Atslēgvārdi:

Video: Pašvaldības –- mazās karaļvalstis? 5

Samazināt deputātu skaitu pašvaldībās un aizliegt pašvaldību deputātiem amatu apvienošanu. Vai iecerētās izmaiņas likumā būs pietiekamas, lai kvalitatīvi uzlabotu deputātu darbu un iznīdēs „mazo karaļvalstu” apziņu pašvaldībās?

Iesaki citiem:

Jau tuvākajā laikā šos grozījumus likumā „Par pašvaldībām” Saeima gatavojas skatīt trešajā lasījumā. Aizliegums apvienot amatus pašvaldībās gan neattieksies uz ostām, un kandidēt pašvaldību vēlēšanās varēs arī apsūdzētie.

Domapmaiņas panelī piedalās Saeimas, valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijas deputāte Lolita Čigāne (Vienotība), Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektora vietnieks Māris Kučinskis, Latvijas Universitātes, Ekonomikas fakultātes Publiskās pārvaldes katedras asociētā profesore Inga Vilka, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks un Ventspils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Vītoliņš.
Diskusiju vada žurnāliste Baiba Strautmane.

Sabiedriskās politikas portāla politika.lv un Konrāda Adenauera fonda rīkotā domu apmaiņa „Pašvaldības – mazās karaļvalstis?” notika 16.janvārī Birojnīcā.

Iesaki citiem:
Creative commons CREATIVE COMMONS LICENCE ĻAUJ RAKSTU PĀRPUBLICĒT BEZ MAKSAS, ATSAUCOTIES UZ AUTORU UN PORTĀLU PROVIDUS.LV, TAČU PUBLIKĀCIJU NEDRĪKST LABOT VAI PAPILDINĀT. AICINĀM ATBALSTĪT PROVIDUS.LV AR ZIEDOJUMU!

Komentāri (5) secība: augoša / dilstoša

Tmp author
Es

Tas taču ir elementāri un pilnīgi nepieciešami, ka pašvaldības deputāts nedrīkst būt reizē domes darbinieks! Acīmredzams interešu konflikts!

Tmp author
xxx

Vai Lolita ir sapratusi kur atnākusi personāliju apvainošana tik vien liecina par izglītības līmeni.

Tmp author
biruta.nikulina@fastmind.lv

Ir jàmaina likumdosana lai pasvaldibu strukturàlie nodalu vaditàji nebùtu vienlaicigi gan lèmumu pienèmèji gan izpilditàji.Ventspils Dome jau gadu gadiem ir vien i un tie pasi tie saucamie deputàti-paklausigi,bez ierunàm apstiprina jau ieprieks it kà komisijàs izvèrtèto.Tie kas ir opozicijà nevar ietekmèt lèmumu pienemsanu. Jo vèlèsanu listè netiek ieklauti "nepaklausigie"

Tmp author
arnis

Rosināt izmaiņas likumdošanā, lai pievienotu pašvaldības domes priekšsēdētāja amatu to amatpersonu sarakstam, kas nevar tikt ievēlēti vairāk kā divas reizes pēc kārtas.

Tmp author
Marlo

Pašvaldības ir kā mazas valdībiņas - kādu piemēru vinām rāda ar darbiem valdība - pēc tāda i dzīvo :(

Saistītie raksti
Citi autora darbi