Ezotērika, klačas, sekss un vīrieši nav viss, par ko interesējas sievietes 16

Jaunais portāls hugo.lv tā vietā, lai aizpildītu tukšo mediju nišu, piepilda saturu ar jau nozelētām tēmām un personiskiem apvainojumiem sabiedrībā zināmām sievietēm.

Iesaki citiem:
Knaibles
Foto:artnoose

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (16) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Ulvis Zirnis

Šajā video gana daudz izskan tādu "vēlamā rezultāta" apgalvojumu par to, ka "ir ticība, ka...viens vai otrs grib vai interesējas", bet vai tomēr nav skumjā patiesība, ka gluži vienkārši lielumlielum (un es domāju patiešām lielum) lielais vairākums arī interesējas par trim minētajām lietām skapītī. Un tas, ka piemēram playboy vai FHM ir grāmatu apskats, nenozīmē, ka tas tiek lasīts.

Tmp author
Vienkārša analīze

Lai mani atvaino video galvenā varone, tomēr patiesības labad var piebilst, ka
1) nav konkrēta pētījuma, kādēļ tā sauktie sieviešu žurnāli ar visu piedāvāto tematiku, ir tik populāri;
2) frāze "manuprāt" nav arguments;
3) par izglītību, jebkuru, ir jāmaksā, ala Ķīļa uzskati, un komerczinības nav jādāļā par brīvu velti, tā ir uzņēmējdarbība;
4) sievietei ne politikā, ne uzņēmējdarbībā, ne sabiedrībā nav jāuzsver sava seksualitāte, jo tad var pret sievieti piemērot seksuālas provokācijas īstenošanu ar mērķi izraisīt seksuālu uzmākšanos, ja ir lietišķā etiķete, tad apgērbam visas pogas ir aizpogātas, dekoltē ir minimāls, svārku garums ceļa rajonā, vai pat garāks;
5) speciāla interešu informācija ir pieejama katram - auto, moto, foto, sports, elektronika, līdz ar to nav nepieciešams īpašs pirtāls sievietēm, kur visa interešu informācija ir apkopota, nostādot diskriminētā stāvoklī vīriešus, kas neveicinās dzimumu līdztiesību informācijas iegūšanā.
Patiesībā video tēma ir tendencioza, un subjektīva, un subjektivitāti nodemonstrējāt ar frāzēm manuprāt un citām.
Remarkas vietā, jūsu dzimuma pārstāve un, iespējams, kolēģe ar savām augstoapēžu kurpēm radīja nevaadzīgu fona troksni, kā arī vīna glāžu plaukti neļauj uztvert Jūsu teikto nopietni.
Profesionālais vērtējums 4 no desmit. Ir iespēja augt un attīstīties.

Tmp author
Par gramatiku

Atvainojiet par pārrakstīšanās kļüdām, rakstīts telefonā.

Tmp author
Lietussargs

Ziniet aņuku par to, kā kāda kundze sūdzējās par neķītrībām, kuras viņai katru dienu jānoskatās? Un kā viņai bija jāžonglē un skapja augšas, lai tās noskatītos?
Pasaulē, tostarp Latvijas i-neta telpā ir tik daudz dažādu saitu, ka visu sameklēšanai vien dzīves būs par maz. Protams, ja ir vēlme "uzkāpt uz skapjaugšas un noskatīties ko īpaši neķītru", neviens to nevar liegt.
Vien jājautā, kāpēc uz tās skapjaugšas jālien, ja redzētais nepatīk?

Tmp author
Lietussargs

Man nav īsti saprotama šī gaušanās - vah! vah! vah! - vēl viens kaut kas augstajam domas lidojumam nepieņemams!

Aija, ko gaužaties? taisiet augšā to, kas liekas vajadzīgs. Kur problēma? kas i ko? "kiška tonka"? Aber pažēloties prāta pietiek?

Tmp author
Aija

Katram savs darbs un sava atbildība. Un nav runa par "augstās domas lidojumu", bet par neveselīgi pārmērīgu klaču kultūras kultivēšanu. Lai jauks vakars!

Tmp author
Aija

Skumji, ka sabiedrībai, kura visvairāk pērk/lasa/abonē(!!!) "kasjaunsprivātādzīve-veidīgos" žurnālus, tiek piedāvāts VĒL viens būtībā analogs informācijas avots. Kārtējo reizi uznāk pārdomas par "ceturtās varas" atbildību par sabiedrības informēšanas kvalitāti...

Tmp author
Lietussargs

Vai gadījumā, ja esi iekļauts "sabiedrībā zināmu sieviešu/vīriešu" kategorijā, tas nozīmē to, ka vairs neesi vulgāri ģērbies un vulgāri neuzvedies, kā arī nevari būt mauku mājas saimnieks/-ce?
Mīļo "maksliniec", fu, piedodiet Curikas k-dze (jebšu j-kdze?) Take it easy! Noņemiet to grumbu no pieres! kazi, dzīve parādīsies saulaināka. I kāds vecis atsmaidīs pretī.

Tmp author
stalins

Jus esat ironisks,bet autore rakstiija ne par kaadaam neaizsniedzamaam daileem,bet par to ,ka nav labi,ka kaarteejais portaals personiski aizskar sievietes.Ljoti konkreetas sievietes un ljoti saapiigi.Kas tur iipashs,ka sievieteem raksturiiga empaatija.Nu un vinjas sajuut mazliet smalkaak...

Tmp author
Kalvis Apsitis

Mazliet par citu tēmu... Gribēju pavaicāt autorei, vai ir zināmi kādi vispārizglītojoši žurnāli/blogi/e-žurnāli (latviešu vai angļu, varbūt arī vācu vai krievu valodā), kas būtu piemēroti vidusskolas vecuma meiteņu auditorijai?

Man ir meita, kura reizēm no saviem ietaupījumiem pērk Sīrupu un Cosmopolitan. Viņas šībrīža intereses ir dažnedažādas daiļliteratūras lasīšana, ekskursijas un dabas/putnu vērošana, muzicēšana. Viņa arī samērā apzinīgi mācās un valodu prasmes arī kaut kādas ir - un nav tā, ka viņai visu laiku prasītos lasīt tikai surogātu. Ir, protams, specializēti žurnāli (lokalizētie izdevumi "National Geographic", "Ilustrētā zinātne", arī "Ir", "Veselība" u.c.) No otras puses, viņai reizēm patīk arī stāsti par jauniešiem, par viņu dzīvesveidiem - kaut kas piemērots viņas dzīves kontekstam.

Pēc nelielas pētīšanas Internetā atradu tādu "Susie Magazine", kas iznāk reizi divos mēnešos, bet to piegādā tikai abonentiem ASV un Kanādā. Ir arī tāds "'Boundless' Webzine", bet tas ir tikai vecākiem jauniešiem - kuri jau studē. Turklāt pilnvērtīga ASV izdevumu lasīšana prasa diezgan labu izpratni par amerikāņu dzīvesveidu - no vecāko kursu studenta to vēl varētu sagaidīt, bet vidusskolā šīs kultūras atšķirību pieredzes parasti vēl nav.

Tmp author
stalins

Un latvieshu valodaa nav pieejamas altermatiivas.kas speetu konkureet ar"Siirupu".Esmu lasiijis shos zhurnaalus,man tur shis tas nepatika,bet ko piedaavaat kaa alternatiivu?

Tmp author
Dace

Man liekas, Curikas kundze nav pievērsusi uzmanību tādam Dienas produktam kā Diena TV, kurā daudzas līdz šim uzskatītās tēmas jau aplūkotas...tāpēc, cik šāds koments ir relevants?

Curika
Linda Curika

Diena TV zinu. Tur ir daudz plašāks un, ja tā var teikt, inteliģentāks saturs: Dienas Rīts, Zandera replika, Izklaide, Mākslas, Politika, Sports, Dzīve, De Facto, Kinotēka, Video padomi, Ēdieni, Auto, Tehnoloģijas, Bizness. Saturs visnotaļ plašs.

Tmp author
Ola

Normāla izklaide. Rižā, lai nomierinās un sēž savā birojā

Tmp author
Kalvis Apsitis

Autores vēlmes var pārklāt ar jau esošiem plašsaziņas līdzekļiem - ir žurnāli par uzņēmējdarbību ("Uzņēmēja biļetens", "Bilance", "Kapitāls", "Saimnieks.lv"), par sieviešu problēmām pasaulē var uzzināt no dažādiem ārvalstu blogiem - sal. http://womansworldmagazine.blogspot.com/ ; ir arī izdevumi par elektroniskām ierīcēm (gadgets), par profesionālo sportu un visām citām tēmām. Manuprāt, nav īsti taisnīgi vēlēties, lai viena konkrēta izklaidējoša vietne censtos būt "viss kas priekš visiem". Ir tāds "vīriešu" žurnāls FHM. Es it kā zinu ka tāds eksistē, bet mani nepavisam nepazemo šī žurnāla mazliet vienpusīgā izpratne par vīriešu interesēm. Varbūt ir tādi cilvēki, kuriem tieši tas ir vajadzīgs. Turklāt ne jau obligāti tie ir vīrieši, kas to visu lasa. Varbūt tās ir topošās fotomodeles vai vienalga kas cits.

Minēšu tādu stāstiņu no dzīves: Man ir bērnības draudzene, kurai māte strādāja par pastnieci Suntažos. Viņa kopš mazām dienām lasīja visvisādus preses izdevumus (pirms tie tika piegādāti abonentiem) un drīz vien nonāca pie secinājuma, ka visi sieviešu žurnāli ir stulbi. Vienīgie preses izdevumi, kurus viņa lasīja regulāri un ar interesi bija žurnāli "Rīgas laiks" un "Klubs" (te ir runa par situāciju Latvijas presē pirms apmēram 10 gadiem). Es viņai jautāju - ar ko tad "Klubs" izpelnījies tādu interesi? Viņa atbildēja, ka tur ir sarakstīts daudz kas tāds, ko sievietēm ir noderīgi zināt, kad viņas runājas ar vīriešiem. Par mašīnām, par elektroniku, par politiķu stiķiem un niķiem, utml. Kopš tā laika es sapratu, ka arī t.s. sieviešu žurnāli ("Ieva", "Cosmopolitan", utml.) ir īstenībā domāti nevis sievietēm, bet gan vīriešiem, lai viņi varētu iepazīt tādus dzīves aspektus, kurus viņiem citur tik koncentrētā veidā neizdotos atrast. Sākot ar apakšveļas izvēli un beidzot ar bezgalīgu attiecību ķidāšanu. Ļoti izglītojoši daudziem vīriešiem.

Curika
Linda Curika

Protams, par to, ka ārzemēs ir ļoti daudz labu, vērtīgu blogu, mājaslapu, kas raksta par visdažādākajām tēmām un noderīgi ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem, ir fakts. Kaut vai, piemēram, jezebel.com. Tomēr Latvijā ne visi lasa angļu valodā, savukārt tie, kuri nelasa, tiek izslēgti no globālajām problēmām. Kā jau teicu, ir niša, kas ir neaizņemta.
Par to, ka ļoti daudzi materiāli vīriešu žurnālos ir pilni lielisku interviju un problēmrakstu, ir fakts. Tur patiešām ir vairāk, ko lasīt, kvalitatīvāka žurnālistika, tomēr fakts ir arī tas, ka tie ir pilni ar seksismu un necienīgiem izteicieniem par sievietēm.
Un apgalvot 'lasiet vīriešu žurnālus un priecājaties' ir tāpat kā apgalvot, ka nav vajadzīgas sieviešu bikses un kostīmi, jo var taču nēsāt vīriešu bikses vai kostīmus (kā tas tika darīts laikos, kad sieviešu emancipācija tikko aizsākās).
Nedomāju, ka sieviešu žurnāli ir domāti vīriešiem - tā ir ļoti stereotipizēta, vienkāršota sievietes pasaules attēlošana, kas griežas ar raksta virsrakstā minētajām tēmām. Bet tas, ka tie nevis izglīto, bet padara stulbāku, ir arī mans viedoklis.

Saistītie raksti

Hugo.lv diena.lv

Citi autora darbi