Equal marriage also in Vermont 7

Last week I wrote about the historic decision in Sweden when Riksdag, the Swedish Parliament, changed the marital law redefining the marriage as a union between two persons. Yesterday, a similar decision was made in Vermont, a northern state of USA. This means that gay Americans can marry not only in Massachusetts and Connecticut, but also in Vermont. And soon also in Iowa.

Iesaki citiem:

Still, I would like to point out why the decision in Vermont is of utmost importance. The decision to re-define marriage was made by the state legislative assambley. No one can grumble about the "activist judges" that legislate from the judicial benches. This legislative decision, simply, disarms all those who claim that such decisions to open the marriage to gay and lesbian individuals have no public legitimacy. Certainly, in the case of Vermont, the decision had support of 100 (against were 49) legislators in the House of Representatives, while, in the Senate, the support was even more overwhelming - 23 were for and 5 were against. If you cannot call this decision legitimate, then, indeed, I do not know how the legitimacy is defined.

My personal feelings about this decision are, of course, positive. When Vermonter politicians will be speaking about the family values and protection of marriage, I suppose, they will really mean that. Clearly, as I see, this is an illustration that USA is "the land of the free and home of the brave". Only if you are brave enough to stand up for your rights, you will be free.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (7) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Cody 21.12.2011 13:01
display was developed and it is hosted by speak display host and product Tyra Banking institutions, who also serves because the head judge and executive producer with the display. The sixteenth cycle in the display premieres in February 2011. View America's Subsequent Best Product Time sixteen Episode one s16e01 Erin Wasson Streaming. America's Subsequent Best Product again in episode one of period sixteen premiere is titled "Erin Wasson", that will air tomorrow, subsequent week on Wednesday, February 23, 2011 at eight:00 PM around the CW. http://www.somedresses.co.uk For all those of you who can't wait around to determine me give somewhat summary with the tale and also a video clip preview trailer under. Summary of View America's Subsequent Leading Product Time sixteen Episode one sixteen?01 Erin Wasson Streaming: In this particular episode tells the tale from the final two contestants get visits from their mothers and fathers soon after the shooting commercials and print, designs walked the runway finish in Roberto Cavalli profitable style was selected http://www.ed-hardy-best.info Ed Hardy http://www.onefashion.info Fashion News . Subsequent The united states. It'll premiere on February 23, 2011. The winner will get a 0,000 agreement with CoverGirl Cosmetics, a agreement with IMG Designs, the

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

smere 16.04.2009 05:34
Ja kads kadu velas pazemot, tad tas parasti ir Andris, kuram iemiljota tema ir homoseksualju pazemosana. Peteris nekadu patiesibu nesagroza, vienkarsi ir ljoti jauki, ka Vermonta ir sapratigi cilveki. Andrim varu teikt tikai to, ka Satversmes 110. panta formulejums nav absoluti nekads trauceklis partnerattiecibu instituta ieviesanai Latvija. Vairakumam homoseksualju ir gluzi vienalga, vai vinju registretas attiecibas tiktu sauktas par laulibu vai ka citadi, galvenais ir so attiecibu juridiskais saturs. Starp citu, ari daudziem hetero cilvekiem nepatik tiesi lauliba, jo tas pec savas butibas (vesturiski) ir patriarhals, religisks instituts.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

peter 08.04.2009 23:14
Piekrītu Andrim abos punktos.
1. Manuprāt zūd ticamība, ka Timofejevs ir objektīvs un nosvērts autors, ja par proposition 8 klusē (gandrīz visi Latvija mediji ieskaitot DIena klusēja), bet kā mazais Vermontas štatiņš pieņem likumiņu, tā uzreiz lielais notikums Timofejevam un Latvijas medijiem. Protams, ka Kārlis arī sajūsmā.
2. Vieni savus diskusijas pretiniekus sauc par "homofobiem". Citā diskusijā pretiniekus sauc par "fašistiem". Citā par "pingvīniem". Visos gadījumos mērķis viens - sev netīkamu viedokli pazemot. Tas nav smalks paņēmiens, bet prastu tirtgus sievu cienīgs manevrs.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 08.04.2009 11:59
Paldies par Jūsu sniegto vērtējumu! Centīšos rakstīt daudzveidīgāk.

Par diskusiju kultūru: Vārdu "homofobs" nevajag lietot sev nepatīkamu viedokļu apzīmēšanai. Tas atgādina ne tik senos laikus, kad pēc čekistu rīkojuma citādi domājošos "ārstēja" psihiatriskās slimnīcās. Viedokļus var asi kritizēt, ja tajos ir kādas nepareizības, bet ne jau deleģitimizēt pašus cilvēkus, kuri šos viedokļus pauž.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andrim 08.04.2009 11:46
Vai ar tevi vispār ir vērts diskutēt? Tu mal vienu un to pašu maļamo atkal un atkal un atkal un atkal un atkal un atkal un atkal un atkal. Ne vien homofobs, bet garlaicīgs homofobs. Aizveries taču!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 08.04.2009 10:29
Kad Kalifornijā tautas referendumā pagājušā gada novembrī uzvarēja "Proposition 8", tad Pēteris neko par to nerakstīja. Vermonta ar 621 tūkstošiem iedzīvotāju pēkšņi izrādījusies svarīgāka nekā Kalifornija ar 37 miljoniem iedzīvotāju. 7 miljonu vēlētāju vairākums, kas Kalifornijā nobalsoja PRET viendzimuma laulībām (sk. http://en.wikipedia.org/wiki/California_Proposition_8_(2008)#Results ) neizrādījās tik ievērības cienīgs un "leģitīms" notikums kā 123 likumdevēju balsojums PAR šādām laulībām Vermontas štatā. "Jūs, aklie vadoņi, kas odus izkāšat, bet kamieļus aprijat!" (Mat.23:24 - http://www.catholic.lv/w/SvRaksti//Mte/Mt23_latvian.htm ).

Es brīvību saprotu mazliet savādāk nekā Pēteris - ja pilsoņi paši var izlemt par to, kas ir laulība; vai Latvijā ir vajadzīgas, teiksim, poligāmistu laulības vai viendzimuma laulības, vai nav vajadzīgas. Varbūt praidistu lobijam vajadzētu ķerties vērsim pie ragiem - savākt 10 tūkstošus notariāli apstiprinātu parakstu un izsludināt Latvijā referendumu par Satversmes 110.pantu? Ja 700 tūkstoši pilsoņu (puse no balstiesīgajiem) nobalsos par jaunu panta redakciju, tad arī Latvijā būs viendzimuma partnerattiecības. Bet izskatās, ka praidisti negrib šo taisno ceļu iet - arī Kalifornijā viņi mēģināja uzspiest savu gribu ar "demokrātisku" balsojumu Augstākajā tiesā, lai daži tiesneši to varētu izšķirt vēlētāju miljonu vietā.

Cilvēki ir dažādi un man galīgi nerūp, kāda kam ir orientācija. Bet ja cilvēki sagroza patiesību, tad tas vairs nevar būt vienalga. Kādēļ cilvēkiem, kuru vairums jau tāpat ir finansiālā ziņā priviliģēti (jo neaudzina bērnus un var veltīt visu laiku darbam un karjerai), vēlas sev vēl papildu privilēģijas, īpašas "civilattiecības" vai "viendzimuma partnerattiecības".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kārlis Streips 08.04.2009 09:52
Un, kas stāstā par Vermontu ir vēl interesantāk -- pēdējais balsojums štata parlamentā nāca pēc tam, kad gubernators likumam uzlika veto. Viena bremze nevarēja apturēt to, ko prasīja tauta, un abās palātās bija vajadzīgas 2/3 deputātu balsu. Un cīņa pret aizspriedumiem uzvarēja vienalga. Tiesa, Vermontas Augstākā tiesa jau 1999. gadā pateica, ka tā nu nevar, ka vieniem tiesības ir, bet citiem nav. Laikā kopš tam vermontieši varēja izmantot civilattiecības, bet nu viņu rīcībā ir arī laulības. Un Pēteris pareizi uzsver -- te ir tautas priekšstāvji, kuri atklātā balsojumā ir atzinuši, ka diskriminācijai Vermontas štatā nav un nevar būt vietas.

Citi autora darbi