Atslēgvārdi:

Eiropolitovīzija 12

Labrīt, lasītāji!

Ziņots, ka Eirovīzijas dziesmu konkursam šogad būs jāiztiek bez Gruzijas piedalīšanās. Tā uz finālu Maskavā vēlējās sūtīt grupu Stefane & 3 G ar dziesmu "We Don't Wanna Put In." Pārtulkot šīs dziesmas nosaukumu būtu sarežģīti, jo angļu valodā vārdu savienojums ir tikai daļēji sakarīgs.

Iesaki citiem:

Taču acīgie lasītāji, protams, pamanīs, ka pēdējie divi vārdi veido Krievijas mūslaiku cara uzvārdu, un šādā nozīmē varētu teikt, ka dziesma saucas "Mēs nevēlamies nekādu Putinu." Eirovīzijas grandi par šādu dziesmas nosaukumu satraucās, Maskavā pret to notika demonstrācija, bet pati Gruzija uzmeta lūpu un paziņoja, ka Eirovīzijā nepiedalīsies vispār.

Jāsaka, te ir manāma diezgan ievērojama deva liekulības no Eirovīzijas puses. Politika Eirovīzijas dziesmu konkursā parādījās jau ļoti sen. 1968. gadā Spānija izvēlējās mākslinieku, kurš dziedās dziesmu "La, la, la", bet bija spiesta no viņa atteikties tad, kad mākslinieks paziņoja, ka dziedās toreiz Spānijā aizliegtajā katalānu valodā. Gan Spānijā, gan Portugālē minētajā laika posmā valdīja diktatūras, tāpat kā Padumjajā savienībā māksla ļāva runāt par pilsonisko brīvību "caur puķēm." 1974. gadā Portugāles Eirovīzijas dziesma pat tika lietota kā signāls pa radio, lai vēstītu par sacelšanos pret diktatoru. Laika gaitā Eirovīzijai ir pievienojušās un no tās ir atteikušās dažādas valstis, kuru lēmumu pamatā bijusi politika, tajā skaitā Grieķija un Turcija jautājumā par Kipru. 1990. gadā Vācijas, Austrijas un Norvēģijas pārstāvji visi dziedāja par Berlīnes mūra krišanu, 1992. gadā Itālijas dziesma bija (grūti ticēt) par Māstrihtes līgumu un Eiropas vienotību. Tepat Rīgā poļu mākslinieki dziedāja dziesmu "Keine Grenzen" (Bez robežām), un tā nebija nejaušība, ka Polija tobrīd gatavojās iestāties ES. 2000. gadā Izraēlas pārstāvji dziesmas beigās no azotes izvilka Sīrijas karogu un aicināja veidot mieru Tuvajos austrumos -- daudziem Izraēlas iedzīvotājiem par pietiekami lielām šausmām. Un tad vēl mākslinieki no Ukrainas. Pēc Oranžās revolūcijas ukraiņu mākslinieki bija spiesti mainīt dziesmas tekstu, kurš sākotnēji par revolūcijas veiksmi bija pat pārāk sajūsmināts. Un, protams, pirms pāris gadiem Verka Serdučka aizdziedājās līdz pat 3. vietai ar dziesmu, kurā tomēr, tomēr visnotaļ skaidri bija dzirdami vārdi "Russia goodbye." Tagad izlikties, ka politika Eirovīzijas kontekstā pārāk daudz smird -- nu, nē, un Gruzijas iedzīvotājiem tomēr ir visas iespējamās tiesības kaimiņvalts diktatoram vismaz kultūras ietvaros parādīt smuidri paceltu rokas vidējo pirkstu.

Protams, arī pati Krievija te nav bez vainas. Viņvakar valsts televīzija (!) par to, ka Eirovīzijas fināls šogad notiks Maskavā, ziņoja lūk, ko: "Pēc daudziem gadu desmitiem, kuru laikā mūsu valsts bija izolēta, tā beidzot atgriežas Eiropā, lai atjaunotu savu lielvaras statusu politikā un kultūrā, tajā skaitā arī popmūzikā, kurš taisnību sakot tai pienākas." Ne velti pērn pēc uzvaras Serbijā Dima Bilans stāvēja uz skatuves un brēca "Rosija, Rosija!" Mūsu pusē Eirovīzija nav tikai popdziesmiņu vakars. Un šajā kontekstā, jāatzīst, arī mazliet ļauns prieks par to, kas šajā kontekstā noticis pašā Krievijā. Krieviju Eirovīzijā šogad pārstāvēs dāma vārdā Anastāzija. Anastāzija ir ukrainiete. Dziesmai mūziku sakomponēja ... gruzīns. Un viens no teksta autoriem ir ... igaunis. Pieļauju, ka pati Anastāzija to tā neizplānoja, bet arī te ir pacelts rokas vidējais pirksts, jo ukraiņi, gruzīni un igauņi tomēr ir tās trīs tautas, pret kurām Krievija pēdējo pāris gadu laikā ir izturējusies ar vislielāko kretīnisma piešprici, lai neteiktu krietni vairāk. Dots devējam atdodas. Un, starp citu, ne gluži nepolitisks tomēr nebūs arī mūsu pašu Intara Busuļa lēmums ... Maskavā savu dziesmu tomēr dziedāt krievu valodā.

Jauku visiem dienu!

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (12) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jazz57 18.03.2009 08:58
Varbūt šovbiznesam uz krievu diktatūras rēķina izdosies pat nopelnīt!Paskatieties pēdējo zviedru gabalu ""Tingaling"".

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lasitajs 16.03.2009 23:25
Pedejo reiziti - Ja problema butu manaa datoraa - vins taa arii blautu - tadaa un tadaa vietaa(noraditu celju uz cieta diska) ir tads un tads viruss, trojans, un vel sazin kas, un taa...

Bet vakar es gaju uz Karla blogu, vins blauj - Sii lapa ir inficetaa, tiek zagtas visada veida personiskais info - paroles, kreditkarsu info, un ar parejaam lapaam kur gaju viss bija labi, tikai uz So lapu vins man blava, sodien nee vairs, kaa Jau teicu iespejams pati Blogspot.com ir izlabojusi so problemu...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Lasitajs 16.03.2009 23:19
Andri, mans nedaudz pasmaida par Jums! :)

Pirmkart runaju nevis par politika.lv, bet par
karlisstreips.blogspot.com

es daudz interesejos un daros IT jomaa un zinu par ko runaju!

Ja Juus nezinajaat, tad majaslapas, blogi un citas vietnes katru dienu ik pasaulee tiek uzlauztas, inficetas utml....

Problema tik tiesam nu nekada gadijumaa nav manaa datoraa!:)
Manaa Antivirusaa ir iestradatas automatiski daudz visadu aizsardzibu un viena no taam - ir bloket mani no inficetaam majaslapaam...

Izskataas ka viss tagad ir kartibaa ar Karla majaslapu, Kaspersky vairs neblauj sodien, varbut Blogspot.com pats ir pamanijis virusu, jo parasti laundari uzbruk masveidaa vairakiem nevis vienam, (botu tiklu for example)

Un Googles administracija ir taa labakaa Andri instance kur griezties jo Blogspot.com un visi attiecigi blogi pieder viniem, un vinji var ar Savam zinasanam un iespejam to ko nespej parasts lietotajs...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

+ 16.03.2009 17:54
nē šis: http://www.intarsbusulis.com/

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Šis ir tas? 16.03.2009 17:47
Tieši tik šausmīgi??? Un vēl krieviski???
http://www.eirovizija.lv/lat/eirodziesma/4150/pirates/

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> Pedejo 16.03.2009 16:39
Esmu pamonitorējis sava bloga apmeklētāju skaitītāju, un tam piekļūst diezgan daudz cilvēku. Šķiet, problēma tik tiešām būs Jūsu datorā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris > Pedejo 16.03.2009 15:38
>>> Ludzu sazinieties ar googles administraciju

Kas tie par murgiem? Jebkurā gadījumā "Google administrācija" nav pareizā instance, kur vērsties ar savām vīrusu problēmām. "Pedejo reizi atkartosu..." iespējams jau tagad ir kritis par upuri kaut kādiem AdWare vīrusiem - un tad uz ekrāna rādās visādi muļķīgi paziņojumi. Neatkarīgi no apmeklētās lapas.

Kaspersky ir labs softs, bet varbūt ir vērts palaist Antivir, Spybot vai SpywareBlaster (visi ir bezmaksas rīki - lai gan brīdinu: skenē disku ilgi un var būt jādarbina atkārtoti; dažreiz vīrusi pat neļauj kādam no tiem izpildīties - tad jāmaina secība.). Var arī pārinstalēt uz savas darbstacijas Windows vietā jauno Ubuntu Linux - tam vīrusi nemēdz gadīties. (Diemžēl, ja tas ir darba dators, var gadīties, ka tas nav iespējams.)

Politika.lv nav gluži ar vīrusiem apsēsta pornolapa. Iegriežos te regulāri - un varu apliecināt, ka nekādu vīrusu te nav. Tiem vienkārši nebūtu kur paslēpties parastā HTML vietnē, bez ActiveX, Flash un visa pārējā.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

> Pedejo 16.03.2009 13:34
Es parasti neatbildu uz komentiem, kuriem nav nekāda sakara ar tēmu, bet par blogu nudien nezinu. Man nekas tamlīdzīgs neuzrādās, un gribas domāt, ka varbūt problēma ir Jūsu Kasperskī, nevis manā blogā. Man gan būtu jāzina precīzāk, ko Kasperskis Jums saka, lai varētu kaut kā uz to reaģēt. Varat man atrakstīt: streips@apollo.lv

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Pedejo reizi atkartosu, varbut nepamanijat ieprieksejaa raksta komentaros 16.03.2009 13:28
Mans komentaars ir riktigs off - topics, bet ljoti svariigs...

Kaa Juus jau pats zinaat - Jums ir otrs blogs (blogspotaa), un es biezi tajaa -eju katru dienu, bet Sodien bija ipasa reize - negativaaja nozimee...

Mana Antiviruss (Kaspersky), kas ir viens no labakajiem pasaulee, blokee Jusu lapu un blauj ka Taa nodarbojas ar parolu, kreditkarsu informacijas un citu svarigu pers..informacijas zagsanu...

Tatad visticamak Jusu bloga lapa ir inficeta, ko Juus varetu darit?(Ceru ka velaties, jo arii Jus pasu Tas diemzel var skart(piemeram ibankas informacijas zagsana), Juus varetu aizrakstit Blogspot.com administracijai par so lietu - lai Taa parbauda Jusu lapu, vai taa nav inficeta, jo Pats Jus neko diemzel nevarat darit, ja vien neesat labs programmetajs... :)

Taas nav mulkibas ko es Jums rakstu, tada ir Interneta ikdiena, pat popularu saitu - pasu antivirusu majaslapas, un citas majaslapas katru dienu pasaulee tiek inficetas un Jusu blogs diemzel nav iznemums, diemzel...

Ludzu sazinieties ar googles administraciju

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Andris 16.03.2009 11:06
Kopš Cosmos laikiem Eirovīzijā nav piedalījušies cienījami mākslinieki no Latvijas; arī šogad nekas nav mainījies.

Interesēdamies par konkursu vai balsodami tajā vienalga par ko, mēs tikai palīdzētu tam konjunktūras ākstam no "Новая волна". Aizstāsim šo konkursu ar kaut ko mūsu dzīvei jaukāku un noderīgāku.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jaunums 16.03.2009 10:19
Tiešām nezināju par Busuli.

Nu ko? Busulis = vidējais latvietis.

Komentāri pie Ditas Arājas 16.marta bloga arī ir paraugstunda. Kāda tauta, tāda valsts. Un valsts liktenis pašu nopelnīts.

Drīz visi dziedāsim krieviski.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

LĪGA 16.03.2009 10:07
BUSUĻA UZSTĀŠANĀS BŪS LIELS KAUNS,IGAUŅU,LEIŠU U.T.T. PRIEKŠĀ.ŠMURGULIS BUSULIS.

Citi autora darbi
Streips 165x152

Skumja pašdarbība 16 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Grimstošais kuģis 3 Autors:Kārlis Streips

Streips 165x152

Privātpersona Nils 1 Autors:Kārlis Streips