalvis - Anglosaksim 19.11.2009 12:36
>>> Lielākā daļa no tiem. kas Jūsu vectēvu izsūtīja uz Sibīriju, jau sen ir apmiruši. Savukārt, lielākā daļa to, kas "apkārušies medaļām", bija vienkārši ļaudis, kuriem neviens neprasīja - grib viņi karot vai nē. Viņi vienkārši priecājas, ka pēc kara šausmām palikuši dzīvi.
========
Ir joprojām ļoti daudz cilvēku, kuri vai nu paši cieta, vai arī pazina Staļina režīma upurus. Nu tad arī nevarēs būt nekāda daļēji staļiniska politika (gluži tāpat kā mūsdienu Polijā vai Nīderlandē nevar pie valsts varas grožiem ķerties "daļēji nacististiski" politiķi).

Un es nedomāju, ka mani iebildumi pret 20.gs. totalitārajiem noziegumiem (un arī Latvijas okupāciju) būtu kaut kā saistāmi ar "šauri etnisku skatījumu". Man ir simpātisks jebkurš krievs, kurš necenšas attaisnot PSRS noziegumus - un tādu, par laimi, man līdzās ir diezgan daudz. Savukārt, man nebūs simpātisks nekādas tautības cilvēks, kurš (vienalga ģimenes tradīciju vai falša vēsturiska objektīvisma dēļ) gribēs attaisnot staļinistu noziegumus. Viņam var būt tiesības uz savu viedokli - bet viņam nav ko meklēt politikā, kur viņš rīkotos manā un manas valsts vārdā.

Un, jā, tas attiecas arī uz Latvijas okupācijas gadadienām - vienalga, vai tas ir 1940.g. 17.jūnijs, 1944.g. 13.oktobris (Rīgas atkārtota okupācija), vai 1945.g. 9.maijs, kad tika atkārtoti okupēta Kurzeme. Tas viss ir sen izrunāts - bet Ušakovs atzina par vajadzīgu šajos okupantu saietos tomēr piedalīties. Es, protams, nedomāju, ka būtu kaut kas daudz labāks Ušakovam vai kādam citam publiskam politiķim svinēt teiksim 1941.g. 1.jūliju, kad nacisti pirmo reizi iesoļoja Rīgā.

Latvijā nekad nav bijusi pienācīgi veikta denacifikācija un deboļševizācija - tieši tādēļ arī mums reizēm ir jāstrīdas par acīmredzamām lietām ;))

Kalvis 19.11.2009 12:48
Vēl es gribētu piebilst, ka nedomāju veidot kaut kādu "ētikas spektru", kurā valsts izzadzēji kotētos augstāk nekā okupācijas līdzjutēji. Josifs Brodskis vienā dzejolī puspajokam rakstīja "Но ворюга мне милей, чем кровопийца." (Zadzējs man tīk labāk nekā asinssūcējs. Vēstules romiešu draugam.)
Gluži otrādi - abi tie ir divas monētas puses vienam un tam pašam ļaunumam: Latvijā katastrofāli trūkstošajai iedzīvotāju savstarpējai uzticībai (kuru Hārvardas politologs R.Putnam nokristījis par "sociālo kapitālu").

Un, protams, uzticības trūkums nevar būt vērsts pret vienu vai otru tautu vai politisku viedokli vien - ar laiku tas saēd un pārveido attiecības arī "savējo" starpā. Cilvēkos savairojas negatīvisms un viņi neuzticas arī savam kaimiņam, uzņēmīgam darba kolēģim vai priekšniekam, politiķim. Balso nejauši - vai arī pēc kādas spītības principa, drīzāk "pret kaut ko" nevis "par kaut ko". Un tad arī sanāk, ka vienīgie, kuri visā šajā juceklī jūtas labi, ir - shēmotāji.

Kā to jau pārliecinājās E.Repše 2002.g. - nepietiek vienu shēmotāju atcelt no amata. Tā lieta ir ielaista. Bet tad, ja mēs kļūsim "politiski plaši domājoši" un atļaujam paši sev turpmāk melot par savu vēsturi, nekādā ziņā mūs no shēmotājiem nepasargās.

Fishbone 19.11.2009 17:59
eality18.11.2009 21:15
>drakons:''(..)un ar atvērtās sabiedrības konceptu noindētā daļa no Latvijas inteliģences elites.'' - tad ar ko taisies ''atindēt/atveseļot'' ? Kādu konceptu piedāvāsi objektīvi notiekošā globalizācijas procesa laikā ? - Kubas Fidela, Venecuēlas Čavesa jeb Ziemeļkorejas Kim Čir..?

===Atbilde- nacionāla valsts. Vienkārši.

WC 19.11.2009 18:07
Veiko Spolītis>Drakons18.11.2009 23:28
Atbildot uz Jūsu jautājumu - noziedzniekiem IR jāsēž ķurķī! Diemžēl nevaru dalīties Jūsu izpratnē par patriotismu, jo gadsimts pagājis:) Šauri etnsikā identitāte man ir sveša, un tāda existē vien perifērās ERS valstīs, tāpēc man Jūsu uzskati ir sveši:(
=========== Paldies par skaidru atbildi.

WC 19.11.2009 18:14
valda19.11.2009 10:46
Dita, kad tev nākamā tikšanās ar Sorosu?
========= Tur jau tā lieta ka drīz. Sirdsapziņa urda. Jāraksta pēc atvērtās sabiedrības uzstādījumiem, kuriem pati netic!

drakons 19.11.2009 18:26
Jau vakar visu svarīgāko pateicu, tomēr vēlos piebilst, ka sorosieši apzināti jauc valsti ar valdību. Tas parādās arī šīs sorosītes rakstā - it kā Latviju žēl, bet vainīgi maitas - politiķi. Nē, viena daļa ir labie, kurus apbižo, bet vainīgi ir tie sliktie, nu tie, par kuriem ir citi, ne mēs. Tādi nu tie sorosieši ir.

jumors 19.11.2009 19:45
Kādu apvienojošu definīciju varētu izdomāt tiem, kas nemitīgi meklē utis blogotāju rakstos? Ciemiņi- piecūkotāji?

PromNeBraucējs 20.11.2009 09:14
Katrs aizbraukušais darba spējīgā vecumā valstij radot zaudējumus 300 000...Vai bezdarbnieks arĪ?
Aizbraukt ir viegli, cerībā noskatīties, ka valstī paliek tikai pārvaldes aparāts, kas nu var pārvaldīt tikai sevi. Veltas cerības, tad austrumu vārti būs vaļā un šokolādes krāsa sāks dominēt centrāltirgus pūlī. Atgriezties tikpat kā neiespējami. Uz to viņi cer, jaunizceptie šokolādes pilsoņi neprasīs, kāpēc nocirstas ozolu alejas gar ceļiem un ezeru krasti apbērti ar būvgružu kaudzēm.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs


Veiko Spolītis>Drakons 18.11.2009 23:28
Atbildot uz Jūsu jautājumu - noziedzniekiem IR jāsēž ķurķī! Diemžēl nevaru dalīties Jūsu izpratnē par patriotismu, jo gadsimts pagājis:) Šauri etnsikā identitāte man ir sveša, un tāda existē vien perifērās ERS valstīs, tāpēc man Jūsu uzskati ir sveši:(

reality 18.11.2009 23:41
>drakons - ieteikums,savas versijas/atziņas nu gan nevajadzētu pierakstīt šī bloga autorei D.A ( tā sakot - pēc savas samaitātības pakāpes nevajag spriest par līdzcilvēkiem ). Visu gaišu ! off.

drakons 19.11.2009 00:44
Veiko. Par noziedzniekiem - es pievienojos jūsu viedoklim, protams. Par patriotismu - protams, kā gan jūs kā rūdīts sorosīds variet atzīt patriotismu par labu lietu? Nevarat. Tamdēļ arī stāstiet pasaciņas par to, ka patriotisms, nacionālā identitāte un nacionālisms ir perifēru valstiņu izpausme. Pilnīgākās muļķības! ASV skolēni katru dienu skolā sāk ar himnu un klasē ir ASV karogs. Francijā prezidents Nikolā Sarkozī ir uzsācis franču nacionālās identitātes noskaidrošanas pasākumus. Tādām nācijām kā amerikāņi un franči ir svarīga viņu nacionālā identitāte un tās izpausme - patriotisms. Nevienu brīdi neesmu teicis, ka patriotisms ir šauri etniska identitāte, to jums ir izdevīgi piedēvēt tiem, kam rūp Latvijas zeme, tauta, karogs un vērtības. Ar etniskumu tam nav nekāda sakara, cienītais sorosīd!

Veiko Spolitis>Drakons 19.11.2009 07:50
Jūs mētājaties ar stigmatizējušiem epitetiem neuzprasot viņu viedokli par vienu vai otru jautājumu:) Kurā brīdī autore vai kāds ir noliedzis patriotisma izpausmes kuras Jūs aprakstat FRA un ASV atvērtajās sabiedrībās???

Un kāpēc Jūsuprāt LV joprojām turpinās šauri etniskā patriotisma izpausmes?

anglosaxis 19.11.2009 08:14
"Mana meita bija izveidojusi Latvijas karogu. Tik radošs. Tik vienkāršs. Tik patiess". Un es pati tik pareiza, tik tīra, tik balta... Bet tie tur - tik slikti, tik ļauni. Ak, es nabadzīte...

Ieva to Aivars V. 19.11.2009 08:54
Ja jau tā elite būtu nacionāla, tātad laikam taču labi izglītota, tā, lai vairāk vai mazāk visi satiktie teiktu "Jā, tas tik ir..."...Tādā gadījumā sanāk, ka jau sen esam izmiruši, jo valsts nozagšana ir internacionāla, īpaši tik primitīva, kā Latvijā

Kalvis 19.11.2009 09:59
Diemžēl šai Drakona un Veiko Spolīša diskusijai par "šauri etnisko patriotismu" var būt visai nepatīkamas konsekvences:
Daļa no 10.Saeimā ievēlētajiem deputātiem var būt tik principiāli attiecībā par to, kam esot "jāsēž ķurķī", ka viņi gribēdami būt balti un pūkaini, vienosies drīzāk ar Ušakova Krievijas aģentiem nekā ar ZZS vai TP - ja nu šīs partijas būs pārstāvētas arī nākamajā likumdevējā. Un tādējādi mēs varam iegūt "izcili godīgos" Urbanoviču, Mirski vai Kabanovu par Latvijas valdības ministriem.

Te nu ir jānovelk sarkana līnija - tie, kuri ieies valdībā ar Ušakova vai Plinera partijām, ar visiem tiem okupantu staba pielūdzējiem - tie būs politiski līķi. Vismaz manās acīs.

Man nav nekāda šauri etniska skatījuma, bet man nebūs pa ceļam ar tiem, kuri manu vectēvu ielika filtrācijas nometnē un izsūtīja uz Sibīriju. Ar tiem, kuri vēlas iznīcināt Latvijas valstiskumu un godināt medaļām apkārušos okupantus.

valda 19.11.2009 10:46
Dita, kad tev nākamā tikšanās ar Sorosu?

anglosaxis - Kalvis 19.11.2009 11:03
Ir nu gan Jums šauri etnisks skatījums. Lielākā daļa no tiem. kas Jūsu vectēvu izsūtīja uz Sibīriju, jau sen ir apmiruši. Savukārt, lielākā daļa to, kas "apkārušies medaļām", bija vienkārši ļaudis, kuriem neviens neprasīja - grib viņi karot vai nē. Viņi vienkārši priecājas, ka pēc kara šausmām palikuši dzīvi.

uttp. 19.11.2009 11:27
Ja valsts ir nozāgta un viss ir ļoti slikti, tad kur ir iesniegumi ģenerālprokuratūrai?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Veiko Spolitis>Aivars V. 18.11.2009 18:24
Ja tik "seni" domājat, tad vismaz varējāt ievērot senās parunas pārfrāzējumu: "deviņreiz apdomā, pirms ko saki", "jo vīru neskata no cepures". Un, ja ar to nepietiek, tad Maskavas forštates pašpuika reiz ŖL intervijā bilda, ka "sievietes skaistums nākot no iekšām" bet kas Jums no tām "iekšām"??:)

Ekonomists 18.11.2009 18:37
Tiešām kaut kāds pilnīgi garīgi slima cilvēka murgojums. Lai tik ātrāk brauc prom cilvēki, kuri ir ar negatīvismu pārņemti tiktāl, ka vairs nekontrolē ko runā un raksta. Šis raksts taču ir pilnīgs ārprāts.

drakons 18.11.2009 19:39
Autore kā jau tipiska sorosīde nevar bez žults arī svētku dienā. Valsts acīmredzot viņai nozīmē tikai LŠŠ. Svinēt 18.novembri viņa varētu tikai kopā ar Sarmīti Ēlerti kā Valsts prezidenti un Vienotības veidotu valdību. Un ja arī tā būtu - vai tad pēkšņi Latvijas kļūtu citāda? Laikam jā, jo esiet nozombēta melnbalta lelle, kam Latvija ir kā melnbaltmelna atvērta sabiedrība. Atvērta žultij. Līdz tam tikai plentēt sevi - ai, mēs korupmētie, ai mēs sliktie, ai mēs nožmiegtie. Tiešām brīnos par šādu sazomazohismu, bet ko nu vairs. Tādi nu tie sorosīdi ir.

Veiko Spolītis>drakons 18.11.2009 20:32
Kāpēc stigmatizējat autori neizlasot viņas teikto???? KĀPĒC? Kur Jūsos tāda apmātība ar t.s "sorosīdu rēgiem" un vai nebbūtu Jums aiz nika paslēpušamies reiz iepazīties ar klasiku:) - http://www.youtube.com/watch?v=8EizFSl0dsQ

PRIECĪGUS SVĒTKUS!

drakons 18.11.2009 21:04
Veiko - kā reizi es izlasīju autores blogu un man palika šķebeni. Sorosīdi nav nekāda apmācība. Tā ir Ēlertes par Sorosa fonda naudu nopirktā un ar atvērtās sabiedrības konceptu noindētā daļa no Latvijas inteliģences elites. Tā nu sorosīdi tagad publicējas politika.lv, citadiena.lv un citos sīkportālos. Es varu jautāt arī jums - kāpēc tāda apmātība ar LŠŠ - vai tas ir jūsu alter ego? Tas ir jūsu mērķis - mirt redzot viņus mirstam? Nekā cita tiešām nav, nav nekā svarīgāka par svēto "cīņu ar korupciju un zaglīgo eliti"? Ar to ejam gulēt un ar to ceļamies no rīta, ja?

reality 18.11.2009 21:09
Kāpēc ? - a kurš ta publiski atzīs kādu savu līdzdalību Latvijas valsts novešanā līdz šodienas ne-pozitīvajam stāvoklim ? Vieglāk tak norādīt vai ''iebakstīt'' kādā citā acī - '' Vai esat atzinuši to, ka jūs esat tieši līdzvainīgi .....''?(Dita Arāja).
Nu, ko - baltie, tīrie un nevainīgi - akmeņus ilgi mētāsiet ? Laiks tā kā būtu nākt pie prāta - un sākt savākt (celt).

reality 18.11.2009 21:15
>drakons:''(..)un ar atvērtās sabiedrības konceptu noindētā daļa no Latvijas inteliģences elites.'' - tad ar ko taisies ''atindēt/atveseļot'' ? Kādu konceptu piedāvāsi objektīvi notiekošā globalizācijas procesa laikā ? - Kubas Fidela, Venecuēlas Čavesa jeb Ziemeļkorejas Kim Čir..?

drakons 18.11.2009 21:48
reality - ar Latvijas patriotisma konceptu sākumam pietiks.

reality 18.11.2009 22:53
>dragons - dzirdot/lasot tik oriģinālas atbildes, iespējams, ka rakstnieks&moralizētājs Semjuels Džonsons (Samuel Johnson)arī izteica to aforismu:
''Patriotism is the last refuge of a scoundrel''(pārkopēju no portāla VES, kur ap patriotismu un 'patriotu audzināšanu' liela diskusija notiekas).
p.s.
1989.g.es arī dzirdēju/lasīju par šādu ''konceptu'' - tikai 2009.g. realitāte vēlreiz apliecina to, ka emocijas nevajag likt skaidras domāšanas vietā.

drakons 18.11.2009 23:20
reality - nu tad sekojot autores loģikai katru rītu jāceļas ar vērmeļu garšu mutē un tas sulīgi jāapraksta savā blogā. Tas būtu nefiktīvi un atbildīgi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

es 18.11.2009 13:53
Dita, paldies! Tik tiešām - šogad tik daudziem gribas braukt projām. Lielākā daļa manu draugu - jauniešu ar augstāko izglītību - par to runā. Un, ne jau tāpēc, ka darba vairāk nav - man ir daudzi draugi aizbraukuši, kuriem darbs bija. Vienkārši viņi neredz jēgu te palikt, neredz jēgu savam darbam, nav gatavi iet uz politiskiem "kompromisiem", strādājot ministrijās, nav gatavi paciest "djedovshchinu", kas daudzās jomās darbojas. Viņi ir pārāk gudri un godīgi šodienas Latvijai.

Veiko Spolītis 18.11.2009 14:19
Tā viš i Dita! Skarbi, bet tik vajadzīgi vārdi vispārējā un nolaizītajā piekrītības un salkani nolaizīto "runu" jūrā kas šodien skanējušas un vēl skanēs. Esi šodien daļēji atspoguļojusi arī manas domas, un par to divkāršs prieks:)!!!

Aivars V. 18.11.2009 14:52
Ja cilvēks ir tik pilns ar negatīvo enerģiju,kā Dita Arāja,tad labāk lai brauc un uz neatgriešanos.Tie kas grūti iedomājamos apstākļos proklamēja Latvijas valsti tomēr bija uzlādēti ar kaut ko savādāku.

gt 18.11.2009 14:59
Un tomēr - šī diena ir jāatzīmē ar cerību. Atceros, ka pat tad, kad tumsa bija visdziļākā - p.g. četrdesmito gadu nogalē un piecdesmito gadu sākumā daudzi, daudzi ja ne citādi, tad klusu - domās, nodziedāja Valsts himnu. Toreiz cerība, ka kādreiz vēl būs brīva Latvijas valsts bija ļoti maza. Bet - daudziem tomēr bija. Un ne tikai emigrācijā, bet šeit un pat izsūtījumā Sibīrijā un Kazahijā. Tāpēc sakodīsim zobus un darīsim visu lai kādreiz reizē ar oficiālo Valsts himnu varētu dziedāt arī - Lai līgo lepna dziesma!

Arāja -> Aivars V. 18.11.2009 15:20
Nu, manuprāt, Latvijai daudz svētīgāk būtu, ja tiktu attiecīgi izolēta vai arī sliktākajā gadījumā - projām aizbrauktu LŠŠ banda. Un vēl tie, kam ir vienalga.

Aivars V.>Arāja 18.11.2009 15:35
Iesaku iepazīties ar tādu aprakstošu zinātni,kā etnoģenēze.Etnoss pastāv tik ilgi,kamēr pastāv nacionālā elite un nav svarīgi cik tā nozog,bet gan kādā valodā zog.

Arāja -> Aivars V. 18.11.2009 16:23
Nožēlojams prātuļojums. Zagļi un laupītāji nav cienīgi saukties par eliti. Viņu vieta ir cietums.

Aivars V.>Arāja 18.11.2009 17:20
Varbūt Jūsu dusmas ir no tā,ka pašai nav izdevies iekļūt šajā valdošajā šķirā.Vajag rīkoties pēc Lībanes parauga-apprecēt oligarhu.Lembergs manuprāt ir ņemams,ja vien Jums piemīt Lībanes apsviedība.

Kalvis 18.11.2009 17:52
Z.Meierovics (ārlietu ministrs un vēlākos gados arī Ministru Prezidents), katrā 18.novembrī esot uzsaucis vienu tostu - pateicību Dievam, ka tas ļāvis latviešiem VĒL VIENU GADU nodzīvot pašiem savā, neatkarīgā valstī. Varbūt viņš bija ļoti dievbijīgs un fatālists. Bet vēl ticamāk - apzinājās, cik trausla ir mūsu valsts starptautiskās politikas kontekstā.

Tie mūsdienu "azbesta veči", kuri uzskata, ka Latviju var nonicināt, nokritizēt, pamest... un nekas ļauns jau nevar notikt, jo lūk esam iestājušeis ES un NATO - gribētos atgādināt to pašu vienkāršo rituālu, kuru ieviesa šis mūsu valsts dibinātājs.

Paldies, Dievs! Un ja tāda ir Tava griba, ļauj mums - visiem labas gribas Latvijas pilsoņiem - vēl vienu gadu būt neatkarīgiem. Neliec jaunai okupācijas varai bradāt pa mūsu zemi! Dod sagaidīt nākamo 18.novembri būdamiem spēcīgiem, skaitā kupliem un priecīgiem. Laid mums šeit laimē diet!

Un paldies bloga saimniecei D.Arājai par sveicienu svētkos!

FZSS 18.11.2009 18:20
lai mazāk varētu pārmest citiem,par to ka Latvija ir nepareiza-jādara tā lai katram pašam piederētu ,cik iespējams vairāk,kāda daļa no Latvijas!!! gan garīgā,gan materiālā!!!

Citi autora darbi
Kaut kas krasains

Un atkal jauns sākums 5 Autors:Dita Arāja