Atslēgvārdi:

VIDEO: Uzturēšanās atļaujas - slazds vai izdevība? 2

Straujš imigrantu pieplūdums, Latvijas zemes izpārdošana ārzemniekiem un neadekvāta cenu celšanās nekustamā īpašuma tirgū - ir populārākie argumenti pret sistēmu - „investīcija Latvijā apmaiņā pret pagaidu uzturēšanās atļauju”. Cik samērojami ir sistēmas sniegtie ieguvumi un radītie zaudējumi?

Iesaki citiem:

2010. gadā Imigrācijas likumā nostiprināta sistēma - „investīcija Latvijā apmaiņā pret pagaidu uzturēšanās atļauju”. Tās atbalstītāji uzsver, ka šis ir bijis veiksmīgs paņēmiens kā valstij piesaistīt finanšu ieguldījumus no ārvalstīm. Cik samērojami ir sistēmas sniegtie ieguvumi un radītie zaudējumi? Kā rīkoties turpmāk – atcelt līdzšinējo kārtību vai mainīt šajā sistēmā nosacījumus?

Domapmaiņas panelī piedalās Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietniece migrācijas jautājumos Maira Roze, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (NA), nekustamo īpašumu tirdzniecības uzņēmuma "Latio" valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns un ekonomists Jānis Ošlejs. Diskusiju vada Baiba Strautmane.

Domapmaiņu rīko sabiedriskās politikas portāls politika.lv un Konrāda Adenauera fonds, tā notika 18. septembrī Birojnīcā, Berga bazārā.

Vairāk bilžu politika.lv facebook lapā

Domapmaiņa bildēs

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (2) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
iesaku

http://www.ir.lv/2013/9/24/stikla-krellu-ekonomisti , iesaku.

Tmp author
Ēriks

Neatbalstu uzturēšanās atļauju piešķiršanu pret nekustamā īpašuma iegādi Latvijā. http://manabalss.lv/partraukt-latvijas-izpardosanu/show

Citi autora darbi