VIDEO: Pirmsskolas izglītība tikai latviski. Lieki, pāragri vai pēdējais brīdis? 4

Kad būs pienācis īstais brīdis, lai apmācība pirmsskolās pārietu no latviešu valodas pulciņiem uz komunikāciju tikai valsts valodā?

Iesaki citiem:

Lai mazākumtautību bērni, izaugot un sākot skolas gaitas būtu gatavi mācībām latviešu valodā, spētu sazināties ar vienaudžiem vienā valodā un nākotnē veidotu vienotu, ne sašķeltu sabiedrību latviešu valodas pamats jāieliek jau agrīnā vecumā. Nacionālās Apvienības priekšlikums par grozījumiem Izglītības likumā, kas paredzētu pāreju uz izglītību pirmsskolas iestādēs tikai latviešu valodā, koalīcijā uztverts nevienprātīgi un bez liela entuziasma. Kad būs pienācis īstais brīdis, lai apmācība pirmsskolās pārietu no latviešu valodas pulciņiem uz komunikāciju tikai valsts valodā?

Domapmaiņas panelī piedalījās Izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP), Saeimas izglītības, zinātnes un kultūras komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete (V), Rīgas domes izglītības un sporta komitejas vadītājas vietniece Ausma Cimdiņa (SC), Latviešu valodas aģentūras Izglītības nodaļas vadītāja, direktora vietniece Dace Dalbiņa un Cilvēktiesību centra pētniece Sigita Zankovska-Odiņa. Nacionālā apvienība dalībai diskusijā deleģēja savu speciālistu izglītības jautājumos Edvardu Ratnieku.

Diskusiju vada žurnāliste Baiba Strautmane.

Diskusiju organizē sabiedriskās politikas portāls politika.lv un Konrāda Adenauera fonds, tā notika 16.oktobrī, Birojnīcā, Berga bazārā.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (4) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
ērce

Kāda sabiedrības integrēšana ir vispār iespējama, ja skolu sistēmā tiek uzturēts bijušās okupācijas varas uzspiestais aparteīds? Tas ir absurds! Visām skolām ir jābūt valsts valodā -- tāpat Latvijā kā citās valstīs.

Tmp author
Gatis Ozoliņš

Jāatgādina nacionāļiem ka izglītībā valoda nebūt nav tas izšķirošais un būtiskais. Ja izglītības saturs būs humāns un ētisks bērni pret jebkuru valodu izturēsies ar cieņu un to apgūs. Ja izglītība nav saturīga, humāna, kulturāla tad vienalga kādā valodā tiek apgūta šaurpierība. Latvijā nav skaidras izglītības pamatkoncepcijas. Kāpēc nacionāļiem tas neinteresē?

Tmp author

To vajag darīt jau tagad. Pie reizes padomāt arī par ķīniešu valodas apgūšanas iespējām. Centrāltirgū ķīnieši jau sen runā latviski, pat ja jautāsi krievu valodā, ķīnietis tev atbildēs latviski.

Tmp author
Tagad

Īstais brīdis ir pienācis tieši tagad. Krievu valodas telpa ir pietiekami plaša, lai nebūtu vēl jāstutē caur izglītības sistēmu.

Saistītie raksti
Topiks 255x203

Latviešu krievu valoda 11 Autors:Providus

Article research

Latviešu valodas zināšanas un sabiedrības integrācija Autors:Svetlana Djačkova, PROVIDUS Sabiedriskās politikas analīzes stipendiāte

Citi autora darbi