Eiropas pilsoņu debates turpinās

Vēl 20 dienas ikvienam ir iespēja izteikt konkrētus priekšlikumus Eiropas Savienības politiķiem, kā uzlabot iedzīvotāju sociālo un ekonomisko nākotni.

Iesaki citiem:

Vēl 20 dienas ikvienam ir iespēja izteikt konkrētus priekšlikumus Eiropas Savienības politiķiem, kā uzlabot iedzīvotāju sociālo un ekonomisko nākotni. Apmaiņas programmas skolotājiem, stingrāka finanšu tirgus uzraudzība, subsidētās darba vietas, nodokļu atlaides izglītībai, plašāku ES lietu mācīšana skolās – tās ir idejas, par kurām šobrīd notiek diskusijas visās 27 ES dalībvalstīs. Ikviens, kam ir domas par to, kā pārvarēt šī brīža grūtības, var nākt ar saviem priekšlikumiem, diskutēt un balsot par tiem Eiropas pilsoņu debašu mājas lapā latviešu valodā www.eiropas-pilsonu-debates.eu Populārākie ierosinājumi tiks apspriesti Latvijas pilsoņu debatēs Rīgā 28.-29.martā, kā arī debatēs visās pārējās 26 ES dalībvalstīs. Ja priekšlikumi gūs citu ES iedzīvotāju atbalstu, tie tiks iesniegti ES politikas veidotājiem.

Tuvojoties 2009.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Eiropas pilsoņu debates dod iespēju ES iedzīvotājiem savstarpēji un kopā ar politikas veidotājiem diskutēt par jautājumu, kas šobrīd iedzīvotājos rada vislielākās bažas: ko ES var darīt, lai veidotu labklājīgu iedzīvotāju nākotni globālajā pasaulē? Debatēs visās 27 dalībvalstīs kopumā piedalīsies 1500 iedzīvotāji no dažādiem reģioniem, vecuma grupām un profesijām. Nacionālo debašu rezultāti tiks nodoti politikas veidotājiem Eiropas pilsoņu samitā 2009.gada maijā Briselē. Laikā, kad ES institūcijas sāk pārskatīt Lisabonas stratēģijas mērķus, lai veicinātu ES ekonomikas izaugsmi un konkurētspējas palielināšanos, arī Eiropas pilsoņu debates dos aktuālu un vērtīgu ieguldījumu politikas veidotāju darbā.

Eiropas pilsoņu debates pirmo reizi notika 2007.gadā, kad nevalstiskās organizācijas no visām ES dalībvalstīm aicināja iedzīvotājus diskutēt par enerģētiku un vidi, sociālo aizsardzību un ģimeni, ES lomu pasaulē un imigrāciju. ES institūcijas debašu rezultātus izmantoja, izstrādājot likumdošanas priekšlikumus par klimata izmaiņu ierobežošanu un migrācijas pārraudzību. Tāpat debašu rezultāti apliecināja, ka ES iedzīvotāji atbalsta aktīvāku un nozīmīgāku ES lomu pasaulē, kā arī vēlas, lai ES pievērš vairāk uzmanības sociālajai politikai Eiropas Savienībā.

Eiropas pilsoņu debates finansē un ievieš visu ES dalībvalstu neatkarīgs bezpeļņas organizāciju un asociāciju konsorcijs, ko vada King Baudouin Foundation Beļģijā. Projektu Latvijā ievieš Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Debates līdzfinansē Eiropas Komisija programma “Debate Europe”.

Sīkāka informācija pieejama pie Daces Akules, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS Eiropas politikas pētnieces, tālr. 67039258, 29443520, akule@providus.lv vai www.eiropas-pilsonu-debates.eu

 

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!