Atslēgvārdi:

Dubultmorāle 20

Pirms dažām dienām Latvijas Avīzes pēdējā lapā pamanīju interesantu materiālu zem sadaļas Lasītāju balsis ar nosaukumu „Imigrācija jāierobežo”. Profesionālas intereses vadīta, iepazinos ar visiem 11 lasītāju viedokļiem, lai secinātu, ka tiešām – kā arī atzīts materiāla ievadā – neviens no Latvijas Avīzes apzvanītājiem lasītājiem nav izteicis atbalstu imigrantu skaita pieaugumam Latvijā.

Iesaki citiem:

Tas, ka Latvijas sabiedriskā doma par imigrāciju ir ļoti negatīva, nav nekāds jaunums. Pēc svaigākajiem pieejamiem SKDS datiem no 2009.gada novembra, 65% aptaujāto iespējamu imigrantu skaita pieaugumu Latvijā vērtējuši kā pilnīgi nepieņemamu (avots: R.Ķīļa prezentācija konferencē „Inclusion Unaffordable? The Uncertain Fate of Integration Policies and the Demonisation of Minorities and Migrants in Central and Eastern Europe”, 2009.gada 16.-17.novembrī, Rīgā). Taču sabiedriskās domas aptauju rezultātos nevar redzēt daudzveidīgos viedokļus par to, kas tad ir šīs attieksmes pamatā. To skaidri ilustrē minētā Latvijas Avīzes publikācija. Protams, tiek minētas zināmās bažas par „latviskas Latvijas pastāvēšanu”, kā arī stereotipi, kas radušies padomju laiku migrācijas politikas rezultātā, piemēram, ka imigrantiem tikšot izdalīti dzīvokļi, bet latvieši „atkal paliks bešā”, kā arī stereotipi par imigrantiem, kas „pārtiek no sociālajiem pabalstiem, zog, pārdod narkotikas, ir iesaistīti organizētajā noziedzībā”.

Bet vēl interesantāki ir ierosinājumi, ko aptaujātie darītu, ja viņiem būtu teikšana par lietu kārtību Latvijā. Tātad:

Imigrantiem būtu jāmaksā uz pusi mazāka alga nekā latviešiem, savukārt, uzņēmējiem, kas nodarbina imigrantus, jāmaksā lielāki nodokļi.
Latvijā iebraukt ļautu tikai tiem imigrantiem, kam draud nāves briesmas savā zemē.
Imigrantiem būtu jābūt lojāliem pret Latvijas valsti, un viena no lojalitātes izpausmēm esot Latvijas sēru dienu atzīmēšana.
Latvijā būtu jāpieņem likums, ka visiem imigrantiem obligāti latviešu valoda jāiemācās viena gada laikā.

Interesanta aina. Mums, protams, visiem ir tiesības uz saviem viedokļiem, bet interesanti – ko šie cilvēki būtu atbildējuši, ja Latvijas Avīze viņiem būtu pavaicājusi, vai viņu ģimenē vai paziņu lokā ir kāds, kas ir emigrējis, un vai viņi gribētu, ka šādas prasības tiktu attiecinātas uz šiem emigrantiem – simboliskajiem latviešiem Īrijā? Ja Latvijas iedzīvotāji varētu ārvalstī dzīvot tikai tad, ja pierādītu, ka viņiem Latvijā draud nāves briesmas. Ja emigrējušajiem Latvijas iedzīvotājiem maksātu uz pusi mazāku algu. Ja emigrējušajiem Latvijas iedzīvotājiem kā obligāta prasība būtu lojalitāte pret jauno mītnes zemi, pie kā piedienas vietējo sēru dienu atzīmēšana, utt.

Ja Latvijas Avīze šādu jautājumu būtu uzdevusi, man ir aizdomas, ka aptaujātajiem būtu jākoriģē savi uzskati, vai arī jāatzīst sava dubultmorāle. Mēs gribam, ka pret emigrējušajiem Latvijas iedzīvotājiem, piemēram, Īrijā ir jāizturas kā pret karaļiem, kā pret vienlīdzīgiem sabiedrības locekļiem. Tikmēr šeit, Latvijā, mēs pret imigrantiem gribam izturēties sliktāk.

Vēl interesantāk būtu šiem lasītājiem uzdot arī jautājumu – kas nākotnē finansēs Latvijas izglītības, veselības aprūpes, sociālo pabalstu sistēmu, jeb citiem vārdiem – kas maksās pensijas? Vai Latvijas Avīzes lasītāji ir ar mieru maksāt lielākus nodokļus, lai finansētu visu to, ko mēs sagaidām no valsts, kad valstī dzīvo arvien mazāk iedzīvotāju-nodokļu maksātāju?

Ceru, ka kādu no šiem jautājumiem Latvijas Avīze varētu uzdot nākamajos „Lasītāju balsis” materiālos. Es ar lielu interesi iepazītos ar rezultātu.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (20) secība: augoša / dilstoša

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

TPT 04.08.2010 23:14
Imigrācija nav nekas slikts, ja izveido normālu mehanismu. Piemēram, Anglijā ir ļoti daudz imigrantu, kas dzīvo jau no 70-iem gadiem un zin vietējo valodu utt., bet sistēma ir izveidota tādā veidā, ka politikā un uzņēmumu vadībās atrodas tikai angļi vai arī no pārstāvji no kādas citas Eiropas valsts. Anglijā ir stingri norobežots, katra angļa izpratnē, kur iebraucējus drīkst laist un, kur nē. Ja Latvija ietu šādu ceļu tad migrācija ir apsveicama, jo var ievest tiešām lētu darba spēku no āzijas un piedāvāt viņam mazkvalificētu darbu, bet ierobežot tā iespējas tikt tur, kur mēs nevelamies. Varbūt skan ciniski, bet diemžēl reālā pasaule atšķiras no ideālās.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Ojmā 04.08.2010 21:32
Pilnīgi absurds raksts. Uz ārzemēm izbraukušie latvieši parasti ir ļoti pieklājīgi un vienmēr iemācās un runā vietējā valodā. Latvijā sabraukušie imigranti parasti nerunā latviski, gluži otrādi - latviešiem bieži nākas tādu dēļ runāt krievu valodā. Un dažiem, kas strādā krieviskā vidē, svešvalodā ir jārunā ikdienā

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rihards Liepkalns 03.08.2010 20:40
Autore dzīvo savā ilūziju pasaulē
1) ja salīdzina latviešu imigrantus kas ir niecīgs % ES valstīs ar tiem ieslodzīto imigrantiem kas draud Latvijai!
2)Jautā Šķēlem,Godmanim, Šleseram kas finansēs izglītību, pensijas, veselības sfēru, JO šīs personas pārstāv LV lasītājus!
3)Kas tad autorei ir pret to ka jaunais imigrants mācītos Latviešu valodu un pieminētu Latviešu sēru dienas?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Aldis valdis 03.08.2010 18:49
Autore nudien ir liela kosmopolīte, ja šādu verbālo caureju var dabūt pār savām naidā sasprēgājušajām lūpām

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

APBRĪNOJAMI 29.07.2010 17:08
dzīvojam uz vienas DIEVA zemītes ,vai kādam te vietas pietrūkst -----ārpus Rīgas nenopļautas pļavas ---vietas pietiks visiem .Arī Amerikā dzīvo dažādi ļaudis ---vai mums nav jāsāk domāt globāli---mīlēsim viens otru un visiem vietas pietiks ---šo tēmu pacelt uz kārtējām vēlēšanām ir kādam valsts nolaupītājam izdevīgi-----dzīvojām arī MIERA laikos dažādas nācijas no kurām vajadz;ētu pamācītie toleranci.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

linda. 28.07.2010 10:40
Tā viņš ir - man patīk rakņāties svešā ledusskapī, bet uz manējo neskaties!

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m. 27.07.2010 17:34
to Diesel

Es nenoliedzu, ka pēc vēlēšanām SC un PLL varētu atbalstīt imigrāciju tajā nozīmē, kā to minēja bloga autore un kā tas parasti tiek saprasts diskusijās - ka brauc šurp nabadzīgie viesstrādnieki. Līdz šim SC un PLL ir atbalstījusi tiki turīgo cilvēku imigrāciju un to (tiesa - ar atšķirīgu turības slieksni) atbalsta daudz Rietumu valstis.

Bet Vienotības (Jaunā Laika) valdības loma tādu ekonomisku apstākļu radīšanā, ka imigrāciju kļūst neizbēgama nav apšaubāma. Proti - "iekšējās devalvācijas" politika (kas starp citu ir odioza ar to, ka šo terminu profesionālu ekonomistu darbos neatradīsi, šis termins (un politika, kas ir zem tā) ir tik jauns un tik ačgārns, ka vēl pirms gada zviedru ekonomisti, piem. SEB bankas Nordic Outlook apskatos to lika pēdiņās) paredzēja nevis ieguldījumus darba ražīguma celšanā un izglītības atbalstā, bet gan ražošanas faktoru attīstības līmeņa saglabāšanu. Politika paredzēja, ka vienkāršie ļaudis tiek spiesti samazināt savas prasības pēc atalgojuma un citiem bonusiem darbā - un tas bija panākams ar brutalām metodēm - piem., samazinot bezdarbnieku atbalstu un samazinot valsts pasūtīumu. Tāpat valdība arī nedarīja neko, lai atbalstītu mājokļu celtniecību (to ekonomiskas sildīšanas nolūkā darīja tikai SC koalīcija RD).

Brutālā politika, kā to varēja sagaidīt, noved pie tā, ka darba tirgu atstāj darbinieki, ar to tiek samazināts kopējais darbaspēks valstī un līdz ar to - samazinās valsts potenciālais IKP. Arī izglītības pieejamības samazināšnās krīzes laikā noved pie darbaspēka kvalitātes krituma un tas ir vēl viens iemesls potenciālā IKP samazinājuma. Mazs potenciālais IKP nozīmē, ka tad, kad ekonomikā sāk augt pieprasījums, tad piedāvājuma izaugsmes iespējas ir ierobežotas un rezultāts ir inflācija.

Skaidrs ir arī tas, ka mājokļu trūkums joprojām ir spēkā, un valdība neizmantoja krīzes laika iespējas par lētu nodrošināt pietiekamu piedāvājumu NĪ tirgū (kas būtu paredzēts ne tikai bagātiem cilvēkiem). Rezultātu jau mēs redzam - NĪ cenas pēdējā gada laikā ir kāpušas par ~20%. Tātad NĪ trūkums būs papildu spiediens uz darbinieku algām.

JL valdības darbu var novērtēt ar 2010. gada Davosas foruma zīņojumu, kura Latvijas konkurētspēja ir kritusies par kādām 10 vietām salīdzinot ar irpriekšējiem gadiem.

Vēl vairāk - ja pie varas pēc vēlēšanām nāks labējas partijas (un tādas ir gan PLL, gan Vienotības PS (sevišķi Ēlertes grupa), gan arī JL), tad ir bēdīgas izredzes - piem., Ēlertes grupas Meierovica sarunās tiek diskutēts, ka valstija ir jānodrošina tikai videjā izglītība, bet netiek pat runāts par pieejamu vidējo profesionālo vai augstāko izglītību. Tas ir absurds 21. gadsimtā, kad Latvijai ir jākonkurē ar Ķīnu, kurā vienā tehnoloģiju studiju programmā vien ir vairāk absolventu, nekā ASV visās tehnoloģiju un zinātnes programmās kopā.

No tā visa var secināt, ka labējās partijas ir radījušas apstākļus inflācijas lēcienam pēckrīzes periodā un no tā var secināt, ka inflācijas lēciens netiks apkarots atbalstot tehnoloģijas un darbaspēka kvalitātes celšanu. Tātad vienīgair risinājums būs imigrācija.

Diskutējiet, ja gribat, bet diemžēl ir tā, ka labējās partijas runā skaistas lietas, bet to darbi un patiesā programma ir samērā brutāla.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ES 27.07.2010 09:39
Piekrītu [ateists]- imigranti no ES nav gluži tas pats, kas imigranti no postpadomju telpas. Tā gadiem izkoptā domāšana vieniem un otriem stipri atšķiras. Ja latviešu Īrijā dažā miestā būtu vairāk par pusi un viņi sāktu pieprasīt latviešu valodu kā otro oficiālo, tad arī īri būtu rokām un kājām pret jaunu imigrantu ierašanos. Ja ar imigrantiem saprot to masu, kas zina tikai vienu vienīgo krievu valodu, kaut arī ir gadiem dzīvojuši Ukrainā, Moldāvijā vai Baltkrievijā, tad tādu ierašanās un piebiedrošanās vietējiem gaisa jaucējiem diez vai ir par labu Latvijai.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Diesel - m 27.07.2010 09:22
Kādā sakarā te Vienotība? Paskatieties, kas rosināja un balsoja par uzturēšanās atļaujām austrumu kaimiņu investoriem?! Un - ja nu pēcvēlēšanu koalīcijas kodolu veidos SC un LPP/LC, tad Vienotības politiku imigrācijas jomā varēsi atcerēties bezmaz kā nacionālkonservatīvisma paraugu.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Jaņdžs 27.07.2010 08:42
Mana valsts ir mana istaba namā, kur ir daudz istabas, kurās dzīvo daudz pasaules ceļotāji, kam apnikusi staigāšana. Labprāt uzaicinam citu istabu iemītniekus uz tēju, bet nevēlamies lai pie mums paliktu imigranti ar caurvēju galvā. Ja mūsu istaba paliek mazāk apdzīvota, tad tas varbūt tāpēc, ka mēs esam sākuši savā istabā audzēt mežus, lai atvietotu tos 200,000, kurus valdība ar savu korumpētību un nespēju ir padzinusi. Mēs tā ceram atvietot neciešamo Rīgu (pat prezidents brauc atvaļinājumā uz Itāliju), jo tagad ar datora palīdzību ir iespēja radīt virtuālo pilsētu visas mūsu istabas plašumā. Citiem vārdiem, mums pietiek ar tiem, kuri jau te ir.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Kalvis Apsītis 26.07.2010 22:14
>>> Vēl interesantāk būtu šiem lasītājiem uzdot arī jautājumu – kas nākotnē finansēs Latvijas izglītības, veselības aprūpes, sociālo pabalstu sistēmu, jeb citiem vārdiem – kas maksās pensijas? Vai Latvijas Avīzes lasītāji ir ar mieru maksāt lielākus nodokļus, lai finansētu visu to, ko mēs sagaidām no valsts, kad valstī dzīvo arvien mazāk iedzīvotāju-nodokļu maksātāju?
=======
Cien. Dace Akule!

Lai arī šis ir bieži izskanējis arguments (imigrācija kā "zāles" pret sabiedrības novecošanu un attiecīgi lielākām sociālajām izmaksām), tomēr šādam risinājumam galīgi pietrūkst ilgtspējības. Sk. "UN Population Division report" par Vācijas demogrāfiskās attīstības scenārijiem 21.gadsimtā - http://everything2.com/title/Impacts+of+population+ageing+an... . Būtiski apskatīt 4. un 5.scenāriju - t.i. cik daudz imigrantu būtu nepieciešams, lai pie Vācijā pašreiz esošā dzimstības koeficienta (ap 1.4) - saglabātu konstantu iedzīvotāju skaitu darbaspējīgā vecumā, vai arī attiecīgi - saglabātu nemainīgu strādājošo un pensionāru skaita attiecību. Pie viena no šiem scenārijiem Vācijā līdz 2050.gadam būtu vajadzīgi 25 miljoni jaunu imigrantu, bet pie otrā - veseli 188 miljoni jaunu imigrantu.

To, ka imigrācija, diemžēl, nenodrošina sabiedrības mūžīgo jaunību un nav zāles pret novecošanu, mēs redzam arī Latvijā. T.i. imigrantu kopiena arī drīz vien noveco un tajā pieaug apgādājamo cilvēku īpatsvars (ja vien imigranti nedzīvo pavisam izolētā realitātē, kur būtu spēkā daudz augstāks dzimstības koeficients) - paiet pārdesmit gadi, un vajag vēl lielāku imigrācijas devu, lai izlīdzsvarotu ačgārni apgriezto vecuma piramīdu (t.i. vecu cilvēku daudz, bet jauniešu un bērnu - maz). Sanāk tāda kā ekonomiska atkarība no arvien pieaugošas imigrantu masas, kas varbūt ir ilgtspējīgs risinājums Honkongā vai Singapūrā, bet ne jau Latvijā.

Esmu matemātiķis, kurš interesējas par demogrāfijas jautājumiem. Ja mēs tiešām vēlamies noskaidrot kaut kādu objektīvu patiesību, tad ar Jūsu atļauju labprāt ar Jums sazinātos. Manuprāt, "Latvijas avīzes" aizmugurējā lapā iedrukātie viedokļi (arī tos izlasīju) atspoguļo cilvēku vairuma veselo saprātu un dzīves pieredzi - pat ja viņi nav iepazinušies ar jautājuma niansēm un dažas atsevišķas viņu idejas ir strīdīgas.

Ar to es negribu teikt, ka Latvijā ir noliedzama jebkāda imigrācija - bet mums būtu bez sevis mānīšanas jāapzinās, ko ar to var atrisināt un ko - nē. Pret sabiedrības novecošanu vienīgie ilgtspējīgie risinājumi ir - lielāka dzimstība vai arī kontrolēta depopulācija (ja vien tā nav pārāk strauja).

Ar cieņu,
Kalvis

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

reality 26.07.2010 21:03
Manuprāt, interesanti būtu uzdot arī sekojošu jautājumu:''Ar ko potenciālie imigrantu tūkstoši varētu nodarboties Latvijā ?''. 1930-os gados viesstrādniekus Latvijā varēja nodarbināt (ekspluatēt) lauksaimniecībā - ko darīs tūkstoši iebraucēju tagad, raks ar lāpstā kanālu no Baltijas līdz Melnajai jūrai ?

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

jumors 26.07.2010 19:07
Tieši šī arī ir dubultmorāle- visi pasaules ļauži ir atbalstāmi un mīļojami- mūsējie jau piecietīs....

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

Rainis 26.07.2010 18:54
starp citu autore buutu vareejusi paskaidrot kur tad iisti sleepjas dubultmoraale, jo Iirijas gadiijums ir citaadaaks - Latvijas darba tirgus ir atveerts to ES valstu darba njemeejiem, kas savu darba tirgu ir atverushi Latvijai, proti arii Iirijai. diskuteejot par imigraaciju tachu vienkaaarsajai tautai nevajag sleept ka teoreetiski ES noziimee darba tirgus atveersanu (tiktall ciktaal Latvijas valsts piekriit)... praktiski protams no Rietumeiropas lielaas masas pie mums negaaziisies, jo zemas algas...

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

m. 26.07.2010 17:34
Tā ir vienotības valdība, kas veicina tādas situācijas rašanos (izmantojos "iekšejās devalvācijas" politiku), ka imigrācija kļūst neizbēgama. Sociāldemokrātu pieeja ir laba alternatīva - ceļam darbinieku kvalifikāciju un darba ražīgumu, ieviešam automatizāciju. Ar to pilnība pietiek, lai samaksātu visus minētos pakalpojumus (izglītība, veselības aprūpe, pensijas utt.). Iesaku apzināties to, ka mūsdienu pasaule ir līdzīgā situacijā, kā senā Grieķija. Viņiem bija visas zināšanas un tehnoloģijas, lai izgudrotu un lietotu mehānisko dzinēju, bet viņi tomēr palika pie vergu darba izmantošanas. To noteica gan grieķu nicīgā attiekmse pret roku darbu (kas būtu nepieciešams, lai izgatavotu mehānismus; btw, grieķi šī iemesla dēl nicināja arī savus tēlniekus, Feidiju ieskaitot), gan acīmredzot arī atsevišķu ietekmīgu personu intereses - piem., tie, kas nodarbojās ar vergu tirdzniecību.

Mūsdienās ir līdzīgi - mums ir pieejams viss, lai izveidotu pietiekoši universālu robotu, kas derētu gan ražas novākšanai, gan darbam lopkautuvēs utt. (kāpēc ne, ja mūsdienās roboti tiek lietoti par ķirurģijā?) un kas pie tam būtu pietiekoši lēts, lai stātos spēkā mēroga efekti tā rāžošanai. Bet acīmredzot kāds atkal nav ieinteresēts šādā attīstībā. Iespējams, ka tie ir bagātie cilvēki, jo sabiedrība, kurā būtu šīs tehnoloģijas, būtu brīva šī vārda patiesā nozīmē un mūsdienu bagāto cilvēku īpašumiem būtu maza nozīme, jo sabiedrības labumu tainsīgas pārdales rezultātā naudas kā piespiešanas un pātagas līdzekļa nozīme būtu zudusi. Tā būtu patiesa brīvba un demokrātija.

Protams, pat ja sabiedrība nevienojas par šīs jaunās kārtības ieviešanu, tad tomēr - šī kārtība tādā vai citādā formā palēnam nāk pati. Un citas valstis tam ir gatavas - piem., automatizācijas attīstību par savu prioritāti ir izvirzījusi Dievidkoreja. Un īstenībā to par savu prioritāti varētu izvirzīt arī Latvija, jo šeit nav nepieciešama smagā rūpniecība ar milzīgu izejvielu pārstādi, kādas nav dabūjamas Latvijām; bet tas diemžel nenotiek.

Skaidrs ir viens - valstij, kuras iedzīvotāji nevarēs izglītoties un stradāt labu darbu, nav nākotnes, jo citas valstīs aizvien vairāk adoptē tehnoloģijas un ja Latvijā kāda valdība grib cilvēkus likt pie konveijeriem un darīt primitīvu darbu, tad ši pašai valdībai būs jāgāda, ka cilvēki samierinās ar aizvien mazākām algām, jo - cita pasaules malā šo pašu darbu efektīvāk sak paveitk iekārtas.

Jautājums ir ļoti vienkāršs - vai mēs atbalstām uzņēmējus, kas šeit uz brīdi atnāk tāpēc, ka cilvēki ir gatavi strādāt par kapeikām, vai arī atbalstām darbiniekus, kas ir gatavi labi strādāt un kuru dēļ uz šejieni var nākt mūsdienīgi uzņēmumi.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

guru 26.07.2010 17:24
Nesaprotu kāpēc autore tik entuziastiski atbalsta imigrāciju un cīnās pret aizspriedumiem. Vai tiešām tā ir tā lielākā problēma šodienas Latvijā, par ko skaldīt matus?

Manuprāt lielākā problēma ir radīt darbavietas,censties uzlabot demogrāfisko situāciju, noturēt darba tirgu interesantu un atvērtu vietējiem jauniešiem, sniegt bezmakas latviešu valodas apmācību katram, kas to vēlās, iet pretī ražotājiem ar nodokļu atvieglojumiem, veicināt ražošanu un lauksaimniecību visos citos iespējamos veidos, slāpēt korupciju, saglabāt vidi, kā arī optimizēt valsts pārvaldi - padarīt to efektīvāku ar mazāk cilvēkresursiem un mazāku birokrātiju.

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

ateists 26.07.2010 17:16
šī ir komplicēta problēma un nav vienas īsas atbildes

vairākums latviešu ar imigrāciju saprot krievvalodīgo skaita palielinājumu Latvijā
un tas ir saprotami jo ja imigrācijas normas kļūs vienādi atvērtākas pret visām trešajām ne ES valstīm - nākotnē tieši baltkrievi ukraiņi krievi moldāvi un/vai ( starptautiski neatzītā Piedņestras Republikas pavalstnieki )
būs tie kuri veidos imigrantu vairākumu
tāda ir Latvijas ģeogrāfiskā atrašanās vieta

tā nebūtu problēma ja vien mūsu valstī nebūtu liela okupācijas laikā iebraukušā krievvalodīgo minoritāte (daži viņus sauc par kolonistiem) kura atsevišķās pilsētās ir pat mažoritāte
nākošie imigranti integrēsies ne jau Latvijā.. bet krievu kopienā to skaitliski papildinās
un tādēļ latviešiem kuri pārcieta rusifikāciju un PSRS organizētu imigrāciju ir pamatotas bažas

pretstatā Rietumeiropā imigrantiem sadzīve un darbs prasa apgūt jaunās mītnes zemes valsts valodu un paražas


ja latviešiem tiktu uzdots jautājums vai būtu pieņemam atvērtāka imigrācija no ne slāvu valstīm
manuprāt atbilde būtu cita

iespējams vienīgais veids kā nākotnē risināt imigrācijas jautājumu ir to atvērt valstīm kurās nav krievvalodīgo pamatiedzīvotāju
un Latvijas iestādēm ar kursu un programmu palīdzību cīnīties lai nākotnes imigranti justu piederību Latvijas latviešu daļai

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

DžNeilands 26.07.2010 16:57
un ja nebūtu pensijas vispār, šie varbūt sāktu domāt par bērnu dzemdēšanu

5278633172 71b63f7fe4
Komentētājs

DžNeilands 26.07.2010 16:55
Super! Atbalstu! Tad šie mazāk brauktu prom.

1. šiem būtu jāmaksā uz pusi mazāka alga nekā vietējiem, savukārt, uzņēmējiem, kas nodarbina imigrantus, jāmaksā lielāki nodokļi.
2. iebraukt ļautu tikai tiem, kam draud nāves briesmas savā zemē.
3. Imigrantiem būtu jābūt lojāliem pret valsti...
4. visiem imigrantiem obligāti attiecīgās valsts valoda jāiemācās viena mēneša laikā.

Citi autora darbi
7595930098 1188c7be29 z

Life with Donald Trump Autors:Dace Akule

Uzticesanas vienna konference

Par uzticēšanos 66 Autors:Dace Akule

Peru akmeni

Par globāli būtisko 1 Autors:Dace Akule

Kaleidoskops 1

Par sarežģīto pasauli 1 Autors:Dace Akule

Bilde peru

Par Peru 5 Autors:Dace Akule

11825959 10153434773260306 6968551125438830656 n

Par AirBaltic 17 Autors:Dace Akule