Dzīvo un ļauj dzīvot

"Diena", 01.12.2003.

Iesaki citiem:

Gadskārtējo Pasaules AIDS dienu 1.decembrī Latvija sagaida ar pārliecību, ka jau vairāk nekā 10 gadu veiktais HIV infekcijas profilakses darbs valstī ir rezultatīvs. Proti, 2002.gadā pirmo reizi samazinājies jaunu inficēšanās gadījumu skaits. Arī šogad paredzams, ka samazinājums turpināsies, kaut gan HIV inficēto skaita ziņā uz vienu miljonu iedzīvotāju Latvija ir Austrumeiropas negatīvo līderu vidū.

Ar mērķtiecīgām programmām un institūciju sadarbību, kas vērsta uz narkomānijas un HIV infekcijas profilaksi, Latvijā ir izdevies samazināt HIV/AIDS izplatību intravenozo narkotiku lietotāju vidū, kas ir pirmā riska grupa. Tomēr satraukumu rada HIV/AIDS izplatības pieaugums heteroseksuālo kontaktu ceļā. Rietumeiropas pieredze liecina, ka tieši šādā veidā HIV/AIDS sasniedz visplašākās sabiedrības grupas, kuras līdz tam infekcija neskāra. Tātad sākto darba tempu nedrīkst samazināt.

Pasaulē par rezultātiem cīņā ar HIV/AIDS šogad ir maz labu ziņu. Dramatiska noskaņa valda Austrumeiropā un Centrālāzijā, kur ar HIV/AIDS ir inficējušies vismaz 1,2 miljoni cilvēku. Šajos reģionos pēdējos gados HIV infekcija izplatās ātrāk nekā citur pasaulē, un 90 procenti no HIV/AIDS jauno gadījumu skaita šajos reģionos ir konstatēti Krievijā un Ukrainā. Igaunijā ir visstraujākais jauno inficēšanās gadījumu skaits pasaulē.

Pilnu "Dienas" tekstu lasīt šeit

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!